Jump to content

Sony Ericsson Xperia X8


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα, εχω το εξης προβλημα, Ξεχασα το μοτιβο ξεκλειδωματος του χ8 και μετα απο πολες προσπαθειες κλειδωσε και μου ζηταει κωδεικο που ειχα βαλη "που γενηθηκα" Δυστιχως δεν θυμαμε τι κοωδικο ειχα βαλει... και τωρα δεν μπορω να ανοιξω το κινητο :/ καμοια ιδεα? Δωκιμασα hard reset ομως τιποτα δεν εγεινε!!!

 

Για δοκίμασε να κάνεις επιδιόρθωση μέσω pc companion.

Υπ'οψιν τα χάνεις όλα

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@blackmore

Πρόσεξες ότι αν πατήσεις παρατεταμένα ένα πλαίσιο κειμένου σου βγάζει μία λίστα; επίσης πρόσεξες ότι αν το κάνεις υπάρχει μία επιλογή ΜΕΘΟΔΟΣ ΕΙΣΟΔΟΥ; προφανώς όχι..

 

@mpa3

Σε εμένα γιατί δουλεύει;

 

@alkis

Που σου κολλάει το update;

Σε εμένα πουθενά...

 

Τέλος πάντων..

έχω ένα fixάκι εδώ: http://db.tt/lipG78RI

διαγράφει 2 scripts και προσθέτει 2 δωράκια

Edited by superuser_78
Link to comment
Share on other sites

Όντας άσχετος και τελείως newbie στα smartphones μόλις απέκτησα κατά τύχη ένα x8. Την πρώτη μέρα του έκανα root και μετά από λίγο διάβασμα του φόρουμ των xda κατέληξα και πέρασα την τελευταία GDX. Η εισαγωγή δικαιολογεί την ερώτησή μου... :Ρ

 

Την GDX την πέρασα λόγω ενός Poll που έδειχνε 60% των χρηστών να την χρησιμοποιούν.. γιατί αυτή και όχι κάποια έκδοση Ice Cream Sandwich που είναι και η πιο καινούργια και πιο φρέσκια. Και γενικότερα με ποιο κριτήριο διαλέξατε εσείς τη ROM που χρησιμοποιείτε?

Κι όταν θα πάω στον τρελογιατρό...

...θα τον τρελάνω και αυτόν.

Link to comment
Share on other sites

@alkis

Που σου κολλάει το update;

Σε εμένα πουθενά...

 

Γενικα ηταν αργο. Μολις ξεκλειδωνα το κινητο, για να σταματησουν τα κολληματα στην κυλιση ηθελε τουλαχιστον 10 δευτερολεπτα. Και αυτο δε το εκανε στην αρχη. Πριν λιγο καιρο το αρχισε..

 

Όντας άσχετος και τελείως newbie στα smartphones μόλις απέκτησα κατά τύχη ένα x8. Την πρώτη μέρα του έκανα root και μετά από λίγο διάβασμα του φόρουμ των xda κατέληξα και πέρασα την τελευταία GDX. Η εισαγωγή δικαιολογεί την ερώτησή μου... :Ρ

 

Την GDX την πέρασα λόγω ενός Poll που έδειχνε 60% των χρηστών να την χρησιμοποιούν.. γιατί αυτή και όχι κάποια έκδοση Ice Cream Sandwich που είναι και η πιο καινούργια και πιο φρέσκια. Και γενικότερα με ποιο κριτήριο διαλέξατε εσείς τη ROM που χρησιμοποιείτε?

 

Ειναι πολυ απλο. Δε βαζουμε ics γιατι πρωτον ειναι unstable ακομα αλλα και να βγει καποια stable δε προκειτε να τη σηκωσει ανετα το κινητο μας γιατι η ics απαιτει μνημη ραμ που δε διαθετει καν το κινητο μας. Οποτε δε μπορει να τη σηκωσει.

Προσωπικα εχω GDX γιατι 1ον: Υπαρχει πανω σε αυτη το tweak του Δημητρη και 2ον: Μερικες φορες βαριεμαι να καθομαι να αλλαζω roms και 3ον: Μου αρεσει...

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα...είμαι καινούριος στο forum...θέλω να κάνω format το κινητό μου(Xperia X8) και δεν ξέρω με ποιον τρόπο γίνετε όποιος ξέρει ας με βοηθήσει...ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπέρα...είμαι καινούριος στο forum...θέλω να κάνω format το κινητό μου(Xperia X8) και δεν ξέρω με ποιον τρόπο γίνετε όποιος ξέρει ας με βοηθήσει...ευχαριστώ

 

http://www.knowyourcell.com/sony-ericsson/sony-ericsson-xperia-x8/xperia-x8-guides/632610/how_to_hard_reset_the_sony_ericsson_xperia_x8.html

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

το κινητό μου δεν ανοίγει...γίνετε να το κάνω ενώ είναι κλειστό ?

