Jump to content

Samsung Galaxy 3 (Ι5800)


paschos76
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα παιδια,

Χτες περασα επιτυχημενα το Froyo με την βοηθεια του οδηγου του astronaytis και την απιστευτα αψογη 3.3 version του Κυριλλου.

Τα συγχαρητητρια μου.

 

Μια ερωτηση εχω μονο, μολις περασα την 3.3 μου εβγαλε να διαλεξω αναμεσα απο 4 αν θυμαμαι καλα θεματα.

Διαλεξα το LauncherPro αλλα τωρα δεν μπορω να βρω πως μπορω να κανω εναλλαγη και να παω σε καποιο αλλο!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημερα παιδια,

Χτες περασα επιτυχημενα το Froyo με την βοηθεια του οδηγου του astronaytis και την απιστευτα αψογη 3.3 version του Κυριλλου.

Τα συγχαρητητρια μου.

 

Μια ερωτηση εχω μονο, μολις περασα την 3.3 μου εβγαλε να διαλεξω αναμεσα απο 4 αν θυμαμαι καλα θεματα.

Διαλεξα το LauncherPro αλλα τωρα δεν μπορω να βρω πως μπορω να κανω εναλλαγη και να παω σε καποιο αλλο!!!

 

Αν δεν είχες τικαρει την επιλογή να τον έχεις ωs προεπιλογή τότε αν πατήσεις το κεντρικό πληκτρο θα τους δεις πάλι. Διαφορετικά πήγαινε ρυθμίσεις εφαρμογές διαχείριση εφαρμογών βρεs αυτόν που χρησιμοποιείs και όταν το πατήσεις διάλεξε διαγραφή προεπιλογων

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

α)αυτη την "απιστευτα αψογη 3.3 version του Κυριλλου" που θα την βρω?

 

β)αυτο το update του kies ποσα mb ειναι κανει ωρες να κατεβει !!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

α)αυτη την "απιστευτα αψογη 3.3 version του Κυριλλου" που θα την βρω?

 

β)αυτο το update του kies ποσα mb ειναι κανει ωρες να κατεβει !!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Α)http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=957123

Β)Γυρω στα 200mb πρεπει να ναι

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω αν αλλάζει το loading msg της samsung (δηλαδή όταν ανοίγουμε το κινητό μας) και αν χρειάζεσαι να είσαι root.
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω αν αλλάζει το loading msg της samsung (δηλαδή όταν ανοίγουμε το κινητό μας) και αν χρειάζεσαι να είσαι root.

 

Ναι αλλαζει. Πρεπει να εισαι ροοτ.

 

Sent from my Awesome Galaxy 3

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά σε όλους!!!

 

Κυριλος ποια από τις εκδόσεις σου να προτιμήσω? (Πιο σταθερή-γρήγορη..)

Επειδή είμαι ψιλοάσχετος με την όλη διαδικασία θα μου είναι δύσκολο να το κάνω?

Galaxy 3 -> Sony Xperia Sola -> Jiayu G4S -> Xiaomi Redmi Note 3 SE
Link to comment
Share on other sites

το πηρα κι εγω προχθες το κινητο, αλλα αφησα κατι φιλους μου να το φτιαξουν, γιατι εγω υποτιθεται οτι δεν σκαμπαζω απο κινητα....κι εκαναν τη βλακεια που λεει στισ οδηγιες "μην βαλετε την καρτα μνημησ στην θεση τησ καρτασ σιμ".....

ξερετε αν φτιαχνεται η παει τζαμπα το κινητο???

Edited by troutrouka
Link to comment
Share on other sites

το πηρα κι εγω προχθες το κινητο, αλλα αφησα κατι φιλους μου να το φτιαξουν, γιατι εγω υποτιθεται οτι δεν σκαμπαζω απο κινητα....κι εκαναν τη βλακεια που λεει στισ οδηγιες "μην βαλετε την καρτα μνημησ στην θεση τησ καρτασ σιμ".....

ξερετε αν φτιαχνεται η παει τζαμπα το κινητο???

Κανονικά δεν ειναι για πέταμα.. αλίμονο αν τα κινητά χαλάνε τόσο εύκολα..

 

Εσύ για να έβαλες την κάρτα μνήμης στην θέση της κάρτας sim δεν έκανες και κάτι τρομερό.. λογικά ίσως να έχει σφηνώσει και να χρειαστεί να ανοιχτεί το κινητό για να επιδιορθωθούν τυχόν στραβωμένες επαφές..

