Jump to content

Samsung Galaxy 3 (Ι5800)


paschos76
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μπειτε σε αυτη την σελιδα την επισημη : http://www.samsung.com/gr/support/detail/supportPrdDetail.do?menu=SP01&prd_ia_cd=1903&prd_mdl_cd=GT-I5800DKAEUR&prd_mdl_name=GT-I5800&srchword=Samsung+Galaxy3

 

και διαβαστε ωρες αυτονομιας με την μπαταρια.ειναι για πολλα γελια :lol: :lol: :p :D

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλημερα, εχω βαλει την 5,7 και εχω ενα προβλημα με το ξυπνητηρι, βασικα δεν χτυπαει οταν ειναι αθορυβο το κινητο. υπαρχει καποιος τροπος να το διορθωσω με καποια ρυθμηση?
Link to comment
Share on other sites

καλημερα, εχω βαλει την 5,7 και εχω ενα προβλημα με το ξυπνητηρι, βασικα δεν χτυπαει οταν ειναι αθορυβο το κινητο. υπαρχει καποιος τροπος να το διορθωσω με καποια ρυθμηση?

 

το ξυπνητηρι εχει ρυθμιση να χτυπαει ακομα κι αν το κινητο ειναι αθορυβο

 

εκει που εχει την επιλογη "add alarm" αν πατησεις το κουμπι που σου βγαζει επιπλεον επιλογες θα υπαρχει και η επιλογη settings

 

στα settings θα εχει να επιλεξεις "alarm in silent mode"

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια απορία περί advanced task killer στη 2.2

 

Ενώ στη 2.1 έκανες kill και οι εφαρμογές δεν ξανάνοιγαν μόνες τους, πλέον στη froyo ανοίγουν μετά από λίγο (π.χ. Χάρτες, Talk κλπ).

 

Καμιά ιδέα για το πως να μην ανοίγουν μόνες τους;

Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

εκει που εχει την επιλογη "add alarm" αν πατησεις το κουμπι που σου βγαζει επιπλεον επιλογες θα υπαρχει και η επιλογη settings

 

στα settings θα εχει να επιλεξεις "alarm in silent mode"

 

ρε συ που ειναι αυτες οι επιλογες δεν το βρισκω.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας οπιος θα ηθελε να μου πει το email του στο msn να τα πουμε και απο εκει :) για το samsung galaxy 3 θελω να κανω καπιες ερωτησεις σχετικα με το κινητο
Link to comment
Share on other sites

παιδια πηγα να αναβαθμισω και εδω και κανα 10λεπτο η διαδικασια εχει σταματησει σε αυτο το σημειο.. τι κανω? δε το αποσυνδεω μη γινει τουβλο.. ειναι φυσιολογικο να κανει τοση ωρα ? υποθετω πως οχι

στο κινητο γραφει downloading DO NOT TURN OFF TARGET

 

για ριξτε μια βοηθεια μην τρεχουμε στα service

 

http://img828.imageshack.us/img828/2309/dfsgfag.png

 

Ποση ωρα σου σταματησε σ' αυτο το σημειο ?

Mobile: OnePlus 9 Pro & Realme Pad 10.4" 

Link to comment
Share on other sites

λεει στο site του kyrrillou οτι στην 5.7 Overclock up to 1.3Ghz, εχω βαλει το setCPU και μου δειχνει μαχ 667 . πρεπει να κανουμε καποια ρυθμηση ? βασικα δεν εχω δει καποια διαφορα στην ταχυτητα, σε καποιες εφαρμογες κολλαει παραπανω απ οτι η 2.1 Edited by penirliaris
Link to comment
Share on other sites

Ποση ωρα σου σταματησε σ' αυτο το σημειο ?

 

σιγουρα κανα 10λεπτο.. μπορει και παραπανω.. αν σου τυχε κι εσενα μην το πειραξεις θα επανεκκινησει μονο του το τηλεφωνο

 

πριν ξαναπροσπαθησεις κανε καλου κακου restart το pc σου

 

 

ρε συ που ειναι αυτες οι επιλογες δεν το βρισκω.

