Jump to content

Samsung Galaxy 3 (Ι5800)


paschos76
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή κι εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα με το πληκτρολόγιο και είπα μέσα μου πόσο χοντρό λάθος έχουν κάνει, σου λέω το εξής: Πάτα παρατεταμένα το εικονίδιο που κάνει τις ρυθμίσεις του πληκτρολογίου, αυτό αριστερά από το space bar. Θα σου ανοίξει το μενού για το πληκτρολόγιο κι από εκεί εύκολα θα αλλάξεις γλώσσα και μετά με το κουμπί πίσω, θα γυρίσεις στο πεδίο που θες να εισάγεις το κείμενο.

 

Συμφωνώ με την μπαταρία. Έχω πάθει πλάκα. Με την πρώτη του μόνο φόρτιση την Κυριακή το πρωί έχει κρατήσει μέχρι σήμερα (είναι στο 30%) και μιλάμε για ατελείωτη χρήση. Internet, wifi, φωτογραφίες, λίγο μουσική, πολλά install και uninstall προγραμμάτων και βέβαια αρκετά τηλέφωνα (σχεδόν 1 ώρα και 40 λεπτά εισερχόμενα - εξερχόμενα!!!)

 

Ποιό πρόγραμμα πλοήγησης χρησιμοποιείς; Είσαι ευχαριστημένος;

 

Θα το δω αυτό με το πληκτρολόγιο (αν και το έβαλα στην "άκρη" γιατί με δεισαρεστεί ο ήχος του ακουστικού).

Για πλοήγηση το ΜLS...

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Να πω και εγώ δυο λογία.

1.μπαταρία καλή

2."TheGuru"η φωτεινότητά του σε συνθήκες έντονης ηλιοφάνειας...Μέτρια έως χάλια

3."theta" φαίνονται έντονα οι δαχτυλιές...έβαλα μεμβράνη οθόνης(Κοντά στα 3 ευρώ η τιμή) ελπίζω να μην μου κάνει καμιά πατατιά στην οθόνη,παντός λειτουργεί τέλεια.

 

4.Χρησιμοποιείτε κάποιο πρόγραμμα για απεγκατάσταση Apps?πιο?

 

Από που την πήρες τη μεμβράνη; Καλύπτει ολόκληρη την οθόνη; Ψάχνω να βρω μαμίσια, με το κόψιμο στο κάτω μέρος που είναι το μεσαίο κουμπί και δεν βρίσκω.

Edited by theta
Link to comment
Share on other sites

...........

 

κριμα και το πηρα χθες...θα με εξυπηρετουσες.

εχει αντιμετωπισει κανεις θεμα αποσυγχρονισμου ηχου εικονας στην αναπαραγωγη βιντεο?

Edited by nervous
Link to comment
Share on other sites

Από που την πήρες τη μεμβράνη; Καλύπτει ολόκληρη την οθόνη; Ψάχνω να βρω μαμίσια, με το κόψιμο στο κάτω μέρος που είναι το μεσαίο κουμπί και δεν βρίσκω.

 

Από jumbo,θέλει κόψιμο στο μέγεθος που σου χρειάζεσαι περιέχει 2 φύλλα:76*114mm & 3:50*50mm,

(μαμίσια :lol: για μπαταρία ρώτησα και δεν υπάρχει):lol:

Link to comment
Share on other sites

Ο προβληματικό ήχος από τα ακουστικά επιβεβαιώνεται και από άλλους χρήστες;

 

Όντως και εγώ που δοκίμασα σήμερα τα ακουστικά ακούγεται λιγο αλλιωμένη η φώνη του συνομηλητή...

Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

Όντως και εγώ που δοκίμασα σήμερα τα ακουστικά ακούγεται λιγο αλλιωμένη η φώνη του συνομηλητή...

 

Σα να έχει πολλά "πρίμα".

Επίσης χαμηλώνει και η ένταση στο μικρόφονο, είτε από το ασύρματο είτε απο το ενσύρματο hands-free.

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Με bluetooth συμβαίνει το ίδιο;

 

Nαι το ίδιο! Μάλιστα χρησιμοποιό της ίδιας εταιρίας το ΗΜ-1500 και μόλις το συνδεσα ξανα στο wave ο συνομιλιτής μου "ξεκουφάθηκε" :confused:

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστούμε @ovelix5, δυστυχώς αυτό είναι σημαντικό ελάττωμα... και δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί να βασιστούμε σε firmware upgrade για να ξεπεραστεί.

 

(Ήμουν να το πάρω σήμερα αλλά τελικά το αφήνω προσωρινά μέχρι να υπάρχει κάτι νεότερο.)

Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εγώ βλέποντας αυτά που γράψατε για το ακουστικό, έβαλα ένα, παλιό βέβαια, Sony bluetooth που έχω και δούλεψε άψογα. Ο ήχος είναι κρύσταλλο. Και οι συνομιλητές μου είπαν ότι ακούγομαι μια χαρά.
Link to comment
Share on other sites

...αν και το έβαλα στην "άκρη" γιατί με δεισαρεστεί ο ήχος του ακουστικού)....

Για πλοήγηση το ΜLS...

 

Όντως και εγώ που δοκίμασα σήμερα τα ακουστικά ακούγεται λιγο αλλιωμένη η φώνη του συνομηλητή...

 

Τελικά το πρόβλημα αφορά το ακουστικό του τηλεφώνου ή τα ακουστικά hands-free που περιλαμβανει η συσκευασία (ή και τα δύο);

Link to comment
Share on other sites

Για πείτε και εντυπώσεις από το gps του τηλεφώνου ρε παιδιά. Το MLS που δίνει δουλεύει εντάξει;
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το τσιμπησα κι εγω το κινητακι. Αποφασισα να αφησω το Symbian και να μεταπηδησω στο Android. Και δεν το μετανιωσα τελικα.

 

Με το κινητο εχω ενα θεματακι. Πολυ αδυναμο σημα wifi. Ειμαι στο ιδιο δωματιο με το ρουτερ μου και το κινητο ειτε ειναι με μια γραμμη (απο τις 3) σημα ή και καθολου και μεταπηδει σε G/3G!

 

Εσεις που το εχετε αγορασει τι εντυπωσεις εχετε με το wifi σημα;

 

Οσον αφορα τον ηχο των συνομιλητων, προσωπικα δεν εχω παρατηρησει κατι.

Οσον αφορα το GPS, το κινητο γενικα αργει να κλειδωσει αλλα ειναι μερικες φορες που μου εχει κλειδωσει σχετικα γρηγορα. Υπαρχει και ενα fix στο Ιντερνετ που βελτιωνει την αποδοση του αλλα δεν το χω δοκιμασει. Ο φιλος που ανεφερε οτι τον εβγαλε 5-6 μετρα παραπερα στο gps, μηπως το Google Maps βρηκε το στιγμα του μεσω των κεραιων της κινητης τηλεφωνιας; Μου συμβαινει το ιδιο πραγμα ακριβως και μενα πριν κλειδωσει το σημα απο το GPS.

Edited by Hetfield89
Link to comment
Share on other sites

Μήπως το ρούτερ σου δεν παίζει σε 100% ισχύ ασυρμάτου?

 

Μπορείς να κατεβάσεις και το Wifi Analyzer το οποίο σου δείχνει πιο είναι το καλύτερο κανάλι για το ασύρματο σου, ειδικά αν έχεις αρκετά δίκτυα στην περιοχή σου...

Link to comment
Share on other sites

Μήπως το ρούτερ σου δεν παίζει σε 100% ισχύ ασυρμάτου?

 

Μπορείς να κατεβάσεις και το Wifi Analyzer το οποίο σου δείχνει πιο είναι το καλύτερο κανάλι για το ασύρματο σου, ειδικά αν έχεις αρκετά δίκτυα στην περιοχή σου...

Δυστυχως δεν ειναι ετσι μονο στο δικο μου ρουτερ. Θα δοκιμασω την εφαρμογη μηπως βγαλω ακρη!

 

Ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα. Το καναλι δειχνει μια χαρα, εχει ολα τα αστερακια φουλ. Η ισχυς του σηματος ειναι -85db, κακιστη κατα τη γνωμη μου, κι αυτο δεν αλλαζει ακομα κι αν το βαλω διπλα στην κεραια του ρουτερ μου! Περιμενω αναφορες συμφορουμιτων σχετικα με το θεμα του wifi :)

 

Επιπλεον, εχω κι ενα θεματακι με το ραδιοφωνο, ακουγεται ενας περιεργος ηχος. Οποτε λεω να το επιστρεψω στον Γερμανο απ'οπου το πηρα για ελεγχο.

Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα. Το καναλι δειχνει μια χαρα, εχει ολα τα αστερακια φουλ. Η ισχυς του σηματος ειναι -85db, κακιστη κατα τη γνωμη μου, κι αυτο δεν αλλαζει ακομα κι αν το βαλω διπλα στην κεραια του ρουτερ μου! Περιμενω αναφορες συμφορουμιτων σχετικα με το θεμα του wifi :)

 

Επιπλεον, εχω κι ενα θεματακι με το ραδιοφωνο, ακουγεται ενας περιεργος ηχος. Οποτε λεω να το επιστρεψω στον Γερμανο απ'οπου το πηρα για ελεγχο.

