Jump to content

Sony Ericsson Xperia X8


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τέτοιου είδους κολλήματα δεν έχουν αναφερθεί. Υπάρχει κάτι συγκεκριμένο που έχεις στο μυαλό σου;

 

To lg gt540... οταν ειχα λειτουργικο android 1.6 μου παρουσιαζε κολληματα στις κλησεις, στον τερματισμο των κλησεων και οταν εσερνα το δακτυλο να ενεργοποιησω την οθονη στο screensaver. προβληματα τα οποια ειχαν αρκετοι..με την αναβαθμηση σε android 2.1 λυθηκαν τα προβληματα αυτα.. και επειδη το xperia εχει 1.6 λεω μηπως εχει τετοια κολληματα.το αγορασα σημερα.το φορτιζω 8 ωρες (συμφωνα με τον τεχνικο της sony ericsson στα γιαννενα) εαν και μετα απο ερευνα στο διαδικτυο η 8ωρη αρχικη φορτιση ειναι ασκοπη!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

To lg gt540... οταν ειχα λειτουργικο android 1.6 μου παρουσιαζε κολληματα στις κλησεις, στον τερματισμο των κλησεων και οταν εσερνα το δακτυλο να ενεργοποιησω την οθονη στο screensaver. προβληματα τα οποια ειχαν αρκετοι..με την αναβαθμηση σε android 2.1 λυθηκαν τα προβληματα αυτα.. και επειδη το xperia εχει 1.6 λεω μηπως εχει τετοια κολληματα.το αγορασα σημερα.το φορτιζω 8 ωρες (συμφωνα με τον τεχνικο της sony ericsson στα γιαννενα) εαν και μετα απο ερευνα στο διαδικτυο η 8ωρη αρχικη φορτιση ειναι ασκοπη!!!

 

τώρα το πήρες αζί με τα κολληματάκια του !!!:p:p:p:p:p:p

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

To lg gt540... οταν ειχα λειτουργικο android 1.6 μου παρουσιαζε κολληματα στις κλησεις, στον τερματισμο των κλησεων και οταν εσερνα το δακτυλο να ενεργοποιησω την οθονη στο screensaver. προβληματα τα οποια ειχαν αρκετοι..με την αναβαθμηση σε android 2.1 λυθηκαν τα προβληματα αυτα.. και επειδη το xperia εχει 1.6 λεω μηπως εχει τετοια κολληματα.το αγορασα σημερα.το φορτιζω 8 ωρες (συμφωνα με τον τεχνικο της sony ericsson στα γιαννενα) εαν και μετα απο ερευνα στο διαδικτυο η 8ωρη αρχικη φορτιση ειναι ασκοπη!!!

 

Εντελώς άσκοπη.

 

Η μπαταρία φτάνει το peak των δυνατοτήτων της μετά από μερικές φορτίσεις.

Αυτό μεταφράζεται ως εξής:

 

Φορτίζεις το κινητό σου όταν πέσει περίπου στο 10% (μην το αφήνεις να πέσει πιο κάτω και επίσης μην το αφήσεις να αποφορτίζεται πλήρως) και μετά την φόρτιση κάνεις reboot.

Βοηθάει πολύ.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εντελώς άσκοπη.

 

Η μπαταρία φτάνει το peak των δυνατοτήτων της μετά από μερικές φορτίσεις.

Αυτό μεταφράζεται ως εξής:

 

Φορτίζεις το κινητό σου όταν πέσει περίπου στο 10% (μην το αφήνεις να πέσει πιο κάτω και επίσης μην το αφήσεις να αποφορτίζεται πλήρως) και μετά την φόρτιση κάνεις reboot.

Βοηθάει πολύ.

 

το ξερω οτι ειναι ασκοπη αλλα αμα σου λεει ο τεχνικος οτι πρεπει να το φορτισεις 8 ωρες τις 3 πρωτες φορες καταλαβαινεις τι σοι τεχνικος ειναι..τα αρχαια κινητα σαν αυτο της εικονας μου ηθελαν γιατι ειχαν αλλο τυπου μπαταριας...

Link to comment
Share on other sites

το ξερω οτι ειναι ασκοπη αλλα αμα σου λεει ο τεχνικος οτι πρεπει να το φορτισεις 8 ωρες τις 3 πρωτες φορες καταλαβαινεις τι σοι τεχνικος ειναι...