 

πατας το κουμπι που σου βγαζει επιλογες για να σου εμφανισει τα settings, το αριστερο ειναι

 

δεν εχω μπροστα μου τη συσκευη για να το τσεκαρω, σε αλλες συσκευες ομως που μου ρχονται στο νου εκει ειναι η ρυθμιση

δε νομιζω να διαφερει στα samsung

 

αυτη ειναι ρυθμιση του λειτουργικου

Edited by qsis

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Έκανα κι εγώ την αναβάθμιση από το ΚΙΕΣ και μου έπαιξε μια χαρά με την πρώτη... Δεν χρειάστηκε να κάνω reset ούτε έχασα εφαρμογές αν και είχα κρατήσει backup...

 

Έχει σαφείς διαφορές στην ταχύτητα μετά το update και δίνει περισσότερες επιλογές όσον αφορά τις ρυθμίσεις...

 

Έχω μια απορία και να μου κάποιος αν ξέρει...

 

Παρατήρησα ότι όταν γράφω μήνυμα τα γράμματα είναι πάντα κεφαλαία ακόμα και αν έχω ξετικάρει την Αυτόματη Κεφαλαιοποίηση από τις Ρυθμίσεις... Στις άλλες εφαρμογές (browser πχ) δεν υπάρχει τέτοιο θέμα...

 

Το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος αυτό?

Γίνεται να αλλάξει αυτή η ρύθμιση, να μπορώ να γράφω μηνύματα και με μικρά γράμματα?

 

Υ.Γ. To gps βελτιώθηκε, το τσέκαρε κανείς?

Samsung Galaxy 3 (Ι5800), LG Optimus L9 II (D605), Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να πώ ότι είμαι ενθουσιασμένος. Κλαό για παιχνιδάκι, αλλά κοντεύει να καταργηθεί το νόημα του ΚΙΝΗΤΟΥ τηλεφώνου:

 

- Η μπαταρία είναι δράμα. Σε αφήνει στα κρύα του λουτρού αν δεν την φορτίσεις κάθε βράδυ (με μέτρια χρήση ραδιο, WiFi, Internet, email, twitter. Μήπως είμαι ξεχωριστή περίπτωση και πρέπει να κάνω κάτι προς αντιπροσωπεία;

 

- Ο browser που έχει κατεβάζει πολλά δεδομένα, ακόμα και με "κλειστό" για τις φωτογραφίες. Είχα ένα Νοκια 6300ι με τον Opera mini ακι ήταν πολύ πιο "οικονομικός"σε χρεώσεις. Γνωρίζει κανένας αν όντως συμφέρει να χρησιμοποιώ τον Opera;

 

Τώρα φορτώνω το update (δίνει Ver. 11.05.16.02). Ελπίζω όλα να πάνε καλά.

.....

Δεν πήγε καλά.

Ζήτησε recovery με code.

Να βγάλω μπαταρία και μετα να πατησω κάτω ήχο, κυρίως κουμπί και κουμπί power. Το έκανα και ξεκινησε κάτι να φορτώνει... άνοιξε μόνο του, βγάζω και ξανασυνδέω το USB και επανέρχεται πλέον κανονικά με Firmware 2.2, baseband ver. I5800XXIP4, κλπ κλπ FROYO.XWJPI

Τέλος καλά όλα καλά και συγνώμην για το ... εκτενές ρεπορτάζ.

 

Έχω επίσης το εξής ερώτημα. Στο παλιό μου Νοκια είχα χάρτες με δυνατότητα οδήγησης (χωρίς GPS navigation γιατί δεν είχα πάρει το σχετικό bluetooth module). Τώρα στο Γαλαξι οι χάρτες δεν υπάρχουν χωρίς σύνδεση 3G... (που δεν συμφέρει και πολύ!!!...). Υπάρχει λύση με χάρτες και οδήγηση χωρίς ιντερνετ.

 

SOS: μόλις ανακάλυψα ότι δεν βρίσκω το εικονίδιο για το WiFi. Μήπως είμαι κουρασμένος;;;

 

Ευχαριστώ, ελπίζω σ' αυτό το post να είμαι πιο τυχερός και να πάρω κάποια απάντηση.

 

zarola

Edited by zarola
συμπλήρωση
Link to comment
Share on other sites

Να κανω αναβθμιση στη 2.2 μεσο kies η θα μου χαλασει το κηνιτο πηγα να την κανω και κωλισε πηρα την samsung και δεν ξερουν τιποτα για το update se 2.2 μεσο kies.
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει opera mini και στο android, ή μπορεις να κανεις το ιδιο και στον κανονικο opera επιλεγοντας το turbo

 

Λογικα θα υπαρξει σημαντικη εξοικονομηση στα δεδομενα

 

Sent from my LG-P500

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και απο εμένα.