 

Καλά θα κάνεις να το πας για έλεγχο. Το δικό μου δουλεύει πολύ καλά με το wifi. Ειδικά όταν είμαι κοντά στο router πάει σφεντόνα. Όσο για το GPS, κάποιες φορές "κλειδώνει" αρκετά γρήγορα, περίπου σε 20 - 30 δεύτερα, κάποιες χρειάζονται μέχρι και 4 λεπτά. Δεν ξέρω γιατί γίνεται αυτό αλλά δε χαλιέμαι. Με το Navigon συνεργάζεται πολύ καλά το τηλέφωνο και με καλή ακρίβεια. Άλλα software πλοήγησης δεν έχω δοκιμάσει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!Αγόρασα το κινητό κι εγώ προχθές μόλις, και γενικά είμαι αρκετά ικανοποιημένη από την απόδοσή του..έχω όμως 2 θέματα που με προβληματίζουν..

Πρώτον και κυριότερο, η διάρκεια της μπαταρίας...στην πρώτη του χρήση και ενώ το είχα ήδη φορτίσει όπως έλεγε στο manual, δεν κράτησε πάνω από 24 ώρες( του έκανα πολύ έντονη χρήση όμως αυτό το 24ωρο γιατί γενικά το έψαχνα κλπ..)..

Δεύτερον ενώ εγκατέστησα και εγώ το MLS Destination, όταν πάω να ανοίξω την εφαρμογή μου βγάζει μνμ ότι δεν είμαι εξουσιοδοτημένη για την εφαρμογή.....(??)

 

Κανένα σχόλιο??Ειδικά για την μπαταρία???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!Αγόρασα το κινητό κι εγώ προχθές μόλις, και γενικά είμαι αρκετά ικανοποιημένη από την απόδοσή του..έχω όμως 2 θέματα που με προβληματίζουν..

Πρώτον και κυριότερο, η διάρκεια της μπαταρίας...στην πρώτη του χρήση και ενώ το είχα ήδη φορτίσει όπως έλεγε στο manual, δεν κράτησε πάνω από 24 ώρες( του έκανα πολύ έντονη χρήση όμως αυτό το 24ωρο γιατί γενικά το έψαχνα κλπ..)..

Δεύτερον ενώ εγκατέστησα και εγώ το MLS Destination, όταν πάω να ανοίξω την εφαρμογή μου βγάζει μνμ ότι δεν είμαι εξουσιοδοτημένη για την εφαρμογή.....(??)

 

Κανένα σχόλιο??Ειδικά για την μπαταρία???

Η μπαταρια και σε μενα τοσο κραταει.

 

Οσον αφορα το mls destinator, στειλε email στην εταιρια γιατι δεν εισαι η μονη με αυτο το προβλημα. Το εχω κι εγω και θα μου αντικαταστησουν την καρτα με καινουργια

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα η μπαταρία κράτησε 1,5 μέρα περίπου με αρκετή χρήση(!) και στις δυο φορτίσεις. Όσον αφορά το wifi στα δύο μέτρα από το ρούτερ έχω μία (από τις τρεις) γραμμές σήμα. Με ποιον browser (ή κάποια εφαρμογή)θα υποστηρίζει flash στο internet; Τέλος με το Mls όλα ενταξει προς το παρόν.
Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, εμένα η μπαταρία μου κρατάει 4-5 μέρες με αρκετή χρήση. Wifi αρκετές ώρες, λίγο πειραματισμός με το GPS, μιλάω κιόλας, όχι πολύ βέβαια. Αλλά μιλάω για 4-5 μέρες γεμάτες. Όταν το πήρα, χωρίς να το φορτίσω κράτησε 4 μέρες. Με την πρώτη του φόρτιση κράτησε 5 μέρες. Και συνεχώς το "πειράζω", τώρα που είναι καινούριο. Το μόνο που με χαλάει είναι ότι συνήθως αργεί να κλειδώσει δορυφόρους το GPS και οι δαχτυλιές που φαίνονται. Και γενικότερα η κατασκευή των πλαστικών του που μοιάζει φτηνή.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.Το κινητό το πήρα και εγώ την προηγούμενη εβδομάδα.

Το bluetooth του λειτουργεί άψογα με ένα i-tech που έχω.Το μόνο πρόβλημα που είχα ήταν

ότι ξαφνικά δεν μου έχουν ήχο οι εφαρμογές του κινητού (youtube,παιχνίδια κ.α.) ενώ αν με καλέσουν ακούγεται κανονικά ο ήχος κλήσης !!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εγώ βλέποντας αυτά που γράψατε για το ακουστικό, έβαλα ένα, παλιό βέβαια, Sony bluetooth που έχω και δούλεψε άψογα. Ο ήχος είναι κρύσταλλο. Και οι συνομιλητές μου είπαν ότι ακούγομαι μια χαρά.

 

Συγκεκριμένα αλοιόνεται με χρήση του ΒΤ (ΗΜ-1500)...

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy 3 (Ι5800)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...