Jump to content

Sony Ericsson Yendo


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

[imgalign]http://www.myphone.gr/news/sonyericsson.gif[/imgalign]http://www.sonyericsson.com/cws/file/1.810692.1276613259/Yendo_Updated-see-the-product-3.jpg

 

Τεχνικά χαρακτηριστικά:

 

  • Κάμερα: 2.0 megapixels, ψηφιακό zoom 4x

 

  • Μουσική: Album art, Υποστήριξη A2DP, Walkman™ player, Υποστήριξη MP3/ AAC, PlayNow™, TrackID™

 

  • Web: Σελιδοδείκτες, Google™ search (από την οθόνη αναμονής)

 

  • Επικοινωνία: Ανοιχτή ακρόασης, Ειδοποίηση δόνησης

 

  • Messaging:Συνομιλίες, Email, MMS, Μέθοδος πρόβλεψης κειμένου, Ηχογράφηση ήχου, SMS

 

  • Σχεδιασμός: Οθόνη αφής

 

  • Ψυχαγωγία: Εφαρμογή Facebook™, Εφαρμογή Orkut™, Εφαρμογή Twitter™, Ραδιόφωνο FM, Java,Προβολή βίντεο

 

  • Organiser: Ξυπνητήρι, Ημερολόγιο, Αριθμομηχανή, Document readers, Λειτουργίες πτήσης, Σημειώσεις, Ευρετήριο επαφών

 

  • Συνδεσιμότητα: Θύρα ακουστικών 3,5 χιλ., Τεχνολογία Bluetooth™, Θύρα microUSB, Modem, Μαζική αποθήκευση USB, Yποστήριξη USB

 

  • Προεγκατεστημένες εφαρμογές: Facebook™, Twitter, Brick Breaker Rev, Night Club Fever

 

  • Οθόνη: TFT, 262.144 χρώματα, 320 x 240 pixels, 2,6 ίντσες

 

  • Αξεσουάρ: Μπαταρία, Στερεοφωνικό ενσύρματο handsfree, Φορτιστής, Καλώδιο USB, Τεκμηρίωση χρήστη

 

  • Διαστάσεις: 93,5 x 52 x 15,8 χιλ.

 

  • Βάρος: 81 γραμμάρια

 

  • Μνήμη τηλεφώνου: Έως και 5 MB

 

  • Λειτουργικό σύστημα: Sony Ericsson Proprietary

 

  • Processor: ARM946 στα 156 MHz

 

  • Χρόνος ομιλίας GSM/GPRS: Μέχρι και 3.5 ώρες

 

  • Χρόνος αναμονής GSM/GPRS: Έως και 312 ώρες

 

  • Δίκτυα: GSM GPRS/EDGERx 900/ 1800

 

  • Χρωματισμοί: Μαύρο, Μπλε, Πράσινο, Πορτοκαλί, Ροζ, Μωβ, Κόκκινο, Ασημί, Άσπρο, Κίτρινο

Edited by zxr
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο κινητάκι.. Ίσως το επόμενό μου αν και εφόσον έχει καλές επιδώσεις στον ήχο..

Edit: αλλά δεν έχει wi-fi? :/

[sIGPIC][/sIGPIC]

Lars Magnus Ericsson

An Empire was born...

Link to comment
Share on other sites

αν δεν εχει wifi τι να το κανω,απο οθονη?ξερουμε αν ειναι capasitive?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

http://st.gsmarena.com/vv/reviewsimg/sony-ericsson-yendo/phone/gsmarena_019.jpg

Specs

 

Κυκλοφόρησε στα 129 ευρώ.

Edited by paschos76
Redmi Note 8T
Link to comment
Share on other sites

Πολυ εξυπνο που φτιαξει ενα dumbphone με το look and feel απο το χ10 μινι... Θα ξεσκισει στους πιτσιρηκαδες!!!
Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

http://st.gsmarena.com/vv/reviewsimg/sony-ericsson-yendo/review/phone/gsmarena_019.jpg

http://st.gsmarena.com/vv/reviewsimg/sony-ericsson-yendo/review/phone/gsmarena_003.jpg

 

Review

Redmi Note 8T
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΤΟΝ ΗΧΟ ΤΩΝ ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ ΣΤΟ YENDO?

