Jump to content

Sony Ericsson Xperia X8


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οχι δεν το εχω πειραξει καθολου. 1,6 ειναι φαντάσου...!!!κ η διαγνωση του προβληματος? κακη χρηση κινητου....αλλαγη πλακετας κ 130 Ε! ειναι τρελοι...?ααα....κ πρεπει να πληρωσω κ 18 Ε για την διαγνωση του προβληματος!τι μπορω να κανω για να βρω το δικιο μου?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Θα στο πω εγώ γιατί κάποιος moderator δεν θέλει να τσαλακώσει την εικόνα του

Σου έστειλα με pm το τηλέφωνο μου για να σε βοηθήσω και μου είπες ότι αυτή τι στιγμή δεν έχεις χρόνο λόγω φροντιστηρίων.

ΣΤΑΜΑΤΑ ΝΑ SPAMΑΡΕΙΣ ΤΟ FORUM!!Με τις ίδιες ενοχλητικές ερωτήσεις

ΚΑΤΈΒΑΣΕ ΤΟ SEUS και ακολούθησε τις οδηγίες

Και αν πάλι δεν μπορείς ΠΟΥΛΗΣΕ ΤΟ

 

@kostashark

 

Έχει δίκιο ο superuser. Σε όλα τα σχετικά με το χ8 νήματα στο myphone και το xda δεν έχω δει κανέναν με τα δικά σου προβλήματα. Εγώ δεν ήξερα τίποτα από android όταν πήρα το κινητό. Έμαθα όμως ψάχνοντας. Και σε ακραία περίπτωση που δεν μπορούσα να βρω απάντηση τότε ρωτούσα. Και τωρα με τις γνώσεις που απέκτησα αρχισα να δημιουργω τη δική μου ιστοσελίδα για το χ8 (και ευχαριστώ όλα τα παιδιά για την υποστήριξή τους). Οπότε μην περιμένεις να σου δίνεται πάντα μασημένη τροφή. Τωρα είναι οι ρομ μετά θα είναι κάτι άλλο δε γίνεται η ιδία δουλειά συνέχεια. Όπως πολύ σωστά λέει ο φίλος superuser αν δεν μπορείς να τα βγάλεις πέρα με το κινητό, άστο έτσι όπως ήταν από τη μάνα του χωρίς να πειράξεις τίποτα η πούλησε το και πάρει κάτι πιο απλό. Με τα αλλεπάλληλα posts σου πολλοί χρήστες κουράζονται ακόμα και φοβούνται να κάνουν τίποτα στο κινητό τους μην τυχών αντιμετωπίσουν τον ίδιο "Γολγοθά" με εσένα. Όποτε ρίξε ένα καλό διάβασμα και πειραματισου αλλιώς πάντα προβλήματα θα έχεις!

 

Sent from my X8 using Tapatalk

 

 

συγνωμη κιολας αλλα γι αυτο δν ειναι το forum........!!!!!! για να ανταλαζουμε αποψεις και να βοηθαμε ο ενας τον αλλον. . . . .. . . . διορθωστεμαι αν κανω λαθος. . . . . .!!!!!!

 

οσο για τα προβληματα μου δν φταιω εγω που τα εχω. . . . και πραγματικα δν το εχει κανενας αλλος μεχρι τωρα. . . . σχετικα με τις ροομ το εχω αναφερει 2 φορες νομιζω. . . . την πρωτη φορα ολοι το ακουγαν πρωτη φορα αυτο και περιμενα μια εβδομαδα περιπου μηπως βρει καπιος που ξερει πεντε πραγματα παραπανω απο μενα μια λυση ή αν εχει καμια ιδεα για το τι συμβαινει.. . . . μετα ο φιλος μου kostas123 μου πρωτεινε να το κανω ενημερωση . . . . . εγω πραγματικα δν μπορω να βρω κατι κακο που εκανα σε ολη την υποθεση. .. . . . και σχετικα με το "Γολγοθα" που παιρναω δν βρισκω κανεναν λογο να το λεμε ετσι και δν ειναι ετσι. . . . . για πιο λογο να τρομαζουν τα καινουρια μελοι με τα post moy. . . . . Αντιθετα καλο θα ηταν να αναφερει ο καθενας τα προβληματα του και να δινονται απαντησεις για να δημιουργηθει ολοκληρωμενη και σωστη εικονα πανω στο Χ8 που ειναι και το θεμα μας φυσικα. . . . . τωρα αν δεν αναφερω το προβλημα μου που το ακουνε πρωτη φορα ολοι και ειναι μια προκληση γαι αυτους που ασχολεινται πανω σε αυτα τα θεματα να βρουν γιατι συμβαινει αυτο πως θα εχουμε μια ολκληρωμενη εικονα πανω στο Χ8. . . . .? και ουτε περιπλοκο μου φενετε το android ουτε ειναι το κατι δυσκολο για να το μαθει κανεις να το χρησιμοποιει και ουτε προκηται να το πουλησω . . . . . . . . . . . απλως εχω ενα προβλημα που δν το ειχε κανεις μεχρι τωρα και δν εχει ξαναδημιουργειθει συζητηση γι αυτο και αφου δν εχω ιδιαιτερες και εξιδικευμενες γνωσεις πανω στο θεμα φυσικο και επομενω να το αναφερω. . . . .