Αλλά καλύτερα να σου απαντήσουν κάποιοι ειδικοί γι' αυτό.. Εγώ τουλάχιστον ως ηλεκτρονικός που είμαι μπορώ να σου πώ σίγουρα πως αυτό δεν είναι κάτι το τραγικό και φτιάχνεται..

Galaxy 3 -> Sony Xperia Sola -> Jiayu G4S -> Xiaomi Redmi Note 3 SE
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω....λες να ειναι πολυ ακριβο το service????

Ακριβό δεν πιστεύω να είναι.. χρονοβόρο δεν ξέρω αν είναι.. λογικά είναι μια βλάβη που ξέρει από την αρχή ο τεχνικός που εντοπίζεται οπότε πιστεύω σύντομα να την φτιάξει.. ωστόσο παίζει ρόλο και ο ίδιος ο τεχνικός κατά πόσο θα το πάρει ζεστά το θέμα να ασχοληθεί και να τελειώσει σύντομα.. Λογικά σε καλύπτει η εγγύηση αφού είναι καινούριο..

Σίγουρα δεν θα πείς στον τεχνικό ότι στη θέση της sim έβαλες την κάρτα μνήμης.. θα πεις ότι πήγες να βάλεις την sim στη θέση της και κάτι πήγε στραβά.. (για να σε καλύψει η εγγύηση και να μην ρίξουν το λάθος σε κακή χρήση του κινητού από σένα..)

Galaxy 3 -> Sony Xperia Sola -> Jiayu G4S -> Xiaomi Redmi Note 3 SE
Link to comment
Share on other sites

δεν θα δουνε ομως οτι ειναι η καρτα μνημης μεσα???δεν γινεται να μπηκε μονη της, καποιος θα την εβαλε....
Link to comment
Share on other sites

δεν θα δουνε ομως οτι ειναι η καρτα μνημης μεσα???δεν γινεται να μπηκε μονη της, καποιος θα την εβαλε....

Νόμιζα ότι την έχεις βγάλει και δεν εφαρμόζει μετά η sim.. Χμμμ.. προσπάθησες με κανα τσιμπιδάκι να την αφαιρέσεις (αν είναι αυτό εφικτό).. Αν όχι τότε αν απλά έχει μπεί η κάρτα μνήμης στη θέση της sim και δεν βγαίνει τότε το μόνο που θα κάνει ο τεχνικός είναι να ξεβιδώσει το κινητό σου και να την αφαιρέσει.. απλό το βρίσκω.. (Λάθος κατάλαβα εγω.. νόμιζα ότι την αφαίρεσες και βάζοντας τη sim δεν την αναγνωρίζει το κινητό).

Galaxy 3 -> Sony Xperia Sola -> Jiayu G4S -> Xiaomi Redmi Note 3 SE
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω τι ακριβως εκαναν...αλλα η καρτα μνημησ ειναι ακομα μεσα....προσπαθησαμε να τη βγαλουμε,αλλα τιποτα...ουτε με τσιμπιδακι, ουτε με βελονα, τιποτα.....

ευχαριστω παντως.....θα κανω πιο ηρεμη 3ημερο!!!!

Link to comment
Share on other sites

Από τότε που έχω αγοράσει το κινητό επί μονιμου βάσεως είναι ανοιχτό το 3g internet, χωρίς από τις ρυθμίσεις να το έχω ανοιχτό, και σε άσχετες ώρες με χρεώνει κιόλας.. Γνωρίζει κανεις πως κλείνει ?? η αν κάνω κάτι λάθος εγώ ?
Link to comment
Share on other sites

Από τότε που έχω αγοράσει το κινητό επί μονιμου βάσεως είναι ανοιχτό το 3g internet, χωρίς από τις ρυθμίσεις να το έχω ανοιχτό, και σε άσχετες ώρες με χρεώνει κιόλας.. Γνωρίζει κανεις πως κλείνει ?? η αν κάνω κάτι λάθος εγώ ?

 

θα πας, ρυθμισεις>ασυρματη επικοινωνια>δικτυα κινητης τηλεφωνιας>

λειτουργια δικτυου, και θα επιλεξης, μονο GSM!

για ευκολια κατεβασε απο το market android το

APNdroid, και απο το προγραμματακι κανεις onn-off οποτε θελεις!

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω τι ακριβως εκαναν...αλλα η καρτα μνημησ ειναι ακομα μεσα....προσπαθησαμε να τη βγαλουμε,αλλα τιποτα...ουτε με τσιμπιδακι, ουτε με βελονα, τιποτα.....

ευχαριστω παντως.....θα κανω πιο ηρεμη 3ημερο!!!!

