Jump to content

Samsung Galaxy 3 (Ι5800)


paschos76
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι ακριβώς θα σβήσουν οι εργοστασιακές ρυθμίσεις?Τα πάντα?

Hard format εννοόντας ότι θα περάσω άλλη ROM?

 

Ναι σβήνονται όλα αλλά θα κρατήσεις ένα backup με το kies.

 

Για hard format λογικά όπως και στα nokia γίνεται αλλά δεν ξέρω το συνδυασμό πλήκτρων, αν ξέρει κάποιος.

 

Και στις 2 περιπτώσεις δεν ξαναπερνάς τίποτα απ το λειτουργικό,απλά επανέρχεται η συσκευή με "καθαρό" το λειτουργικό.

Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για hard reset πας ρυθμίσεις απόρητο>επαναφορά εργοστασιακών

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όποιος έχει βάλει την επίσημη ας μου πει αν στην μπαταρία διορθώθηκε το πρόβλημα που έπεφτε απότομα στο 15% και αν το gps κλειδώνει κανονικά;
Link to comment
Share on other sites

κατάφερε κανείς να κάνει tethering; σήμερα σε μια πρώτη απόπειρα απέτυχε δεν ξέρω αν κάτι δε ρύθμισα σωστά,δοκίμασα με ανοιχτό και με κλειδωμένο δίκτυο αλλά τίποτα.

Με κλειδωμενο δυκτιο; Tethering σημαινει να εχεις ιντερνετ στο pc μεσω του κινητου και οχι το αντιθετο. Οποτε πως δοκιμασες με κλειδωμενο δυκτιο 3g;;; Δεν υπαρχει δυκτιο 3g κλειδωμενο εκτος αν ειχες λειτουργια hotspot (...που δεν εχει η συσκευη).

Link to comment
Share on other sites

Μπαινω στο Κιεs στην τελευταια εκδοση μου βγαζει μυνημΑ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ αναβαθμηση παταω να γινει αλλα μετα λεει οτι χαθηκε η συνδεση με το i5800 και κολλαει το kies παγωνει. ????? τι να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Γύρισα στου ανστρονάυτη την vodafone original 2.1 από froyo που είχα αναβαθμίσει. Σύνδεσα το κινητό στο KIES τελευταία έκδοση και λέει οτι η συσκευή δεν μπορεί να αναβαθμιστεί.

 

ειχα custom firmware και εβαλα το 2.1 official cosmote toy astronayti ανοιξα το κιες αλλα μου γραφει οτι η συσκευή δεν μπορει να αναβαθμιστει.εβαλα με το odin tin 2.1 vodafone official που εχει κανει upload o astronaytis (https://sites.google.com/site/astronaytiscom/rom/official-roms)

ανοιξα παλι το κιες και μου εμφανισε μηνημα οτι υπάρχει πιιο καινουργιο λογισμικο.μολις το περασα και ειναι 2.2 froyo official.αντε απο την αρχη τωρα root titanium backup.....

Edited by timoleon1987
Link to comment
Share on other sites

Όσο αφορά το επίσημο update προτείνω να μην το κάνετε.Διότι το πιο πιθανό είναι να χρειαστείτε factory reset για να καθαρίσει.Όποτε θα πρέπει να πάρετε back up.Όποτε θα πρέπει να το κάνετε root το οπόιο αχρηστεύει την εγγύηση.

Και καταλήγω στο συμπέρασμα ότι η samsung δε ξέρει να κάνει σωστά update.

και εφόσων μπείτε σε αυτή τη διαδικασία.

Βάλτε μια rom της προκοπής πχ του Κύριλλου.

