Jump to content

Samsung Galaxy 3 (Ι5800)


paschos76
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια απο τον stock browser του κινητου μασ υπαρχει τροποσ να κανουμε εξοδο?Γιατί για να τον κλείσω πρέπει να παταω συνέχεια back με το δεξιά hard key και αν έχεις μπει σε πολλεσ σελιδεσ πριν πρέπει να κανεισ πολλά κλικ.

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk[/quote

 

Αν εχεις την 2,1 βαλε εναν task manager και κλειστο απο εκει.

Αν εχεις την 2,2 κρατησε πατημενο το μεσαιο πληκτρο και ανοιξε ην διαχειρηση εργασιων και κλεισε οτι θελεις.Απο πειρα βλεπω πως στην 2,2 μονο οι επαφες και το ιντερνετ δεν κλεινει με το back.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εγω εχω αφαιρέσει daily briefing, talk και layar

 

 

 

kyrillos πως αφαιρεσες αυτα τα τρια προγραμματα. Εμενα στη διαχειριση εφαρμογων δεν μου τα εμφανιζει για να τα καταργησω.

Τι πρεπει να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πρόβλημα!!!!

Μόλις έβαλα την 3.3 του Κυριλού, όλα καλά με την εγκατάσταση αλλά δεν δέχομαι κλήσεις.

όταν μου έρχεται τηλ, χτυπάει μια φορά, και βγάζει ένα μήνυμα που δεν προλαβαίνω να διαβάσω και κλείνει.

Τι κάνω?

Όταν πάω στις Ρυθμίσεις-Κλήσεις μου βγάζει οτι η εφαρμογή Κλήσεων com.sec.android.app.callsetting τερματίστηκε απροσδόκητα.

Να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων?

Edited by drodro
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω αφαιρέσει daily briefing, talk και layar

kyrillos πως αφαιρεσες αυτα τα τρια προγραμματα. Εμενα στη διαχειριση εφαρμογων δεν μου τα εμφανιζει για να τα καταργησω.

Τι πρεπει να κανω?

 

Πρέπει να είσαι root για να κάνεις απεγκατάσταση των εφαρμογών που είναι προ-εγκατεστημένες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πρόβλημα!!!!

Μόλις έβαλα την 3.3 του Κυριλού, όλα καλά με την εγκατάσταση αλλά δεν δέχομαι κλήσεις.

όταν μου έρχεται τηλ, χτυπάει μια φορά, και βγάζει ένα μήνυμα που δεν προλαβαίνω να διαβάσω και κλείνει.

Τι κάνω?

Όταν πάω στις Ρυθμίσεις-Κλήσεις μου βγάζει οτι η εφαρμογή Κλήσεων com.sec.android.app.callsetting τερματίστηκε απροσδόκητα.

Να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων?

 

Ξεκίνα με μια επαναφορά ρυθμίσεων και βλέπουμε. Αν δεν αλλάξει ίσως χρειαστεί να περάσεις και πάλι την ρομ. Θα λείψω για μια ώρα. Μετά θα είμαι μέσα

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εγω τρεχω το gpsopt και μου γραφει "gps succesfully optimized. Conider using gps booster for optimal usage. και μετα κλεινει . τι πρεπει να κανω?
Link to comment
Share on other sites

4) Αν κάνεις πολλή χρήση του κινητού η μπαταρία είναι λογικό να μην αντέχει. Φρόντιζε πάντα να αδειάζει τελείως η μπαταρία και μετά να τη φορτίζεις μέχρι το 100%.

 

Φιλε στο desire HD που εχω ξερω οτι η μπαταρια καλο ειναι να μη πεφτει κατω απο 20%. Εδω στο samsung γιατι να μην ισχυει; Αλλξη τεχνολογια μπαταριας εχει το ενα κα αλλη το αλλο; Ρωταω γιατι εχω και τα δυο κινητα.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε στο desire HD που εχω ξερω οτι η μπαταρια καλο ειναι να μη πεφτει κατω απο 20%. Εδω στο samsung γιατι να μην ισχυει; Αλλξη τεχνολογια μπαταριας εχει το ενα κα αλλη το αλλο; Ρωταω γιατι εχω και τα δυο κινητα.

 

Δεν το χω ακούσει αυτό που λες.. Νομίζω ότι για όλες τις μπαταρίες ισχύει αυτό που είπα.

 

Ας πει και κάποιος άλλος τη γνώμη του! Ίσως έχω λάθος.. ; )

Link to comment
Share on other sites

Με λίγο ψάξιμο μπορείς να βρεις τις απαντήσεις σου.. Αλλά ας βοηθήσουμε :

 

1) Αν θέλεις να αλλάξεις ανάλυση υπάρχει αντίστοιχη επιλογή στην "Κάμερα". Για τη θολούρα, προσπάθησε να παίξεις με όλες τις ρυθμίσεις που θα βρεις εκεί.

