Jump to content

Samsung Galaxy 3 (Ι5800)


paschos76
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

υπαρχει καποιος player που να υποστηριζει υποτιτλους η πρεπει να γινει αγορα απο το market?

 

ο mobo player στο market ειναι δωρεαν. υποστηριζει κανονικα υποτιτλους srt αν θυμαμαι καλα. απλα πρεπει να βαλεις απο τα settings κωδικοποιηση ISO-7079 αν θυμαμαι καλα... στα σχολια της εφαρμογης στο market υπαρχει ακριβως τι πρεπει να βαλεις.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ο mobo player στο market ειναι δωρεαν. υποστηριζει κανονικα υποτιτλους srt αν θυμαμαι καλα. απλα πρεπει να βαλεις απο τα settings κωδικοποιηση ISO-7079 αν θυμαμαι καλα... στα σχολια της εφαρμογης στο market υπαρχει ακριβως τι πρεπει να βαλεις.

 

settings-> character set-> iso 8859-7.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

για πολλοστη φορα ξερει κανεις τι θα γινει με την επισημη 2.2 froyo??

εχω παρει δυο φορες στην ελληνικη αντιπροσωπια και δεν ξερουν τιποτα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέραα!!θα θελα να ρωτησω αν ξερετε πως μπορω να αλλαξω τν ηχο ειδοποιησεων στο κινιτο μου..κατι ειχα διαβασει οτι μπορω να κανω ενα φακελο καπου κ να πιασει..αν θυμαμαι καλαα..αλλιως ξερετε κανενα καλο προγραμματακι μηπως??ευχαριστωω εκ των προτερων!!:)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέραα!!θα θελα να ρωτησω αν ξερετε πως μπορω να αλλαξω τν ηχο ειδοποιησεων στο κινιτο μου..κατι ειχα διαβασει οτι μπορω να κανω ενα φακελο καπου κ να πιασει..αν θυμαμαι καλαα..αλλιως ξερετε κανενα καλο προγραμματακι μηπως??ευχαριστωω εκ των προτερων!!:)

 

https://sites.google.com/site/astronaytiscom/tips-tricks/pos-na-allaxete-echous

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέραα!!θα θελα να ρωτησω αν ξερετε πως μπορω να αλλαξω τν ηχο ειδοποιησεων στο κινιτο μου..κατι ειχα διαβασει οτι μπορω να κανω ενα φακελο καπου κ να πιασει..αν θυμαμαι καλαα..αλλιως ξερετε κανενα καλο προγραμματακι μηπως??ευχαριστωω εκ των προτερων!!:)

 

Ringandroid.δημιουργει ringotones και τους φακελους που χρειαζεσαι.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

με τη μανίσια τη rom δεν υπάρχει uncheck. ? τι κάνουμε;

 

Εμένα έχει και δεν έχω βάλει custom rom...

 

Παιδιά μια ερώτηση επίσης...

 

Το GPS του κινητού μας πώς τα πάει στις δικές σας συσκευές?

 

Εγώ έχω απογοητευτεί πλήρως...

 

Ο δορυφόρος κλειδώνει όποτε το θυμάται, έχει τρομερά προβλήματα...

 

Δοκίμασα το GPSOpt καθώς και κάποιες ρυθμίσεις που πρότεινε ο Κύριλλος αλλά τζίφος μια από τα ίδια...

 

Έχω εγκατεστημένο το Navigon, παίζει ρόλο, να δοκιμάσω κάποιο άλλο πρόγραμμα πλοήγησης?

Edited by Snowball18
Samsung Galaxy 3 (Ι5800), LG Optimus L9 II (D605), Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)
Link to comment
Share on other sites

gps κλειδώνει ικανοποιητικότατα σε μένα, δεν έχω κανά παράπονο. Αυτό που δεν παίζεται με τίποτα είναι το wi-fi που μετά από 3-4 λεπτά χάνει εντελώς το σήμα και πρέπει να το κλείσεις και να ξανανοίξεις
Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Εμένα έχει και δεν έχω βάλει custom rom...