 

Υ.Σ παιδια ουτε σε κοντρες θελω να μπλεξω ουτε να μαλωσω με κανεναν φυσικα. . . . ολα αυτα τα λεω παντα στα πλαισια φιλιας . . . . . δν υπαρχει καπιος λογος εκνευρισμου. . . . . .

 

Ναι αλλα αν γινει κατι χειροτερο στο κινητο με τις custom rom π.χ. παθει κατι και καει το κινητο με αυτες τις custom rom η δεν φορτιζει το κινητο γιατι το εχω παθη στο πρoηγουμενο μου κινητο W760i και δεν μπορουσα να το φορτισω ουτε USB ουτε ακουστικα αλλα ευτηχως μου εκαναν αντικαταστηση στο κινητο (δεν ειχα κανει τιποτα για να ειναι εκτος εγγυησης) μεχρι που πηρα το Sensation!!!

Και το ειπα οτι δεν θελω να βαλω custom rom εγω ειπα οτι ποτε θα βγει η αναβαθμιση σε 2.1.1.C.0.0 σε αυτο θελω να μου απαντησετε!!

 

με τις costum rooms δεν χαλαει το κινητο σου. . . . . μερικες ροομ εχουν μερικα bugs οπως στο να μην παιζει το ραδιοφωνο ή η καμερα.. . . . (φυσικα δν ειναι ολες ετσι . . . . . . διαλεγεις εσυ οποια θες) και παλι αν υπαρξει καπιο προβλημα με τις ροομ που θα βαλεις μπορεις να επαναφερεις παλι το κινητο σου στην αρχικη του κατασταση. . . . . μην ανχονεσε . . . . .!!:)

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα. Επίσης αυτές οι τελείες δεν έχω καταλάβει τι εξυπηρετούν πέρα του να κάνουν δυσανάγνωστο το κείμενό σου.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Τώρα το γνωρίζεις το android; διάβασε λίγο τι έχεις γράψει στο παρελθόν.γιατί όποιος θέλει μπορεί να δει τα προηγούμενα μηνύματα σου μέσα από το προφίλ σου.από τα μηνύματα σου σου πάντα," πως γίνεται ενημέρωση λογισμικού"; και σου απάντησα κάποτε τι έκδοση λογισμικού έχεις και ότι αυτό μπορεί να είναι το πρόβλημα σου.

Ούτε καν απάντησες.Απλώς συνέχισες το ίδιο Βιολί, επειδή από τότε που το πήρες δεν έκανες ποτέ ενημέρωση.Όλες οι rom για να λειτουργήσουν, πρέπει να έχεις την ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ έκδοση 0.6(μου αρέσει που δίνεις και συμβουλές κιόλας, του τύπου μην αγχώνεσαι απλώς περνά τη επίσημη..χωρίς να ξέρεις πως).Απλώς θέλεις να δημιουργείς θέματα..Από μέρους μου, είναι η τελευταία φορά που ασχολούμαι..

Edited by superuser_78
Link to comment
Share on other sites

συγνωμη κιολας αλλα γι αυτο δν ειναι το forum........!!!!!! για να ανταλαζουμε αποψεις και να βοηθαμε ο ενας τον αλλον. . . . .. . . . διορθωστεμαι αν κανω λαθος. . . . . .!!!!!!

