Jump to content

Sony Ericsson Xperia X8


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα πεδια

Προσπάθησα να κάνω unlock bootloader πέτυχε αλλά δεν ανοίγει και τώρα πως θα το επισκευάσω εδώ στην ελλάδα οικονομικά ?

 

Καλημέρα!αν πετύχαινε η διαδικασία μαλλον θα ανοιγε.τωρα φαντάζομαι κολλησε εντελως κ δε κάνει τιποτα;αν έγινε brick κ έχεις εγγύηση στειλτο στη s.e για αλλαγη πλακετας.αν δεν έχεις δε ξερω κόστος..

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Πεδιά έκανα μια αναζήτηση και βρήκα ότι θέλει αυτό εδώ http://www.gsm-technology.com/index.php/en_US,details,id_pr,8466,menu_mode,categories.html και αυτό http://www.gsm-technology.com/index.php/en_US,details,id_pr,7883,menu_mode,categories.html και είναι πολύ το κόστος για να το πάρω καλυ΄τερα να πάρω άλλο χ8 και το άλλο πρόβλημα είναι ότι είναι το δεύτερο χ8 απο SE ! Ελεγα μήπως ξέρετε κανένα μαγαζί που να το έχει αυτό το μηχανάκι
Link to comment
Share on other sites

Πεδιά έκανα μια αναζήτηση και βρήκα ότι θέλει αυτό εδώ http://www.gsm-technology.com/index.php/en_US,details,id_pr,8466,menu_mode,categories.html και αυτό http://www.gsm-technology.com/index.php/en_US,details,id_pr,7883,menu_mode,categories.html και είναι πολύ το κόστος για να το πάρω καλυ΄τερα να πάρω άλλο χ8 και το άλλο πρόβλημα είναι ότι είναι το δεύτερο χ8 απο SE ! Ελεγα μήπως ξέρετε κανένα μαγαζί που να το έχει αυτό το μηχανάκι

 

Για να πάρεις αυτά που χρειάζονται για την επισκευή θες 167,16Ε μαζί με έξοδα αποστολής χωρίς ΦΠΑ!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό θέλω να πω φίλε jimdem582 δεν με συμφέρει και έτσι ρωτάω αν ξέρετε κανένα μαγαζί που να το έχει και να κάνει service όχι για να το αγοράσω!
Link to comment
Share on other sites

Σαν παιδι και εγω ειπα να αρχιζω να παιζω στην UOT Kitchen για να αλλαξω λιγο τα εικονιδια η το bootanimation η καποιες ενδειξεις. Τι το ηθελα. Επιλεγω για bootanimation τη BIOS, δηλαδη να ξεκιναει οπως ξεκινουν καποιοι υπολογιστες. Αλλα ελα που ηθελε να πατησεις τη trackball το συγκεκριμενο bootanimation, και εκει στην SE δεν ειχανε σκεφτει να βαλουν trackball στο x8. Και το κινητο να περναει κανονικα το logo της SE και να εμφανιζει τη συγκεκριμενη εναρξη. Χαιρομαι εγω οτι θα ξεκινησει το κινητο, και ξαφνικα κατω κατω βλεπω press the trackball to continue. Αρχιζω τα καντιλια και ευτυχως ειχα παρει ενα backup της Gingercruzt πριν παω σε GDX. Ετσι ξαναφερνουμε πισω το backup της Gingercruzt και ΔΕΝ ξαναχρησιμοποιουμε bootanimation στη UOT Kitchen.... Ολοι οι Θεοι ειναι εναντιον μου σημερα.......
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα ηθελα να το καω λιιιιιγο ακομα πιο ομορφο. Και το θεμα ειναι οτι δε θελω Gingercruzt. Οποτε παλι full wipe, εγκατασταση GDX και tweak και ΦΥΣΙΚΑ παλι εγκατασταση εφαρμογων και λοιπων ρυθμισεων. Την τυχη μου μεσα...:rocket::shoot::knife:
Link to comment
Share on other sites

Βιάστηκες, αν έχεις card reader μπορούσα να σου κάνω ένα script που σου αλλάζει τα πειραγμένα αρχεία, χωρίς να χάσεις τίποτα. Απλά εγκατάσταση μέσω cwm!!
Link to comment
Share on other sites

Βιάστηκες, αν έχεις card reader μπορούσα να σου κάνω ένα script που σου αλλάζει τα πειραγμένα αρχεία, χωρίς να χάσεις τίποτα. Απλά εγκατάσταση μέσω cwm!!

