Jump to content

Sony Ericsson Xperia X8


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιάι πήγα στην έρικσον στην θεσσαλονίκη για να μου αλλάξουνε το καπάκι μέσα στην εγγύηση επειδή έτριζε πολύ και μου λένε ότι είναι υποχρεωτική η αναβάθμιση. τρώω μια ξενερα γιατι είχα χίλια δυο χαζά μέσα και με το μου το επιστρέψανε έχει την 2.1 περασμένη.... :-)

 

ειναι τραγικο αυτο που σου εκαναν.επρεπε να σε ρωτησουν πρωτα και να κανεις η να κανουν back up.δεν υπαρχει τιποτα υποχρεωτικο αν δεν το θελει ο πελατης.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ειναι τραγικο αυτο που σου εκαναν.επρεπε να σε ρωτησουν πρωτα και να κανεις η να κανουν back up.δεν υπαρχει τιποτα υποχρεωτικο αν δεν το θελει ο πελατης.

Πολύ σωστά τα λεει ο dspug7. Είναι δυνατόν να σου σβήνουν ότι έχεις μέσα στο κινητό (σημαντικό, ασήμαντο δεν έχει σημασία) χωρις να σε ρωτήσουν;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μολις εκανα αναβαθμιση σε 2.1 τα θετικα τα εχετε αναφερει .. στα αρνητικα ειναι ο λιγοτερος χωρος αποθηκευσης που εχει σε σχεση με την 1.6 και κυριως οτι στις επαφες δεν τις βαζει πλεον με αλφαβητικη σειρα στα ελληνικα οποτε με τα πλαινα εικονικα πληκτρα που εβγαζε να τις βρισκουμε ευκολα.. εχει αγγλικα σαν αρχικα-αλφαβητικα και ολα τα ονοματα τα εχει στο Α.. εχει βρει καποιος λυση σε αυτο το προβλημα???

 

περιεργο αυτο,το δικο μου εχει γυρω στα 30mb περισσοτερο χωρο αποθηκευσης απο οτι ειχε με την 1.6,και περισσοτερη μνημη ελευθερη.

 

αυτο με τις επαφες το εκανε κι εμενα, ειχε σε κατηγοριες μονο οσα αρχιζαν απο αγγλικους χαρακτηρες, αυτο που εκανα ειναι να βαλω σε ολα ελληνικα το πρωτο γραμμα και τωρα μου τα βγαζει ολα αλφαβητικα αλλα σε μια κατηγορια με εικονιδιο 2 βελακια με μια γραμμη.

Link to comment
Share on other sites

ειναι τραγικο αυτο που σου εκαναν.επρεπε να σε ρωτησουν πρωτα και να κανεις η να κανουν back up.δεν υπαρχει τιποτα υποχρεωτικο αν δεν το θελει ο πελατης.

 

Πολύ σωστά τα λεει ο dspug7. Είναι δυνατόν να σου σβήνουν ότι έχεις μέσα στο κινητό (σημαντικό, ασήμαντο δεν έχει σημασία) χωρις να σε ρωτήσουν;

 

Παίδες έχετε δίκιο αλλά μου έχει τύχει κι εμένα τρεις φορές με το service της nokia. Είχα πάει το παλιό μου κινητό για service (σπασμένο κουμπί) και τις δυο πρώτες φορές μου το είχαν επιστρέψει με αναβάθμιση. Την τρίτη φορά τους τόνισα να μην κάνουν σε καμία περίπτωση αναβάθμιση γιατί είχα τηλέφωνα που δεν έπρεπε να χαθούν (λόγω σχολής). Αποτέλεσμα: Όταν το παρέλαβα μου λένε ότι έπρεπε να του κάνουν αναβάθμιση και έτσι για τρίτη φορά έχασα τα πάντα. Γενικά προσωπικά έχω τις χειρότερες εντυπώσεις από το service των εταιριών.

 

@zipperant Την ελληνική αναβάθμιση σου έβαλαν έτσι?