Link to comment
Share on other sites

το κινητό μου όταν πάει να ανοίξει κολλάει εκεί που λέει sony ericsson και μετά δεν κάνει τίποτα...δοκίμασα να μπω στο xrecovery πατώντασ πολλές φορες το πίσω και δεν κάνει τίποτα κάθετε κολλήμενο στο sony ericsson...υπάρχει λύση η να σταματήσω να προσπαθώ ? ευχαριστώ Edited by pantelistyler
Link to comment
Share on other sites

• Κατεβάζουμε το pc companion στο pc

•κλικάρουμε το support zone

•Θα κατεβάσει πρόγραμμα

•Ανοίγουμε το support zone

•Κλικάρουμε ενημέρωση χωρίς να συνδέσουμε το κινητό

•Θα μας πει ότι δεν υπάρχει συσκευή συνδεμένη

•κλικάρουμε επιδιόρθωση

•Απενεργοποίηουμε το κινητό

•Και ακολουθούμε τις οδηγίες

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω το χ8 εδω και ενα χρονο και εχω βαρεθει να αλλαξω launchers πλεον το πηρα αποφαση θα αλλαξω ρομ. Φυσικα θελω να μου προτεινετε μια καλη ρομ android 2.3 ή 4 που να μην κολλαει και μην μου κανει ρεσταρτ και αν γινεται να εχω και καμερα , ραδιοφωνο κτλ.

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω το χ8 εδω και ενα χρονο και εχω βαρεθει να αλλαξω launchers πλεον το πηρα αποφαση θα αλλαξω ρομ. Φυσικα θελω να μου προτεινετε μια καλη ρομ android 2.3 ή 4 που να μην κολλαει και μην μου κανει ρεσταρτ και αν γινεται να εχω και καμερα , ραδιοφωνο κτλ.

ευχαριστω

 

Εδώ θα βρεις αναλυτικά τα πάντα,

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=296063.

Βρες ένα ποστ του jimdem582 που τα γράφει ακόμα πιο ωραία:thumbup:

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους

 

Έχω ένα πρόβλημα. Κάποιες φορές (μπορεί και 1 ή 2 την ημέρα) κατά την αποστολή / λήψη SMS μηνυμάτων ή όταν έχω εισερχόμενες κλήσεις το τηλέφωνο μου κάνει μόνο του επανεκκίνηση με συνέπεια να χάνω μηνύματα και κλήσεις αφού το μόνο που βλέπω είναι το logo της GDX και τον ήχο της επανεκκίνησης.

 

Eχω την GDX 22 με περασμένo το lite tweak (για την εγκατάσταση είχα ακολουθήσει όλα τα βήματα full wipe κλπ).

 

Χρησιμοποιώ την stock εφαρμογή για μηνύματα και το exdialer για τις κλήσεις..

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Εδώ θα βρεις αναλυτικά τα πάντα,

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=296063.

Βρες ένα ποστ του jimdem582 που τα γράφει ακόμα πιο ωραία:thumbup:

 

δεν βρησκω το ποστ του jimdem582 στειλε μου λινκ

Link to comment
Share on other sites

δεν βρησκω το ποστ του jimdem582 στειλε μου λινκ

 

Ψαξε καμία δεκαρια σελίδες πριν. Έχει πολλά ποστ... Είμαι από κινητό και δε μπορώ να σου ποσταρω το λινκ τώρα..

 

Sent from my X8 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δεν βρησκω το ποστ του jimdem582 στειλε μου λινκ

 

Ορίστε δες την υπογραφή μου ;) Όσοι θέλετε να οδηγήσετε τα μέλη στο tweak μου ή τον οδηγό μου, καλύτερα να τους λέτε να κοιτάξουν στους οδηγούς sony ericsson

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Σημερα φλασαρα την Linuxepiria στο Χ8 μου και εχει κολλησει εδω και κανενα μισαωρο στο λογοτυπο της sonyericsson.Δεν εχω πειραξει καθολου το κερνελ ετσι κατεβασα την εκδοση π λεει πως ειναι συμβατη με το stock kernel.εχω κρατησει backup αλλα καμια αντιδραση απο το κινητο απο τοτε π φλασαρα την rom.επιπλεον το Xrecovery και το Clockwork mode δεν ανοιγουν στο boot.εχει κανεις καποια ιδεα για την επιλυση?ευχαριστω εκ των προτερων.!
X8 Root|Xrecovery|Gingerbread 2.3.4|ax8mt.v005|MDDI.v001|SetCPU 768mhz
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Σημερα φλασαρα την Linuxepiria στο Χ8 μου και εχει κολλησει εδω και κανενα μισαωρο στο λογοτυπο της sonyericsson.Δεν εχω πειραξει καθολου το κερνελ ετσι κατεβασα την εκδοση π λεει πως ειναι συμβατη με το stock kernel.εχω κρατησει backup αλλα καμια αντιδραση απο το κινητο απο τοτε π φλασαρα την rom.επιπλεον το Xrecovery και το Clockwork mode δεν ανοιγουν στο boot.εχει κανεις καποια ιδεα για την επιλυση?ευχαριστω εκ των προτερων.!

 

Full wipe είχες κάνει;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Full wipe έκανες καθόλου;

 

Προτειναν στην συγκεκριμενη ρομ να μην κανεις Full-wipe.Η λυση αποτι καταλαβα ειναι SEUS (που και αυτο εκανα) και μετα ενα restore το backup μου...

X8 Root|Xrecovery|Gingerbread 2.3.4|ax8mt.v005|MDDI.v001|SetCPU 768mhz
Link to comment
Share on other sites

Προτειναν στην συγκεκριμενη ρομ να μην κανεις Full-wipe.Η λυση αποτι καταλαβα ειναι SEUS (που και αυτο εκανα) και μετα ενα restore το backup μου...

 

Αφού δε μπορείς να μπεις στα recovery είναι η μόνη λύση..

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...