Jump to content

Samsung Galaxy 3 (Ι5800)


paschos76
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα,

αντιμετωπίζω εδω και 2 ημέρες πρόβλημα με το μαρκετ.

Δεν μπορεί να κατεβάσει καμία εφαρμογή. Ξεκινάει το download και μετα λεει succesfull αλλα δεν την έχει κατεβάσει την εφαρμογη. Καμιά ιδέα - συμβουλή ?? ευχαριστω.

 

Διέγραψα τα data απο το application market μεσα από την διαχείριση εφαρμογών αλλα τίποτα.

Επίσης μπήκα και βγήκα απο το google talk που είδα καπού ότι μπορεί να φταίει αλλα τπτ.

Τέλος, εβγαλα μπαταρία- sim και παλι τπτ.

 

Και κάτι ακόμα, πώς θα μπορέσει να εμφανιστεί πάλι το market ως εφαρμογή μίας και διεγράφη και χρησιμοποιώ την αρχική (γκρί) έκδοση του.?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τώρα που ήρθα σπίτι το έβαλα πάλι για φόρτιση και θα το αφήσω κάμποσες ώρες να δω αν κάνει το ίδιο. Στην πρώτη φόρτιση δεν μου το έκανε αυτό αλλά έκτοτε έχω συνέχεια ανοιχτό το μπλουτουθ γιατί μιλώ πάντα με ακουστικό και λέω μήπως είναι ενεργοβόρο. Αυτό το κεραυνάκι στο εικονίδιο της μπαταρίας περιμένετε να φύγει για να το βγάλετε από τον φορτιστή ή μένει μόνιμα εκεί;
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που ήρθα σπίτι το έβαλα πάλι για φόρτιση και θα το αφήσω κάμποσες ώρες να δω αν κάνει το ίδιο. Στην πρώτη φόρτιση δεν μου το έκανε αυτό αλλά έκτοτε έχω συνέχεια ανοιχτό το μπλουτουθ γιατί μιλώ πάντα με ακουστικό και λέω μήπως είναι ενεργοβόρο. Αυτό το κεραυνάκι στο εικονίδιο της μπαταρίας περιμένετε να φύγει για να το βγάλετε από τον φορτιστή ή μένει μόνιμα εκεί;

 

μόλις φορτίσει full η μπαταρία η μπαταριά σου βγάζει notification.

Link to comment
Share on other sites

axa, δεν το ήξερα αυτό. Τι λέει;

 

Κάνει έναν ήχο και λέει ότι η μπαταρία είναι full, να αποσυνδέσεις τον φορτιστή :P

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το battery doctor και μου δείχνει ότι είναι κατά 90% φορτισμένη, οπότε την έβγαζα γρηγορότερα. Πάλι καλά που έχει και αυτά τα προγραμματάκια και κάνουμε δουλειά. Ευχαριστώ φιλαράκι.
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το battery doctor και μου δείχνει ότι είναι κατά 90% φορτισμένη, οπότε την έβγαζα γρηγορότερα. Πάλι καλά που έχει και αυτά τα προγραμματάκια και κάνουμε δουλειά. Ευχαριστώ φιλαράκι.

 

Τίποτα φίλε. :)

Link to comment
Share on other sites

να σας ρωτήσω..

μετά από root πέρασμα 2.2 & v4.0 δεν βρήσκω τις επαφές που είχα στο αποθηκεύση στο τηλέφωνο παρά μόνο στην sim...είχα κάνει back up με titanium..απλά έχει πολλές εφαρμογρές και δεν ξέρω αν έχω επαναφέρει τις σωστές....ξέρει κανείς ποιά είναι για τις επαφές τηλεφώνου???

 

ευχαριστώ..

Link to comment
Share on other sites

να σας ρωτήσω..

μετά από root πέρασμα 2.2 & v4.0 δεν βρήσκω τις επαφές που είχα στο αποθηκεύση στο τηλέφωνο παρά μόνο στην sim...είχα κάνει back up με titanium..απλά έχει πολλές εφαρμογρές και δεν ξέρω αν έχω επαναφέρει τις σωστές....ξέρει κανείς ποιά είναι για τις επαφές τηλεφώνου???

 

ευχαριστώ..

 

Αποθηκευτικόs χώρος επαφών αν θυμάμαι καλά. Θα το βρειs στην επαναφορά των δεδομένων συστήματος

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

S O S

μου γρατζουνιστηκε η οθονη !!!

υπαρχει τροπος να φυγει η γρατζουνια η οχι?