 

Αν είσαι από Θεσσαλονίκη στείλε ένα πμ να σου πω την διεύθυνση. Εμένα μου πήρε €10 όταν την έπαθα και το έφτιαξε σε 5 λεπτά.

Link to comment
Share on other sites

Βάλτε τον opera mobile για να σερφαρετε! Γαμάει η καινούρια έκδοση!!! Edited by kyrillos13
Link to comment
Share on other sites

παιδιά εχω κάποιες απορίες..1ον η ανάλυση των φωτογραφιών μου είναι χάλια. έχετε κάνει κάποια ρύθμιση που να σώζει τη κατάσταση γιατί όταν τις περνάω στον υπολογιστή είναι θολές. 2ον ο ήχος για τα μηνύματα αλλάζει ή τζάμπα παιδεύομαι τόσο καιρό? 3ον πριν κανα 2 μήνες το πήγα το κινητό στον γερμανό για αναβάθμιση, έβλεπα όμως τις προάλλες τα χαρακτηριστικά του και είχε πάλι την 2.1? με κοροιδεψε?:blink: 4ον η μπαταρία δεν κρατάει καθόλου.... (μπορεί να μου δώσει και κάποιος το λινκ για τα ΚΙΕΣ?) ευχαριστω πολύ εκ των προταίρων...:)
Link to comment
Share on other sites

παιδιά εχω κάποιες απορίες..1ον η ανάλυση των φωτογραφιών μου είναι χάλια. έχετε κάνει κάποια ρύθμιση που να σώζει τη κατάσταση γιατί όταν τις περνάω στον υπολογιστή είναι θολές. 2ον ο ήχος για τα μηνύματα αλλάζει ή τζάμπα παιδεύομαι τόσο καιρό? 3ον πριν κανα 2 μήνες το πήγα το κινητό στον γερμανό για αναβάθμιση, έβλεπα όμως τις προάλλες τα χαρακτηριστικά του και είχε πάλι την 2.1? με κοροιδεψε?:blink: 4ον η μπαταρία δεν κρατάει καθόλου.... (μπορεί να μου δώσει και κάποιος το λινκ για τα ΚΙΕΣ?) ευχαριστω πολύ εκ των προταίρων...:)

 

Με λίγο ψάξιμο μπορείς να βρεις τις απαντήσεις σου.. Αλλά ας βοηθήσουμε :

 

1) Αν θέλεις να αλλάξεις ανάλυση υπάρχει αντίστοιχη επιλογή στην "Κάμερα". Για τη θολούρα, προσπάθησε να παίξεις με όλες τις ρυθμίσεις που θα βρεις εκεί.

 

2) Ο ήχος για τα μηνύματα αλλάζει, είναι ο ήχος για τις "ειδοποιήσεις". Ρυθμίσεις-ήχος-ήχος κλήσης ειδοποιήσεων.

 

3) Η τελευταία επίσημη αναβάθμιση στην Ελλάδα είναι η 2.1update1 οπότε δε σε κορόιδεψε κανείς. Αν θες μπορείς να βάλεις εσύ μια ανεπίσημη 2.2. Οδηγίες στην 1η σελίδα.

 

4) Αν κάνεις πολλή χρήση του κινητού η μπαταρία είναι λογικό να μην αντέχει. Φρόντιζε πάντα να αδειάζει τελείως η μπαταρία και μετά να τη φορτίζεις μέχρι το 100%. Είναι και θέμα λογισμικού η λάθος ένδειξη καμιά φορά.

 

To Kies το κατεβάζεις από εδώ επιλέγοντας στο Download center/Λογισμικό το Samsung Kies PC Sync.

Edited by lykourgos
Link to comment
Share on other sites

Που μπορώ να βρω τον οδηγό του αστροναύτη και την ρομ του Κύριλλου, χάθηκα μέσα στο ποστ.

 

Ένας πολύ καλός οδηγός για φλασάρισμα/update firmware, για νέους αλλά και προχωρημένους χρήστες από τον αξιότιμο χρήστη "astronaytis". Κατεβάστε τον εδώ: http://www.multiupload.com/8YHQN6C5NU

 

Kyrillos' Rom v3.0 Extreme Edition

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=957123

 

Πρώτα διάβασε καλά και μετά ξεκίνα την διαδικασία. Δεν είναι τελικά δύσκολη καλή επιτυχία

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια απο τον stock browser του κινητου μασ υπαρχει τροποσ να κανουμε εξοδο?Γιατί για να τον κλείσω πρέπει να παταω συνέχεια back με το δεξιά hard key και αν έχεις μπει σε πολλεσ σελιδεσ πριν πρέπει να κανεισ πολλά κλικ.

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy 3 (Ι5800)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...