Jump to content

Sony Ericsson Xperia X8


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

 

εννοώ πως δεν είναι κάτι τέτοιο : http://www.sonyericsson.com/cws/products/accessories/overview/mh700?cc=gr&lc=el

 

αλλά ενα απλό ζευγάρι μαύρα ακουστικά που θα μπορούσε να ναι από οποιαδήποτε συσκευή...

και το αναφέρω γιατί από βιντεακια που είδα διαπίστωσα ότι σε κάθε χώρα ή και στην ίδια χώρα ακόμη διατίθεται με διαφορετικά αξεσουάρ...

επίσης ούτε καν περιέχεται screen protector...δε λέω ωραία η συσκευή κ ελπίζω να βγει κ καλό το τηλεφωνο αλλά αν είναι να λανσάρουν ένα μοντέλο ως οικονομικό με αξεσουάρ μάπα να μου λείπει...διότι ούτως ή αλλώς θέλω αυτή τη στιγμή ένα 25αρι ευρώ για ακουστικά και προστατευτικό...

 

Το X8 είναι μοντέλο σχεδόν στην low-entry κατηγορία. Ο μέσος όρος τιμής του είναι στα 170€ οπότε δεν μπορώ να καταλάβω τι ακουστικά ή έστω screenprotector περίμενες? Όλη η αξία του κινητού περιορίζεται στα υλικά και τα spec του, άσε που αν συγκρίνεις τα αξεσουαρ του με αρκετά μεγαλύτερα μοντέλα (πχ ρίξε μια ματιά στα ακουστικά του Desire HD) θα δεις οτι είναι μια χαρά.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

θήκη που θα βρω για το κινητό?

γιατί έχω κοιτάξει σε γερμανό, πλαίσιο, media markt και τίποτα...

τέτοιου τύπου θέλω

http://www.iphonefootprint.com/wp-content/uploads/2008/09/iskin-iphone-case.jpg

 

πλαστικό ή καοτσούκ...

Link to comment
Share on other sites

ok, ευχαριστω εε! :)

 

πας ρυθμισεις και μετα κατω κατω νομιζω λεει "σχετικα" και θα βρεις πια εκδοση android εχεις δεν εχω κοντα το κινητο...

 

νομιζω απο το ιδιο μενου μπορεις να κανεις update αν εισαι σε wifi

 

αν δεν το βρισκεις θα στα γραψω ακριβως με το κινητο απο κοντα...

ευχαριστω, αλλα τελικα απο τις ρυθμισεις κοιταξα, και εχω 2.1 οποτε ειμαστε ενταξει! :)

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και καλώς σας βρήκα:O

ξέρω πως έχει αναφερθεί και σε παλαιότερο post αλλά επειδή δεν μπόρεσα να ψάξω όλο το forum θα ήθελα να ρωτήσω:

πήρα χτες από public ιωαννίνων το Χ8 και περιείχε το κινητό σε ζελατίνα,το καλώδιο usb,φορτιστή και μπαταρία και handsfree...της κακιάς ώρας το τελευταίο δυστυχώς,μαύρο χρώμα (ενώ το κινητό το παρήγγειλα ασπρο-μπλε) και δεν είναι βέβαια της se...γιατί ρε παιδιά τέτοια προχειρότητα?σε παλιότερα μοντέλα walkman έβαζε τουλαχ.ακουστικα της προκοπης...εννοείται βέβαια πως δεν υπάρχουν άλλα καπάκια στη συσκευασία....

αλήθεια,υπάρχει κάποιος που να το πήρε με κάποιο παραπάνω αξεσουάρ???είμαι πολύ περίεργη.....:p

 

εγω το εχω παρει μαυρο απο το public.επειδη εχω παρει και το ασπρο απο την wind το κουτι ειναι ιδιο(μονο που το δειχνει μαυρο). επισης και τα hands free ειναι ιδιο (μαυρο χρωμα και στα δυο κουτια). λενε στο πλαι στα ακουστικα μαλιστα sony ericsson. στην συσκευασια ειχε και μια πισω οψη μαυρο-γκρι.

ενημερωτικα η se δεν φερνει το μαυρο . μαλιστα ουτε στο site της το δειχνει σαν μαυρο.

 

Ρε παιδια πως αλλαζουμε θεμα στ xperia 8....δν μπορωωωωωωω αλλο το μπλε...!!

 

 

 

Αν αυτο ηταν για μενα...τι ακριβως πρεπει ν κανω??

 

δοκιμασε να βαλεις απο το android market to aquarium free. υπαρχουν βεβαια και αλλα πολλα παρομοια.

αφου το κατεβασεις για να το ενεργοποιησεισ/απενεργοποιησεις θα πατησεις το αριστερο πληκτρο /αλλαγη ταπετσαρ./κινουμενες ταπετσαριες .