η εγγυηση θα με καλυπτει η μπαα??

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς αυτό είναι bug του Εclair που λύνεται μόνο με root, ή πιο δραστικά με factory reset. Διάβασε στην υπογραφή μου το 2ο κομμάτι για το root, ισχύουν τα ίδια και για το Galaxy 3.

 

το έκανα root το κινητό αλλά το πρόβλημα συνεχίζεται..τι πρέπει να κάνω μετά;

Link to comment
Share on other sites

S O S

μου γρατζουνιστηκε η οθονη !!!

υπαρχει τροπος να φυγει η γρατζουνια η οχι?

η εγγυηση θα με καλυπτει η μπαα??

 

****.... η εγγύηση θα ισχύει αλλά δεν θα σου φτιάξουν την οθόνη. Πιστεύω να μην είναι μεγάλη γρατσουνιά. Για να μην πάθεις και χειρότερα σου προτείνω ανεπιφύλαχτα να αγοράσεις αυτό. http://cgi.ebay.co.uk/Vikuiti-screen-protector-Samsung-I5800-Galaxy-3-/180642951260?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item2a0f28b05c#ht_1802wt_1139

 

Η τιμή είναι λίγο τσιμπιμένη αλλά αξίζει με 1000!!! Την έχω 5 μήνες και δεν έχει ούτε γρατσουνιά, ούτε φουσκάλα ούτε τίποτα. Και η αφή βελτιώνεται πάρα πολύ.

 

Επίσημη σελίδα: http://www.protectionfilms24.com/article/vikuiti-screen-protector-adqc27-samsung-i5800-galaxy-3-36093.html?langId=en&sf24=f4a4f684f9124f9ab7f100c54cab1c81

Link to comment
Share on other sites

κάτι έγινε χθες κ ακυρώνει μόνο του τις εισερχόμενες....βγάζει ένα μήνυμα "λυπούμαστε" αλλά δεν προλαβαίνω να το διαβάσω...bug???
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρόνια πολλά σε όλους! Πως μπορώ να βάλω το tapatalk; Δεν το βρίσκω στο market..

 

Σε 5 λεπτά το έχεις

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο κινητό μου (Galaxy 3 με Android 2.1) ορισμένες φορές, όταν ξεκλειδώνω την οθόνη διαπιστώνω ότι αυτόματα παίζει κάποιο mp3 από αυτά που έχω αντιγράψει στο κινητό, με αποτέλεσμα η μπαταρία να βγαίνει off πολύ γρήγορα.

Αναγκάστικα να διαγράψω όλα τα mp3 για να μην καταναλώνεται η ενέργεια της μπαταρίας. Αυτό συμβαίνει ακανόνιστα συνήθως 1 φορά ανά δυο περίπου εβδομάδες.

Υπάρχει κάποιος τρόπος να επιλύσω τη συγκεκριμένη δυσλειτουργία;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρόνια πολλά σε όλους! Πως μπορώ να βάλω το tapatalk; Δεν το βρίσκω στο market..

 

Κοίτα στα εισερχόμενα σου

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω προβλημα με τη ληψη μηνυματων, μου ερχονται αν ξανα ανοιξω το κινητο η μετα απο πολυ ωρα. αυτο μου συμβαινει σε μηνυματα που ξεπερνουν τους 160 χαρακτηρες. Απο ψαξιμο στο ιντερνετ ειδα οτι δεν το κανει μονο σε μια εταιρια κινητης. αρα πρεπει να ειναι προβλημα android ξερετε κατι;
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!πηρα χθες τη συσκευη και προσπαθω εδω και 2 ωρες να περασω καμια εφαρμογη απο το kies..το προβλημα ειναι οτι στην επιλογη συσκευων δεν υπαρχει πουθενα το i5800,κανω search και μου βγαζει 0 apps

που μπορω να βρω εφαρμογες,παιχνιδια κλπ,και πως μπορω να τα περασω?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!πηρα χθες τη συσκευη και προσπαθω εδω και 2 ωρες να περασω καμια εφαρμογη απο το kies..το προβλημα ειναι οτι στην επιλογη συσκευων δεν υπαρχει πουθενα το i5800,κανω search και μου βγαζει 0 apps

που μπορω να βρω εφαρμογες,παιχνιδια κλπ,και πως μπορω να τα περασω?

 

Στο Android market. Το Κies δεν κάνει τέτοια πράγματα, αυτές οι εφαρμογές που βλέπεις εκεί είναι για τα Bada.

