Jump to content

Samsung Galaxy 3 (Ι5800)


paschos76
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εκανα αναβαθμιση στην εκδοση 2.2 (οχι μεσω του Kies) και πλεον το καθε μηνυμα μου το περιορίζει στους 70 χαρακτηρες.

Υπαρχει καποια λυση γι' αυτο ?

Mobile: OnePlus 9 Pro & Realme Pad 10.4" 

Link to comment
Share on other sites

Εκανα αναβαθμιση στην εκδοση 2.2 (οχι μεσω του Kies) και πλεον το καθε μηνυμα μου το περιορίζει στους 70 χαρακτηρες.

Υπαρχει καποια λυση γι' αυτο ?

 

Βάλε άλλη εφαρμογή για sms πχ handcent sms

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

Βάλε άλλη εφαρμογή για sms πχ handcent sms

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

 

φίλε μου έχω βάλει αυτή την εφαρμογή..

1. πως μπορώ να το ρυθμίσω να έρχεται το μήνυμα μόνο εκεί?

(όταν μου έρχεται ένα μήνυμα χτυπάει δυο φορές μια στο κανονικό και μια στο handcent)

2, όταν μου έρχεται μήνυμα μου βγάζει το κείμενο στην οθόνη

(γίνετε να το απενεργοποιήσω??)

Link to comment
Share on other sites

Το πρωτο θα μπεις απο την κανονικη εφαρμογη των ρυθμισεων του κινητου και θα απενεργοποιησεις την ειδοποιηση για το εισερχομενο μνμ... Για το 2ο μεσα απο τις ρυθμισεις του handcent θα πρεπει να το βρεις... Καπου εχει τις επιλογες τι θελεις να κανει το προγραμμα στα εισερχομενα μηνυματα.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου έχω βάλει αυτή την εφαρμογή..

 

2, όταν μου έρχεται μήνυμα μου βγάζει το κείμενο στην οθόνη

(γίνετε να το απενεργοποιήσω??)

Θα πρέπει να απενεργοποίησειs το άνοιγμα pop up.Το βρίσκεις νομίζω στις ρυθμίσεις ειδοποιήσήs

 

 

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλημερα καταρχην! εγω παιδια εκανα την αναβαθμιση μεσο kies χωρις να βγαλω sim και να κρατησω back up και ολα ειναι ok..

γιατι διαβασω συνεχεια προβληματα με την αναβαθμιση..τελικα ειναι μου φαινεται να σου κατσει το κινητο δεν εξηγειται αλλιως.

Link to comment
Share on other sites

Βάλε άλλη εφαρμογή για sms πχ handcent sms

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

 

Τελικα ηταν στην ρυθμισεις των SMS, στην εισαγωγη λειτουργιας ειχε επιλεγμενο το Αυτοματο, οταν το εβαλα στο Αλφαβητο GSM διορθωθηκε.

Mobile: OnePlus 9 Pro & Realme Pad 10.4" 

Link to comment
Share on other sites

Εκανα αναβαθμιση στι 2.2 μεσο kies δεν μου εζβισε κανενα προγραμαμα αλλα οταν παω ρυθμισεις- εφαρμογες μου διχνει ολες τις εφαρμογες λιγοτερα md αποτι ειναι. Το κινητο εκανε backup μετα το update. Γιατι το κανει αυτο??:!:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπεραα!!εβαλα την 2.2 απ'το Kies και ολα πηγαν μια χαρα..αλλα απο τοτε που την εβαλα εχω τα εξης προβληματα..οταν ανοιγω τις επαφες κ μετα τις κλεινω,χαλανε ολα τα εικονιδια απ'την αρχικη σελιδα..γιατι γινετε αυτο??υπαρχει τροπος να το φτιαξω η θα ναι για παντα ετσι??επισης,μου κολλανε απειρα τα μυνηματα μου..αργει να μπει στα μυνηματα,στις συνομιλες κλπ κλπ..να αναφερω πως ειχα κανει backup τα παλια μου μυνηματα κ τωρα τα εκανα restore..ευχαριστω εκ των προτερων!!:)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπεραα!!εβαλα την 2.2 απ'το Kies και ολα πηγαν μια χαρα..αλλα απο τοτε που την εβαλα εχω τα εξης προβληματα..οταν ανοιγω τις επαφες κ μετα τις κλεινω,χαλανε ολα τα εικονιδια απ'την αρχικη σελιδα..γιατι γινετε αυτο??υπαρχει τροπος να το φτιαξω η θα ναι για παντα ετσι??επισης,μου κολλανε απειρα τα μυνηματα μου..αργει να μπει στα μυνηματα,στις συνομιλες κλπ κλπ..να αναφερω πως ειχα κανει backup τα παλια μου μυνηματα κ τωρα τα εκανα restore..ευχαριστω εκ των προτερων!!:)

 

καλο ειναι να παρεις backup ολα τα δεδομενα του τηλεφωνου σου

και να κανεις μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων

Link to comment
Share on other sites

καλο ειναι να παρεις backup ολα τα δεδομενα του τηλεφωνου σου

και να κανεις μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων

 

 

