Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μα αυτο σου λεω μου δινουν καινουριο αλλα σε σακουλακι οχι σε συσκευσια σαν αυτη που πρωτο πηρα....και που ξερω εγω ποιος το εβαλε εκει?τι ειναι δηλαδη το ι phone αμύγδαλα να το βαλεις στην σακούλα...Εχω αλλαξει και αλλη φορα τηλ που ειχε βλαβη....ο Γερμανος ηταν αρχοντας αμεσως αλλη συσκευασια δεν εβγαλε σακουλακια να μου δωσει καραμελιτσες

 

Φιλε μου πολυ καλα κανεις και συνεχιζεις τον αγωνα σου γιατι μας εχουν για κοροιδα.

Οι πραξεις μου βεβαια αντιφασκουν με αυτα που πιστευω αλλα θα σου πω την εμπειρια μου.

Επαθα ακριβως το ιδιο πραγμα τον περασμενο Αυγουστο με το 3GS, λειτουργησε μιση μερα και μετα παπαλα.....

Πηρα και εγω το σακουλακι μου με τις καραμελιτσες απο την Βοντα με νεο ΙΜΕΙ, ηθελα να τσεκαρω αν ηταν το ιδιο τηλεφωνο ανοιγμενο

και επισκευασμενο απο αυτους αλλα δεν ηταν.....

ειχα κανει μια μικρη γρατζουνια στο πανω δεξι μερος της πλατης του τηλεφωνου

για να το διαπιστωσω.

Δεν νομιζω οτι γινεται κατι ακομη και με αυτα τα τηλεφωνα εκτος εργοστασιου,

δεν υπαρχει η τεχνογνωσια και τα μηχανηματα.

Το τηλεφωνο βγηκε τελειο, ειναι ζωντανο μεχρι σημερα με πολυ βαρβαρη χρηση,

αλλα αισθανομαι βλακας που την εφαγα ετσι χωρις να πω κουβεντα

γιατι δεν ηξερα και γιατι δεν το εψαξα οπως εσυ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Απο youtube πως ανεβαζουμε τραγουδι στο facebook?επισης υπαρχει μηπως καποιο προγραμμα με t9?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου πολυ καλα κανεις και συνεχιζεις τον αγωνα σου γιατι μας εχουν για κοροιδα.

Οι πραξεις μου βεβαια αντιφασκουν με αυτα που πιστευω αλλα θα σου πω την εμπειρια μου.

Επαθα ακριβως το ιδιο πραγμα τον περασμενο Αυγουστο με το 3GS, λειτουργησε μιση μερα και μετα παπαλα.....

Πηρα και εγω το σακουλακι μου με τις καραμελιτσες απο την Βοντα με νεο ΙΜΕΙ, ηθελα να τσεκαρω αν ηταν το ιδιο τηλεφωνο ανοιγμενο

και επισκευασμενο απο αυτους αλλα δεν ηταν.....

ειχα κανει μια μικρη γρατζουνια στο πανω δεξι μερος της πλατης του τηλεφωνου

για να το διαπιστωσω.

Δεν νομιζω οτι γινεται κατι ακομη και με αυτα τα τηλεφωνα εκτος εργοστασιου,

δεν υπαρχει η τεχνογνωσια και τα μηχανηματα.

Το τηλεφωνο βγηκε τελειο, ειναι ζωντανο μεχρι σημερα με πολυ βαρβαρη χρηση,

αλλα αισθανομαι βλακας που την εφαγα ετσι χωρις να πω κουβεντα

γιατι δεν ηξερα και γιατι δεν το εψαξα οπως εσυ

Kαλημέρα φιλος....δεν είναι οτι το ψαχνω περισσοτερο ρε συ....κοινή λογικη ειναι...τι δηλαδη η apple για να κανει οικονομια στελνει ετσι χυμα συσκευες που τις ξεφορτωνουν με το φτυαρι για να αλλαζουν αυτες που χαλανε?η αυτες που χαλανε φτιαχνονται και βρηκαν την πατεντα οτι ετσι τα στελνει η εταιρεια και τελος.....σημερα περιμενω απαντηση απο αμερικη για το πως γινονται οι αλλαγες!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κι απο μενα

 

μπορει καποιος με βοντα να δοκιμασει tethering? γιατι μου δουλευει χωρις να κανω καποια αγορα χρονου.. να το χρησιμοποιω η θα γινει καμια χρεωση?? το ηξερα οτι ειναι κλειδωμενο αλλα... ?

SpringBored...

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Οι δημοσιεύσεις που αφορούσαν στην επιλογή θήκης μεταφέρθηκαν στο θέμα με τα accessories
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Απο youtube πως ανεβαζουμε τραγουδι στο facebook?επισης υπαρχει μηπως καποιο προγραμμα με t9?

 

εγω ανεβαζω με το app(isocialize).

