Jump to content

Samsung Galaxy 3 (Ι5800)


paschos76
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γεια σας παιδια. εκανα ροοτ το κινητο μου (ναι ειμαι ακομα πολυ πισω χαχα), και τωρα δεν μπορω να χωρισω στα δυο την καρτα μνημης. δοκιμασα με το miniTool Partition αλλα δεν γινεται. καποιος να μου πει αναλυτικα. η να με παραμπεψη καπου...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδια... συγνωμη αν ειμαι σε λαθος τοπικ αλλα μολις γραφτηκα στο φορουμ.

εχω ενα προβλημα. ο αδερφος μου εχει το samsung galaxy 3 η αλλιως samsung gt-i5800

πριν 2 εβδομαδες καποια παιδια στο σχολειο του "μπλοκαραν" το κινητο του... εννοω οτι ειχε βαλει το κλασικο μοτιβο που εχουν τα android και τωρα ζηταει email και κωδικο. το προβλημα ειναι πως δεν θυμαται τον κωδικο του μαιλ του. αλλαξαμε τον κωδικο του αλλα το κινητο δεν ανταποκρινετε... ( λογικα εχει κρατησει τον παλιο) προσπαθησα να κανω και hard reset μα μου βγαζει τη λεξη downloading... και απο κατω μια μπαρα αλλα δεν γεμιζει ποτε... τι να κανω??? μπορει να βοηθησει καποιος?

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να μπεις σε Recovery Mode και όχι σε Download Mode. Για να μπεις σε Recovery όταν είναι κλειστό το κινητό κράτα πατημένα το κεντρικό κουμπί, volume up, volume down και το power. Μόλις ανοίξει το κινητό άστα μετά από λίγο και θα μπεις στο Recovery. Εκεί θα βρεις την επιλογή wipe data/factory reset. Επέλεξε το, κάνε επιβεβαίωση και το κινητό θα επανέλθει στην εργοστασιακή του κατάσταση.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σήμερα έγινα κάτοχος ενος υπέροχου κινητού του galaxy gt i5800 απο μία φίλη μου αλλα έχω ένα πρόβλημα που θα το δείτε και εσείς στηn φώτο που έχω παρακάτω άμα γνωρίζει κάποιος πληροφορίες για αυτό το πρόβλημα παρακαλώ βοηθήστε :) .

 

http://imageshack.us/photo/my-images/220/1003115m.jpg/

Υ.Γ. Τα πολλά κουτάκια δεν φαίνονται μόνο τα ασπρόμαυρα αυτά δεν ξέρω τι είναι

και επίσης η εικόνα που έχω βάλει για φόντο την κατέβασα απο το google και στο pc ήταν άσπρη :P

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σήμερα έγινα κάτοχος ενος υπέροχου κινητού του galaxy gt i5800 απο μία φίλη μου αλλα έχω ένα πρόβλημα που θα το δείτε και εσείς στηn φώτο που έχω παρακάτω άμα γνωρίζει κάποιος πληροφορίες για αυτό το πρόβλημα παρακαλώ βοηθήστε :) .

 

http://imageshack.us/photo/my-images/220/1003115m.jpg/

Υ.Γ. Τα πολλά κουτάκια δεν φαίνονται μόνο τα ασπρόμαυρα αυτά δεν ξέρω τι είναι

και επίσης η εικόνα που έχω βάλει για φόντο την κατέβασα απο το google και στο pc ήταν άσπρη :P

κουτακια δεν βλεπω.ουτ εικονα ουτε φοντο.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπεραα !! θα δωσω το κινητακι μου μαλλον και θα παρω καποιο αλλο εχετε να μου προτινεται! α και κτ αλλο ξερεται καπια μαγαζια αθηνα η και καπου αλου που να πουλανε κινητα καλα και σε καλα τιμη και να ειναι εμπιστα και μια χαρα και ας ειναι μεταχειρισμενα η καποιο site τα γραφω εδω γιατι δεν ξερω που .... αν ειναι να μου πει καποιος :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπεραα !! θα δωσω το κινητακι μου μαλλον και θα παρω καποιο αλλο εχετε να μου προτινεται! α και κτ αλλο ξερεται καπια μαγαζια αθηνα η και καπου αλου που να πουλανε κινητα καλα και σε καλα τιμη και να ειναι εμπιστα και μια χαρα και ας ειναι μεταχειρισμενα η καποιο site τα γραφω εδω γιατι δεν ξερω που .... αν ειναι να μου πει καποιος :)

 

Μπορείς να διαβάσεις απόψεις ή και να δημιουργήσεις νέο topic για αγορα κινητού στην παρακάτω ενότητα :)

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=145

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εχω ένα θέμα με την με τον μαμήσιο launcher. Δημιούργησα 8 αρχικές οθόνες (καταλάθος η 8η)αλλά τώρα δε μπορώ να σβήσω καμία γιατί μου βγάζει συνέχεια ''αναγκαστικό κλείσιμο''. Τι μπορώ να κάνω εκτός το hard reset μηπως το γλιτώσω;
Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

