Jump to content

Samsung Galaxy 3 (Ι5800)


paschos76
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα και καλως σας βρηκα στη κοινοτητα... Πολυ χρησιμο σαϊτ και ιδιαιτερα η συγκεκριμενη συζητηση για το Galaxy 3.

Εχω εδω και λιγες μερες τη συσκευη.. Τα δυο βασικοτερα προβληματα μου ειναι τα εξης: Στο MLS Destinator οταν το ανοιγω μου πεταει μια ακυρη τοποθεσια (συγκεκριμενα ενα σημειο της εθνικης που ειχα περασει πριν 2 μερες) και εχω παρατηρησει οτι οταν μπω στο αμαξι και κινηθω λιγα χιλιομετρα "ξυπναει" και μου λεει που βρισκομαι σωστα.. Ομως το προβλημα ειναι οτι οταν το ανοιγω και θελω να παω καπου πεζος δυστυχως δε βοηθαει. Μοθ δειχνει οτι βρισκομαι στο σημειο της εθνικης. Ακομα και το τεστ να το αφησω ανοιχτο και να προχωρησω σα πεζος αρκετα μετρα δεν εφερε αποτελεσμα, γνωριζει κανεις τι μπορει να φταει?? Εγκατεστησα και το GPS opt και το GPS Booster και παλι τιποτα...

Το αλλο προβλημα ειναι με το Kies, μεχρι και σημερα δεν εβρησκε καθολου τη συσκευη μου, εκανα το τρικ με τη πληκτρολογηση του *#7284# και επειτα την εναλλαγη απο PDA σε MODEM και PDA παλι και καταφερα τουλαχιστον να διαβαζει πλεον το κινητο μου σαν μεσω αποθηκευσης (οπως USB) στο My Computer αλλα στο Kies απλως τωρα δειχνει οτι προσπαθει να συνδεθει η συσκευη αλλα ποτε δε συνδεεται, απλα φορτωνει επ' αοριστον...

 

δες αν έχεις την τελευταία έκδοση του Kies. Αν δεν την έχεις εγκατέστησε τη. αν έχεις την τελευταία έκδοση απεγκατέστησε το Kies και ξαναβάλτο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ειχα την τελευταια... Ωστοσο το απεγκατεστησα το Kies, το επανεγκατεστησα, ξαναεκανα την αυτοματη ενημερωση στην τελευταια εκδοση και ακομη τιποτα, ενω στο my computer τη βρισκει τη συσκευη στο Kies απλα κολλαει, στο "περιμενετε" και προσπαθει να κανει συνδεση. Οσο για το GPS, φανταζομαι θα βρει παλι τη τοποθεσια μου αυριο οταν μπω στο αμαξι και ξεκινησω, μα σημασια ειναι να βρω τι φταιει και δε με βρισκει οταν το ανοιγω. Δε μπορει να βρει την τοποθεσια μου...
Link to comment
Share on other sites

το νεο firmware εφτιαξε το θεμα του gps η οχι;

 

τουλαχιστον σε εμενα οχι φιλε μου.το παλευει αλλα παλι πολυ δυσκολα και οχι σταθερο:(

Link to comment
Share on other sites

αα οκ :/ πάντως δοκίμασε να κάνεις update το kies μήπως διορθωθεί. θύμισε μου έχεις csc vodafone ή cosmote?

 

Το τηλέφωνο το έχω πάρει από Vodafone αλλά είμαι στο δίκτυο της Wind. Για να το κάνω update πρέπει πάλι να του κάνω Factory reset. Ξέρεις αν έχει βγει καινούριο firmware; Έχω:

PDA: I5800XWJG6

PHONE: I5800XXJG3

CSC: I5800VGRJG1

Link to comment
Share on other sites

σύμφωνα με όσους έχουν γράψει στο forum δεν έρχεται με κανένα άλλο firmware...

 

 

 

Ισχύει !!!