Σκέφτομαι να αγοράσω αυτο το κινητό και θα ήθελα την βοήθεια σας.

1) Με το λειτουργικό Adroid που φορά υπάρχει περίπτωση να γίνεται η συσκέή κάτι σαν jainbreak όπως γίνετε στο iphone ώστε να παίζει σπασμένες εφαρμογές?

2)Για τα χρήματα που έχει τώρα αξίζει τα χρήματα του η στην ίδια τιμή η μπορώ να πάρω κάτι καλύτερο σε άλλη συσκευή Adroid?

3)Κάπου διάβασα ότι μπορεί να πάρει χάρτες MLS παίζουν αξιόπιστα? ,επίσης θέλουν μόνο πληρωμή η βρίσκονται και στο net?

Αυτά και σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας!!!!!!

Edited by msakis01
Link to comment
Share on other sites

δε χρειαζεσαι root για να εγκαταστησεις σπασμενες εφαρμογες σε κανενα κινητο android , root κανεις για αλλους λογους

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

το κινητο ειναι καλο ή οχι ρε παιδια για να ξερω να το αγορασω ή να παρω καποιο αλλο ας μου απαντησει καποιος
Link to comment
Share on other sites

το κινητο ειναι καλο ή οχι ρε παιδια για να ξερω να το αγορασω ή να παρω καποιο αλλο ας μου απαντησει καποιος

Ολα στη ζωή έχουν σχέση με πόσα χρήματα δίνεις και το τι παίρνεις....

Λες αν δεν ήταν καλό για τα χρήματά του παντα, θα ασχολιόμασταν ΟΛΟΙ τόσο πολύ μαζί του; :-)))

Η απάντηση είναι: εξαρτάται τι ψάχνεις από ένα κινητό και πόσα χρήματα δίνεις. Αν θες πχ υψηλής ανάλυσης κάμερα με φλας ή μεγάλου μεγέθους οθόνη ή Flash εφαρμογές, διάλεξε κάτι άλλο...

Το μόνο σίγουρο είναι, οτι για να το κάνεις ΟΚ, θα πρέπει να το τροποποιήσεις, όπως έκανε ο φίλος Κύριλλος με την 5.7, γιατί με το επίσημο λειτουργικό είναι δράμα.

Edited by amkokos

--- ΗΤC Desire X

--- Galaxy 3 Kyrillos 10.6 ROM

--- Galaxy Y (rooted)

--- Galaxy Pocket (rooted)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μπορεί να μου πει κανείς πώς μπορώ να βάλω ένα mp3 τραγούδι ως ήχο κλήσης? Γιατί πέρασα το τραγούδι στη συσκευή μέσω του kies αλλά δεν μπορώ να το βάλω σαν ήχο κλήσης. Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μπορεί να μου πει κανείς πώς μπορώ να βάλω ένα mp3 τραγούδι ως ήχο κλήσης? Γιατί πέρασα το τραγούδι στη συσκευή μέσω του kies αλλά δεν μπορώ να το βάλω σαν ήχο κλήσης. Ευχαριστώ!

 

Προσθήκη ήχων Ringtones, Notifications, Alarms

•Δημιουργήστε στην κάρτα μνήμης ένα φάκελο Media.

•Δημιουργήστε μέσα στο φάκελο Media ένα φάκελο με ονομασία Audio.

•Δημιουργήστε μέσα στον φάκελο Audio τρεις φακέλους με ονομασίες Alarms, Notifications, Ringtones.

•Εκεί προσθέστε του ήχους που θέλετε σε μορφή *.mp3. Θα εμφανιστούν αυτόματα στις ρυθμίσεις της συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα τα ιδια ακριβως μου εκανε αλλα με τη 2η εγινε η αναβαθμιση σε 7 64

 

Φοβηθηκα κι εγω μην γινει τουβλο, αλλα τελικα εκανε επανεκκινηση μονο του μετα απο καποια ωρα

 

Απλα ξαναδοκιμασε

 

Sent from my LG-P500

 

Ομοιως ετσι εκανε και σε μενα. Με τη δευτερη προσπαθεια ομως ολα θα πανε καλα. Ξανακαντο...

 

Ακριβως αυτο εγινε και σε μενα τελικα. Με την δευτερη προσπαθεια εγινε σωστα.

