Jump to content

Sony Ericsson Xperia X8


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σχετικα με το wi fi οταν ενεργοποιηται και συνδέεται με καποιο δικτυο οταν παμε στο μενου και μπουμε στο εικονιδιο που λεει ιντερνετ και πατησουμε καποια διευθηνση μας χρεωνει απο την υπηρεσια μας(π.χ κοσμοτε) ή απο το ασύρματο που λαμβανει?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σχετικα με το wi fi οταν ενεργοποιηται και συνδέεται με καποιο δικτυο οταν παμε στο μενου και μπουμε στο εικονιδιο που λεει ιντερνετ και πατησουμε καποια διευθηνση μας χρεωνει απο την υπηρεσια μας(π.χ κοσμοτε) ή απο το ασύρματο που λαμβανει?

 

Ανάλογα με το ποιο τρόπο σύνδεσης χρησιμοποιεί εκείνη τη στιγμή, αν όντως έχει συνδεθεί WI-FI τότε δεν έχεις καμία χρέωση από την εταιρία σου

 

στην status bar ψηλά μπορείς να δεις πως συνδέεται... ανάλογα με το συμβολάκι που εμφανίζει

 

http://i71.photobucket.com/albums/i130/agriojohn/Sony-Ericsson-XPERIA-X8.jpg 3G

 

http://i71.photobucket.com/albums/i130/agriojohn/sony-ericsson-xperia-x8-creatouch-app.jpg Wi-Fi

Link to comment
Share on other sites

στο δικο μου εχω στη μνημη γυρω στα 10 δικτυα και σε κανενα δεν εχω προβλημα, μπαινει με την πρωτη.οποτε η φταιει η συσκευη σου η κατι κανεις λαθος.

 

Δεν νομιζω οτι κατι κανω λαθος ουτε οτι φταιει η συσκευη μου.. γιατι και αλλοι εχουν γραψει κατα καιρους το ιδιο προβλημα.. εχει προβλημα η συσκευη σε καποια καναλια του rooter απο οτι λενε.. απλα ετυχε και δεν ειχες προβλημα θα δεις οτι θα σου τυχει σε καποια δυκτια.. εμενα μου εχει τυχει σε κανα 3-4 δυκτια μεχρι τωρα..

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλώς σας βρήκα!έχω μια απορία. είναι φυσιολογικό η ελεύθερη internal memory του κινητού να είναι 40 mb από τα 211 που γράφει?και ενώ έχω 10 εφαρμαγές εγκατεστημένες?υπάρχει κάτι άλλο που μπορώ να κάνω ώστε να ελευθερώσω μνήμη?

 

επίσης αν κατάλαβα καλά με το rooting της συσκευής μπορούμε να εγκαταστήσουμε εφαρμογές στην sd card?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!παραμένω σιωπηλή εδώ και καιρό σε αυτό το thread καθώς ήμουν έτοιμη να πάρω το x8.σήμερα λοιπόν, το 2 ημερών κινητό μου ενφάνισε πάνω στην οθόνη δίπλα από την ένδειξη της μπαταρίας ένα σύμβολο 3g.γιατί εμφανίστηκε τώρα και όχι από την πρώτη στιγμή?μπορώ να το ξεφορτωθώ? ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί το εμφάνισε τώρα και δεν το είχες πριν δεν το γνωρίζω , γιατί μπορεί να συμβαίνει για ένα πλήθος λόγων , π.χ. πείραξες τις ρυθμίσεις του κινητού και ενεργοποίησες το ίντερνετ , σου ενεργοποίησαν τώρα το ίντερνετ από τον πάροχο ενώ πριν δεν είχες και πολλά πολλά άλλα.

 

Το θέμα είναι ότι το σύμβολο 3G συμβολίζει μεταφορά δεδομένων με μεγάλη ταχύτητα (G,2G,3G κλπ.). Χρησιμοποιείς δηλαδή το ίντερνετ της συσκευής σου και κατ' επέκταση χωρίς να θέλω να σε τρομάξω χρεώνεσαι κάθε φορά που η συσκευή σου επικοινωνεί με το διαδίκτυο για κάποιο λόγο π.χ. ενημέρωση του Timescape ή ενημέρωση ενός widget καιρού.

 

Για να το κλείσεις από τις ρυθμίσεις πήγαινε στα ασύρματα δίκτυα , μετά δίκτυα κινητής και βγάλε το τικ από την Κίνηση Δεδομένων...! :)

Device: XIAOMI Mi6 (Blue) | Android Version: 8.0 (Oreo)
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλως σας βρηκα.Απορια: οταν εγκαθιστουμε μια εφαρμογη με το astro file manager, μετα πως την βρισκουμε αν δεν εχει δημιουργησει shortcut ? (εχω αυτο το θεμα με το adwlouncher).Μηπως δεν συνεργαζεται με την 2.1 ?

Ευχαριστω!!

Edited by nikos1ts
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ :). Να ρωτησω και κατι αλλο ? Ενω συνδεομαι κανονικα με το wifi router moy και κραταει την συνδεση το κινητο, δεν μπορω να μπω στο market ουτε και στο ιντερνετ γενικα (απο το εικονιδιο με την Γη)Λεει οτι παρουσιαστηκε σφαλμα δικτυου.Χρειαζονται καποιες ειδικες ρυθμισεις?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!