 

Κριμα. Δεν σκεφτηκα κατι τετοιο μεσ στα νευρα μου....

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έβαλα την GingerDX :p Διάβασα οτι με το sony ericsson active launcher θα έχω τις 4 γωνίες που είναι αρκετά βολικές.Το εγκατέστησα με xrecovery αλλά δεν φαίνεται να έγινε τίποτα...τι μπορεί να φταίει?

Previous devices:Samsung SGH X160, LG KE970, LG KU990i, Sony Ericsson X8, Sony Miro, Sony L, LG G2 Mini, LG G3 32GB , Xiaomi Mi band, Xiaomi Mi band 2, Samsung Galaxy Buds,Samsung S9+,LG G Pad 8.3,Xiaomi Mi band 4.

Current devices:Samsung Note 20 Ultra 5G,Xiaomi Mi Band 5,Microsoft Surface 3, Samsung Galaxy Buds+ :love:

Link to comment
Share on other sites

Eτοιμαστηκε αυτο που μαγειρεψα στην UOT Kitchen. Ελπιζω να μην κανει κανα τρελο παλι και το στειλω απο τον 4ο να κανει παρεα με το αυτοκινητο. Jim μπορει να δουλευει καλα αλλα μου μπηκε η ιδεα μολις μπηκα στο site....

 

EDIT: Παλι τα ιδια. Ευτυχως αυτη τη φορα μου εκοψε και δεν εσβησα απο την sd την GDX και το tweak. Αρα δεν εφταιγε το bootanimation...

Edited by alkis_7
Link to comment
Share on other sites

Eτοιμαστηκε αυτο που μαγειρεψα στην UOT Kitchen. Ελπιζω να μην κανει κανα τρελο παλι και το στειλω απο τον 4ο να κανει παρεα με το αυτοκινητο. Jim μπορει να δουλευει καλα αλλα μου μπηκε η ιδεα μολις μπηκα στο site....

 

Πάρε backup πρώτα!!! Μετά κάνε ο,τι θες. Μου ήρθε ιδέα με αυτά που λέγαμε πρίν. Λέω να κάνω ένα εργαλείο όπου ο χρήστης αν τα σκατώσει :lol: να ζητάει από το σύστημα τι θέλει και να του δίνει έτοιμο το κατάλληλο zip να το περάσει μέσω cwm. πχ κάτι στράβωσε όταν άλλαξες framework και πείραξες κάτι στο hw_config? Διαλέγεις ρομ, τι αρχεία να επαναφέρεις, δημιουργεί το zip με τις εντολές και τα όλα του κι εσύ απλά το βάζεις στην sd και το εγκαθιστάς με cwm ;)

 

Copyright Jimdem, All Rights Reserved!

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα που απο τις βλακειες μου δινω ιδεες!! :p:p

Η φαση ειναι οτι βαριεμαι να παρω backup, και μετα ενω δεν ανοιγει αρχιζω να λεω γιατι δεν εκανα backup πιο πριν. Αλλα δεν πειραζει. Καλο κανει να παιδευομαστε και λιγο που και που!!!

Edited by alkis_7
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έβαλα την GingerDX :p Διάβασα οτι με το sony ericsson active launcher θα έχω τις 4 γωνίες που είναι αρκετά βολικές.Το εγκατέστησα με xrecovery αλλά δεν φαίνεται να έγινε τίποτα...τι μπορεί να φταίει?

 

Για προσπάθησε κ με cwm μπας κ γίνει κάτι αλλιώς βρες αλλο κ κατεβασε.

