Jump to content

Samsung Galaxy 3 (Ι5800)


paschos76
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συγνώμη που επιμένω, αλλά είναι αρκετά σημαντικό για εμένα...

 

Το ξυπνητήρι λειτουργεί όταν η συσκευή είναι απενεργοποιημένη;

 

Ευχαριστώ!

μονο σε flight-mode

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

βγάλε την κάρτα μνήμης και δοκίμασε..

καλό πρόγραμμα για video είναι το rockplayer

 

Φιλε μου το δοκιμασα αλλά δυστηχως τιποτα...!!!Δοκιμασα και χωρις καρτα sim παλι τιποτα...!!!Δεν ξερω τι να κάνω!!Ερχονται και οι αναβαθμισεις και θελω να το συνδέσω...!!!!Help!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά το navigon είναι free ή το πληρώνουμε? εγώ μέσα από το kies κάθε φορά που ψάχνω να βρω μια εφαρμογή είναι αδύνατον. Δεν μου βγάζει σχεδόν τίποτα. Το navigon δεν το βρήκα από το market αλλα από αλλου. Το κατέβασα αλλά μου λέει ότι έχει 30 μέρες δοκιμή μόνο. Έχω κάνει κάτι λάθος?

 

 

Εχω την ιδια απορεια με σενα....κανενας ν απαντησει ρε παιδια....

 

 

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχω την ιδια απορεια με σενα....κανενας ν απαντησει ρε παιδια....

 

 

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

 

Λοιπόν. Το Navigon, όπως και όλα τα προγράμματα πλοήγησης που ξέρω ΔΕΝ είναι δωρεάν. Το navigon συγκεκριμένα έχει κάποιες μέρες δοκιμαστική χρήση και μετά, εφόσον θέλει κάποιος να το χρησιμοποιεί, πρέπει να το αγοράσει από το site της εταιρίας.Υπάρχουν και πλάγιοι τρόποι να αποκτήσει κάποιος έναν πλοηγό "free" αλλά το που και το πώς το βρίσκει ο καθένας μόνος του...

Back In Black
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , σε ολους!

Έχω εδώ και κάποιές μέρες το προαναφερθέν κινητο. Ειναι το πρώτο κινητο Samsung, και με Android,που έχω, και δέν λέω ωραιο είναι, αλλα έχω κάποια θεματάκια.Καποια θεματακια που ίσως να έχουν αναφερθεί σε άλλα threads και άλλα όχι, αλλα παρακαλώ έαν σε κάποια πράγματα επαναλαμβάνομαι πρακαλώ συγχωρέστε με!

Λοιπόν για να μήν μονολογώ θα σας παραθέσω τι απορίες μου, και τις απόψεις μου για το τηλεφωνάκι.

 

1)Το τηλέφωνο 2-3 φορές την ημέρα κανει επανεκκινηση, και αλλές φορές απο μόνο του πάει στήν οθόνη που βάζουμε το κωδικό της σιμ. Αυτο είναι λογικό, η ειναι κάποιο προβληματάκι με το λειτουργικό;Υπάρχει κάποιο service το οποιο κάνει το κινητό να μπαινει σε αυτή την διαδικασία?

2)Οταν κάνουμε install applications στο τηλεφωνο μπορούμε να θέτουμε σάν χώρο αποθήκευσης στην κάρτα, και όχι στην μνήμη του τηλεφώνου.Έκανα install κάποια applications και η καθαυτό μνήμη του τηλεφωνου φισκαρε.

3)Απο όσο έχω δει, το τηλέφωνο έχει Firmware Version 2.1 Update 1,υπάρχει κάποια σχετική αναβάθμιση για το τηλέφωνο αυτο, και πώς γίνεται η αναβάθμιση αυτή.Το τηλέφωνο αυτο αναβαθμίζεται μέσω Kies με κάποιο άλλο τρόπο?