Link to comment
Share on other sites

Συμπερασματικά λοιπόν καταλήγουμε σε αυτό που λέμε πάντα. Κρατάτε πάντοτε backup ανά τακτά χρονικά διαστήματα γιατί ποτέ δεν ξέρετε τί μπορεί να συμβεί.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,θα ηθελα λιγο την βοηθεια σας..πριν απο λιγο εκανα την αναβαθμιση σε 2.1 του χ8.εχω τα εξης 2 φαινομενα:οταν ανοιγω την οθονη η ωρα φαινεται πιο μικρη απο πριν(πως διορθωνεται για να μεγαλωσει? ) και οταν παταω το κεντρικο κουμπι να μπω στο μενου,το φοντο με τα εικονιδια δεν πιανει ολη την οθονη οπως πριν αλλα ειναι πιο μικροτερο(ετσι ειναι?ή διορθωνεται να μεγαλωσει?) σας ευχαριστω εκ των προτερων.
Link to comment
Share on other sites

ειναι τραγικο αυτο που σου εκαναν.επρεπε να σε ρωτησουν πρωτα και να κανεις η να κανουν back up.δεν υπαρχει τιποτα υποχρεωτικο αν δεν το θελει ο πελατης.

 

μου είπανε πριν το αφήσω ότι για να μπει στην εγγύηση το καπάκι πρέπει να γίνει και αναβάθμιση και ότι θα χαθούν τα δεδομένα κτλ... :)

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

pchatzip για να κάνεις αναβάθμιση πείραξες το build.prop; Μου το ανέφερε και ο Konsti αυτό και μου έκανε εντύπωση.

 

Οχι την επισημη εκανα.. κανονικα.. και το backup με τις επαφες δεν παιζει.. δεν τις περναει.. γενικα εβγαλε μερικα προβληματα το backup απο 1.6 σε 2.1 οχι τιποτα σπουδαιο εκτος απο επαφες που δεν τις περναει..

 

Boymanos οχι δεν αλλαζει ετσι ειναι το νεο inetrface εμενα προσωπικα μου αρεσει περισσοτερο ετσι..

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έλεος πια με αυτό το καπάκι ρεεεεεεεεεεεεεεε!!! αγανάκτησα.... το πρωί μου δώσανε καινούριο και πάλι χαλάρωσε ... είναι δυνατόν?????? μόνο σε μένα είναι έτσι??
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Αναβαθμίστηκες στην 1.6.x. Δεν έχεις πάει στην 2.1. Η 2.1 δεν είναι προς το παρόν διαθέσιμη στην Ελλάδα. Αν ωστόσο βιάζεσαι μπορείς να δεις αυτό το topic και να κάνεις την αναβάθμιση άμεσα.

 

λοιπον το μεσημερι εκανα την αναβαθμιση κανονικα απο την se και βλεπω οτι η εκδοση ειναι η 2,1 update 1. εχουν αλλαξει και καποια πραγματα στο τηλ. οποτε μαλλον ειχει ερθει και στην Ελλαδα. Και κατι αλλο, εσωτερικη μνημη εχω μονο 100mb διαθεσιμα, ειναι καλα ή πρεπει να διαγραψω καμια εφαρμογη ή παιχνίδι?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ανεφεραν παραπανω πως δεν εχει ερθει ακομα επισημα η αναβαθμιση 2.1.....εσεις πως το κανατε ''κανονικα'' οπως λετε???:wacko:
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ανεφεραν παραπανω πως δεν εχει ερθει ακομα επισημα η αναβαθμιση 2.1.....εσεις πως το κανατε ''κανονικα'' οπως λετε???:wacko:

 

εχει βγει.αν δεν μπορεις να την κανεις,πηγαινε σε ενα sonycenter να στην κανουν,την εχουν και εκει.

Link to comment
Share on other sites

εχει βγει.αν δεν μπορεις να την κανεις,πηγαινε σε ενα sonycenter να στην κανουν,την εχουν και εκει.

