Jump to content

Sony Ericsson Xperia X8


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σουπερ ειναι,σε σχεση παντα με το Χ8 καλυτερη αναλυση,φοβερη 5αρα καμερα,γρηγορη αποκριση στις κινησεις γυρω στα 180mb ελευθερη μνημη αλλα εχω αρχισει να σβηνω μερικες εφαρμογες της s.e που δε μου χρειαζονται.σκορ στο quadrant 1800.απο μπαταρια δε ξερω καθως το φορτιζω απο τις 6!

Γραφικα στα παιχνιδια απο αυριο γιατι δεν εχω περασει κατι

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

 

180 ? και εμεις δεν εχουμε ουτε 80.. και η ειρωνια ειναι οτι το X8 το πηρα 179 ευρω.. με αλλα 20 επερνα τωρα το Neo V :p

Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

180 ? και εμεις δεν εχουμε ουτε 80.. και η ειρωνια ειναι οτι το X8 το πηρα 179 ευρω.. με αλλα 20 επερνα τωρα το Neo V :p

 

Κ γω τοτε που πηρα το Χ8 γυρω στο 200αρι εδωσα.εσυ ποτε το πηρες;

@superuser:το ειδα στο τοπικ του

Neo v,για την ωρα με αφηνει αδιαφορο!

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

Edited by iliasx8

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

ακόμη δεν ξέρω για την μπαταρία , δεν έχει αδειάσει ακόμα , θα ξέρω σε 2-3 μέρες

 

και μια ερώτηση στα γρήγορα , τις επαφές που έχω αποθηκευμένες στο gmail , πως θα τις στυλο στο κινητό ;

 

o.k και οι επαφες , ευχαριστω:)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ενώ είχα παλιά Task Killer στο GingerDX δεν ειχε την απόδοση που ήθελα.. οποτε γύρισα σε Gingerbread. Μετά απο καιρό εχασε και αυτο την σπιρτάδα και χρειαζομουν ενα Restart την μερα για να στρωσει..

 

Ξαναδοκίμασα την GingerDX χωρις ομως να βάλω Task Killer ή κατι αντίστοιχο.. μονο το φοβερο πακετάκι του JimDem.. και μου κραταει πλέον σχεδόν 3 μέρερς οπότε είμαι υπερ-ευχαριστημένος! Απλά κλείνω την ενεργή εφαρμογή με το Back Button και είμαι κομπλέ πια!! :)

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω.. ξερει κανεις κανενα προγραμματακι που Editareis ton Active Launcher Sony Ericsson , προσθετωντας αφερωντας HomeScreen , αλλάζωντας dock κτλ ; νομιζω ειναι το SignApk αλλα δεν ειμαι σιγουρος..
Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

Να σας πω.. ξερει κανεις κανενα προγραμματακι που Editareis ton Active Launcher Sony Ericsson , προσθετωντας αφερωντας HomeScreen , αλλάζωντας dock κτλ ; νομιζω ειναι το SignApk αλλα δεν ειμαι σιγουρος..

 

SignApk είναι για να κάνεις sign το apk που δημιούργησες. Πρέπει για να το επεξεργαστείς να το κάνεις decompile ναι βρεις σε ποια αρχεία βρίσκονται τα recources να τα ανοίξεις να επεξεργαστείς τον κώδικα σε Java μετά να τα κάνεις compile να τα βάλεις όλα μαζί σωστά και τέλος sign το apk :p

Link to comment
Share on other sites

SignApk είναι για να κάνεις sign το apk που δημιούργησες. Πρέπει για να το επεξεργαστείς να το κάνεις decompile ναι βρεις σε ποια αρχεία βρίσκονται τα recources να τα ανοίξεις να επεξεργαστείς τον κώδικα σε Java μετά να τα κάνεις compile να τα βάλεις όλα μαζί σωστά και τέλος sign το apk :p

 

ααα.. καλα θα το ψαξω λιγο.. καμια οδηγια ξερεις π θα βρω;

Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

ααα.. καλα θα το ψαξω λιγο.. καμια οδηγια ξερεις π θα βρω;

 

