Jump to content

Samsung Galaxy 3 (Ι5800)


paschos76
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
βλεπω διαφορα αντιβαριους στο μαρκετ πρεπει να βαλουμε και αν ναι ποιο ?

 

Μέχρι σήμερα δεν έχει κριθεί απαραίτητη η χρήση τέτοιων προγραμμάτων.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

επίσης μπορώ να βρω πουθενά το NDrive 10.0 ?? γιατί δεν πρόλαβα να το εγκαταστήσω και το 11.0 όπως γνωρίζετε είναι πολύ δύστροπο...:X
εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

Δε μπορώ να καταλάβω για ποιο λόγο δεν υπάρχει Horizontal Calibration στα display settings στο Froyo στο Galaxy 3 ενώ υπάρχει κανονικά στο Galaxy S (πάλι με Froyo). Τη Samsung να βρίσω ή τη Google; (Μάλλον τη Samsung)
Link to comment
Share on other sites

επίσης μπορώ να βρω πουθενά το NDrive 10.0 ?? γιατί δεν πρόλαβα να το εγκαταστήσω και το 11.0 όπως γνωρίζετε είναι πολύ δύστροπο...:X

Tο αγοράζεις φυσικά... αν και πιστεύω οτι το igo είναι πολύ καλύτερο.

Μαλλον είσαι σε λάθος φόρουμ, υπάρχει ειδικό για πλοήγηση σε android.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271530

Edited by amkokos

--- ΗΤC Desire X

--- Galaxy 3 Kyrillos 10.6 ROM

--- Galaxy Y (rooted)

--- Galaxy Pocket (rooted)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
επίσης μπορώ να βρω πουθενά το NDrive 10.0 ?? γιατί δεν πρόλαβα να το εγκαταστήσω και το 11.0 όπως γνωρίζετε είναι πολύ δύστροπο...:X

 

Να επισημάνω δύο πράγματα:

 

1. Δεν μας επιτρέπεται να ζητάμε/συζητάμε παράνομο λογισμικό ακόμα και αν καταφέρνουμε να εξαντλούμε τη διακριτικότητα που διαθέτουμε.

 

2. Για τα προγράμματα πλοήγησης συζητάμε αποκλειστικά εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271530

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα...περασα την 2.2 χθες αλλα εχω ένα μόνο πρόβλημα στο κινητο...δεν μου ανοιγει το android market βγαζει Παρουσιαστηκε σφάλμα προσπαθήστε αργότερα...μπορω κάπως να ξαναβάλω το android market μόνο install??
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια καλησπερα...περασα την 2.2 χθες αλλα εχω ένα μόνο πρόβλημα στο κινητο...δεν μου ανοιγει το android market βγαζει Παρουσιαστηκε σφάλμα προσπαθήστε αργότερα...μπορω κάπως να ξαναβάλω το android market μόνο install??

 

Πήγαινε στην απεγκατάσταση προγραμμάτων, βρες το market και κάνε clean cache.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παράθεση από aytoxalk >

παιδια καλησπερα...περασα την 2.2 χθες αλλα εχω ένα μόνο πρόβλημα στο κινητο...δεν μου ανοιγει το android market βγαζει Παρουσιαστηκε σφάλμα προσπαθήστε αργότερα...μπορω κάπως να ξαναβάλω το android market μόνο install??

 

Πήγαινε στην απεγκατάσταση προγραμμάτων, βρες το market και κάνε clean cache.

 