Link to comment
Share on other sites

backup στη rom πως κανουμε ωστε να μπορω μετα με την επιλογη one package sto odin να την επαναφέρω?2.2 official
Link to comment
Share on other sites

backup στη rom πως κανουμε ωστε να μπορω μετα με την επιλογη one package sto odin να την επαναφέρω?2.2 official

Εκανα την αναβαθμιση σε 2.2 αλλα δε παιζει flash ο μαμισιος browser. Εβαλα και opera mobile αλλα τιποτα. Η συσκευη ειναι εντελως απειραχτη και αδουλευτη. Υπαρχει τροπος να παιζει flash (αφου το υποστηριζει η froyo);;;;;; Διαφορετικα το πουλαω το κινητακι ΑΜΕΣΑ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εκανα την αναβαθμιση σε 2.2 αλλα δε παιζει flash ο μαμισιος browser. Εβαλα και opera mobile αλλα τιποτα. Η συσκευη ειναι εντελως απειραχτη και αδουλευτη. Υπαρχει τροπος να παιζει flash (αφου το υποστηριζει η froyo);;;;;; Διαφορετικα το πουλαω το κινητακι ΑΜΕΣΑ!!!!!!

 

Πρεπει να ειναι θεμα επεξεργαστη οπως ειναι και στο lg μου, αυτο δε διορθωνεται αφου εχει να κανει με σετ εντολων που δεν εχει η cpu, οποτε δεν εχει σημασια αν το υποστηριζει το λειτουργικο

 

Ειχε ακουστει παντως οτι η adobe θα φροντισει να υπαρχει συμβατοτητα και με πιο παλιους επεξεργαστες, προς το παρον αναμενουμε

 

Οσο για το update στο galaxy , μεχρι στιγμης ολα δουλευουν μια χαρα σε μας

 

Sent from my LG-P500

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Μπαινω στο Κιεs στην τελευταια εκδοση μου βγαζει μυνημΑ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ αναβαθμηση παταω να γινει αλλα μετα λεει οτι χαθηκε η συνδεση με το i5800 και κολλαει το kies παγωνει. ????? τι να κανω?

 

Είχα και εγώ αυτό το πρόβλημα και άκου τι έκανα:

- Κατέβασα πάλι το κιες, απεγκατέστησα αυτό που είχα εγκατεστημένο και μετά πέρασα αυτό που κατέβασα.

- Έκλεισα το αντιβάριους μη τυχόν και μου μπλοκάρει τα δεδομένα

- αποσύνδεσα τους εξωτερικούς σκληρούς. Το πρόγραμμα προειδοποιεί να μην συνδέσεις σκληρό την ώρα της αναβάθμισης, εγώ έβγαλα και αυτόν που είχα συνδεμένο.

 

Προχώρησα στην αναβάθμιση και την έκανε κανονικά. Το τηλέφωνο κράτησε όλα τα στοιχεία και τις ρυθμίσεις μου και στη νέα έκδοση και δεν έχασα τίποτε.

Link to comment
Share on other sites

μου φαίνεται πρέπει να το πουλήσεις...δεν υποστηρίζει το hardware του κινητού flash

 

ΞΕΝΕΡΩΣΑ!!!!!!! Και ηθελα να εχει και το αναπληρωματικο smartphone flash αλλα τζιφος. Ολα καλα με την αναβαθμιση αν και πετυχε με τη δευτερη προσπαθεια γιατι στη πρωτη κολλησε οπως αναφερθηκε παλι σε post φιλου. Ευχαριστω για τις απαντησεις σας;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Πηγα να βαλω την επισημη μεσω κιες και κολλησε η διαδικασια απο τα windows(7 64bit) τερματισε, δηλαδη δεν ανταποκρινοταν το προγραμμα. Εν τω μεταξυ το κινητο εχει μεινει σε μια κατασταση που λεει στην οθονη downloading και εχει και μια δισκετα. Παταω διαφορα κουμπια δεν κανει τπτ. Το ξεσυνδεσα απο τον υπολογιστη αλλα και παλι ετσι κολλημενο. Τι πρεπει να κανω? Να βγαλω τη μπαταρια ισως?

 

edit:Εφτιαξε το κινητο. Εκανε επανεκκινηση απο μονο του και ολα καλα τωρα οπως ηταν. Θα προσπαθησω και απο XP και αν παλι τα ιδια τοτε θα το αφησω προς το παρον.