Εχω ένα θέμα με την με τον μαμήσιο launcher. Δημιούργησα 8 αρχικές οθόνες (καταλάθος η 8η)αλλά τώρα δε μπορώ να σβήσω καμία γιατί μου βγάζει συνέχεια ''αναγκαστικό κλείσιμο''. Τι μπορώ να κάνω εκτός το hard reset μηπως το γλιτώσω;

 

Μπορείς να βρεις την εφαρμογή του Launcher από τη διαχείριση εφαρμογών (δε μπορώ να θυμηθώ πως ακριβώς λέγεται αλλά θα τη βρεις) και να κάνεις διαγραφή δεδομένων. Έτσι ο launcher θα επανέλθει στην κατάσταση που ήταν πριν κάνεις οποιαδήποτε αλλαγή.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βρεις την εφαρμογή του Launcher από τη διαχείριση εφαρμογών (δε μπορώ να θυμηθώ πως ακριβώς λέγεται αλλά θα τη βρεις) και να κάνεις διαγραφή δεδομένων. Έτσι ο launcher θα επανέλθει στην κατάσταση που ήταν πριν κάνεις οποιαδήποτε αλλαγή.

 

Όντως απο την διαχείρηση εφαρμογών εκανα διαγραφή δεδομένων στο ''αρχική οθόνη'' και επανήλθε όπως ήταν... Ευχαριστώ!:)

Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Το συγκεκριμενο κινητο το εχει η κοπελα μου, και οσο κι αν εχω ψαξει δεν εχω βρει το "κουμπι" για την ενεργοποιηση/απενεργοποιηση του 3g.

Μου ειπε οτι καποια ρυθμιση ειχε πειραξει στην αρχη για να μν τραβαει δεδομενα αλλα δεν θυμαται ποια ακριβως.Τωρα που θελει να κατβασει δεδομενα

δεν μπορει για αυτο τον λογο.Τι μπορει να ειναι?Εχει κανεις υπόψιν του κατι?

85.....ochocinco
Link to comment
Share on other sites

Αν εχει περασει την 2.2 τοτε αν πατησεις το on/off βγαζει ενα pop up μενου που εκει εχει την ενεργοποιηση δεδομενων... Διαφορετικα αν εχει μεινει το κινητο στην 2.1 στις ρυθμισεις...

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος ευκολος τροπος να αντιγραψω τις καταχωρησεις του ημερολογιου του κινητου στο ημερολογιο του gmail;

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Το συγκεκριμενο κινητο το εχει η κοπελα μου, και οσο κι αν εχω ψαξει δεν εχω βρει το "κουμπι" για την ενεργοποιηση/απενεργοποιηση του 3g.

Μου ειπε οτι καποια ρυθμιση ειχε πειραξει στην αρχη για να μν τραβαει δεδομενα αλλα δεν θυμαται ποια ακριβως.Τωρα που θελει να κατβασει δεδομενα

δεν μπορει για αυτο τον λογο.Τι μπορει να ειναι?Εχει κανεις υπόψιν του κατι?

 

πας ρυθμισεις-ασυρματη επικοινωνια0δικτυα κινητης τηλεφωνιας και τσεκαρεις το χρηση δεδομενων.

 

Υπαρχει καποιος ευκολος τροπος να αντιγραψω τις καταχωρησεις του ημερολογιου του κινητου στο ημερολογιο του gmail;

Ευχαριστω.

 

Ναι .κανεις συγχρονισμο.Μπες στο google calendar και τσεκαρε οτι εχει επιλεξει το συγκεκριμενο ημερολογιο.Μετα με τον συγχρονισμο θα περαστουν ολα.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

πας ρυθμισεις-ασυρματη επικοινωνια0δικτυα κινητης τηλεφωνιας και τσεκαρεις το χρηση δεδομενων.

 

Δεν υπαρχει επιλογη χρηση δεδομενων!!!:wacko: Βρηκα μια που λεει περιαγωγη αλλα δεν κανει τπτ.

Επισης δεν δεχεται για κανεναν π0υ$τ! λογο να συνδεθει με τον λογαριασμο gmail....:mad: με εχει σκασει το ρημαδι.

Το κινητο εχει πανω την 2.1 .Αν το παω στο φρογιο υπαρχει περιπτωση να δω προκοπη?

85.....ochocinco
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει επιλογη χρηση δεδομενων!!!:wacko: Βρηκα μια που λεει περιαγωγη αλλα δεν κανει τπτ.

Επισης δεν δεχεται για κανεναν π0υ$τ! λογο να συνδεθει με τον λογαριασμο gmail....:mad: με εχει σκασει το ρημαδι.

Το κινητο εχει πανω την 2.1 .Αν το παω στο φρογιο υπαρχει περιπτωση να δω προκοπη?

 

στην 2.1 λεγεται περιαγωγη.απλα πρεπει στις ρυθμισεις ασυρματων δικτυων κινητης τηλεφωνιας να εχεις ορισει ΑΡΝ.