4)Το τηλέφωνο αυτό στήν οθόνη έναρξης έχει 4 εικονίδια Phone,Messaging,Home,Contacts.Ο ανηψιός μου το μεσημέρι έπαιζε με το κινήτο και κάτι έκανε και έσβησε το εικονίδιο Contacts.Ξέρει κάνεις πώς να το επαναφέρει;

5)Απο ότι έχω δεί το τηλέφωνο δέν έχει επιλογή πολλαπλών έπαφών. Μου έμφανίζει θέσεις μόνο για ένα τηλέφωνο, και για ένα e-mail υπάρχει κάποιος τρόπος έτσι ώστε να μπορούμε να βάζουμε περισσοτερα στοιχεία, και να μήν χρειάζεται να διμιοθργούμε εξτρα επαφές;

6)Μπαταρια, έχω κάνει πάνω απο 5 φουλ κύκλους φορτισέων αποφορτίσεων, και και η μπαταρία τελειώνει εν ριπή οφθαλμού. Παίζοντάς ελαφρά με το κινιτο, έκλεισα τα Wifi-Bluetooth,GPS,Vibration. Αυτο κάπως έσωσε την κατάσταση, άλλα όχι έντελώς.Ξέρει κανείς πώς αλλιώς μπορώ να μεγιστοποιήσω την διάρκεια της μπαταριας;;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

 

Θα επρεπε να ποσταρεις στο αντιστοιχο τοπικ οχι να ανοιξεις καινουριο.Και πολλα απο αυτα που ρωτας ειναι γενικα για android.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=276095&page=125

 

1)http://gr.samsungmobile.com/footer/contact-us.do

2)Moνο σε 2.2 γινεται και οχι με ολες τις εφαρμογες.

3)Διαβασε εδω: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=286161

4)Πηγαινε εφαρμογες βρες αυτην που θες και πατα την παρατεταμενα....θα στην πεταξει στην αρχικη οθονη.

6)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3485667#post3485667

 

Kαι πριν ξαναρωτησεις διαβασε εδω πρωτα :)

http://greekandroid.blogspot.com/2010/11/android.html

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=294249

Edited by Tyxerakias
Link to comment
Share on other sites

Σε μενα το booster μου εκανε τη ζημια ενω πριν κλειδωνε σε 5 ' με το booster σταματησε να κλειδωνει ωσπου βρηκα 1 σιτε (o κωδικος: *#*#1472365#*#* δουλευει) εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και ακολουθησα τις οδηγιες του κ τωρα το gps einai OK!!!

 

...και η αγανάκτηση συνεχίζεται...

 

Έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων....

Δε βρήκε σήμα

 

Τώρα τρέχω το γνωστό *#*.....#*# είμαι 1000 sec και δεν έχει βρει ακόμα τίποτα...εμφανίστηκαν κάτι κωδικοί

svo1.........

Svo2........

δε μου λέει αν βρήκε στίγμα....δεν αντέχω!!!!

 

Τι θα μου εμφανίσει όταν τελειώσει???...πόσο χρόνο περίμενες για να βρει στίγμα????

 

Οποιος μπορεί ας δώσει χείρα βοηθείας, δε μπορώ να βρω δορυφόρο με τίποτα......

 

Μήπως να το πάω για αλλαγή??? τη Πέμπτη κλείνω μια εβδομάδα και μου είπαν ότι σε 1 εβδομάδα έχω το δικαίωμα αλλαγής....

Link to comment
Share on other sites

...και η αγανάκτηση συνεχίζεται...

 

Έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων....

Δε βρήκε σήμα

 

Τώρα τρέχω το γνωστό *#*.....#*# είμαι 1000 sec και δεν έχει βρει ακόμα τίποτα...εμφανίστηκαν κάτι κωδικοί

svo1.........

Svo2........

δε μου λέει αν βρήκε στίγμα....δεν αντέχω!!!!

 

Τι θα μου εμφανίσει όταν τελειώσει???...πόσο χρόνο περίμενες για να βρει στίγμα????