 

:!:Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.:!:

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Απο λειτουργικό πως είναι ρε παιδιά το έχει κανείς σας το κινητό?

 

Έτυχε σημερα να το παρω στα χερια μου και να το επεξεργαστω για μιση ωρα περιπου..χωρις να ειμαι ειδικος νομιζω εχει το ιδιο λογισμικο με το xperia x10 mini απλα σε καθε κινηση που εκανα το κινητο κολουσε και καταντουσε σπαστικο...ισως να φταιει ο επεξεργαστης αλλα ξαναλεω δεν ειμαι ειδικος απλα ετυχε να το παρω για λιγο στα χερια μου..ελαφρως μεγαλυτερο σε μηκος απο το xperia x10 mini και λιγο πιο λεπτο.. αυτα :)

Link to comment
Share on other sites

Έτυχε σημερα να το παρω στα χερια μου και να το επεξεργαστω για μιση ωρα περιπου..χωρις να ειμαι ειδικος νομιζω εχει το ιδιο λογισμικο με το xperia x10 mini απλα σε καθε κινηση που εκανα το κινητο κολουσε και καταντουσε σπαστικο...ισως να φταιει ο επεξεργαστης αλλα ξαναλεω δεν ειμαι ειδικος απλα ετυχε να το παρω για λιγο στα χερια μου..ελαφρως μεγαλυτερο σε μηκος απο το xperia x10 mini και λιγο πιο λεπτο.. αυτα :)

 

οχι φιλε μου,το yendo ΔΕΝ ειναι android συσκευη..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Απο λειτουργικό πως είναι ρε παιδιά το έχει κανείς σας το κινητό?

ειληκρηνα απο τις πιο προχειρες δουλειες της se.αθλια μαλλον,το πηρα με καρτοπρογραμμα και το δωρισα σε κοντινο μου ανθρωπο.

το μενου ειναι αθλιο.καμια σχεση με το xperia mini που ειναι android.

οι αναφορες μηνυματων που ειναι?οεο???

αν περιμενετε ηχους στα μηνυματα μαλλον γελαστηκατε.καλως ηρθατε στην εποχη του t610.

η οθονη μετρια στην αποκριση,τα χρωματα αποδεκτα.

ο ηχος καλος.

ποιοτητα κατασκευης καλη,το κεντρικο πληκτρο παντως πιστευω οτι θα ξεθωριασει συντομα.

περιμενα ενα καλυτερο συνολο αλλα απογοητευτηκα.

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΤΟΝ ΗΧΟ ΤΩΝ ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ ΣΤΟ YENDO?

 

:!:Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.:!:

δε νομιζω οτι αλλαζει ηχους οπως εγραψα και πιο πανω.ισως να μπει σε καμια μελλοντικη αναβαθμιση,που δε το νομιζω.

 

και για τους μελλοντικους ενδιαφερομενους,μια συμβουλη.ΜΗΝ ΤΟ ΠΑΡΕΤΕ.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Με sim της cosmote να υποθέσω; Αν ναι για αυτό δεν βλέπεις την αναφορά. Βάλε μια άλλη sim άλλης εταιρείας και δοκίμασε πάλι.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Με sim της cosmote να υποθέσω; Αν ναι για αυτό δεν βλέπεις την αναφορά. Βάλε μια άλλη sim άλλης εταιρείας και δοκίμασε πάλι.

Για cosmote το έδωσα όμως γιατί τέτοια κάρτα έχει ο χρήστης του

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εννοεί να βάλεις στο κινητό άλλη sim, να ενεργοποιήσεις από το μενού την αναφορά παράδοσης (που τώρα θα έχει αύτη την επιλογή) και μετά να ξαναβάλεις την sim της Cosmote. Τώρα θα λειτουργεί κανονικά. Το πρόβλημα αυτό υπάρχει και σε άλλα τηλέφωνα της se και λύνεται με αυτόν τον τρόπο.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Δεν ξερω ποσοι εχουν το κινητακι αλλα το εχει ενας φιλος μου και η αργη οθονη λυθηκε με την αναβαθμιση που εχει βγει.
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό νέο γιατί το δοκίμαζα πρόσφατα και ήταν απελπιστικά αργό. Πλεόν αποτελεί μια πολύ καλή πρόταση για την κατηγορία του.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα κι από εμένα. Το πήρε το κινητάκι η αδερφή μου σήμερα και προσπαθώ να της το ρυθμίσω.

