Jump to content

Sony Ericsson Xperia X8


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δες απο την σελιδα 177 μεχρι και εδω:http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=276211&page=182 ..ρωτουσα και εγω πως να το κανω και πιστευω οτι ο τροπος που μου τα ανελυσε ο superuser_78 θα σε βοηθησει να δεις αν εχεις κανει καποιο λαθος στην διαδικασια που εχεις κανει ως τωρα και τι να κανεις τωρα!!

 

και εχω και ενα προβλημα..χτες και σημερα μου εκανε reboot το κινητο 3 φορες..1 χτες και 2 σημερα..υποψιαζομαι πως μπορει να φταινε οι ρυθμισεις στο setCPU..πως επανερχομαι στις αρχικες?

 

μολις φλασαρα την gingerdx και ολα κομπλε....θα την κρατησω για λιγο και θα δω πως θα παει...παντως η διαδικασια ειναι περιπου ιδια με το galaxy s2...σευχαριστω alkis

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

μολις φλασαρα την gingerdx και ολα κομπλε....θα την κρατησω για λιγο και θα δω πως θα παει...παντως η διαδικασια ειναι περιπου ιδια με το galaxy s2...σευχαριστω alkis

 

τιποτα!!και για οτι θες εδω ειμαστε!!!

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινα μπραβο σε ολους σας. Και για την ταχυτητα απαντησης αλλα και οτι λυθηκε το προβλημα μου! Εχω μια απορια τωρα ακομα ομως. Φανταζομαι οτι καπου θα υπαρχει η απαντιση αλλα 190 σελιδες ειναι υπερβολικα πολλες. Λοιπον... Μπαταρια. Μου κραταει μιση μερα μονο και αν δεν πειραζω καθολου την συσκευη στην καλυτερη μια μερα. Εχω ψαχτει λιγο μπας και τρεχουν πολλες εφαρμογες η κατι τετοιο αλλα αντε να τρεχουν 4 το πολυ ταυτοχρονα. Τι μπορω να κανω για αυτο? Και ενα δευτερο. Τι ακριβως ειναι αυτο με την rom που γραφουν ολοι? Κινεζικα μου μοιαζουν ολα... Τι κανει και που βοηθαει??
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το handcent sms και απο οτι εχω καταλαβει ή μου βγαζει παραδωση διχως να παραδοθει το μηνυμα ή ενω μου στελνουν μηνυμα δεν μου ερχετε?τι να κανω για να το φτιαξω?
Link to comment
Share on other sites

εχω το κινητό 1,5 μήνα. Είναι root android 2.1. Κάποια στιγμή η κάμερα δείχνει μαυρη. Έκανα τα πάντα. Αφαίρεση μπαταρίας,φωτό,βίντεο,εργ. ρυθμίσεις κλπ.Κάποια στιγμή συνήλθε, και το ίδιο ξαφνικά και άσχετα, "ξαναπεθανε". Γουγλαρα,

αλλά άκρη δεν έβγαλα. Καμμιά ιδέα?

Edited by perlitis
Η αυτόματη διόρθωση πληκτρολόγησης αυτα κάνει!!
Link to comment
Share on other sites

Μολις τελειωσα με το Root του κινητου μου και την μεταφορά εφαρμογών. Ενταξη μιλαμε για αλλο πραγμα... Τωρα μονο να μου εξιγισει καποιος για την Rom να δω τι ακομα καλυτερο μπορω να κανω το κινητουλι μου! Συγχαριτηρια σε ολους παιδια! Κανετε φοβερη δουλεια!

 

:up::yahoo::dance::clap::respect:

Link to comment
Share on other sites

αν θες να περασεις καινουργια ρομ πρεπει να βαλεις το xrecovery κατ'αρχην..σε ενδιαφερει να βαλεις καινουργια ρομ??
Link to comment
Share on other sites

Μολις τελειωσα με το Root του κινητου μου και την μεταφορά εφαρμογών. Ενταξη μιλαμε για αλλο πραγμα... Τωρα μονο να μου εξιγισει καποιος για την Rom να δω τι ακομα καλυτερο μπορω να κανω το κινητουλι μου! Συγχαριτηρια σε ολους παιδια! Κανετε φοβερη δουλεια!