 

επισης και το earth live wall einai καλο.

 

Καλησπέρα παιδια! Ενω δεν ειμαι στο internet κατεβαινουν σιγα σιγα τα δωρεαν mb που εχω απο την wind. Ξερετε γιατι?

 

μηπως εχεις καποια app που κατεβαζει data? πχ το weather bug.δεν χρειαζεται να σερφαρεις μονο για να χρησιμοποιεις τα mb .

 

επίσης ούτε καν περιέχεται screen protector... θέλω αυτή τη στιγμή ένα 25αρι ευρώ για ακουστικά και προστατευτικό...

 

επειδη δεν μου αρεσει να εχω θηκη στο κινητο γιαυτο και εδωσα 200ε και οχι 500+ που εχουν μερικα αλλα. ωστε να μην το εχω σε γυαλα ουτε να το αφηνω σπιτι οταν παω στην παραλια , το μοναδικο που εβαλα και ειναι πραγματικα τελειο ειναι αυτο http://www.nortonline.gr/nortonline/el/product/011803-0004/screen_protector_privacy_sony_ericsson_xperia_x8.html .

ειναι μεμβρανη που δεν επιρεαζει την ευκρινεια ουτε την αφη και δεν καταλαβαινεις καν οτι υπαρχει κατι στο κινητο.

προσοχη ομως στην τοποθετιση . την πρωτη που αγορασα (3.99 ευρω) την εβαλα λαθος και ειχε φυσαλιδες αερα αναμεσα στην μεμβρανη και την θηκη και την πεταξα. αλλα την εβαζα λαθος και παλευα και ενα τεταρτο. ενω ειναι 3 λεπτα δουλεια.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Φίλε nikos1ts ευχαριστώ για τη βοήθεια σου,έκανα update στο router και συνδέθηκα αμέσως με το Χ8 χωρίς διακοπές.... χαίρομαι γιατί δε θα χρειαστεί να αλλάξω ούτε router ούτε κινητό...

Προς όλα τα παιδιά εδώ,το πρόβλημα με τις αποσυνδέσεις στο wifi λήθηκε με αναβάθμιση στο λογισμικό του router και αναφέρομαι στο Netgear Dgn1000...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε nikos1ts ευχαριστώ για τη βοήθεια σου,έκανα update στο router και συνδέθηκα αμέσως με το Χ8 χωρίς διακοπές.... χαίρομαι γιατί δε θα χρειαστεί να αλλάξω ούτε router ούτε κινητό...

Προς όλα τα παιδιά εδώ,το πρόβλημα με τις αποσυνδέσεις στο wifi λήθηκε με αναβάθμιση στο λογισμικό του router και αναφέρομαι στο Netgear Dgn1000...

 

Χαρηκα που βοηθησα !!:wink:

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παίδες..έχω το τηλέφωνο 5 μέρες τώρα και έχω κατεβασει διαφορες εφαρμογες και γεμισε η μνημη του τηλεφωνου..πως μπορω απλα να αποθηκευσω καποιες στην καρτα μνημης και οταν χρειαζομαι καποια να την ξανακανω install και να την χρησιμοποιω΄?
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παίδες..έχω το τηλέφωνο 5 μέρες τώρα και έχω κατεβασει διαφορες εφαρμογες και γεμισε η μνημη του τηλεφωνου..πως μπορω απλα να αποθηκευσω καποιες στην καρτα μνημης και οταν χρειαζομαι καποια να την ξανακανω install και να την χρησιμοποιω΄?

 

Απο market ..κατεβαζεις το file manager.. εχει ενα ασπρο φακελο για logo.. οτι πιο ευχρηστο εχω βρει για αυτη τη δουλεια..

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια...

Οι εφαρμογές αποθηκεύονται στο τηλέφωνο;

Δηλαδή όταν γεμίσει η μνήμη (2G) πρέπει να απεγκαταστήσω κάποια και να εγκαταστήσω κάποια άλλη...;;;;

Σκέφτομαι να το πάρω για την γυναίκα μου αλλά αυτό δεν είναι κάπως χρονοβόρο;

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια...