απο appstore.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε iphone 4 που δεν έχει γίνει jailbreak αυτή τη στιγμή η μπαταρία είναι στο 20% με 33 ώρες αναμονή και 6 ώρες χρήση. Το κινητό μπήκε καμιά ώρα και παραπάνω wifi και χρησιμοποιήθηκε ελάχιστα το gps ενώ οι κλήσεις ήταν μισή ώρα.

Να σημείωσω ότι η μπαταρία είναι ολοκαίνουργια και δεν έχει κάνει ακόμα ένα πλήρη κύκλο αποφόρτισης-φόρτισης.

Link to comment
Share on other sites

Το κακό είναι οτι δεν το βρίσκω...

Τελείως ξαφνικά το παρατήρησα..

Όλα τα έχω διαγράψει και ξανά πέρασμα ένα ένα να δώ ποιό μου την κάνει αλλά τζίφος...

αν είσαι jailbreak κατέβασε από το cydia το sysinfoplus,αν όχι βρες κάποιο πρόγραμμα από το appstore,και δες τι τρέχει και τρώει τόση μνήμη.

Link to comment
Share on other sites

αν είσαι jailbreak κατέβασε από το cydia το sysinfoplus,αν όχι βρες κάποιο πρόγραμμα από το appstore,και δες τι τρέχει και τρώει τόση μνήμη.

 

Αρχηγός...:D

Δοκιμάζω και θα ενημερώσω..

Link to comment
Share on other sites

Δες κ το Activity Monitor απ' το AppStore: http://itunes.apple.com/us/app/activity-monitor-touch/id385619152?mt=8

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Aκούστε την συνέχεια....με πηραν σήμερα τηλέφωνο απο την vodafone για να με ενημερωσουν οτι ενεργοποιείται η σύνδεση μου...ετσι ξαφνικά απο μόνη της....μετα την αιτηση υπαναχώρησης που τους εστειλα χθες....ακουστε να δείτε τι σκέφτηκαν....μαφιόζοι
Link to comment
Share on other sites

Δες κ το Activity Monitor απ' το AppStore: http://itunes.apple.com/us/app/activity-monitor-touch/id385619152?mt=8

 

Κοιτα το συγκεκριμένο πολυ Καλό προγράμμα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κανένας να μου απαντήσει????????

 

Έχει πολύ καλή λήψη δορυφόρων. Έχω βάλει τα: Navigon, Ndrive, CoPilot, Sigic Aura & destinator. Το χειρότερο είναι το Aura. Τα καλύτερα είναι το Destinator & Navigon. Θα έλεγα να βάλεις το Destinator που έχει τους καλύτερους χάρτες.

Link to comment
Share on other sites

Έχει πολύ καλή λήψη δορυφόρων. Έχω βάλει τα: Navigon, Ndrive, CoPilot, Sigic Aura & destinator. Το χειρότερο είναι το Aura. Τα καλύτερα είναι το Destinator & Navigon. Θα έλεγα να βάλεις το Destinator που έχει τους καλύτερους χάρτες.

Μακαρι να ηταν μονο οι χαρτες....προσωπικα δεν διαβαζω και τοσο καλα σχολια για το Destinator

Link to comment
Share on other sites

Είναι θέμα γουστου.Εγώ προτιμώ το iGo.Το destinator δεν έχει καμία σχέση με τα destinator που ήξερα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Aκούστε την συνέχεια....με πηραν σήμερα τηλέφωνο απο την vodafone για να με ενημερωσουν οτι ενεργοποιείται η σύνδεση μου...ετσι ξαφνικά απο μόνη της....μετα την αιτηση υπαναχώρησης που τους εστειλα χθες....ακουστε να δείτε τι σκέφτηκαν....μαφιόζοι

 

Τους ανεφερες οτι εχεις κανει αιτηση υπαναχωρησης;

Flex version: SE7737AXXG1050

S/W Version: R479_G_08.B4.85R

DSP S/W Version: 63242400

Language List: 0031

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα παιδια.

 

Εχθες εγινα και εγω κατοχος του iphone 4. Το κινητο ειναι τελειω αλλα εχω εντοπισει ενα προβλημα.... Η οθονη του εχει 4 καμενα pixel... Πιστευετε οτι αν τους το στειλω πισω θα μου το αλλαξουν με νεα συσκευη ? Λετε να το δεχθουν ? Το κινητο το πειρα με νεω προγραμα απο Vodafone... Παντος εχω ξενερωσει παρα πολυ... :( Περιμενα 10+ μερες για να το παραλαβω... Εσεις στην θεσει μου τι θα κανατε ? Θα το στελνατε για αλλαγη? Παντος τα 3 απο τα 4 pixels παρατηρουντε σχετικα ευκολα..... :mad:

 

Ευχαριστω και συγνωμη για το μεγαλο post....