 

οσο για τα προβληματα μου δν φταιω εγω που τα εχω. . . . και πραγματικα δν το εχει κανενας αλλος μεχρι τωρα. . . . σχετικα με τις ροομ το εχω αναφερει 2 φορες νομιζω. . . . την πρωτη φορα ολοι το ακουγαν πρωτη φορα αυτο και περιμενα μια εβδομαδα περιπου μηπως βρει καπιος που ξερει πεντε πραγματα παραπανω απο μενα μια λυση ή αν εχει καμια ιδεα για το τι συμβαινει.. . . . μετα ο φιλος μου kostas123 μου πρωτεινε να το κανω ενημερωση . . . . . εγω πραγματικα δν μπορω να βρω κατι κακο που εκανα σε ολη την υποθεση. .. . . . και σχετικα με το "Γολγοθα" που παιρναω δν βρισκω κανεναν λογο να το λεμε ετσι και δν ειναι ετσι. . . . . για πιο λογο να τρομαζουν τα καινουρια μελοι με τα post moy. . . . . Αντιθετα καλο θα ηταν να αναφερει ο καθενας τα προβληματα του και να δινονται απαντησεις για να δημιουργηθει ολοκληρωμενη και σωστη εικονα πανω στο Χ8 που ειναι και το θεμα μας φυσικα. . . . . τωρα αν δεν αναφερω το προβλημα μου που το ακουνε πρωτη φορα ολοι και ειναι μια προκληση γαι αυτους που ασχολεινται πανω σε αυτα τα θεματα να βρουν γιατι συμβαινει αυτο πως θα εχουμε μια ολκληρωμενη εικονα πανω στο Χ8. . . . .? και ουτε περιπλοκο μου φενετε το android ουτε ειναι το κατι δυσκολο για να το μαθει κανεις να το χρησιμοποιει και ουτε προκηται να το πουλησω . . . . . . . . . . . απλως εχω ενα προβλημα που δν το ειχε κανεις μεχρι τωρα και δν εχει ξαναδημιουργειθει συζητηση γι αυτο και αφου δν εχω ιδιαιτερες και εξιδικευμενες γνωσεις πανω στο θεμα φυσικο και επομενω να το αναφερω. . . . .

 

Υ.Σ παιδια ουτε σε κοντρες θελω να μπλεξω ουτε να μαλωσω με κανεναν φυσικα. . . . ολα αυτα τα λεω παντα στα πλαισια φιλιας . . . . . δν υπαρχει καπιος λογος εκνευρισμου. . . . . .

 

Απο τη στιγμή που θες να ενταχθείς στη συζήτηση θα πρέπει να έχεις κάποια βασική γνώση αλλά και να διατυπώνεις ορθά την άποψή σου (καλό θα ήταν με ορθή χρήση της Ελληνικής, χωρίς ορθογραφικά λάθη και με κατάλληλη σύνταξη. Στο 2011 είμαστε αν είναι δυνατόν). Μηνύματα πχ. του τύπου "τί είναι ροοτ?" "τι είναι custom roms?" είναι για γέλια. Όπως είπα κι εγώ όταν πήρα το κινητό δεν ήξερα απολύτως τίποτα απο android. Έμαθα τα βασικά όμως (ευχαριστώ και τον zxr για τον πολύ κατατοπιστικό οδηγό του που με βοήθησε πολύ). Όποιος δεν τα ξέρει αυτά, εννοείται οτι δεν είναι κακό, απλά πρέπει να κοιτάει τα αντίστοιχα νήματα. Εδώ η συζήτηση είναι για το x8 όχι γενικά για το android. Τώρα για το πρόβλημά σου, απο τη στιγμή που το έχεις μόνο εσύ κάτι σημαίνει! Κάτι κάνεις λάθος σε όλη τη διαδικασία! Αν πάλι τα κάνεις όλα σωστά, τί να πώ! Ίσως είσαι ο τσάκ νόρις και μας κοροϊδεύεις!! :ninja: Τώρα για τον "Γολγοθά". Όντως έτσι είναι. Εσύ αν ήθελες να αγοράσεις μια συσκευή και κοιτούσες ένα θέμα και ο άλλος έλεγε "μου βγάζει αυτό, εκείνο, έχω προβλήματα, δεν γίνεται τίποτα....." δεν θα σε απωθούσε κάπως από την αγορά του, σκεπτόμενος τα προβλήματα που έχεις να αντιμετωπίσεις? Και σε σχέση με την πολυπλοκότητα, αφού λες ούτε πολύπλοκο είναι ούτε δύσκολο, τότε γιατί έχεις μόνο εσύ τόσα προβλήματα? Επιμένω οτι κάτι δεν κάνεις σωστά και πρέπει να ψαχτείς. Άκυρο αλλά η όλη κατάσταση μου θύμισε ένα φίλο μου που είχε τρελαθεί γιατί κάτι παιχνίδια απο το pc του δεν έπαιζαν σε άλλο pc και με είχε ταράξει με το πρόβλημα. Το λάθος του? Αντέγραφε μόνο τη συντόμευση (σε δισκέτα κιόλας!!!) και περίμενε να παίξει!!! :lol: Κάπως έτσι είναι η κατάσταση εδώ. Σου λείπουν τα στοιχειώδη γι αυτό δεν μπορείς να λύσεις τα προβλήματα και να προχωρήσεις!