 

Τεχνικός που δεν ενημερώνεται για τις εξελίξεις. Υπάρχει σχετικό post για την μπαταρία.

 

Πάντως τα προβλήματα που αναφέρεις πιο πάνω δεν τα έχει αναφέρει κάποιο παιδί για το Χ8 με την 1.6.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το πισω καπακι πατιεται λιγο προς τα μεσα (πισω και το κατω μερος) σε αλλους η ειναι προβλημα της δικης μου συσκευης? Edited by odintiatros
Link to comment
Share on other sites

Τριζει λιγο και σε σενα?

 

ναι έχω βάλει κάτι χαρτάκια και έστρωσε.... στην έρικσον μου είπανε 5 ευρώ έχει το καπάκι

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

ναι έχω βάλει κάτι χαρτάκια και έστρωσε.... στην έρικσον μου είπανε 5 ευρώ έχει το καπάκι

 

δεν το καλυπτει η εγγυηση? εγω χθεσ το πηρα.ανοιξα τα καπακι μερικες φορες και τωρα εχω κενο, τριζει και σπαει νευρα...θα παω στο service να δω τι θα πουνε

Link to comment
Share on other sites

δεν το καλυπτει η εγγυηση? εγω χθεσ το πηρα.ανοιξα τα καπακι μερικες φορες και τωρα εχω κενο, τριζει και σπαει νευρα...θα παω στο service να δω τι θα πουνε

 

Και εμένα μου είπανε φέρτο να το δούμε και αν δεν είναι σπασμένο θα το περάσουμε στην εγγύηση:)

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Για το προβλημα στο καπακι εβαλα χαρτακι απο πισω και λυθηκε ''προσωρινα'' το προβλημα με ''πατεντα''...

Ειδα οτι το πληκτρολογιο που γραφεις τα μηνυματα δεν ειναι βολικο, εχει μικρα πληκτρα για καθε γραμμα ξεχωριστα (στο lg gt540 δεν εχει τετοιο πληκτρολογιο αλλα το πληκτρολογιο ειναι πολυ βολικο π.χ το ΑΒΓ ειναι σε ενα πληκτρο το ΔΕΖ σε αλλο και τα πληκτρα ειναι μεγαλα οποτε δεν γινονται συχνα λαθη) ..

Υπαρχει εφαρμογη στο market να κατεβασουμε με ενα πληκτρολογιο σαν τις lg? διαβασα καπου πιο πριν για το Better Keyboard η εφαρμογη αυτη εχει ελληνικο πληκτρολογιο? μπαινει στο xperia?...

Οσον αφορα την αναβαθμιση σε 2.1 απο την εμπειρια μου απο το lg gt540 που απο android 1.6 το εκανα αναβαθμιση σε 2.1 ειδα μεγαλη διαφορα στην λειτουργια του τηλεφωνου...λυθηκαν σχεδον ολα τα κολληματα κτλ οποτε υπομονη μεχρι να βγει...αλλα νομιζω οτι δεν μπορεις να αποθηκευσεις apps (εφαρμογες) στην sd καρτα και αποθηκευονται στο τηλεφωνο (στο lg δεν αποθηκευονται παντως, μονο με root αποθηκευονται στην καρτα)... οποτε αυτο το προβλημα ισως παραμεινει...

Edited by odintiatros
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

 

πως μπορώ να δω πιο Android έχει το κινητό μου ? και από που και πως θα κατεβάσω νέο λογισμικό ?

από το πρόγραμμα τις sonyericson ( Update Service ) μου λέει πως το κινητό μου είναι ενημερωμένο με το νέο λογισμικό.

σαφώς μιλάω για το Xperia X8...

 

ευχαριστώ προκαταβολικά

Είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό... :cool:
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

 

πήγα σήμερα στην SE και έχει το 2.1 εδώ

 

http://www.sonyericsson.com/update/?cc=gr&lc=el#

 

Ενημερώσεις λογισμικού για Xperia™ X8

26/11/2010

 

Όταν υπάρχει διαθέσιμο νέο λογισμικό, θα λάβετε ένα μήνυμα στη γραμμή ειδοποιήσεων του τηλεφώνου σας.