 

:up::yahoo::dance::clap::respect:

 

Λοιπόν... όταν μιλάμε για rom και android εννοούμε κάποια έκδοση android για το συγκεκριμένο κινητό η sony ericsson έχει βγάλει μέχρι τη 2.1 ενώ τα καλά αρχίζουν από τη 2.2 και μετά :P

 

Custom Roms είναι εκδόσεις android που τις έχουν φτιάξει "τρίτοι" για δικό τους όφελος και τις δίνουν στον κόσμο δωρεάν αλλά συνήθως αυτές οι εκδόσεις έχουν μικροπροβληματάκια και σιγά σιγά ο "τρίτος" προσπαθεί να τα φτιάξει......

 

Για περισσότερα δες εδώ και εδώ

 

Ελπίζω να βοήθησα :)

Link to comment
Share on other sites

Μολις τελειωσα με το Root του κινητου μου και την μεταφορά εφαρμογών. Ενταξη μιλαμε για αλλο πραγμα... Τωρα μονο να μου εξιγισει καποιος για την Rom να δω τι ακομα καλυτερο μπορω να κανω το κινητουλι μου! Συγχαριτηρια σε ολους παιδια! Κανετε φοβερη δουλεια!

 

:up::yahoo::dance::clap::respect:

 

πιστευω αυτο θα σε βοηθησει να καταλαβεις τα παντα!!

Link to comment
Share on other sites

ει παιδια θα μου πει καποιος πως φορτιζει κλειστο το κινητο?

 

κλειστο δεν φορτιζει..οταν ειναι κλειστο και το συνδεσεις με το φορτιστη ανοιγει..τουλαχιστον εμενα ετσι γινεται!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως με γελούν τα μάτια μου? Μήπως είναι λάθος τυπογραφικό (Αν και μέχρι προχθές έγραφε 2.1)?

Στο gsmarena ανφέρει: Android OS, v1.6 (Donut), upgradable to v2.3!!!!!

http://www.gsmarena.com/sony_ericsson_xperia_x8-3403.php

Ξέρω τι έκανες στο σεισμό του '99.....Έβλεπες Baywatch! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Μήπως με γελούν τα μάτια μου? Μήπως είναι λάθος τυπογραφικό (Αν και μέχρι προχθές έγραφε 2.1)?

Στο gsmarena ανφέρει: Android OS, v1.6 (Donut), upgradable to v2.3!!!!!

http://www.gsmarena.com/sony_ericsson_xperia_x8-3403.php

 

δεν σε γελουν τα ματια σου..ετσι λεει..ρε παιδια τι γινεται?????

Link to comment
Share on other sites

Παιδια και να την εδειναν την 2.3 γενικα δεν θα χαλαγε κανεναν αλλα μαλλον προκειτε για τυπογραφικό δεν εχει αναφερει τιποτα για αναβαθμιση σε 2.3 στα X8, X10 mini/pro γιατι και σε αυτα το ιδιο λεει!!
Sony Ericsson Xperia X8 με Custom Rom Ginger-DX 2.3.7 και overclock στα 787MHz
Link to comment
Share on other sites

κλειστο δεν φορτιζει..οταν ειναι κλειστο και το συνδεσεις με το φορτιστη ανοιγει..τουλαχιστον εμενα ετσι γινεται!

 

ετσι φορτιζει φιλε μου ανοιχτο,εγω παντα ετσι το φορτιζω κλειστο.

Link to comment
Share on other sites

ετσι φορτιζει φιλε μου ανοιχτο,εγω παντα ετσι το φορτιζω κλειστο.