 

Παιδιά μια ερώτηση επίσης...

 

Το GPS του κινητού μας πώς τα πάει στις δικές σας συσκευές?

 

Εγώ έχω απογοητευτεί πλήρως...

 

Ο δορυφόρος κλειδώνει όποτε το θυμάται, έχει τρομερά προβλήματα...

 

Δοκίμασα το GPSOpt καθώς και κάποιες ρυθμίσεις που πρότεινε ο Κύριλλος αλλά τζίφος μια από τα ίδια...

 

Έχω εγκατεστημένο το Navigon, παίζει ρόλο, να δοκιμάσω κάποιο άλλο πρόγραμμα πλοήγησης?

 

εγω ειμαι αρκετα ευχαριστημενη με το navigon τρωει μερικες φορες καμια φλασια..αλλα κατα ταλλα σε κατι ταξιδια που εκανα εμεινα ικανοποιημενη

Link to comment
Share on other sites

εγω ειμαι αρκετα ευχαριστημενη με το navigon τρωει μερικες φορες καμια φλασια..αλλα κατα ταλλα σε κατι ταξιδια που εκανα εμεινα ικανοποιημενη

Οταν είχα 2.1 κλείδωνε λίγο πιο χάλια από την 5.7

Παρόλα αυτά, βοηθάει τα ΜΕΓΙΣΤΑ αν βάλετε το FasterFix από το Market και αλλάξετε τη ρύθμιση σε Europe. Το default είναι Asia...

Δείτε την ταχύτητα που κλειδώνει τους δορυφόρους με το πρόγραμμα SpeedView, επίσης από Market.

Φυσικά, αν δεν είστε σε ανοικτό χώρο, μην περιμένετε να λοκάρετε σε δορυφόρο...

--- ΗΤC Desire X

--- Galaxy 3 Kyrillos 10.6 ROM

--- Galaxy Y (rooted)

--- Galaxy Pocket (rooted)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα έχει και δεν έχω βάλει custom rom...

 

Παιδιά μια ερώτηση επίσης...

 

Το GPS του κινητού μας πώς τα πάει στις δικές σας συσκευές?

 

Εγώ έχω απογοητευτεί πλήρως...

 

Ο δορυφόρος κλειδώνει όποτε το θυμάται, έχει τρομερά προβλήματα...

 

Δοκίμασα το GPSOpt καθώς και κάποιες ρυθμίσεις που πρότεινε ο Κύριλλος αλλά τζίφος μια από τα ίδια...

 

 

 

Έχω εγκατεστημένο το Navigon, παίζει ρόλο, να δοκιμάσω κάποιο άλλο πρόγραμμα πλοήγησης?

Με το ndrive εχω φαει και 20λεπτο.με το sygic που δοκιμαζω τωρα.το αργοτερο ειναι 2 λεπτα.

 

Μια ερωτηση.εχω την 3,3 και προσπαθω να στειλω Mms και δεν φευγει.απν πηρε αυτοματα και συμφωνα με τις ρυθμισεις που ειχα ειναι οι σωστες.πρεπει να κανω καποια αλλη ρυθμιση?

Ευχαριστω

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

gps κλειδώνει ικανοποιητικότατα σε μένα, δεν έχω κανά παράπονο. Αυτό που δεν παίζεται με τίποτα είναι το wi-fi που μετά από 3-4 λεπτά χάνει εντελώς το σήμα και πρέπει να το κλείσεις και να ξανανοίξεις

 

Εμένα το wifi μου παίζει μια χαρά, πολύ σταθερό απλά δεν έχει την τρελή εμβέλεια...

Samsung Galaxy 3 (Ι5800), LG Optimus L9 II (D605), Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
γεια σας παιδια μηπως ξερει κανεις κανενα ωραιο αγγλοελληνικο λεξικο??????