Edited by jimdem582
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν το εχω πειραξει καθολου. 1,6 ειναι φαντάσου...!!!κ η διαγνωση του προβληματος? κακη χρηση κινητου....αλλαγη πλακετας κ 130 Ε! ειναι τρελοι...?ααα....κ πρεπει να πληρωσω κ 18 Ε για την διαγνωση του προβληματος!τι μπορω να κανω για να βρω το δικιο μου?

 

Φίλε μου οι "έξυπνοι"εδώ σε δουλέψανε κανονικά..από τι στιγμήπου έχεις την εγγύηση στα χέρια σου, είναι υποχρεωμένοι βάση του νόμου, των χωρών -μελών της ευρωπαϊκής ένωσης, να σου παρέχουν εγγύηση 2 ετών ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΆ.Μιας και έχω ακούσει για 1 χρόνο..από επίσημα καταστήματα..

O τύπος το επισκεύασε δωρεάν και αυτή τι στιγμή, τα πίνει στην υγειά σου..Δες και κάτι σχετικό:

http://europa.eu/legislation_summaries/consumers/protection_of_consumers/l32022_el.htm

 

Ναι αλλα αν γινει κατι χειροτερο στο κινητο με τις custom rom π.χ. παθει κατι και καει το κινητο με αυτες τις custom rom η δεν φορτιζει το κινητο γιατι το εχω παθη στο πρoηγουμενο μου κινητο W760i και δεν μπορουσα να το φορτισω ουτε USB ουτε ακουστικα αλλα ευτηχως μου εκαναν αντικαταστηση στο κινητο (δεν ειχα κανει τιποτα για να ειναι εκτος εγγυησης) μεχρι που πηρα το Sensation!!!

Και το ειπα οτι δεν θελω να βαλω custom rom εγω ειπα οτι ποτε θα βγει η αναβαθμιση σε 2.1.1.C.0.0 σε αυτο θελω να μου απαντησετε!!

 

Μεγάλε, δεν είμαι καλά σήμερα...δεν υπάρχει διαφορά στην 0.0.μία χαρα εί ναι στην 0.6

1.ΔΕΝ είμαστε υποχρεωμένοι να απαντήσουμε

2.ΔΕΝ είναι εδώ η αντιπροσωπία της sony ericsson

3.ΔΕΝ μας ενδιαφέρει τι κινητό αγόρασες

4.ΔΕΝ απαιτούμε, απλώς, ζητάμε βοήθεια

5.

 

Φιλικά

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μυνήματα.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα μου ειπαν οτι φταιω εγω.οτι καταστραφηκε απο δικη μου κακη χρηση.εχει καταστραφει ο ''ανταπτορας φορτισης''...πως μπορω να τους κυνηγήσω κ να τους υποχρεωσω να μου το επισκευασουν δωρεαν.?
Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα μου ειπαν οτι φταιω εγω.οτι καταστραφηκε απο δικη μου κακη χρηση.εχει καταστραφει ο ''ανταπτορας φορτισης''...πως μπορω να τους κυνηγήσω κ να τους υποχρεωσω να μου το επισκευασουν δωρεαν.?