To δικό μου έχει CSC:I5800EURJG3 και τουλάχιστον προς το παρόν έχω κι εγώ τα προαναφερθέντα προβλήματα με την μπαταρία!!!

Ερώτηση: H μπαταρία που φοράει το I9000 Galaxy S είναι η ίδια (ή έστω συμβατή με αυτήν...) που φοράει το Ι5800 Galaxy 3?

 

Βασίλης

Φιλικά,

Βασίλης

______________________

android 4ever

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Bρε παιδια καποιος που να γνωριζει να βοηθησει.Τι γινεται με το Κies κατεβασα την τελευταια εκδοση μηπως η παλαιοτερη εχει ασυμβατοτητα αλλα παλι τιποτα δε μπορω να συνδεθω με το τηλεφωνο, ουτε με usb ουτε με bluetooth.Οταν κανω mount usb μου δειχνει το τηλεφωνο σαν δισκο H και βλεπω απο το PC την καρτα και τα αρχεια αλλα με το Kies τιποτα.Ψαχνει κ ψαχνει χωρις σταματημο!!!!
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα αναβάθμιση συσκευής μέσω kies και κόλλησε εδώ και μία ώρα στο "η αναβάθμιση ξεκίνησε" και δεν κάνει τίποτα (δεν προχωράει το progress meter).

 

Τί μπορώ να κάνω;

Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα αναβάθμιση συσκευής μέσω kies και κόλλησε εδώ και μία ώρα στο "η αναβάθμιση ξεκίνησε" και δεν κάνει τίποτα (δεν προχωράει το progress meter).

 

Τί μπορώ να κάνω;

 

δηλαδή λέει ότι κατέβηκε το firmware και άρχισε η αναβάθμιση και κόλισε?

το τηλέφωνο είναι κανονικά ανοιχτό στην επιφάνεια εργασίας ?? πχ μπορείς να μπεις στο μενου, ή είναι στην εκκίνιση?

Edited by kyrillos13
Link to comment
Share on other sites

Κόλλησε κατά τη διάρκεια αναβάθμισης, το κινητό δεν είναι στο desktop αλλά έχει μαύρη οθόνη και γράφει samsung GT-I5800 και πήρα και στο service και μου είπαν ότι υπάρχει πρόβλημα με το kies...

 

Το θέμα είναι ότι το κινητό πέρα από την μαύρη οθόνη δεν κάνει κάτι άλλο. Πατάω επαναφορά λογισμικού και μου γράφει ότι "αναβάθμιση του υλικολογισμικού απέτυχε καθώς παρουσιάστηκε ένα μη αναμενόμενο σφάλμα. Θέλετε να εκτελέσετε τώρα ανάκτηση του υλικολογισμικού;"

Πατάω ναι και μου γράφει ότι δεν υπάρχει συνδεδεμενη συσκευή και ξανά τα ίδια...

Edited by TheGuru
Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

Κόλλησε κατά τη διάρκεια αναβάθμισης, το κινητό δεν είναι στο desktop αλλά έχει μαύρη οθόνη και γράφει samsung GT-I5800 και πήρα και στο service και μου είπαν ότι υπάρχει πρόβλημα με το kies...

 

Το θέμα είναι ότι το κινητό πέρα από την μαύρη οθόνη δεν κάνει κάτι άλλο. Πατάω επαναφορά λογισμικού και μου γράφει ότι "αναβάθμιση του υλικολογισμικού απέτυχε καθώς παρουσιάστηκε ένα μη αναμενόμενο σφάλμα. Θέλετε να εκτελέσετε τώρα ανάκτηση του υλικολογισμικού;"

Πατάω ναι και μου γράφει ότι δεν υπάρχει συνδεδεμενη συσκευή και ξανά τα ίδια...