Link to comment
Share on other sites

Ετσι όπως είσαι αυριο πρωι πρωι απο εκεί που το πήρες με την αποδειξη αγορας!

ΕΝΝΟΕΙΤΕ ΟΤΙ ΘΑ ΑΛΛΑΧΤΕΙ!

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχος μενω Ροδο... Η παραγγελια εγινε απο τα κεντρικα τις Vodafone στην Αθηνα... Οποτε πρεπει να τους το στειλω πεισω... Κριμα και εκανα ποσες μερες για να το παραλαβω... :( Edited by Juggalo
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν επειδή διάβασα πολλά και δεν μπόρεσα να γράψω σωστά παραθέτω τα παρακάτω:

 

Η 3ή αντικατάσταση που έχω στα χέρια μου είναι ελαττωματική και αυτή.

 

-Όταν κάνετε κλήση το βράδυ ο proximity sensor φαίνεται? Ένα κόκκινο λαμπάκι? Να φαίνεται την ημέρα?

 

Αυτό που πιστεύω είναι ότι η vodafone κρατάει τα "κλειστά κουτιά" για ανανεώσεις και νέες συνδέσεις, και τις αντικαταστάσεις τις κάνει με συσκευές από το service όπου γίνεται συνεχώς "ανακύκλωση" των συσκευών από ένα certified repair center. Αυτό το στηρίζω στα εξής:

 

-1ή συσκευή ελαττωματική από apple γιατί δεν δούλευε το μικρόφωνο.

-2ή συσκευή ελαττωματική γιατί δεν ήταν καλά μονωμένο το ακουστικό.

<<εδώ με ενημερώνει ό τεχνικός για το ότι θα επικοινωνήσει με apple κτλ και μου κάνει αντικατάσταση. Περιμένω 4 μέρες όπως μου είχε πεί και τίποτα. Περιμένω 6 μέρες και τίποτα! Παίρνω το ρίσκο και πάω για αντικατάσταση. H apple και καλά δεν έχει απικοινωνησει μαζί τους.??>>

-3ή συσκευή.... Proximity sensor display problem. Και ΚΥΡΙΟΤΕΡΟ: Έχει 4 μιν καμένα pixel ή ένα σκουπιδάκι ανάμεσα από οθόνη και γυαλί. Έχει και μία τρίχα (πανιού) κ δεν κάνω καθόλου πλάκα.

 

-Επίσης αν κάνετε ένα google τότε θα δείτε ότι μεγάλες εταιρείες (πχ. AT&T) πουλάνε τα refurbished iphones σε σχεδόν μισή τιμή.

 

Λέμε τώρα.... Για φαντάσου και βάλτα όλα αυτά κάτω.

 

Θα σου πώ τι μ#$#$κία κάνουν: "Είναι ένας #@#@ εκεί πάνω που μας θεωρεί όλου ζώα".

 

Αν δεν θέλετε να εμπλακείτε νομικά τότε Ε.Ε.Τ.Τ. και γενική γραμματεία καταναλωτή και μετά ΙΝΚΑ. Έλεος κάνουν την δουλειά για εσένα. Καντε το να γουστάρουμε...

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχος μενω Ροδο... Η παραγγελια εγινε απο τα κεντρικα τις Vodafone στην Αθηνα... Οποτε πρεπει να τους το στειλω πεισω... Κριμα και εκανα ποσες μερες για να το παραλαβω... :(

 

Στην Ροδο δεν υπαρχει vodafone shop?κανε μια βολτα και ρωτα τους,ισως μεσω του καταστηματος επιταχυνθει η διαδικασια αντικαταστασης.ρωτα και στο 13830.

 

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Οπωσδηποτε να πας και να απαιτησεις καινουργια συσκευη! :mad:

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά στα service της Apple με το που διαπιστωθεί το πρόβλημα σου στέλνουν άλλο.

Δεν το επισκευάζουν.Καινούργιο είναι απλώς όχι του κουτιού..

 

Τώρα για το οτι η Vodafone δεν έχει διαδικασία DOA για το iphone δεν σημαίνει οτι κρατάει τα ''κλειστά'' για συνδέσεις..

Απο την άλλη κυνηγήστε το λιγάκι κ εσείς,αφού έγινε η αγορά απο εκεί στην τελική δεν έχετε και τίποτα να χάσετε.

Και συγνώμη κιόλας αλλά απλά δεν θα αγόραζα iphone απο αυτούς.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται και δε πρέπει να ζητάς συγγνώμη, ούτε εγώ θα αγόραζα.
Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να ηταν μονο οι χαρτες....προσωπικα δεν διαβαζω και τοσο καλα σχολια για το Destinator

 

Τα σχόλια αφορούν το 3G. Στα 3Gs & ιδιαίτερα στο 4 δεν υπάρχει πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...