 

Οποιος μπορεί ας δώσει χείρα βοηθείας, δε μπορώ να βρω δορυφόρο με τίποτα......

 

Μήπως να το πάω για αλλαγή??? τη Πέμπτη κλείνω μια εβδομάδα και μου είπαν ότι σε 1 εβδομάδα έχω το δικαίωμα αλλαγής....

Τα svo1.........

Svo2........ ειναι δορυφοροι........

σε μενα κλειδωσε σε 4' κ από τοτε ουδεν προβλημα

Link to comment
Share on other sites

παιδια κανεις κανενα καλο-αξιοπιστο service για το Γαλαξια στα Νοτια προαστια?

Ευχαριστω

αξιοπιστο ναι αλλα καθολου μα καθολου γρηγορο
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Νέος στο φόρουμ και στο android! Πηρα σημερα το κινητό και απο το πρωί προσπαθώ απλά να βάλω κάποιον ήχο,mp3, για ειδοποίηση όταν παιρνω sms και δεν μπορώ!! ΟΚ γελοία απορία, αλλά πως το κάνω;;;
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες θα ηθελα να κανω μια ερωτηση στο τηλ μας μπορουμε να βαλουμε αρχεια μορφης (pdf) δηλαδη βιβλια που εχοθμε κατεβαση σημειοσεις ή να σκαναρουμε καποιες σημειοσεις απο το πολημηχανιμα σε μορφη (pdf) να τις περασουμε στον υπολογιστη και μετα στο κηνιτο και να μπορεσουμε να τις δουμε κανονικα οπως στον υπολογηστη??? :)
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες θα ηθελα να κανω μια ερωτηση στο τηλ μας μπορουμε να βαλουμε αρχεια μορφης (pdf) δηλαδη βιβλια που εχοθμε κατεβαση σημειοσεις ή να σκαναρουμε καποιες σημειοσεις απο το πολημηχανιμα σε μορφη (pdf) να τις περασουμε στον υπολογιστη και μετα στο κηνιτο και να μπορεσουμε να τις δουμε κανονικα οπως στον υπολογηστη??? :)

 

μπορεις και τα ανοιηεις με το think free office

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Νέος στο φόρουμ και στο android! Πηρα σημερα το κινητό και απο το πρωί προσπαθώ απλά να βάλω κάποιον ήχο,mp3, για ειδοποίηση όταν παιρνω sms και δεν μπορώ!! ΟΚ γελοία απορία, αλλά πως το κάνω;;;

 

κανε ενα φακελο στην καρτα media μεσα αλλον ενα audio και μεσα notifications.εκει βαλε οτι τραγουδι θες.μετα πηγαινε στα. μυνηματα και με το αριστερο κουμπι πηγαινε ρυθμισεις και θα βρεις για ηχο με μεσα τα τραγουδια που εβαλες στον φακελο.

αυτοματη δημιουργια φακελων γινεται απο μαρκετ με το ringdroid προγραμμα που κοβει mp3.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

τα φωτα σας!!!!εχθες αγορασα το κινητακι και...

1τι γινετε με τα live wallpapers??? :(

2με τα games(σχεδον καθολου απο τα γνωστα,gameloft,ea)???μεχρι και το joy845 τα εχει...:mad:

3η αυξανομενη ενταση πως απενεργοποιητε?:wacko:

4το google earth(δεν υπαρχει....?):worry:

 

αν μπορειτε απαντηστε μου σε αυτα γιατι βλεπω να μαζευονται και αλλα...:O

Link to comment
Share on other sites

Έχω το κινητό 2 βδομάδες και μου παρουσίασε πρόβλημα στην οθόνη . Όταν πατώ κοντά στο κέντρο εμφανίζονται μαύρα κυκλάκια . Όταν είναι κλειστή η οθόνη και το δεις από μια οπτική γωνία φαίνετε μια γραμμή στο κέντρο σε εκείνα τα σημεία που εμφανίζονται αυτά . Παραθέτω και ένα βίντεο με το πρόβλημα
. Το έχει παρουσιάσει σε κάνα άλλον ; Με την εγγύηση τι παίζει ; Λόγω εξεταστικής την Παρασκευή θα μπορέσω να το πάω στο πλαίσιο που το πήρα , να δω τι θα μου πούνε . Οποιαδήποτε πληροφορία δεκτή .
Link to comment
Share on other sites

Τα svo1.........