 

όχι ρε ****το :( έλεος γ__ώ την samsung. δεν φτάνει που καθυστερούν το 2.2 έχει και πρόβλημα το kies. τι σου είπαν να κάνεις από την samsung?

αα και κάτι άλλο. δες αν έχεις την τελευταία έκδοση του κιες.

Link to comment
Share on other sites

:confused: Και μόλις ετοιμαζόμουν να κάνω αναβάθμιση. Δεν ξέρω αν θα το αποφασίσω τελικά.

 

edit: Τελικά το έκανα. Έγινε αμέσως και χωρίς προβλήματα. Τώρα έχω

PDA: I5800XWJG8

PHONE: I5800XXJG3

CSC: I5800VGRJG1

 

Άντε να δούμε τώρα τί καινούριο ή τί καλύτερο θα έχει...

Edited by theta
Link to comment
Share on other sites

:confused: Και μόλις ετοιμαζόμουν να κάνω αναβάθμιση. Δεν ξέρω αν θα το αποφασίσω τελικά.

 

edit: Τελικά το έκανα. Έγινε αμέσως και χωρίς προβλήματα. Τώρα έχω

PDA: I5800XWJG8

PHONE: I5800XXJG3

CSC: I5800VGRJG1

 

Άντε να δούμε τώρα τί καινούριο ή τί καλύτερο θα έχει...

 

ωραίος !!! αλλά έλεος με την ελλάδαααα. αυτό το firmware που δίνει το κιες για την ελλάδα είναι του ιουλίου :/ ενώ σε κάποιες χώρες κυκλοφόρισε ένα καινούριο το I5800XXJK1 που διάβασα ότι αλλάζουν εικονίδια, προστίθενται κάποιες εφαρμογές, δεν Lagarei τόσο και έχει καλύτερο wifi !!!

Link to comment
Share on other sites

ωραίος !!! αλλά έλεος με την ελλάδαααα. αυτό το firmware που δίνει το κιες για την ελλάδα είναι του ιουλίου :/ ενώ σε κάποιες χώρες κυκλοφόρισε ένα καινούριο το I5800XXJK1 που διάβασα ότι αλλάζουν εικονίδια, προστίθενται κάποιες εφαρμογές, δεν Lagarei τόσο και έχει καλύτερο wifi !!!

 

Πού είναι; Γιατί μας παιδεύουν;

Μήπως ξέρεις τί καινούριο έχει το νέο firmware που πέρασα; :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Πού είναι; Γιατί μας παιδεύουν;

Μήπως ξέρεις τί καινούριο έχει το νέο firmware που πέρασα; :ninja:

 

το μόνο που παρατήρησα ότι ίσως κολάει λιγότερο όταν πληκτρολογώ γρήγορα και ένα εικονίδιο που τώρα γράφει cosmote ενώ πριν δεν έγραφε

Link to comment
Share on other sites

ωραίος !!! αλλά έλεος με την ελλάδαααα. αυτό το firmware που δίνει το κιες για την ελλάδα είναι του ιουλίου :/ ενώ σε κάποιες χώρες κυκλοφόρισε ένα καινούριο το I5800XXJK1 που διάβασα ότι αλλάζουν εικονίδια, προστίθενται κάποιες εφαρμογές, δεν Lagarei τόσο και έχει καλύτερο wifi !!!

 

Γινεται να το περασουμε με το ODIN? Δεν το χω ψαξει πολυ κ φοβαμαι μη γινει καμμια στραβη....

Link to comment
Share on other sites

Γινεται να το περασουμε με το ODIN? Δεν το χω ψαξει πολυ κ φοβαμαι μη γινει καμμια στραβη....

 

ναι γίνεται. το έχω ψάξει αλλά και γω φοβάμαι μη γίνει καμιά στραβή ://

έχω κατεβάσει το firmware και όλα τα σχετικά άλλα δεν ξέρω. περιμένω.. για καινούριο firmware update μέσω kies.. μπορεί να μου τι δώσει καμιά μέρα και να το περάσω...