Ευχαριστω για τις απαντησεις σας.

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να κανω δυο ερωτησεις που σιγουρα θα εχουν ξανα υποθει (αλλα λογο του περιορισμενου χρονου μου δεν προλαβενω να διαβασω τα σχετικα posts) σχετικα με την εγκατασταση παιχνιδιων-εφαρμογων(εχω oficial 2.2 froyo).

1.πολλες εφαρμογες-παιχνιδια δεν τα κανει εγκατασταση στην sd ειτε κατεβασμενα απο το Market ειτε περασμενα απο το pc,

2.σε αρκετα παιχνιδια συνηθως απο 15mb και ανω ,κανει εγκατασταση και σε καποια στιγμη κολλαει και κανει επαννεκινηση το κινητο..

Link to comment
Share on other sites

Προσθήκη ήχων Ringtones, Notifications, Alarms

•Δημιουργήστε στην κάρτα μνήμης ένα φάκελο Media.

•Δημιουργήστε μέσα στο φάκελο Media ένα φάκελο με ονομασία Audio.

•Δημιουργήστε μέσα στον φάκελο Audio τρεις φακέλους με ονομασίες Alarms, Notifications, Ringtones.

•Εκεί προσθέστε του ήχους που θέλετε σε μορφή *.mp3. Θα εμφανιστούν αυτόματα στις ρυθμίσεις της συσκευής.

 

Ευχαριστώ για τη βοήθεια! Κάτι τελευταίο. Όταν με καλούν, στην αρχή για 2-3 δευτερόλεπτα ο ήχος ακούγεται πολύ σιγα (σχεδόν καθόλου), και στη συνέχεια δυναμώνει. Ξέρεις αν αλλάζει αυτό? Να ακούγεται δηλ ο ήχος δυνατά από την αρχή της κλήσης? sorry αν οι ερωτήσεις μου είναι χαζές, αλλά δεν είμαι και πολύ σχετική, είναι το πρώτο μου android. Ευχαριστώ και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να κανω δυο ερωτησεις που σιγουρα θα εχουν ξανα υποθει (αλλα λογο του περιορισμενου χρονου μου δεν προλαβενω να διαβασω τα σχετικα posts) σχετικα με την εγκατασταση παιχνιδιων-εφαρμογων(εχω oficial 2.2 froyo).

1.πολλες εφαρμογες-παιχνιδια δεν τα κανει εγκατασταση στην sd ειτε κατεβασμενα απο το Market ειτε περασμενα απο το pc,

2.σε αρκετα παιχνιδια συνηθως απο 15mb και ανω ,κανει εγκατασταση και σε καποια στιγμη κολλαει και κανει επαννεκινηση το κινητο..

 

1)Υπάρχουν εφαρμογές που δεν υποστηρίζουν την εγκατάσταση τους στην sd

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

Ολα στη ζωή έχουν σχέση με πόσα χρήματα δίνεις και το τι παίρνεις....

Λες αν δεν ήταν καλό για τα χρήματά του παντα, θα ασχολιόμασταν ΟΛΟΙ τόσο πολύ μαζί του; :-)))

Η απάντηση είναι: εξαρτάται τι ψάχνεις από ένα κινητό και πόσα χρήματα δίνεις. Αν θες πχ υψηλής ανάλυσης κάμερα με φλας ή μεγάλου μεγέθους οθόνη ή Flash εφαρμογές, διάλεξε κάτι άλλο...

Το μόνο σίγουρο είναι, οτι για να το κάνεις ΟΚ, θα πρέπει να το τροποποιήσεις, όπως έκανε ο φίλος Κύριλλος με την 5.7, γιατί με το επίσημο λειτουργικό είναι δράμα.

 

δεν έχω και πολλές απαιτήσεις από το κινητό τα καθημερινά πράγματα να μου καλύπτει και να μην αρχίσει να κολλάει ή έστω και για να βελτιωθεί να χρειαστεί να κάνω κάποιες αλλαγές ευχαριστώ πολύ πάντως

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!! Μια ερωτηση, πως μπορω να κανω downgrade σε 2.1, στη μαμισια ουσιαστικα? εχω μια beta εκδοση 2.2! Βασικα θελω να το κανω αυτο ωστε να μπορω να κανω updates μεσω kies! Τωρα δε γινεται με την εκδοση που του χα περασει!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy 3 (Ι5800)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...