Svo2........ ειναι δορυφοροι........

σε μενα κλειδωσε σε 4' κ από τοτε ουδεν προβλημα

 

Όταν λες κλειδώνει .....τι εννοείς???

 

Εμένα βρήκε

Svo1

Svo2

Svo3

 

όταν τα εμφανίζει να πάω στο μενού και να τρέξω την πλοήγηση ή θα πρέπει να περιμένω για να μου βγάλει κάποιο μήνυμα ότι έχει κλειδώσει τον δορυφόρο???

 

Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω...μήπως ευθύνεται ότι έχω βάλει Χρήση μόνο GSM???

Σημειώνω ότι τις δοκιμές τις κάνω μέσα στο σπίτι....πρέπει να είμαι έξω????

 

Έχω αγανακτήσει!!!!

Edited by arpakollas
Link to comment
Share on other sites

αν θυμάμαι καλά έχω ξαναποστάρει το ίδιο... έχω θέμα με το bluetooth και με ανίχνευση δεν μου βρίσκει καμία συσκευή bluetooth... το παράξενο είναι ότι αν κάνω από άλλη συσκευή ανίχνευση μου βρίσκει το galaxy3 και κάνω pair κανονικά.

Το πρόβλημά μου είναι ότι έχω ένα bluetooth GPS και θέλω να το χρησιμοποιήσω γιατί με το δικό του το ενσωματωμένο δεν έχω καταφέρει να πιάσω δορυφόρο και να κλειδώσει... τι GPSopt, τι GPSfix έβαλα... τίποτα...

In the flat field :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες κλειδώνει .....τι εννοείς???

Σημειώνω ότι τις δοκιμές τις κάνω μέσα στο σπίτι....πρέπει να είμαι έξω????

 

ναι, είναι το μόνο σίγουρο... αν δεν βλέπει ουρανό, δορυφόρο δεν θα πιάσει...

In the flat field :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Νέος στο φόρουμ και στο android! Πηρα σημερα το κινητό και απο το πρωί προσπαθώ απλά να βάλω κάποιον ήχο,mp3, για ειδοποίηση όταν παιρνω sms και δεν μπορώ!! ΟΚ γελοία απορία, αλλά πως το κάνω;;;

 

Κατεβαζοντας καποια εφαρμογη αοπο το market για δημιουργια mp3 ringtone maker :)

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες κλειδώνει .....τι εννοείς???

 

Εμένα βρήκε

Svo1

Svo2

Svo3

 

όταν τα εμφανίζει να πάω στο μενού και να τρέξω την πλοήγηση ή θα πρέπει να περιμένω για να μου βγάλει κάποιο μήνυμα ότι έχει κλειδώσει τον δορυφόρο???

 

Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω...μήπως ευθύνεται ότι έχω βάλει Χρήση μόνο GSM???

Σημειώνω ότι τις δοκιμές τις κάνω μέσα στο σπίτι....πρέπει να είμαι έξω????

 

Έχω αγανακτήσει!!!!

 

Θα σου βγαλει μηνυμα οτι κλειδωσε!!

και εγω μεσα τις εκανα. εχω κ το wifi on αλλα κ εκτος (οφφ) που δοκιμασα δεν ειχε προβλημα (4')

Edited by hpapagigr
gps: cold start!!! ΣΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ηθελα να ρωτησω ποτε επιτελους θα μπορουμε να κανουμε update σε android 2.2 μεσω KIES? Σε λιγο θα βγει η 2.3 και εμεις ακομα στην 2.1 ειμαστε.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy 3 (Ι5800)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...