Στο xda θα έχει λογικά κανένα γενικό walkthrough αλλά και πάλι πρέπει να ξέρεις να προγραμματίζεις σε Java! (Και σε CShell αν θες να κάνεις installation zip)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι ένα cwm update.zip το όποιο είναι σε alpha μορφή προς το παρόν

Περιέχει: boot, κάποιες εφαρμογές, default fonts, και framework

 

5 μέρες το δουλεύω..έχω αλλάξει πάνω από 2.000 φακέλους

Για να γίνει απολύτως συμβατό με την gingerdx

 

Δεν έχω κάνει copy και paste άλλο framework

Είναι δουλεμένο πάνω στο framework της gingerdx

 

Δεν περιέχει tweaks και δουλεύουν σωστά όλες οι lockscreens

 

Download: http://db.tt/4b8nKFH2

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι ένα cwm update.zip το όποιο είναι σε alpha μορφή προς το παρόν

Περιέχει: boot, κάποιες εφαρμογές, default fonts, και framework

 

5 μέρες το δουλεύω..έχω αλλάξει πάνω από 2.000 φακέλους

Για να γίνει απολύτως συμβατό με την gingerdx

 

Δεν έχω κάνει copy και paste άλλο framework

Είναι δουλεμένο πάνω στο framework της gingerdx

 

Δεν περιέχει tweaks και δουλεύουν σωστά όλες οι lockscreens

 

Download: http://db.tt/4b8nKFH2

 

αραγε θα παιξει πανω απο το tweak του jim??

Link to comment
Share on other sites

@Alkis

Πάρε ένα backup την rom σου

Ρίξε στην sd την gingerdx v21 και το update

Φλάσαρε την rom και όταν τελειώσει το install (μην κάνεις reboot) ξανα πίσω και φλάσαρε το update

Και τα δυο με την μία και μετά reboot

Η δοκίμασε το πάνω από το tweak

 

Edit: η status bar δεν έχει bug εγώ δοκιμαστικά την έκανα διαφανή

Edited by superuser_78
Link to comment
Share on other sites

@Alkis

Πάρε ένα backup την rom σου

Ρίξε στην sd την gingerdx v21 και το update

Φλάσαρε την rom και όταν τελειώσει το install (μην κάνεις reboot) ξανα πίσω και φλάσαρε το update

Και τα δυο με την μία και μετά reboot

Η δοκίμασε το πάνω από το tweak

 

Edit: η status bar δεν έχει bug εγώ δοκιμαστικά την έκανα διαφανή

 

βρε αυτα τα ξερω!!ετσι κανω update και τη ρομ με το tweak!σκεφτομουν αν θα παιζει αν το περασω πανω απο το tweak..

Link to comment
Share on other sites

Το ebook μου δημοσιεύτηκε. Αν και δεν είναι πλήρες ακόμη, θα ενημερώνεται συνεχώς. Θα το βρείτε εδώ. Οι νέες εκδόσεις θα προστίθενται αυτόματα δεν χρειάζεται να πάτε σε άλλο Link. Επίσης το jimdem x8 tools έχει ολοκληρωθεί πλέον μετά απο μήνες προσπαθειών. Ένα στοίχημα που κέρδισα κυρίως με τη δική σας υποστήριξη. Καλή συνέχεια ;) Edited by jimdem582
Link to comment
Share on other sites

Τι λέει το neo;

Ψιλοψήνομαι να το τσιμπήσω

Ότι πρέπει για πείραγμα είναι:grin:

 

Δες και εδώ την επίσημη 4.0 alpha phase την διέρρευσε η ίδια η sony http://techblog.gr/mobile/sony-ericsson-android-ice-cream-sandwich-video-4797/

 

Είναι η πρώτη εταιρεία που το κάνει

Μαθαίνει από τα λάθη του παρελθόντος...

 

και εγω ψιθηκα τρελα.. ομως το χ8 το εχω 3 μηνες μονο και οι δικοι μ θα μ πουνε ******* μιας και ειμαι 15 κ παω στα 16.. αντε να τους εξηγησεις γιατι ειναι καλυτερο...

Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

Το ebook μου δημοσιεύτηκε. Αν και δεν είναι πλήρες ακόμη, θα ενημερώνεται συνεχώς. Θα το βρείτε εδώ. Οι νέες εκδόσεις θα προστίθενται αυτόματα δεν χρειάζεται να πάτε σε άλλο Link.