Οταν περασα την 2.2 εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων κ μετα τα εκανα restore τα μυνηματα..μηπως φταιει που τα εκανα back up και μετα τα ξαναεβαλα???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!! Σημερα προσπαθησα να κανω και εγω το update απο το Kies αλλα ενω ολα πανε καλα μου πεταει αποτομα "ανακτηση εκτατης αναγκης υλικολαγισμικου"! και φτου παλι απο την αρχη! εχει συμβει σε κανεναν αλλο αυτο, και βρηκε μηπως καποια ακρη?
Link to comment
Share on other sites

Επειδή βλέπω ότι πολύς κόσμος έχει προβλήματα με το official update Μέσω kies , κάποιος που έχει κάνει official update μπορεί να μας πει αν είναι η I5800XWJPI ## ή η I5800XXJPQ ## για να κάνω update μέσω odin.
Link to comment
Share on other sites

Χτες βράδυ εκανα και εγώ αναβάθμιση μέσω kies σε froyo και επειδή ρωτούσατε η έκδοση βασικού φάσματος είναι I5800XXJP4.

Η εγκατάσταση ολοκληρώθηκε μετά από αρκετές προσπάθειες και όλα δείχνουν να λειτουργούν κανονικά μέχρι ώρας εκτός από το βασικό πρόγραμμα που παίζει MP3. Θα μου πείτε μικρό το κακκό αφού μπορείς να βάλεις και άλλο πρόγραμμα όπως το Win amp, όμως να το ξέρετε το βασικό προγραμματάκι έχει τον καλύτερο ήχο και τις καλύτερες ρυθμίσεις, θα το καταλάβετε καλύτερα αν συνδέσετε το κινητό με ενυσχυτή. Πάντως από την ώρα που έκανα αναβάθμιση δεν μπορώ να πάιξω MP3, αντιμετωπίζει και άλλος το ίδιο πρόβλημα; :mad:

Link to comment
Share on other sites

Επειδή βλέπω ότι πολύς κόσμος έχει προβλήματα με το official update Μέσω kies , κάποιος που έχει κάνει official update μπορεί να μας πει αν είναι η I5800XWJPI ## ή η I5800XXJPQ ## για να κάνω update μέσω odin.

 

I5800XWJP4 είναι το δικό μου.

Link to comment
Share on other sites

I5800XWJP4 είναι το δικό μου.

Δεν ρωτάω για την έκδοση φάσματος, την έκδοση λογισμικού θέλω να μάθω.

Αν έχεις κάνει Official update σε 2.2 πληκτρολόγησε στο τηλέφωνο *#1234# και πες μου τι λέει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ρωτάω για την έκδοση φάσματος, την έκδοση λογισμικού θέλω να μάθω.

Αν έχεις κάνει Official update σε 2.2 πληκτρολόγησε στο τηλέφωνο *#1234# και πες μου τι λέει.

 

PDA:I5800xwJPI

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λίγη βοήθεια όταν συνδέω το τηλέφωνο στο pc (Windows 7 Ultimate) μου βγάζε:

Άγωστη συσκευή:Δεν βρέθηκε πρόγραμμα οδήγησης

SAMSUNG Androind USB Composite Devise:'Ετοιμο για χρήση

SAMSUNG Androind USB Modem:Αποτυχία

Συσκευή USB MTP:Αποτυχία

http://img221.imageshack.us/img221/4771/67593572.th.jpg

:help::help::help:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λίγη βοήθεια όταν συνδέω το τηλέφωνο στο pc (Windows 7 Ultimate) μου βγάζε:

 

http://img221.imageshack.us/img221/4771/67593572.th.jpg

:help::help::help:

Σβηστα ΟΛΑ από τα win7 (Kies, samsung drivers) και ξαναπέρασέ τα.

Και εμένα μου το κάνει μερικές φορές...

--- ΗΤC Desire X

--- Galaxy 3 Kyrillos 10.6 ROM

--- Galaxy Y (rooted)

--- Galaxy Pocket (rooted)

Link to comment
Share on other sites

Σβηστα ΟΛΑ από τα win7 (Kies, samsung drivers) και ξαναπέρασέ τα.

Και εμένα μου το κάνει μερικές φορές...

 

Τίποτα:( καμιά άλλη ιδέα

Α και κάτι άλλο οταν το συνδέω στο pc το εικονίδιο usd που έδειχνε στην οθόνη του κινητού τώρα αναβοσβήνει.

Edited by giorgio_ioa
Link to comment
Share on other sites

καλα εμενα το kies εχει φρικαρει και δεν συνδεεται καν με την συσκευη... καπου διαβασα για την εκδοση 2.2 μεσω samfirmware. από http://www.samfirmware.com/WEBPROTECT-i5800.htm κατεβασα I5800XWJPI ## που διαβασα οτι ειναι αυτη που χρησιμοποιει και η samsung hellas οποτε δεν θα εχουμε προβληματα με την εγγυηση. τωρα ομως τι κανω???

 

το τρεχω με το κινητο συνδεδεμενο και αυτο 'ηταν? η sim πρεπει να ειναι μεσα?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy 3 (Ι5800)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...