Οι εφαρμογές αποθηκεύονται στο τηλέφωνο;

Δηλαδή όταν γεμίσει η μνήμη (2G) πρέπει να απεγκαταστήσω κάποια και να εγκαταστήσω κάποια άλλη...;;;;

Σκέφτομαι να το πάρω για την γυναίκα μου αλλά αυτό δεν είναι κάπως χρονοβόρο;

 

οι εφαργμογές αποθηκεύονται στην εσωτερική μνήμη που είναι περίπου 120 Mb . γίνεται να τις αποθηκευεις στην κάρτα μνήμης αλλά θ΄λει να κάνεις το τηλέφωνο root και να βάλεις το script app2sd :)

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιααα βοήθεια!!! Εχει μια βδομαδα που πηρα το συγκεκριμενο κινητο. Με χρεωνει mb χωρις να χρησιμοποιώ το ιντερνετ. Λογικα καποια εφαρμογη θα το χρησιμοποιεί αλλα πως θα δω ποια ειναι? Πηγα στις ρυθμίσεις κ ειδα στις υπηρεσιες που εκτελουνται οτι ανοιγει απο μονη της η εφαρμογή "talk" . Την κλείνω αλλα μετά απο καποιο διάστημα ξανανοίγει απο μόνη της. Αλλες φορες ανοιγει απο μονο του το "Τimescape" . Επιλεγω να φαίνονται μονο τα μηνύματα αλλα κ αυτο ξαναλλαζει αργοτερα κ ισως μπαινει στο facebook. Στο gmail δεν ξερω πως γινεται logout αλλα εχω απενεργοποιημένο το συγχρονισμό οποτε δεν νομιζω να χρεώνομαι απο εκεί.

Επισης μπορει να φταιει κ κατι αλλο που δεν ανεφερα αλλα δεν το εχω εντοπισει..

Τι να κανω??? Πάει η κάρτα που χω μεσα. Την έφαγε όλη.. :cry:

WIND :D
Link to comment
Share on other sites

Ίσως να έχει ξαναναφερθεί/ερωτηθεί...αλλά γνωρίζει κάποιος τρόπο για autoplay mp4 σε site που το υποστηρίζουν?

 

Δεν μιλάω μέσω εφαρμογής όπως το youtube αλλά κατευθείαν σε mobile σελίδα.

 

Ευχαριστώ :O

Link to comment
Share on other sites

το έχει περάσει κανένας η είναι λίγο νωρίς

πάντως πολλές αλλαγές δεν βλέπω για X8

 

http://blogs.sonyericsson.com/products/2011/02/01/next-update-for-the-xperia-x10-and-x8-family/

Samsung Galaxy Watch 4 classic 46mm - Samsung Galaxy S21 Ultra 512 - Samsung Galaxy S10+ 1ΤΒ - Samsung Galaxy Watch - Samsung S8+ - Gear S3 - Xperia M2 - NEO V Xperia Ultimate HD 4.0 + ROOT+CMW5

Link to comment
Share on other sites

οι εφαργμογές αποθηκεύονται στην εσωτερική μνήμη που είναι περίπου 120 Mb . γίνεται να τις αποθηκευεις στην κάρτα μνήμης αλλά θ΄λει να κάνεις το τηλέφωνο root και να βάλεις το script app2sd :)

 

Αν είναι έτσι τότε δεν θα μπορώ να κατεβάσω και πολλές εφαρμογές χωρίς root!!!

Μήπως κάτι δεν κατάλαβα καλά;

Δεν θα μπορώ να εγκαταστήσω εφαρμογές με συνολικό όγκο >120mb;

 

Ένα παιχνίδι μόνο μπορεί να είναι και 100mb....

 

Το έψαξα λίγο και κατάλαβα. Ουσιαστικά είναι βλακεία του λειτουργικού. Αλλά από ότι λέτε γίνεται με root.

 

Και κάτι τελευταίο. Root γίνεται στο Χ8 2.1. ή παίζει κάτι ιδιαίτερο π.χ. κάποια αναβάθμιση λογισμικού που δεν μπορεί ακόμα να γίνει root?

 

Sorry αν σας κούρασα αλλά ως iphonakias δεν κατέχω πολλά από android.

Edited by alexal32
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σήμερα το πρωί έκανα.ενημερωση σε κάποιες εφαρμογές μου κ εκτοτε ενώ μπορώ να μπω στο μάρκετ ότι κ αν εχω προσπαθήσω να κατάβαση απλά δεν ξεκινάει κ μου λέει σφάλμα.πως μπορώ να βρω λύση δεν έκανα απολυτος τίποτα στο τηλ
HAVE FUN AND ENJOY LIFE
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

εχω ενα προβλημα με το Χ8 οταν παω να κανω τις ρυθμισεις για το gmail (συνδεση με cosmote οχι με wifi ) μου λεει οτι δεν μπορει να συνδεθει. Να σημειωθει οτι εχω συνδεθει στο internet απο το κινητο με την cosmote και οχι με wifi επισης στις ρυθμισεις δικτυου κινητης τηλεφωνιας εχω επιλεξει την περιαγωγη δεδομενων, σαν δικτυο εχω επιλεξει GSM/WCDMA και φυσικα εχω επιλεξει να συνδεση στο Internet με το δικτυο κινητης τηλεφωνιας.