 

2) Ο ήχος για τα μηνύματα αλλάζει, είναι ο ήχος για τις "ειδοποιήσεις". Ρυθμίσεις-ήχος-ήχος κλήσης ειδοποιήσεων.

 

3) Η τελευταία επίσημη αναβάθμιση στην Ελλάδα είναι η 2.1update1 οπότε δε σε κορόιδεψε κανείς. Αν θες μπορείς να βάλεις εσύ μια ανεπίσημη 2.2. Οδηγίες στην 1η σελίδα.

 

4) Αν κάνεις πολλή χρήση του κινητού η μπαταρία είναι λογικό να μην αντέχει. Φρόντιζε πάντα να αδειάζει τελείως η μπαταρία και μετά να τη φορτίζεις μέχρι το 100%. Είναι και θέμα λογισμικού η λάθος ένδειξη καμιά φορά.

 

To Kies το κατεβάζεις από εδώ επιλέγοντας στο Download center/Λογισμικό το Samsung Kies PC Sync.

 

 

σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση ...αλλά όσον αφορά τους ήχους θέλω να βάλω κάποιον οχι απο του κινητού που έχει σαν επιλογές και όταν πηγαίνω εκει που λες μου βγάζει προεπιλογές του κινητού. επίσης για τη θολούρα είπα μπας και έχετε κανει εσεις καμια ρύθμιση και τη πείτε και σε μας αλλα whatever θα το ψάξω...ευχαριστώ πάντος...

Link to comment
Share on other sites

σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση ...αλλά όσον αφορά τους ήχους θέλω να βάλω κάποιον οχι απο του κινητού που έχει σαν επιλογές και όταν πηγαίνω εκει που λες μου βγάζει προεπιλογές του κινητού. επίσης για τη θολούρα είπα μπας και έχετε κανει εσεις καμια ρύθμιση και τη πείτε και σε μας αλλα whatever θα το ψάξω...ευχαριστώ πάντος...

 

 

Δοκιμασε να κανεις εναν φακελο ringtones στην sd και βαλε ενα τραγουδι της επιλογης σου μεσα και τσεκαρε αν το εμφανιζει στους ηχους σου

Link to comment
Share on other sites

Δεν το χω ακούσει αυτό που λες.. Νομίζω ότι για όλες τις μπαταρίες ισχύει αυτό που είπα.

 

Ας πει και κάποιος άλλος τη γνώμη του! Ίσως έχω λάθος.. ; )

Δεν ξερω αν επιτρεπεται η παραθεση καποιου λινκ σχετικα με το θεμα αυτο (να με συγχωρεσουν οι διαχειριστες αν δεν επιτρεπεται και να σβησουν το λινκ που παραθετω περι μπαταριων li-ion)

 

http://www.polispress.gr/lang/gr/archives/37052

 

σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση ...αλλά όσον αφορά τους ήχους θέλω να βάλω κάποιον οχι απο του κινητού που έχει σαν επιλογές και όταν πηγαίνω εκει που λες μου βγάζει προεπιλογές του κινητού. επίσης για τη θολούρα είπα μπας και έχετε κανει εσεις καμια ρύθμιση και τη πείτε και σε μας αλλα whatever θα το ψάξω...ευχαριστώ πάντος...

Για να βαλεις δικους σου ηχους για κλησεις και μηνυματα εγω εχω την παρακατω εγκατεστημενη εφαρμογη και μου δουλευει αψογα..

 

https://market.android.com/details?id=com.hlidskialf.android.tonepicker&feature=search_result

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Galaxy 3 -> Sony Xperia Sola -> Jiayu G4S -> Xiaomi Redmi Note 3 SE
Link to comment
Share on other sites

AERIKO ΠΟΛΥ ΧΡΗΣΙΜΟ ΤΟ LINK ΣΟΥ ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΛΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΚΟΥΣΕΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΠΩΣ ΝΑ ΤΙΣ ΧΕΙΡΗΣΤΟΥΜΕ ΤΕΛΙΚΑ

 

* Aπο Ομάδα Διαχείρισης: Παρακαλώ να μη γράφεις με κεφαλαία διότι είναι σα να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Όρους Πρόσβασης και Χρήσης *

Edited by Tyxerakias
Link to comment
Share on other sites

σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση ...αλλά όσον αφορά τους ήχους θέλω να βάλω κάποιον οχι απο του κινητού που έχει σαν επιλογές και όταν πηγαίνω εκει που λες μου βγάζει προεπιλογές του κινητού. επίσης για τη θολούρα είπα μπας και έχετε κανει εσεις καμια ρύθμιση και τη πείτε και σε μας αλλα whatever θα το ψάξω...ευχαριστώ πάντος...

 

Για να βάλεις κάποιον δικό σου ήχο για μήνυμα, θα δημιουργήσεις έναν φάκελο στην κάρτα sd με όνομα media, μέσα σε αυτόν έναν άλλον με όνομα audio και τέλος μέσα σε αυτόν έναν άλλο με όνομα notifications.Στον τελευταίο βάζεις τους ήχους που θες να διαλέξεις.