Μολις σημερα απεκτησα και εγω το Χ8 μου και εχω ενα προβλημα!

Δεν μπορω να στειλω SMS!!! Μπορω κανονικα να παρω SMS, να παρω τηλεφωνο

η να με παρουν... Οποιος εχει καμια ιδεα ας μου πει γιατι δεν παλευεται!!!

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα σε όλους και εύχομαι καλή χρονιά.

 

Μόλις προχθές απέκτησα το X8, σε μαύρο χρώμα. Έρχεται κατ ευθείαν στην δευτερη έκδοση του 2.1

Πολύ καλές εντυπώσεις, πολύ εύχρηστο και με τρομερές επιλογές.

Μ αρέσει πάρα πολύ η οθόνη, και το πληκτρολόγιο με βολευει αρκετα.

 

Ελπίζω να τα λέμε συχνα απο εδώ!

I am a traveler of both time and space
Link to comment
Share on other sites

Ας πει καποιος καμια ιδεα!!

Δεν μπορω να στειλω καθολου μηνυματα, μονο να μου στειλουν!!\

 

Καλες γιορτες και καλη χρονια σε ολους!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ας πει καποιος καμια ιδεα!!

Δεν μπορω να στειλω καθολου μηνυματα, μονο να μου στειλουν!!\

 

Καλες γιορτες και καλη χρονια σε ολους!!!!!

 

ποια εκδοση εχεις,την 1.6 ή την 2.1?

Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα και αυτο αλλα παλι τπτ....

 

αν και φαινεται λιγο περιεργο,δεν παιρνεις ενα τηλεφωνο στην εταιρεια που εισαι,να σου στειλει τις ρυθμισεις για το xperia x8?

Link to comment
Share on other sites

Θα το παω μαλλουν απο βδομαδα σε καταστημα γερμανος για να το δουν...

Κατι ακομα, αν γεμισει η μνημη του κινητου, μετα μπορεις να προσθεσεις και αλλες εφαρμογες???

 

Πως αλλαζω κεντρο υπηρεσιων SMS????

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Γιατί το εμφάνισε τώρα και δεν το είχες πριν δεν το γνωρίζω , γιατί μπορεί να συμβαίνει για ένα πλήθος λόγων , π.χ. πείραξες τις ρυθμίσεις του κινητού και ενεργοποίησες το ίντερνετ , σου ενεργοποίησαν τώρα το ίντερνετ από τον πάροχο ενώ πριν δεν είχες και πολλά πολλά άλλα.

 

Το θέμα είναι ότι το σύμβολο 3G συμβολίζει μεταφορά δεδομένων με μεγάλη ταχύτητα (G,2G,3G κλπ.). Χρησιμοποιείς δηλαδή το ίντερνετ της συσκευής σου και κατ' επέκταση χωρίς να θέλω να σε τρομάξω χρεώνεσαι κάθε φορά που η συσκευή σου επικοινωνεί με το διαδίκτυο για κάποιο λόγο π.χ. ενημέρωση του Timescape ή ενημέρωση ενός widget καιρού.

 

Για να το κλείσεις από τις ρυθμίσεις πήγαινε στα ασύρματα δίκτυα , μετά δίκτυα κινητής και βγάλε το τικ από την Κίνηση Δεδομένων...! :)

 

 

λοιπόν καταρχάς ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια!δεύτερον, έψαχνα πως να το κλείσω και τελικά διάβασα στο net για την εφαρμογή Quick Settings.την βρίσκεις στο market και μπορείς από εκεί να ενεργοποιήσεις/απενεργοποιήσεις το bluetooth,wi-fi,3g,ήχο,GPS,να αλλάξεις την φωτεινότητα,να δεις το ποσοστό της μπαταρίας αλλά και την κατάσταση μνήμης.όλα απλά!

Link to comment
Share on other sites

Μου την έχει δώσει το συγκεκριμένο κινητό με τα μηνύματα. για να μπεις στο μενού στην έκδοση 2.1 πληκτρολογείς στο μενού που πέρνεις τηλέφωνο *#*#4636#*#* και μετά βγαίνει ένα κρυφό μενού . Πας πληροφορίες τηλεφώνου και μετά κάτω κάτω λέει SMSC. εδώ βάζεις το κέντρο μηνυμάτων. αλλά εμένα δεν μου λειτουργεί.

 

εμένα στο SMSC γράφει ''+3097100000", 145 σωστό είναι ? έχω κοσμοτέ αν είναι σωστό γιατί δεν μπορώ να λάβω μηνύματα?

 

μόλις έβαλα και μια κάρτα vodafone, και σε αυτό το νούμερο δεν μπορώ να λάβω sms στο χ8.

Edited by multiPetros
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Εγω οταν βαζω το κεντρο μηνυματων μου βγαζει "Update error".

Σε αυτο το μενου (*#*#4636#*#*) πρεπει να αλλαξουμε και τπτ αλλο??

 

Αν γεμισει η μνημη του τηλεφωνου δν μπορω να βαλω αλλες εφαρμογες???

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας και καλή χρονιά! ξέρει κανείς από πού μπορώ να δω τα στοιχεία των μηνυμάτων που δέχομαι πχ. τι ώρα εστάλησαν, καθώς και τη διάρκεια των κλήσεών μου;

 

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...