 

O φορτιστής έχει κάποιο εμφανές πρόβλημα;δηλαδή κομμένο καλώδιo κτλ.κάτι που μπορεί να το αντιληφθεί ένας μέσος χρήστης; αν όχι.τότε είχε πρόβλημα o φορτιστής που o όποιος είναι αυτός μέσα στην εγγύηση. Δεν είσαι ηλεκτρονικός για να ξέρεις..Απευθύσου στην επιτροπή προστασίας καταναλωτή

Link to comment
Share on other sites

superuser δεν υπάρχει λόγος να νευριάζεις απο διάφορους εδώ μέσα. cool ;) Σκέφτομαι πολύ σοβαρά να πάρω το nexus s τις επόμενες ημέρες, μιας που έπεσε η τιμή του. :D Αν ψαχνόσουν κι εσύ να αλλάξεις τώρα είναι η ευκαιρία. ;)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ο φορτιστης εριναι μια χαρα!!!!τα φισακια της φορτισης του κινητου εσπασαν....

 

Συγνώμη που θα σε στεναχωρήσω αλλά αυτά ούτε από μόνα τους, ούτε από σωστή χρήση, σπάνε. Προφανώς δεν υπάρχει κάτι για να "κυνηγήσεις".

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

superuser δεν υπάρχει λόγος να νευριάζεις απο διάφορους εδώ μέσα. cool ;) Σκέφτομαι πολύ σοβαρά να πάρω το nexus s τις επόμενες ημέρες, μιας που έπεσε η τιμή του. :D Αν ψαχνόσουν κι εσύ να αλλάξεις τώρα είναι η ευκαιρία. ;)

 

Συγνώμη σε όσους παρεξηγήθηκαν! δεν τα λέω νευριασμένα, αλλά τονισμένα..

Κορυφαίο το nexus σχεδόν το ίδιο με το Galaxy s με μικρές διάφορες (nexus: δεν παίρνει extra μνήμη,galaxy: δεν έχει φλας η κάμερα)

Βλέπω ότι το έβαλες και στο avatar..θα το τσιμπήσεις προφανώς σίγουρα

Αυτή την στιγμή δεν μου περισσεύουν για κινητό:( μπορεί από χειμώνα..

Δηλαδή σε χάνουμε από δω..πέρνα που και που.

Άντε, καλορίζικο..

Link to comment
Share on other sites

Είναι nand όμως η μνήμη και είναι πολύ γρήγορο. Το μόνο που μου ερχόταν κάπως είναι το οτι δεν έχει εξωτερική μνήμη και ο χώρος εφαρμογών θα είναι περιορισμένος και δεν θα μπορώ να έχω apps2sd! Αλλά είδα και έχει πάνω απο 1gb μνήμη εφαρμογών οπότε κομπλέ! :) Όλο και κάποια στιγμή στις γιορτές των Χριστουγέννων θα βγάλουν καμιά προσφορά. Μάζεψε λεφτά αν είναι και πάρε κανένα καλό τότε :) Δεν θα με χάσετε απο εδώ, μπορεί να τύχει κιόλας κάτι και να μην το πάρω τελικά, αλλά οι πιθανότητες να το πάρω είναι πολύ μεγάλες :) Δεσμεύομαι να συνεχίσω την κατασκευή του νέου site, όμως δεν θα μπορώ να παρέχω υποστήριξη σε προβλήματα και απορίες χρηστών (όπως πλέον και με το arena tools) μιας και δε θα έχω αυτή τη συσκευή ;)
Link to comment
Share on other sites

Να θυμίσω ότι ο γραπτός λόγος είναι εύκολα παρεξηγήσιμος. Το γεγονός ότι κάποιος θέλει να τονίσει κάτι δεν σημαίνει ότι ο άλλος θα το εκλάβει ως τονισμό. Καλό θα είναι λοιπόν να κρατάμε μια ουδετερότητα στο λόγο μας και κυρίως να κρατάμε χαμηλούς τόνους.

Κι επειδή κανένας mod δεν ενδιαφέρεται να μην χαλάσει το profile του θα παρακαλέσω να μην συνεχίσουμε σε αυτό το ύφος.

@kostashark

Καταλαβαίνω ότι έχεις αρκετά προβλήματα ωστόσο προτού ποστάρεις σιγουρέψου ότι έχεις εξαντλήσει κάθε περίπτωση

 

@superuser_78, jimdem582

Πάμε πάλι on-topic σας παρακαλώ. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παρεπιπτοντως κατεβασα σημερα απο το Μαρκετ το Ndrive for Xperia με τις φωνες του Λαζοπουλου απο τους 10 μικρους Μητσους και παιζει κανονικα. Κατεβαστε το τελικα παιζει μαλλον σε ολους :)

 

καλησπέρα

μηπως μπορεις μιας κι εχεις χρησιμοποιησει το ndrive for xperia με τισ φωνες του Λαζόπουλου να δώσεις καποια χρησιμα tips για τη χρήση του.