Να προτείνω κάτι; Τι λες να ανοίξεις ένα θέμα στο forum των Οδηγών να βάλεις το κείμενο του ebook και εκεί;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

και εγω ψιθηκα τρελα.. ομως το χ8 το εχω 3 μηνες μονο και οι δικοι μ θα μ πουνε ******* μιας και ειμαι 15 κ παω στα 16.. αντε να τους εξηγησεις γιατι ειναι καλυτερο...

πόσο είσαι;

Έχω τα διπλάσια χρόνια σου

Όλοι πιτσιρικάδες είστε εδώ;

Σαν να νιώθω παππουδάκι ξαφνικά...

 

@jim

Μόλις κάνω zoom στο ebook σου από τον browser του κινητού

Τα πάντα pixelιάζουν...

 

@zrx

Η υπογραφή σου είναι όλα τα λεφτά...

Edited by superuser_78
Link to comment
Share on other sites

πόσο είσαι;

Έχω τα διπλάσια χρόνια σου

Όλοι πιτσιρικάδες είστε εδώ;

Σαν να νιώθω παππουδάκι ξαφνικά...

 

@jim

Μόλις κάνω zoom στο ebook σου από τον browser του κινητού

Τα πάντα pixelιάζουν...

 

@zrx

Η υπογραφή σου είναι όλα τα λεφτά...

 

εισαι 32 ? :Ο καλα καπως το περιμενα γιατι ξερεις πολλα. να σου πω πιστευεις το HTC Wildfire ειναι καλυτερο απο το x8 και το Neo V?

 

 

edit: και αμα ηξερες πως αρχισα.. προσπαθουσα μεσω CMD να αλλαξω το Framework χαχαχχαχχα. και οταν εβαζα στην αρχη ρομ κραταγα αυτη που μου αρεσε οπτικα.. αμα δε με βοηθουσες με την GingerDX v13 τωρα δεν θα ηξερα τιποτα :Ρ

 

εισαι 32 ? :Ο καλα καπως το περιμενα γιατι ξερεις πολλα. να σου πω πιστευεις το HTC Wildfire ειναι καλυτερο απο το x8 και το Neo V?

 

 

edit: και αμα ηξερες πως αρχισα.. προσπαθουσα μεσω CMD να αλλαξω το Framework χαχαχχαχχα. και οταν εβαζα στην αρχη ρομ κραταγα αυτη που μου αρεσε οπτικα.. αμα δε με βοηθουσες με την GingerDX v13 τωρα δεν θα ηξερα τιποτα :Ρ

 

edit no2: η δουλεια σου με το alpha release ηταν εξαιρετικη. τωρα εχω αυτο + GingerDX :)

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

πόσο είσαι;

Έχω τα διπλάσια χρόνια σου

Όλοι πιτσιρικάδες είστε εδώ;

Σαν να νιώθω παππουδάκι ξαφνικά...

 

@jim

Μόλις κάνω zoom στο ebook σου από τον browser του κινητού

Τα πάντα pixelιάζουν...

 

@zrx

Η υπογραφή σου είναι όλα τα λεφτά...

 

Μην ανησυχείς, είσαι ΤΟΠΚΑΠΗ :lol: Δοκίμασε να το κατεβάσεις αν δεν στο εμφανίζει καλά στον browser (Πρέπει να έχεις λογαριασμό scribd αλλιώς πες να στο στείλω). Στο pc όλα είναι οκ.

 

Edit: Πλέον το ebook βρίσκεται και στους οδηγούς android

Edited by jimdem582
Link to comment
Share on other sites

Η πρώην δουλειά μου ήταν να προγραμματίζω robot παραγωγής..

Απλώς λόγω χρόνου και ευκολίας πριν χρησιμοποιούσα κινητό με κουμπιά

Αυτό δώρο μου το κάνανε..και μόλις έμαθα ότι είναι linux based (δηλ.open source)

Άρχισα το πείραγμα..

Το έχω από πέρσι τα χριστούγεννα..

 

 

Πως σου φαίνεται το update;

Είναι τα πάντα συμβατά..οτιδήποτε και να θες να βάλεις δεν θα φας error και fc

 

Αφού έχω έστω και έναν που το δοκίμασε

δεν πήγαν τσάμπα οι "εργατοώρες"...