 

τρεχω να την κανω για να δω αυτη τη φορα........(απο το pc companion????)

Link to comment
Share on other sites

Εγω απλα εκανα αναζητηση απο τις ρυθμισεις για αναβαθμιση λογισμικου και μου λεει διαθεσιμη.. πηγα pc companion και το αναβαθμισα .. ισως να μην την δινουν σε ολους μαζι και αρχιζουν και την κατεβαζουν ολοι μαζι για να μην κολλησουν οι servers και εχουν προβλημα..
Link to comment
Share on other sites

Με την αναβαθμιση ειδατε διαφορες? εχει περισσοτερες εφαρμογες πανω? το πληκτολογιο για τα μηνυματα ειναι ιδιο? βελτιωθηκε η εμφανιση του? αξιζει να γινει η αναβαθμιση?οι επαφες αλλαξαν προς το χειροτερο?
Link to comment
Share on other sites

Με την αναβαθμιση ειδατε διαφορες? εχει περισσοτερες εφαρμογες πανω? το πληκτολογιο για τα μηνυματα ειναι ιδιο? βελτιωθηκε η εμφανιση του? αξιζει να γινει η αναβαθμιση?οι επαφες αλλαξαν προς το χειροτερο?

 

Μην μένετε μόνο σε επιφανειακές διαφορές.

 

Στις περισσότερες των περιπτώσεων, μια αναβάθμιση φέρνει καλά. Στην συγκεκριμένη περίπτωση, πας από 1.6 android platform σε 2.1

 

Είναι πολλά τα προτερήματα τόσο σε ταχύτητα όσο και σε διαχείριση πόρων.

Αυτό μεταφράζεται σε λίιιιγο καλύτερη μπαταρία, βελτιωμένη ταχύτητα κλπ κλπ.

 

Τώρα σε πιο επιφανειακές λειτουργίες:

Πλέον λειτουργεί κανονικά το bluetooth για ανταλλαγή αρχείων, άλλαξε το user interface και υποστηρίζει πλέον και όλες εκείνες τις εφαρμογές που χρειαζόταν 2.1 για να παίξουν κλπ κλπ.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σημερα εκανα και εγω αναβαθμιση σε 2.1 update 1 και μάλιστα Ελληνικο, αφου μου ηρθε μυνημα πρωτα στο κινητο μου:happy: ενταξει ολα καλα και το χ8 παει αερα αλλα να ρωτησω μηπως γνωριζει κανεις γιατι ενω υπαρχει μενου κινουμενες ταπετσαριες, οταν παω να επιλεξω μια, μου βγαζει μυνημα οτι δεν υπαρχουν ζωντανες ταπετσαριες:mad: που μπορω να της βρω? Edited by ykl
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σημερα εκανα και εγω αναβαθμιση σε 2.1 αφου μου ηρθε μυνημα πρωτα στο κινητο μου:happy: ενταξει ολα καλα και το χ8 παει αερα αλλα να ρωτησω μηπως γνωριζει κανεις γιατι ενω υπαρχει μενου κινουμενες ταπετσαριες, οταν παω να επιλεξω μια, μου βγαζει μυνημα οτι δεν υπαρχουν ζωντανες ταπετσαριες:mad: που μπορω να της βρω?

 

android market ψάξε live wallpaper:)

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

android market ψάξε live wallpaper:)

Thank's a lot:rolleyes:

Edited by ykl
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σημερα εκανα και εγω αναβαθμιση σε 2.1 update 1 και μάλιστα Ελληνικο, αφου μου ηρθε μυνημα πρωτα στο κινητο μου:happy: ενταξει ολα καλα και το χ8 παει αερα αλλα να ρωτησω μηπως γνωριζει κανεις γιατι ενω υπαρχει μενου κινουμενες ταπετσαριες, οταν παω να επιλεξω μια, μου βγαζει μυνημα οτι δεν υπαρχουν ζωντανες ταπετσαριες:mad: που μπορω να της βρω?

 

http://www.livewallpapers.org/

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...