 

δεν το επιασα αυτο..τι θες να πεις??

Link to comment
Share on other sites

Παιδια και να την εδειναν την 2.3 γενικα δεν θα χαλαγε κανεναν αλλα μαλλον προκειτε για τυπογραφικό δεν εχει αναφερει τιποτα για αναβαθμιση σε 2.3 στα X8, X10 mini/pro γιατι και σε αυτα το ιδιο λεει!!

 

Παιδιά εγώ γιατί νομίζω ότι πριν κανα μήνα περίπου έλεγε 2.1;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχας συγνωμη αν εχει ξαναερωτηθει αλλα φευγει καπως αυτη η δονηση οταν το ξεκλειδωνεις; κ επισης μπορουμε να ρυθμισουμε το χρονο που κλειδωνει;

ευχαριστω προκαταβολικα.:)

Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχας συγνωμη αν εχει ξαναερωτηθει αλλα φευγει καπως αυτη η δονηση οταν το ξεκλειδωνεις; κ επισης μπορουμε να ρυθμισουμε το χρονο που κλειδωνει;

ευχαριστω προκαταβολικα.:)

 

Η δόνηση δε φεύγει. Για να αλλάξεις τη χρονική διάρκεια πήγαινε στις ρυθμίσεις προβολής και επέλεξε μια τιμή στη "Λήξη ορίου χρόνου οθόνης"

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ γιατί νομίζω ότι πριν κανα μήνα περίπου έλεγε 2.1;;;;;;

 

Κι εγώ αυτό θυμάμαι και όχι τόσο παλιά, το κοίταξα προχθές γιατί ψήνομαι να το πάρω το κιν

και αυτό που με χαλούσε είναι ότι έγραφε android 2.1. Τι να πώ?!?!!?!?

Ξέρω τι έκανες στο σεισμό του '99.....Έβλεπες Baywatch! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Η δόνηση δε φεύγει. Για να αλλάξεις τη χρονική διάρκεια πήγαινε στις ρυθμίσεις προβολής και επέλεξε μια τιμή στη "Λήξη ορίου χρόνου οθόνης"

 

Βλέπω ότι έχεις gingerDX... σε αυτή τη rom δουλεύουν κανονικά τα "Απτικά σχόλια" (τελευταία επιλογή στης ρυθμίσεις ήχου) και αν το αποξεκάρεις δεν υπάρχει δόνηση στο ξεκλέιδωμα.... σε άλλες rom όμως δεν νομίζω να δουλεύει............

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι έχεις gingerDX... σε αυτή τη rom δουλεύουν κανονικά τα "Απτικά σχόλια" (τελευταία επιλογή στης ρυθμίσεις ήχου) και αν το αποξεκάρεις δεν υπάρχει δόνηση στο ξεκλέιδωμα.... σε άλλες rom όμως δεν νομίζω να δουλεύει............

 

Να σου πω την αλήθεια δεν το είχα προσέξει! Μια φορά κάπου διάβασα οτι δε βγαίνει και δεν ασχολήθηκα καν μετέπειτα. Nice ;)

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ αυτό θυμάμαι και όχι τόσο παλιά, το κοίταξα προχθές γιατί ψήνομαι να το πάρω το κιν

και αυτό που με χαλούσε είναι ότι έγραφε android 2.1. Τι να πώ?!?!!?!?

Μακάρι να έχω άδικο παιδιά και να μην σας στερώ την ελπίδα αλλά δεν νομίζω να συμπεριλαμβάνεται και το Χ8.

http://www.mobileburn.com/news.jsp?Id=16356

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να έχω άδικο παιδιά και να μην σας στερώ την ελπίδα αλλά δεν νομίζω να συμπεριλαμβάνεται και το Χ8.

http://www.mobileburn.com/news.jsp?Id=16356

 

Δεν το υποστηρίζει και ούτε πρόκειται. Το λέει ξεκάθαρα άλλωστε στην τελευταία παράγραφο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...