πχ. τι πρεπει να κάνω για να επιλέξω την εκάστοτε φωνη?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Τώρα το γνωρίζεις το android; διάβασε λίγο τι έχεις γράψει στο παρελθόν.γιατί όποιος θέλει μπορεί να δει τα προηγούμενα μηνύματα σου μέσα από το προφίλ σου.από τα μηνύματα σου σου πάντα," πως γίνεται ενημέρωση λογισμικού"; και σου απάντησα κάποτε τι έκδοση λογισμικού έχεις και ότι αυτό μπορεί να είναι το πρόβλημα σου.

Ούτε καν απάντησες.Απλώς συνέχισες το ίδιο Βιολί, επειδή από τότε που το πήρες δεν έκανες ποτέ ενημέρωση.Όλες οι rom για να λειτουργήσουν, πρέπει να έχεις την ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ έκδοση 0.6(μου αρέσει που δίνεις και συμβουλές κιόλας, του τύπου μην αγχώνεσαι απλώς περνά τη επίσημη..χωρίς να ξέρεις πως).Απλώς θέλεις να δημιουργείς θέματα..Από μέρους μου, είναι η τελευταία φορά που ασχολούμαι..

 

τα καταφερα. . . . περασα μερικες ροομ και κατεληξα στην 2.3.4 . . . . δεν θυμαμαι τ πληρες ονομα της. . . . . μια φορα εγω σε ευχατιστω για την βοηθεια που μου εχεις δωσει μεχρι τωρα και δεν θελω να παω παρακατω το ολο θεμα. . . . . :(

 

αυτην εβαλα Updated 8-June-2011:

CM7 (2.3.4) v.92 HACKDROID

Download : cm7-92

Bugs: Camera (disabled),FM

Edited by kostashark
Link to comment
Share on other sites

Είδες τελικά δεν ήταν τίποτα! :) Απλά κάτι έκανες λάθος και τώρα το έλυσες και δούλεψε. Πάντως αν δε μείνεις ευχαριστημένος σου προτείνω την FroyoBread που έχω αυτή τη στιγμή και είναι πολύ γρήγορη και σταθερή
Link to comment
Share on other sites

τα καταφερα. . . . περασα μερικες ροομ και κατεληξα στην 2.3.4 . . . . δεν θυμαμαι τ πληρες ονομα της. . . . . μια φορα εγω σε ευχατιστω για την βοηθεια που μου εχεις δωσει μεχρι τωρα και δεν θελω να παω παρακατω το ολο θεμα. . . . . :(

 

αυτην εβαλα Updated 8-June-2011:

CM7 (2.3.4) v.92 HACKDROID

Download : cm7-92

Bugs: Camera (disabled),FM

 

Αντε με το καλό να τη χαρείς!!

Τι πρόβλημα ήταν τελικά;Έχεις βάλει τη gingerbread μάλλον!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Αντε με το καλό να τη χαρείς!!

Τι πρόβλημα ήταν τελικά;Έχεις βάλει τη gingerbread μάλλον!

 

ειχα την παλια εκδοση 2.1........ την εκανα μια ενημερωση και τα ξαναβαλα ολα απο την αρχη και ΜΠΗΚΕ. . . . . ειμαι πολυ χαρουμενος..... :D :D :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

hello , έχω ενα πρόβλημα με το xperia x8 ..

έκανα κανονικά root, Ολα μια χαρά..

Μετα προσπάθησα να εγκαταστήσω το xrecovery..

αντεγραψα στο φακελο system/bin το αρχειο superuser όπως ελεγε το tutorial αλλά δεν αντιγράφτηκε.

. μετα αντεγραψα το αρχειο chargemon κανονικά..

και τελος εβαλα τα permissions στο αρχειο xrecovery το αντεγραψα αλλα τίποτα..

απεγκατεστησα το root explorer 2.15 και εβαλα τον 2.16 και αντεγραψα κανονικα και το αρχειο superuser..

αλλα με το xrecovery to ίδιο πρόβλημα

( sorry για το μεγάλο post ) αν εχετε την καλοσυνη βοηθηστε με ευχαριστςω :O

Link to comment
Share on other sites

1)Δε το γνωριζω. Δεν εχω δοκιμασει αυτη τη ρομ. Εγω εχω βαλει το Floyo 0.25 μπορεις να το βρεις και να το κατεβασεις απο εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=914513

εκει που λεει 2.2.9 CM Floyo v0.25 ειμαι απολυτα ικανοποιημενος και δουλευουν τα παντα τελεια!