Έχω ένα πρόβλημα. Στις κλήσεις έχεις τις προωθήσεις ενεργοποιημένες. Όχι την αρχική ρύθμιση που λέει για την προώθηση

κλήσεων γενικότερα. Μιλάω για προώθηση όταν είναι κλειστό, όταν είναι κατειλημμένο κ.α.

Απενεργοποιώ μια μια κάθε επιλογή. Εμφανίζεται κανονικά το μηνυματάκι ότι έγινε η αλλαγή και μετά μου κάνει

αναζήτηση στις ρυθμίσεις του δικτύου (cosmote) και τις ενεργοποιεί πάλι. Πως τις απενεργοποιώ? Τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών της cosmote?

 

PS.1. Θα κάνω και την αναβάθμιση λογισμικού γιατί τα σπασίματα είναι εκνευριστικά!!!!!!!:mad:

PS.2. Με sim cosmote μου έβγαλε κανονικά της επιλογή για την αναφορά παράδοσης μηνυμάτων.

 

EDIT:

Έκανα την αναβάθμιση λογισμικού. Όντως υπάρχει διαφορά στα σπασίματα στο μενού.

Όμως έχασα τα ελληνικά. Μου εμφανίζει σαν γλώσσες μόνο αγγλικά, γαλλικά, τούρκικα, γερμανικά και τη γλώσσα της SIM.

Επιλέγω γλώσσα SIM και πάλι είναι στα αγγλικά. Κάποια βοήθεια?

Το update service το κατέβασα από εδώ

http://www.sonyericsson.com/cws/support/softwaredownloads/detailed/updateservice/yendo?cc=gr&lc=el

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Ξέρω τι έκανες στο σεισμό του '99.....Έβλεπες Baywatch! :lol:
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Σκόπευα να το πάρω για φιλικό μου πρόσωπο αλλά διαβάζοντας τους παραπάνω φίλους το σκεφτομαι.

Με την αναβάθμιση λυνονται τα προβληματα ή παραμένουν;

Πάντως μίας και δεν το γραφει στα τεχνικά χαρακτηριστικα της αρχικής σελίδας το yendo παίρνει Μνήμη MicroSD έως 16 GB.

kouloukith.blogspot.com = pc help και όχι μόνο
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μου εμφανίζει σαν γλώσσες μόνο αγγλικά, γαλλικά, τούρκικα, γερμανικά και τη γλώσσα της SIM.

 

το πηρε και ενας φιλος μου και απο τη "μανα" του εχει μονο σαν γλωσσες αγγλικα, γαλλικα, τουρκικα, ολλανδικα και γερμανικα. υπαρχει τροπος να βαλουμε ελληνικα ή να το γυρισουμε πισω? τι διαολο... παραεισαγωγης ειναι και δεν εχει ελληνικα? βιβλιαρακι βεβαια στα ελληνικα εχει μεσα στο κουτι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Μια ερώτηση μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει.

Πως μπορώ να έχω πρόσβαση στην κάρτα μνήμης του τηλεφώνου;

Ψάχνω αλλά δεν βρίσκω άκρη.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παιδιά το πήρε μια φίλη μου το κινητό αλλά θέλω μια βοήθεια, μήπως υπάρχει κάνα πρόγραμμα για να κλειδώνει το κινητό με κωδικό; Μου είπε ότι δεν υπάρχει τίποτα στις ρυθμίσεις ;)
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Ούτε και πρόγραμμα υπάρχει φίλε Αντρέα, δεν είναι smartphone και οι εφαρμογές JavaΜΕ μόνο που μπορεί και τρέχει, δεν μπορούν του προσδώσουν τέτοια δυνατότητα.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Το γνωρίζω πως δεν είναι smartphone αλλά ήλπιζα σε κάτι, δεν πειράζει!! ;) Κανονικά θα έπρεπε να υπήρχε ως επιλογή, όπως σε άλλα κινητά τηλέφωνα (smartphone και μη), μέγα λάθος της SE που δεν παρέχει κάτι τέτοιο...
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Yendo

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...