εχει 0 cache memory..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, μολις εκανα αναβαθμιση σε 2.2 με kies και θελω να σιγουρευτω οτι οντως ηταν επιτυχης. Με το που ολοκληρωθηκε μου εβγαλε μηνυμα να αποσυνδεσω και να ξανασυνδεσω το καλωδιο usb, αλλα εκανε κανα 5λεπτο σαρωση πολυμεσων. πλεον με το samsung kies μου βγαζει στην οθονη του κινητου "εκτελειται σαρωση πολυμεσων", το αφηνω κανα 10λεπτο αλλα δεν συνδεεται. στα γενικα στοιχεια του τηλεφωνου μου βγαζει: "εκδοση firmware 2.2", "εκδοση βασικου φασματος Ι5800ΧΧJP4", "εκδοση kernel 2.6.32.9 root@SE-S608#1", "αριθμος κατασκευης Froyo.XWJPI". μηπως ξερετε αν εχω κανει λαθος ή απλα θελει να ξαναεγκαταστησω το samsung kies?? :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, μολις εκανα αναβαθμιση σε 2.2 με kies και θελω να σιγουρευτω οτι οντως ηταν επιτυχης. Με το που ολοκληρωθηκε μου εβγαλε μηνυμα να αποσυνδεσω και να ξανασυνδεσω το καλωδιο usb, αλλα εκανε κανα 5λεπτο σαρωση πολυμεσων. πλεον με το samsung kies μου βγαζει στην οθονη του κινητου "εκτελειται σαρωση πολυμεσων", το αφηνω κανα 10λεπτο αλλα δεν συνδεεται. στα γενικα στοιχεια του τηλεφωνου μου βγαζει: "εκδοση firmware 2.2", "εκδοση βασικου φασματος Ι5800ΧΧJP4", "εκδοση kernel 2.6.32.9 root@SE-S608#1", "αριθμος κατασκευης Froyo.XWJPI". μηπως ξερετε αν εχω κανει λαθος ή απλα θελει να ξαναεγκαταστησω το samsung kies?? :wacko:

 

Δεν έχεις κάνει λάθος και σε εμένα τα ίδια γράφει.

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, καλησπέρα σας.

 

Προσπάθησα να κάνω την επισημη αναβάθμιση μέσω ΚΙΕS και όταν κάνει την εξέλιξη της αναβάθμισης λογισμικού μου βγάζει το εξής μήνυμα "Ανεπαρκής ελεύθερος χώρος δίσκου (απαιτείται τουλάχιστον 3000 ΜΒ)" και μου δίνει την επιλογή "επιβεβαίωση". Οταν την πατάω με γυρνάει στo αρχικό μενού του KIES. Αν και καταλαβαίνω πως δεν έχει σχέση με την εξωτερική μνήμη αλλά εκεί έχω 5,82 GB ελεύθερα ενώ στην μνήμη του κινητού 75,49 ΜΒ. Εσβησα καποια προγράμματα αλλά ούτως ή άλλως η εσωτερική μνήμη είναι μικρότερη από τα 3000 ΜΒ που ζητάει. Δεν βγάζω άκρη. Μήπως έπρεπε να κάνω τίποτε άλλο πριν αρχίσω την αναβάθμιση; Ευχαριστώ προκαταβολικά.

ΟΙ ΓΕΡΜΑΝΟΙ ΕΙΝΑΙ ΦΙΛΟΙ ΜΑΣ:whistle:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά γιατί εμένα το Kies μου λέει ότι το τηλέφωνό μου δεν μπορεί να αναβαθμιστεί;

 

Είναι θέμα server, δώστου λίγο χρόνο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Είναι θέμα server, δώστου λίγο χρόνο.

Προσπαθώ εδώ και 1 μήνα οπότε χρόνο του 'χω δώσει. Άλλη πρόταση;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κιαπο εμενα,μολις αγορασα κιεγω το galaxy 3,μετα απο δυο χρονια με το toshiba g810 με windows mobile 6.1 .Ευχαριστο και λειτουργικο το android μπορω να πω,αλλα μολις μεσω kies πηγα να κανω την αναβαθμιση σε froyo μου εβγαλε κιεμενα το μηνυμα του φιλου λιγο πιο πανω

Ανεπαρκής ελεύθερος χώρος δίσκου (απαιτείται τουλάχιστον 3000 ΜΒ)" και μου δίνει την επιλογή "επιβεβαίωση".

ειναι η τελευταια εκδοση Kies.Αν μπορει καποιος "παλιος" να βοηθησει ευπροσδεκτος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κιαπο εμενα,μολις αγορασα κιεγω το galaxy 3,μετα απο δυο χρονια με το toshiba g810 με windows mobile 6.1 .Ευχαριστο και λειτουργικο το android μπορω να πω,αλλα μολις μεσω kies πηγα να κανω την αναβαθμιση σε froyo μου εβγαλε κιεμενα το μηνυμα του φιλου λιγο πιο πανω

Ανεπαρκής ελεύθερος χώρος δίσκου (απαιτείται τουλάχιστον 3000 ΜΒ)" και μου δίνει την επιλογή "επιβεβαίωση".

ειναι η τελευταια εκδοση Kies.Αν μπορει καποιος "παλιος" να βοηθησει ευπροσδεκτος

To kies ηταν και είναι και θα είναι επιεικώς απαράδεκτο...