Επισης εχει βγει και το android 2.3 αλλα δε λειτουργει η camera οποτε θα ελεγα να βαλεις το 2.2 μεχρι να βγει μια ρομ για το 2.3 που να παιζει τελεια.

2)Multitouch και flash player ή εφαρμογες flash στο ιντερνετ (παιχνιδακια flash κλπ) ξεχασε τα! Το κινητο δεν τα υποστηριζει και ειναι θεμα hardware δηλαδη οτι ρομ και να βαλεις δε θα τα εχεις ποτε στο Χ8!!!

3)Οπως ειπα και πριν δεν εχω δοκιμασει αυτη τη ρομ αλλα μου φαινεται εντελως χαζο να πρεπει να βαλεις ολες τις εκδοσεις με τη σειρα. Λογικα θα μπορεις να εγκαταστησεις αμεσως τη V3!

4)Δεν ξερω ποιος τα λεει αυτα παντως εγω με τη ρομ που εχω βαλει δεν ειχα ποτε προβλημα με κατεβασμα εφαρμογων. Οπως ειπα πριν ολα παιζουν τελεια και αξιζει να βαλεις το 2.2

5)Παλι δε μπορω να απαντησω γιατι εβαλα την custom rom απο τη δευτερη μερα που ειχα το κινητο και δεν προλαβα να δω ποσο γρηγορα πεφτει η μπαταρια κανονικα :p Απο οτι λενε ομως πρεπει να κανει καλυτερη διαχειρηση της μπαταριας...

 

Οσο για την εγκατασταση της custom rom, πρωτα θα κανεις root το κινητο. Ειναι πολυ ευκολο... αναλυτικες οδηγιες εδω....

Μετα εγκατασταση xRecovery οπως το κανει αυτος εδω...

http://www.youtube.com/watch?v=ls10Og6W89s

Κανε αυτα και τα ξαναλεμε!! :)

 

 

και ειχα μια ελπιδα οτι με το περασμα ροομ θα υποστιριζει flash player. . . . . . :( :( :( :( :( εγω εβαλα την 2.3.4 και ειμαι υπερευχαριστημενος. . . . . και η μπαταρια μου κραταει πιο πολυ απο την απλη εκδοση 2.1 που εχει κανονικα. . . .

 

hello , έχω ενα πρόβλημα με το xperia x8 ..

έκανα κανονικά root, Ολα μια χαρά..

Μετα προσπάθησα να εγκαταστήσω το xrecovery..

αντεγραψα στο φακελο system/bin το αρχειο superuser όπως ελεγε το tutorial αλλά δεν αντιγράφτηκε.

. μετα αντεγραψα το αρχειο chargemon κανονικά..

και τελος εβαλα τα permissions στο αρχειο xrecovery το αντεγραψα αλλα τίποτα..

απεγκατεστησα το root explorer 2.15 και εβαλα τον 2.16 και αντεγραψα κανονικα και το αρχειο superuser..

αλλα με το xrecovery to ίδιο πρόβλημα

( sorry για το μεγάλο post ) αν εχετε την καλοσυνη βοηθηστε με ευχαριστςω :O

 

δοκιμασε αυτον http://www.mediafire.com/?xdqsj158njz1h51 αν ακολουθησεις τα βηματα απο το βιντεο που σου εδειξε ο φιλος kostas123 θα το κανεις πολυ ευκολα και σε λιγο χρονο. . . .

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

γεια σας! έχω πάρει εδώ και 6 μέρες το xperia x8 και πέφτει πολύ γρήγορα η μπαταρία του χωρίς να το κάνω τίποτα ούτε να ακούω μουσική ούτε τίποτα..τι να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
γεια σας! έχω πάρει εδώ και 6 μέρες το xperia x8 και πέφτει πολύ γρήγορα η μπαταρία του χωρίς να το κάνω τίποτα ούτε να ακούω μουσική ούτε τίποτα..τι να κάνω?

 

Ενδεχομένως να τρέχει κάτι στο background που σου καταναλώνει την μπαταρία. Μήπως να έβαζες κάποιον task manager (πχ. ES Task Manager) για να δεις τι γίνεται;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...