Edited by petros_alonso
Εφτιαξε το προβλημα που περιεγραψα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Πηγα να βαλω την επισημη μεσω κιες και κολλησε η διαδικασια απο τα windows(7 64bit) τερματισε, δηλαδη δεν ανταποκρινοταν το προγραμμα. Εν τω μεταξυ το κινητο εχει μεινει σε μια κατασταση που λεει στην οθονη downloading και εχει και μια δισκετα. Παταω διαφορα κουμπια δεν κανει τπτ. Το ξεσυνδεσα απο τον υπολογιστη αλλα και παλι ετσι κολλημενο. Τι πρεπει να κανω? Να βγαλω τη μπαταρια ισως?

 

edit:Εφτιαξε το κινητο. Εκανε επανεκκινηση απο μονο του και ολα καλα τωρα οπως ηταν. Θα προσπαθησω και απο XP και αν παλι τα ιδια τοτε θα το αφησω προς το παρον.

 

Κι εμενα τα ιδια ακριβως μου εκανε αλλα με τη 2η εγινε η αναβαθμιση σε 7 64

 

Φοβηθηκα κι εγω μην γινει τουβλο, αλλα τελικα εκανε επανεκκινηση μονο του μετα απο καποια ωρα

 

Απλα ξαναδοκιμασε

 

Sent from my LG-P500

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

backup στη rom πως κανουμε ωστε να μπορω μετα με την επιλογη one package sto odin να την επαναφέρω?2.2 official
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Πηγα να βαλω την επισημη μεσω κιες και κολλησε η διαδικασια απο τα windows(7 64bit) τερματισε, δηλαδη δεν ανταποκρινοταν το προγραμμα. Εν τω μεταξυ το κινητο εχει μεινει σε μια κατασταση που λεει στην οθονη downloading και εχει και μια δισκετα. Παταω διαφορα κουμπια δεν κανει τπτ. Το ξεσυνδεσα απο τον υπολογιστη αλλα και παλι ετσι κολλημενο. Τι πρεπει να κανω? Να βγαλω τη μπαταρια ισως?

 

edit:Εφτιαξε το κινητο. Εκανε επανεκκινηση απο μονο του και ολα καλα τωρα οπως ηταν. Θα προσπαθησω και απο XP και αν παλι τα ιδια τοτε θα το αφησω προς το παρον.

Ομοιως ετσι εκανε και σε μενα. Με τη δευτερη προσπαθεια ομως ολα θα πανε καλα. Ξανακαντο...

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΙΣΗ ΤΟ update ΣΕ 2.2 froyo ΜΕΣΟ kies ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΣΗΜΟ?

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το τελευταίο Kies (2.0.1.11053_66_6) αλλά όταν συνδέω το τηλέφωνο μου λέει ότι "δεν είναι δυνατή η ενημέρωση αυτής της έκδοσης της συσκευής". Έχω ενεργοποιήσει την αυτόματη λήψη υλικολογισμικού από το μενού Εργαλεία στο Kies. Το τηλέφωνο το είχα αγοράσει σχεδόν καινούριο από το stock γνωστού καταστήματος με ηλεκτρονικά και δεν γνωρίζω αν ήταν Vodafone ή Cosmote (αν αυτό παίζει κάποιο ρόλο).

 

Τρέχουσα έκδοση υλικολογισμικού: PDA:JG8 / PHONE:JG3 / CSC:JG3 (VGR)

 

Τι μπορώ να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

ΟΤΑΝ ΚΑΝΩ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΣΕ 2.2 ΘΑ ΕΧΕΙ LIVE WALLPAPERS

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάνω τν διαδικασία για TA LIVE WALLPAPERS σύμφωνα με τν κυριλλο και όταν κάνω τα command μ βγαζει No space left on device

....ξέρει κάνεις τι να κάνω μετά...;;;

Link to comment
Share on other sites

ΟΤΑΝ ΚΑΝΩ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΣΕ 2.2 ΘΑ ΕΧΕΙ LIVE WALLPAPERS

Όχι,δεν θα έχει

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

σκέφτομαι να αγοράσω το samsung galaxy 3 i5800 αξίζει ή θα βγάλει προβλήματα όπως το να κολλάει η διάφορα άλλα δεν έχω ιδιαίτερες απαιτήσεις όπως να το φορτώσω με προγράμματα η και αν το βάλω κάποια συγκεκριμένα. Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy 3 (Ι5800)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...