 

Θα ηθελα να ζητησω συγνωμη αν κατι τετοιο εχει απαντηθει σε καποιο παλιοτερο post.

 

Ευχαριστω

N9 Best phone ever
Link to comment
Share on other sites

Ένα παιχνίδι μόνο μπορεί να είναι και 100mb....

 

Οι περισσοτερες εφαρμογες ειναι της ταξης των 1~3mb. Υπαρχουν βεβαια κι αλλες που μπορουν να φτασουν τα 20. Τα 100 (και βαλε, σε πολλα παιχνιδια) mb απαιτουμενα data, αποθηκευονται στην καρτα μνημης οποτε μη σε απασχολει ιδαιτερα αυτο για αρχη.

 

Βεβαια υπαρχει παντα και η επιλογη του a2sd που ανεφερε ο φιλος παραπανω αλλα θελει λιγο ψαξιμο παραπανω.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

θήκη που θα βρω για το κινητό?

γιατί έχω κοιτάξει σε γερμανό, πλαίσιο, media markt και τίποτα...

τέτοιου τύπου θέλω

http://www.iphonefootprint.com/wp-content/uploads/2008/09/iskin-iphone-case.jpg

 

πλαστικό ή καοτσούκ...

 

Καποια βοηθεια για θηκη;

Link to comment
Share on other sites

Καποια βοηθεια για θηκη;

 

φίλε μ όσο για την θήκη εγώ παραγγιλα από εδώ http://www.extreme-mobile.gr/p.Sony-Ericsson-X8-thiki-silikonis-hydro-lux-white.324712.html και είναι πολύ καλή, εφαρμοζι τέλεια και είναι και αδιαφανή... παιδιά βασικά καλησπέρα είμαι καινούριος και πρόσφατα πήρα το x8 είναι πολύ καλό αλλά δεν κρατάει η μπαταρία συμβενη και σε εσάς ???

Link to comment
Share on other sites

Παιδιααα βοήθεια!!! Εχει μια βδομαδα που πηρα το συγκεκριμενο κινητο. Με χρεωνει mb χωρις να χρησιμοποιώ το ιντερνετ. Λογικα καποια εφαρμογη θα το χρησιμοποιεί αλλα πως θα δω ποια ειναι? Πηγα στις ρυθμίσεις κ ειδα στις υπηρεσιες που εκτελουνται οτι ανοιγει απο μονη της η εφαρμογή "talk" . Την κλείνω αλλα μετά απο καποιο διάστημα ξανανοίγει απο μόνη της. Αλλες φορες ανοιγει απο μονο του το "Τimescape" . Επιλεγω να φαίνονται μονο τα μηνύματα αλλα κ αυτο ξαναλλαζει αργοτερα κ ισως μπαινει στο facebook. Στο gmail δεν ξερω πως γινεται logout αλλα εχω απενεργοποιημένο το συγχρονισμό οποτε δεν νομιζω να χρεώνομαι απο εκεί.

Επισης μπορει να φταιει κ κατι αλλο που δεν ανεφερα αλλα δεν το εχω εντοπισει..

Τι να κανω??? Πάει η κάρτα που χω μεσα. Την έφαγε όλη.. :cry:

 

Καμια απαντηση? :(

WIND :D
Link to comment
Share on other sites

Καμια απαντηση? :(

 

Πηγαινε στις ρυθμισεις δικτυου και μετα στα δικτυα κινητης τηλεφωνιας κι απενεργοποιησε τα data.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους!

Εχω το x8 σε μαυρη εκδοση εδω και ενα 1,5 μηνα περιπου και τελευταια παρατηρω οτι κανει reboot απο μονο του σε τυχαια χρονικα διαστηματα. Αντιμετωπιζει καποιος αντιστοιχο προβλημα ή ειναι μονο δικο μου;

 

Μεχρι στιγμης δεν το κανει τοσο συχνα αλλα μπορει να κανει reboot εστω μια φορα τη μερα...

Link to comment
Share on other sites

φίλε μ όσο για την θήκη εγώ παραγγιλα από εδώ http://www.extreme-mobile.gr/p.Sony-Ericsson-X8-thiki-silikonis-hydro-lux-white.324712.html και είναι πολύ καλή, εφαρμοζι τέλεια και είναι και αδιαφανή... παιδιά βασικά καλησπέρα είμαι καινούριος και πρόσφατα πήρα το x8 είναι πολύ καλό αλλά δεν κρατάει η μπαταρία συμβενη και σε εσάς ???

 

Είχα και εγώ το ίδιο θέμα με αντίστοιχη θήκη. Δοκίμασε να το βγάλεις από τη θήκη, φόρτισε το, και δες αν κρατάει περισσότερο!

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...