 

Για να κάνετε αναβάθμιση, συνδέσετε το τηλέφωνό σας σε έναν υπολογιστή και χρησιμοποιήστε το PC Companion. Αυτό θα σας καθοδηγήσει σε όλη τη διάρκεια της διαδικασίας αναβάθμισης.

 

Επίσης, θα σας παρέχει πληροφορίες σχετικά με τον τρόπο δημιουργίας αντιγράφων ασφαλείας για τις ρυθμίσεις και τα δεδομένα σας, καθώς και για την επαναφορά τους μετά το τέλος της αναβάθμισης.

 

Εάν δεν έχετε ήδη το PC Companion, μπορείτε να κάνετε λήψη του πιέζοντας το κουμπί παρακάτω.

 

Οι νέες δυνατότητες περιλαμβάνουν:

- Βελτιωμένη λειτουργία Bluetooth με υποστήριξη για αποστολή και λήψη εικόνων, επαφών και άλλου περιεχομένου

- Αυτόματο συγχρονισμό εικόνων επαφών μεταξύ του Facebook και του ευρετηρίου σας

- Βελτιωμένους τρόπους χειρισμού εικόνων, ήχου, κειμένου και αριθμών στα μηνύματα

- Αναβάθμιση της πλατφόρμας Android σε Android 2.1

 

Σημειώστε ότι η διαθεσιμότητα ενδέχεται να εξαρτάται από τον εκάστοτε λειτουργό δικτύου ή/και την εκάστοτε αγορά.

 

θα το δοκιμάσω σε λίγο να δω αν όντως περνάει στο κινητό

 

EDIT:

 

μόλις έκανα δοκιμή αλλα δεν έχει τίποτα ακόμα για το SI 1242-4845 αναμονή :(

Edited by pgpmx5
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

Samsung Galaxy Watch 4 classic 46mm - Samsung Galaxy S21 Ultra 512 - Samsung Galaxy S10+ 1ΤΒ - Samsung Galaxy Watch - Samsung S8+ - Gear S3 - Xperia M2 - NEO V Xperia Ultimate HD 4.0 + ROOT+CMW5

Link to comment
Share on other sites

πως στέλνουμε εικόνες και ήχους με το bluetooth? (είναι το πρώτο μου touch... είμαι τελείως άσχετη...:lol:)
Link to comment
Share on other sites

Ωραία πράγματα... θα ήθελα να ρωτήσω όσους κάνανε την αναβάθμιση

  • Χάθηκα οι εφαρμογές που είχατε εγκαταστήσει;
  • είδατε καμιά μεγάλη διαφορά στις βασικές λειτουργίες του τηλεφώνου;
  • τα αποθηκευμένα δεδομένα στο τηλέφωνο (επαφές, μηνύματα, κλήσεις κτλ) χάθηκαν;

ευχαριστώ για τις απαντήσεις!!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια γ.... την SE .. λεει στο site της ετοιμη αναβαθμιση για x8 σε 2.1 λεει και ο zzzzzz οτι την εκανε παω την κανω αντε τωρα να τα φτιαχνω ολα απο την αρχη και ειναι 1.6 αει στο δ...... πια .. την παλευουνε μωρε...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το συνδεο στο PC companion τις SE αλλα μου λεει ειναι ηδη ενημερωμενο με το πιο προσφατο λογισμικο...1.6 εχω ακομα οτι θελει λεει ... τι παιζει ;;; heeeelp :D
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το συνδεο στο PC companion τις SE αλλα μου λεει ειναι ηδη ενημερωμενο με το πιο προσφατο λογισμικο...1.6 εχω ακομα οτι θελει λεει ... τι παιζει ;;; heeeelp :D

 

Παίδες όπως στην περίπτωση του x10/mini/mini pro, δεν παίρνουν όλοι τις αναβαθμίσεις με την μια.

Είναι ανάλογα με τον πάροχο που είσαι branded

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εάν βιάζεστε τόσο πολύ βάλτε ένα έτοιμο build.prop και κάντε update.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=825228&page=15

 

Εχεις κατι πιο συγγεκριμενο ξερω γω..τι πρεπει να κανω... ? εστω..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...