@alkis παρε το s πρώτα κ μετά πειραματισου ώστε να μη κανείς ζημιά στ'αμάξι:p

Editακι:φοβερή ιδέα έριξες Δημήτρη!!!είναι εύκολο σε υλοποίηση;;κοίτα ρε που δε πολυδουλεύω το x8 να το δοκιμάσω!

Edited by iliasx8

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Για προσπάθησε κ με cwm μπας κ γίνει κάτι αλλιώς βρες αλλο κ κατεβασε.

@alkis παρε το s πρώτα κ μετά πειραματισου ώστε να μη κανείς ζημιά στ'αμάξι:p

Editακι:φοβερή ιδέα έριξες Δημήτρη!!!είναι εύκολο σε υλοποίηση;;κοίτα ρε που δε πολυδουλεύω το x8 να το δοκιμάσω!

 

Θέλει λίγη δουλειά να πω την αλήθεια αλλά θα το παλέψω. Ήδη έχω στο μυαλό μου τον τρόπο υλοποίησης. Απλή λογική είναι πιστεύω θα τα καταφέρω. Πρόγραμμα για pc θα είναι είτε σε cmd είτε σε γραφικό περιβάλλον (μάλλον το 2ο γιατί μου αρέσουν όμορφες και περιποιημένες δουλειές!) Μέσα στο Μάρτιο λογικά θα βγεί γιατί τώρα δεν έχω ευκαιρία. Ίσως καμιά beta μέσα στο Φεβρουάριο για feedback ;)

Link to comment
Share on other sites

Θέλει λίγη δουλειά να πω την αλήθεια αλλά θα το παλέψω. Ήδη έχω στο μυαλό μου τον τρόπο υλοποίησης. Απλή λογική είναι πιστεύω θα τα καταφέρω. Πρόγραμμα για pc θα είναι είτε σε cmd είτε σε γραφικό περιβάλλον (μάλλον το 2ο γιατί μου αρέσουν όμορφες και περιποιημένες δουλειές!) Μέσα στο Μάρτιο λογικά θα βγεί γιατί τώρα δεν έχω ευκαιρία. Ίσως καμιά beta μέσα στο Φεβρουάριο για feedback ;)

 

Εδώ είμαστε εμείς!!θα το περάσω κ γω έτσι να ξεσκουριασω λιγάκι γιατί με το neo θα ξεχάσω να περναω κ rom:p:p κ για να σου πω εντυπώσεις

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

@alkis παρε το s πρώτα κ μετά πειραματισου ώστε να μη κανείς ζημιά στ'αμάξι:p

 

:lol::lol::lol::lol:

Σωστος!! Δεν το ειχα σκεφτει ετσι!!!:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Μου βγηκε επιδοτηση απο Voda και λεω να το χτυπησω σαν back up του SGS2 που ηδη εχω.

Μπορειτε εν συντομια να μου πειτε καποια θετικα και αρνητικα σημεια του ή να στραφω σε τπτ αλλο?

 

Thanx

Link to comment
Share on other sites

@Alkis

Το βρήκα το bug!!!:D

 

NiCe!

Και βρηκα και αλλο ενα στις ρυθμισεις-ηχος-ενταση ηχου. Και εκει fc!

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξέρω..δύο μέρες παλεύω

Θέμα με το binary

@jim

Γιατί o τύπος βγάζει το update της rom με παλιό binary;

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξέρω..δύο μέρες παλεύω

Θέμα με το binary

@jim

Γιατί o τύπος βγάζει το update της rom με παλιό binary;

 

Είναι γενικά παράξενος. Εδώ ξεχνάει να αλλάξει το build.prop :lol::p

Link to comment
Share on other sites

@alkis

Για φλάσαρε αυτό: http://db.tt/Kx4zCkVI

Να δω αν είναι η εφαρμογή ή το binary

Edited by superuser_78
Link to comment
Share on other sites

Κατεβαζω τωρα και ενημερωνω μολις τελειωσω!

 

@superuser παλι fc και στη φψτεινοτητα και στον ηχο.

Edited by alkis_7
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...