ευχαριστω

 

https://market.android.com/details?id=com.slovoed.english_greek.compact&feature=search_result

https://market.android.com/details?id=com.mobisystems.msdict.embedded.wireless.collins.audiomltenel&feature=search_result

 

Για ότι άλλο έχει να κάνει με εφαρμογές γενικότερα απευθύνσου στο σχετικό θέμα... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=294249

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιο προγραμμα εκκαθαρισης μνημης του κινητου?χρησιμοποιω το προγραμμα history eraser . το προγραμμα cache cleaner ng ειναι για κινητα root?βλεπω οτι μετα απο αναβαθμισεις εφαρμογων η μνημη συνεχως μειωνεται,
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα..εχω παρει το galaxy απο το πασχα περιπου με android 2.1 και αντιμετωπιζω ενα περιεργο προβλημα..δεν μου ερχονται μυνηματα απο οποιοδηποτε άλλο κινητο αν ειναι παραπανω απο ενα μνμα σε χαρακτηρες...για να σας εξηγησω τι ακριβως εννοω για τα mms κατεβασα εφαρμογη APNdroid και δεχομαι κανονικα...μυνηματα με περιπου 10-20 χαρακτηρες παλι δεχομαι κανονικα δεν δεχομαι καθολου μυνηματα που ειναι παραπανω απο ενος μνματος χαρακτηρες.να στειλω μπορω.απλα για βοηθεια εχω cosmote whats up με τους οποιους εχω μιλησει χωρις να βρω καποια λυση...εχω παιξει με τις ρυθμισεις αλλα τπτα...αν μπορει καποιος να με βοηθισει με αυτο και ακομα αν μπορει καποιος να μου πει αν μπορω να του κανω αναβαθμιση στο 2.2.ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φίλε! Και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω απο όταν το αγόρασα (μέσα Μαρτίου). Το θέμα είναι οτο το έχω στείλει 3 φορές στο service αλλα άλι τα ίδια. Τώρα το έχω ξανα στείλει και μ είπαν οτι θα το δοκιμάσουν και θα άν τους το εμφανίσει και σε αυτούς το ίδιο πρόβλημα θα μου το κάνουν αντικατάσταση.. Εχω μπλέξει πάντως
Link to comment
Share on other sites

θα παρακαλούσα κάποιων γνώστη να μου απαντήσει με σιγουριά.

πια είναι τα + και -

σε σύγκριση 2,1 με την 5,7 (κυριλος)

θα έχω προβλήματα?

η μπαταριά θα αντέχει το ίδιο.(αυτή τη στιγμή μου κρατάει 4-5 μέρες).

εχω την 2.1

με i5800xxjg3.

Edited by mouse112
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σας!

Εχω το εξής πρόβλημα με το wifi και θέλω τα φώτα σας: Στην αρχή εβρισκε ασύρματα δίκτυα κανονικά,

μετά από μια βδομάδα περίπου δεν μπορεί να βρεί κανένα (ούτε το δικό μου),

με αποτέλσμα να απενεργοποιήται το wifi αυτόματα. Το πήγα στο καταστημα που έγιν η αγορά και μου είπαν πως θέλει αναβάθμιση.

Κατέβασα το kies και μου λέει "Αυτό είναι το πιο πρόσφατο λογισμικό"

Τι μπορεί να φταίει και τι κάνω τώρα?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

θα παρακαλούσα κάποιων γνώστη να μου απαντήσει με σιγουριά.

πια είναι τα + και -

σε σύγκριση 2,1 με την 5,7 (κυριλος)

θα έχω προβλήματα?

η μπαταριά θα αντέχει το ίδιο.(αυτή τη στιγμή μου κρατάει 4-5 μέρες).

εχω την 2.1

με i5800xxjg3.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=286161&page=315

 

4718 posts ασχολούνται με αυτό που ζητάς...

Διάβασε τα σχολια αυτών που έκαναν την αλλαγή και θα δείς τι θα κερδίσεις αν βάλεις 5.7 :p

--- ΗΤC Desire X

--- Galaxy 3 Kyrillos 10.6 ROM

--- Galaxy Y (rooted)

--- Galaxy Pocket (rooted)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy 3 (Ι5800)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...