Η δες τις οδηγίες του αστροναύτη και βάλε μια επίσημη 2.2, ή βάλε μια ρομ του Κυριλλου να δεις ασπρη μέρα...

--- ΗΤC Desire X

--- Galaxy 3 Kyrillos 10.6 ROM

--- Galaxy Y (rooted)

--- Galaxy Pocket (rooted)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα παιδια, εχω καιρο να μπω. Απ οτι καταλαβα, βγηκε επιτελους η 2.2 για το galaxy. Ειδα επισης πως, με το ΚΙΕS εχουμε προβλημα. Να ρωτησω: Ο μονος τροπος αναβαθμισης του επισημου 2.2 ειναι με το κιες? αλλος τροπος δεν υπαρχει?
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις αν μπορω να χρησιμοποιησω το Galaxy 3 σαν PC WebCam??

χρειαζεται καποιο προγραμμα να εγκαταστησω στο pc ή στο κινητο??

Υπάρχει το droidcam για αυτην την δουλεια ακριβως , το κατεβαζεις απο το μαρκετ.πρεπει να εγκαταστησεις και την αντιστοιχη εφαρμογη στο pc. Λειτουργει μια χαρα με skype,και οσα αλλα προγράματα δοκιμασα

Near to the East, in a part of Ancient Greece...in an ancient land called Macedonia...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα παιδια, εχω καιρο να μπω. Απ οτι καταλαβα, βγηκε επιτελους η 2.2 για το galaxy. Ειδα επισης πως, με το ΚΙΕS εχουμε προβλημα. Να ρωτησω: Ο μονος τροπος αναβαθμισης του επισημου 2.2 ειναι με το κιες? αλλος τροπος δεν υπαρχει?

 

Η απάντηση στο ερώτημά σου βρίσκεται στο αμέσως προηγούμενο ποστ από το δικό σου.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ηταν τοσο απλο να γινει η αναβαθμιση μεσω kies.το μηνυμα που ελεγε για τα 3000mb τελικα αφορα τον ελευθερο χωρο του σκληρου δισκου στο Pc.Τον αδειασα γιατι ειχα μονο 700Mb ελευθερα και ολα καλα.Παρολα αυτα παραθετω για να γελασουμε και λιγο την επισημη απαντηση της samsung στο mail που τους εστειλα και τους περιεγραφα το προβλημα..

 

"Σας ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε με τη Samsung Electonics Hellas!

Σχετικά με το αίτημα σας, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε,

Θα πρέπει να κάνετε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμήσεων ώστε να απελευθερώσετε χώρο στην κεντρική μνήμη του τηλεφώνου.Αποθηκεύστε πρώτα όλα τα αρχεία σας ώστε να μην τα χάσετε.Μετά θα μπορείτε να κάνετε την αναβάθμηση κανονικά."

 

και ανορθογραφη η samsung..αυτα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολο το φορουμ.

Θα ηθελα να ρωτησω ποσο περιπου σας κραταει η μπαταρια με την επισημη εκδοση του android 2.2 και με τι χρηση. Διοτι εμενα μου κραταει 2 μερες ενω με την 2.1 μου κρατουσε γυρω στις 4 μερες και μου φαινεται καπως παραξενο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολο το φορουμ.

Θα ηθελα να ρωτησω ποσο περιπου σας κραταει η μπαταρια με την επισημη εκδοση του android 2.2 και με τι χρηση. Διοτι εμενα μου κραταει 2 μερες ενω με την 2.1 μου κρατουσε γυρω στις 4 μερες και μου φαινεται καπως παραξενο.

4 μερες εμένα δεν κρατάει ούτε αν το έχω στην αναμονή!

2 μέρες είναι ΟΚ

--- ΗΤC Desire X

--- Galaxy 3 Kyrillos 10.6 ROM

--- Galaxy Y (rooted)

--- Galaxy Pocket (rooted)

Link to comment
Share on other sites

εχω συνδεση το samsung galaxy 3 σε υπολογιστη με ubuntu.οταν βλεπω την καρτα μνημης τι περιεχει δεν βλεπω τις εφαρμογες που εχω μεταφερει εκει.ειναι μεσα σε κρυφο partition? ,και εαν ναι ειναι δυνατον να τις βρω? ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy 3 (Ι5800)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...