Μετά από αυτό θα υπάρχουν σαν επιλογή μαζί με τους ήχους του κινητού.

:D

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνα με μια επαναφορά ρυθμίσεων και βλέπουμε. Αν δεν αλλάξει ίσως χρειαστεί να περάσεις και πάλι την ρομ. Θα λείψω για μια ώρα. Μετά θα είμαι μέσα

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Λοιπών έκανα επαναφορά και ολα οκ.

Αυτή την φορά δεν έκανα επαναφορά εφαρμογών και δεδομένων απο το titanium backup και όλα μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπών έκανα επαναφορά και ολα οκ.

Αυτή την φορά δεν έκανα επαναφορά εφαρμογών και δεδομένων απο το titanium backup και όλα μια χαρά.

 

Μπορείς να κάνεις επαναφορά εφαρμογών χωρίς τα δεδομένα τους και θα είσαι οκ

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το φαντάστηκα οτι κάτι τέτοιο έφταιγε γιατί έβλεπα να βάζει τις εφαρμογές για τηλέφωνο, επαφές κλπ οπότε λογικά κάποιο τέτοιο conflict θα ήταν.

Ολα καλά πάντως τώρα το κινητακι πάει σφαίρα!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο εμενα.λεω να βαλω την τελευταια του κυριλλου αλλα ενω βλεπει το κιες το κινητο δεν με αφηνει να αποθηκευσω τον καταλογο για να παρω μπακ απ.καμμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο εμενα.λεω να βαλω την τελευταια του κυριλλου αλλα ενω βλεπει το κιες το κινητο δεν με αφηνει να αποθηκευσω τον καταλογο για να παρω μπακ απ.καμμια ιδεα?

 

Δοκίμασε να της πάρειs με το titanium διαφορετικά κανε αντίγραφο στην κάρτα μνήμης. Πήγαινε επαφές πατά αριστερό πληκτρο πήγαινε περισσότερα και πατά εξαγωγή στην κάρτα μνήμης

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το φαντάστηκα οτι κάτι τέτοιο έφταιγε γιατί έβλεπα να βάζει τις εφαρμογές για τηλέφωνο, επαφές κλπ οπότε λογικά κάποιο τέτοιο conflict θα ήταν.

Ολα καλά πάντως τώρα το κινητακι πάει σφαίρα!!!

 

Μπορείς να επαναφέρειs και μεμονωμένα δεδομένα του συστήματος όπως επαφές, σελιδοδεικτεs

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω μία ερώτηση γιατί αντιμετωπίζω πρόβλημα. Έχω βάλει την ρομ του Kyrillou 3.3. Όταν ήθελα να μεταφέρω τις επαφές από το Microsoft Outlook του PC στο τηλέφωνο με συγχρονισμό μέσω του Kies , μεταφέρθηκαν οι επαφές χωρίς τις φωτογραφίες που είχα για κάθε επαφή, πρόβλημα που δεν το είχα αντιμετωπίσει με την προηγούμενη ρομ που είχα βάλει την froyo 2.2. Δεν ξέρω άμα οφείλεται στην καινούργια ρομ που έβαλα. Επίσης ο συγχρονισμός του ημερολογίου (προγράμματα) κολλάει στο 70%. Να τονίσω ότι άμα δεν αποσυνδέσω την SD Card δεν αναγνωρίζεται το τηλέφωνο από το Kies.

Θα ήθελα να ήξερα άμα υπάρχει κάποια λύση στο πρόβλημά μου, ή αν υπάρχει κάποιο άλλο καλό πρόγραμμα για να κάνω συγχρονισμό με το Outlooκ.

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι από Θεσσαλονίκη στείλε ένα πμ να σου πω την διεύθυνση. Εμένα μου πήρε €10 όταν την έπαθα και το έφτιαξε σε 5 λεπτά.

ευχαριστω..αλλα είμαι από αθήνα...πάντως μ ηρ'εμησεσ αρκετά με αυτά που μου είπες....

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω..αλλα είμαι από αθήνα...πάντως μ ηρ'εμησεσ αρκετά με αυτά που μου είπες....

 

Το θέμα ειναι να μην το πας σε επίσημη αντιπροσωπία γιατί θα βγει απο την εγγύηση.

Εγώ (τυχαια) βρήκα το συνεργείο που τα στέλνουν απο τον Γερμανο και απλά το άνοιξε και την έβγαλε μπροστά μου.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους...Διάβασα στην αρχική σελίδα του myphone για την επίσημη αναβάθμιση σε froyo μα συνδέοντας το κινητο δεν μου εμφανίζει στις "βασικές πληροφορίες" ούτε εκδοση λογισμικού που έχω αλλά ούτε αν υπάρχει διαθέσιμη αναβάθμιση. Ως τώρα εστω εμφάνιζε πως εχω την τελευταία εκδοση. (Έχω ακόμα την 2.1.1). Ευχαριστώ πολύ...
Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy 3 (Ι5800)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...