 

το έκανα root το κινητό αλλά το πρόβλημα συνεχίζεται..τι πρέπει να κάνω μετά;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3309650#post3309650

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα και απο μενα. Το εχω κανα 2μηνο το κινητο.

Ειχα προβλημα με τη καρτα σιμ(αφαιρεθηκε καρτα σιμ κτλπ) και λυθηκε με καινουρια. Μου ειπαν οτι τα καινουρια κινητα εχουν προβλημα με αρκετα παλιες σιμ.

 

Εκανα τις αναβαθμισεις σε 2.2 και ρομ 3.3 και αντιμετοπιζω τα εξης:

1) οταν μιλαω στο τηλ κανει ανα 10' περιπου 5 διακοπες του μισου δευτερολεπτου συνεχομενα. Μετα απο λιγο παλι και παλι.

2)Στον browser του κινητου στην 2.1 στο blog μου ανοιγαν οι google adsense διαφημησεις. Πλεον στην 2.2 δεν ανοιγουν με τον browser του κινητου. (Στον οπερα δεν ανοιγαν ουτε πριν) Τι να κανω να ανοιγουν παλι?

Συγχαρητηρια στον αστροναυτη και το κυριλο και σε οσους αλλους μας παρεχουν ολες αυτες τις συμβουλες!!

Link to comment
Share on other sites

tyxerakias σε ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση..οποτε ο μονος τροπος ειναι να μπω απο το κινητο?δεν παιζει να τα κατεβασω στο pc και να τα περασω με το καλωδιο?
Link to comment
Share on other sites

Στο κινητό μου (Galaxy 3 με Android 2.1) ορισμένες φορές, όταν ξεκλειδώνω την οθόνη διαπιστώνω ότι αυτόματα παίζει κάποιο mp3 από αυτά που έχω αντιγράψει στο κινητό, με αποτέλεσμα η μπαταρία να βγαίνει off πολύ γρήγορα.

Αναγκάστικα να διαγράψω όλα τα mp3 για να μην καταναλώνεται η ενέργεια της μπαταρίας. Αυτό συμβαίνει ακανόνιστα συνήθως 1 φορά ανά δυο περίπου εβδομάδες.

Υπάρχει κάποιος τρόπος να επιλύσω τη συγκεκριμένη δυσλειτουργία;

 

προφανως ανοιγεις τον player ηια να ακοθσεις μουσικη και δεν τον κλεινεις.πατωντας το δεξι κουμπι δεν το κλεινεις αλλα εξακολουθει να παιζει μουσικη.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

tyxerakias σε ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση..οποτε ο μονος τροπος ειναι να μπω απο το κινητο?δεν παιζει να τα κατεβασω στο pc και να τα περασω με το καλωδιο?

 

Ναι, παίζει κι αυτό, να βρεις τα apk που θες, να τα περάσεις με το καλώδιο και να τα εγκαταστήσεις στο τηλέφωνο (υπάρχουν κι άλλοι τρόποι). Αλλά γιατί θες να κάνεις τη ζωή σου δύσκολη; Το market γι'αυτό υπάρχει. Και αν δε θες να μπεις μέσω του παρόχου γιατί πληρώνεις, μπες με wifi.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

****.... η εγγύηση θα ισχύει αλλά δεν θα σου φτιάξουν την οθόνη. Πιστεύω να μην είναι μεγάλη γρατσουνιά. Για να μην πάθεις και χειρότερα σου προτείνω ανεπιφύλαχτα να αγοράσεις αυτό. http://cgi.ebay.co.uk/Vikuiti-screen-protector-Samsung-I5800-Galaxy-3-/180642951260?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item2a0f28b05c#ht_1802wt_1139

 

Η τιμή είναι λίγο τσιμπιμένη αλλά αξίζει με 1000!!! Την έχω 5 μήνες και δεν έχει ούτε γρατσουνιά, ούτε φουσκάλα ούτε τίποτα. Και η αφή βελτιώνεται πάρα πολύ.

 

Επίσημη σελίδα: http://www.protectionfilms24.com/article/vikuiti-screen-protector-adqc27-samsung-i5800-galaxy-3-36093.html?langId=en&sf24=f4a4f684f9124f9ab7f100c54cab1c81

 

 

Να ρωτήσω αν κάποιος από εσάς έχει αγοράσει δεύτερη μπαταρία από το Ebay ή από κάπου αλλού και πόσο????

Βρίσκω από 8 μέχρι 14 λίρες Αγγλίας αλλά δεν ξέρω τι ποιότητα έχουν

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy 3 (Ι5800)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...