Link to comment
Share on other sites

Η πρώην δουλειά μου ήταν να προγραμματίζω robot παραγωγής..

Απλώς λόγω χρόνου και ευκολίας πριν χρησιμοποιούσα κινητό με κουμπιά

Αυτό δώρο μου το κάνανε..και μόλις έμαθα ότι είναι linux based (δηλ.open source)

Άρχισα το πείραγμα..

Το έχω από πέρσι τα χριστούγεννα..

 

 

Πως σου φαίνεται το update;

Είναι τα πάντα συμβατά..οτιδήποτε και να θες να βάλεις δεν θα φας error και fc

 

Αφού έχω έστω και έναν που το δοκίμασε

δεν πήγαν τσάμπα οι "εργατοώρες"...

 

γαματο ειναι τωρα. απλα η ******* ειναι οτι εβαλα το Timescape tou Doixanh αλλα δεν το βγαζει στα Widgets (περασμενος ο κωδικας στο build.prop)

Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

γαματο ειναι τωρα. απλα η ******* ειναι οτι εβαλα το Timescape tou Doixanh αλλα δεν το βγαζει στα Widgets (περασμενος ο κωδικας στο build.prop)

 

Φαγώθηκες με το timescape..

Επειδή είμαι έξω τώρα θα το κοιτάξω το ΣΚ και θα στο φτιάξω..

 

Edit: μόλις γύρισα και κάτι βρήκα εδώ:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1118295

Edited by superuser_78
Link to comment
Share on other sites

παιδια να σας ρωτησω κατι εγω εχω μεινει στην εκδοση v0.13 το πρεπει να κανω για να εχω την v0.21

ευχαριστω εκ το προτερων

 

απλα κατεβασε την 021,περνα την χυμα στην καρτα sd,πηγαινε reboot-clockworkmod και μολις μπει εκει καν την εγκατασταση(ειναι παρομοιο με το xrecovery!)

Η πρώην δουλειά μου ήταν να προγραμματίζω robot παραγωγής..

Απλώς λόγω χρόνου και ευκολίας πριν χρησιμοποιούσα κινητό με κουμπιά

Αυτό δώρο μου το κάνανε..και μόλις έμαθα ότι είναι linux based (δηλ.open source)

Άρχισα το πείραγμα..

Το έχω από πέρσι τα χριστούγεννα..

 

 

Πως σου φαίνεται το update;

Είναι τα πάντα συμβατά..οτιδήποτε και να θες να βάλεις δεν θα φας error και fc

 

Αφού έχω έστω και έναν που το δοκίμασε

δεν πήγαν τσάμπα οι "εργατοώρες"...

 

2!!θα το δοκιμασω και εγω σημερα!!!

 

@eu8umhc εισαι μικροτερος??πιστευα οτι εγω ημουν ο μικροτερος εδω!!:p

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον εκανα ταρζανια....Ειχα Gingerbread v21+jimdem tweak και ειπα να βαλω την gingergrutz η σειρα που εκανα την διαδικασια ειναι full wipe--->install zip from sd card--->gingergrutz--->install----->done και μολις πηγα να κανω reboot γυρναει και με λεει οτι το CMW seems bad--> restore???? πατησα yes και με ελεγε error reboot anyway??? πατησα ξανα yes και μετα απο κανα 5 λεπτο μπηκε στο μενου...εκανα λαλακια με το CMW???/

www.corollaclub.com

www.clubcento.gr

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον εκανα ταρζανια....Ειχα Gingerbread v21+jimdem tweak και ειπα να βαλω την gingergrutz η σειρα που εκανα την διαδικασια ειναι full wipe--->install zip from sd card--->gingergrutz--->install----->done και μολις πηγα να κανω reboot γυρναει και με λεει οτι το CMW seems bad--> restore???? πατησα yes και με ελεγε error reboot anyway??? πατησα ξανα yes και μετα απο κανα 5 λεπτο μπηκε στο μενου...εκανα λαλακια με το CMW???/

Όχι Δουλεύει σωστά η rom;

Η gingercruzt θέλει πέρασμα με xrecovery

Το γράφει και στο αρχικό ποστ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...