μπες στο σιτε της εταιριας τηλεφωνιας να βρεις τις ρυθμισεις αυτες ή και να τις στειλει αυτοματα.μετα με τικαρισμενη την περιαγωγη θα αναβει ενα G επανω.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

παιδια το κινητο μου ειναι το galaxy gt i5800 κ τωρα τελευταια κανει πολλα restart απο μονο του.αλλα οταν λεμε πολλα εννοουμε ποοολλα!!

εχει συμβει σε κανενα αλλον αυτο?ξερουμε τπτ?κριμα γιατι ειναι υπεροχο κινητο!!

να συμπληρωσω οτι ποτε δεν εχει γινει update (αν λεγεται ετσι).δεν του χω κανει τιποτα απο θεμα συντηρησης γιατι δεν ειχε χρειαστει.μετα απο εναμισυ χρονο ειναι το πρωτο δικο του κουσουρι.μου χει βγαλει κ ενα πιξελακι στην οθονη αλλα πιστευω οτι ειναι απο δικη μου "κακη" χρηση...

Edited by giorgoschef
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Θελω να παρω μια καρτα sd για το galaxy, γιατι με τα 2 gb δεν παλευεται αλλο!! Ψαχνω κατι σε 16 γιγα. Ποια εχετε να μου προτεινετε; Ειχα ακουσει οτι μια καρτα μπορει να θεωρειται γενικα "καλη" ομως μπορει να μην ειναι 100% καταλληλη για καποιο συγκεκριμενο κινητο, οποτε δεν θελω να ρισκαρω να παρω κατι χωρις να το ψαξω. Υπαρχει καποια συγκεκριμενη micro sd που να εχει μεγιστη αποδοση σε σχεση με τις υπολοιπες για τον γαλαξια μας;

Αυτη, για παραδειγμα, θα ειναι οκ; http://www.e-germanos.gr/e-germanos/products/showCloseUp.eg?productListId=47483&selectedCategoryId=684

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Θελω να παρω μια καρτα sd για το galaxy, γιατι με τα 2 gb δεν παλευεται αλλο!! Ψαχνω κατι σε 16 γιγα. Ποια εχετε να μου προτεινετε; Ειχα ακουσει οτι μια καρτα μπορει να θεωρειται γενικα "καλη" ομως μπορει να μην ειναι 100% καταλληλη για καποιο συγκεκριμενο κινητο, οποτε δεν θελω να ρισκαρω να παρω κατι χωρις να το ψαξω. Υπαρχει καποια συγκεκριμενη micro sd που να εχει μεγιστη αποδοση σε σχεση με τις υπολοιπες για τον γαλαξια μας;

Αυτη, για παραδειγμα, θα ειναι οκ; http://www.e-germanos.gr/e-germanos/products/showCloseUp.eg?productListId=47483&selectedCategoryId=684

 

H sandisk σαν εταιρία είναι κορυφή αλλά θα σου πρότεινα αν αγοράσεις κάρτα να είναι τουλάχιστον class 4..

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

H sandisk σαν εταιρία είναι κορυφή αλλά θα σου πρότεινα αν αγοράσεις κάρτα να είναι τουλάχιστον class 4..

 

Καποια συγκεκριμενη μπορεις να προτεινεις απο ελληνικο μαγαζι;

Link to comment
Share on other sites

Καποια συγκεκριμενη μπορεις να προτεινεις απο ελληνικο μαγαζι;

 

Ρίξε μια ματιά στον Κατερέλο

 

http://www.katerelos.gr/product_info.php?cPath=375_42_210&products_id=18383&osCsid=f7b151558aaf8de01722c59f119d8a12

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

 

Με 9 ευρω εξοδα αποστολης δε συμφερει... και μενω Θεσσαλονικη, οποτε δεν μπορω να το παρω απο το καταστημα.

Για αυτην τι λες; http://www.you.gr/b2c_iqshop/b2c/pd.do?pg=41DA6DA3685B374C8A5A1613139C3895&pa=E52B3AC23C7E3243B16E8D6B00AE861C

Link to comment
Share on other sites

Με 9 ευρω εξοδα αποστολης δε συμφερει... και μενω Θεσσαλονικη, οποτε δεν μπορω να το παρω απο το καταστημα.

Για αυτην τι λες; http://www.you.gr/b2c_iqshop/b2c/pd.do?pg=41DA6DA3685B374C8A5A1613139C3895&pa=E52B3AC23C7E3243B16E8D6B00AE861C

"δίπλα" σου...

 

http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Memory-Cards.htm?CAPACITY=16%20GB&FLASH_CARD_TYPE=microSD

 

και αυτή από τα you είναι μια χαρα!

--- ΗΤC Desire X

--- Galaxy 3 Kyrillos 10.6 ROM

--- Galaxy Y (rooted)

--- Galaxy Pocket (rooted)

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω το φορουμ.

Να σας ρωτησω, υπαρχει εφαρμογη με την οποια να δημιουργησω ενα Backup των επαφων μου και να το στειλω μεσω e-mail;

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy 3 (Ι5800)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...