Edited by kyrillos13
Link to comment
Share on other sites

Κάτι που παρατήρησα είναι ότι ανοίγει τη Συλλογή πάρα πολύ γρήγορα. Και τις φωτογραφίες επίσης πολύ γρήγορα. Θα το εξετάσω καλύτερα σήμερα και αύριο και θα επανέρθω.
Link to comment
Share on other sites

Κάτι που παρατήρησα είναι ότι ανοίγει τη Συλλογή πάρα πολύ γρήγορα. Και τις φωτογραφίες επίσης πολύ γρήγορα. Θα το εξετάσω καλύτερα σήμερα και αύριο και θα επανέρθω.

 

ναι όντως και εγώ παρατήρησα ότι η φωτογραφίες φορτώνουν πολύ πιο γρήγορα από πριν. :)

Link to comment
Share on other sites

Προς τόν φίλο τον archman με τι τρόπο σου λειτουργεί το skype γιατί όσες φορές το προσπάθησα μού βγάζει οτι απέτυχε η εγκατάσταση.
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να συνδέσω το τηλέφωνο με το kies. Το τρέχω κανονικά, έχω κατεβάσει και το update, συνδέω με το καλώδιο το τηλέφωνο, ξεκινά η διαδικασία, στο τηλέφωνο φαίνεται ότι συνδέθηκε με usb, αλλά στον υπολογιστή μου φαίνεται μετά ότι ψάχνει drivers, και η διαδικασία σταματά γιατί δεν τους βρίσκει και μου ζητάει cd εγκατάστασης! Τί μπορώ να κάνω; Επειδή δεν κατάφερα ούτε με usb bluetooth στικάκι να κάνω σύνδεση, πώς θα καταφέρω να περάσω εφαρμογές από τον υπολογιστή στο τηλέφωνο αν δεν καταφέρω με καλώδιο; υπάρχει άλλος τρόπος;
Link to comment
Share on other sites

Εάν έχει κάποια απάντηση ο φίλος ο κύριλλος στην ερωτησή μου ευπρόσδεκτη η απάντηση

 

βασικά το έχω εγκαταστήσει και εγώ το skype και λειτουργεί μια χαρά. τι μύνημα σου βγάζει ακριβώς?

 

Δεν μπορώ να συνδέσω το τηλέφωνο με το kies. Το τρέχω κανονικά, έχω κατεβάσει και το update, συνδέω με το καλώδιο το τηλέφωνο, ξεκινά η διαδικασία, στο τηλέφωνο φαίνεται ότι συνδέθηκε με usb, αλλά στον υπολογιστή μου φαίνεται μετά ότι ψάχνει drivers, και η διαδικασία σταματά γιατί δεν τους βρίσκει και μου ζητάει cd εγκατάστασης! Τί μπορώ να κάνω; Επειδή δεν κατάφερα ούτε με usb bluetooth στικάκι να κάνω σύνδεση, πώς θα καταφέρω να περάσω εφαρμογές από τον υπολογιστή στο τηλέφωνο αν δεν καταφέρω με καλώδιο; υπάρχει άλλος τρόπος;

 

εφαρμογές μπορείς να κατεβάσεις και από το market.

τώρα αν έχεις κατεβάσει εφαρμογές σε μορφή .apk πάτα δεξί κλικ --> αποστολή προς --> συσκευή bluetooth (windows 7 και (μαλλον) vista)

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση αν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα μηνύματα χρηστών
Link to comment
Share on other sites

ενω μου δείχνη οτι έχει αρκετή μνήμη και το skype είναι 7,54 mb γράφει δέν επαρκή η μνήμη η εγκατάσταση απέτυχε

 

βασικά το έχω εγκαταστήσει και εγώ το skype και λειτουργεί μια χαρά. τι μύνημα σου βγάζει ακριβώς?

 

ενω μου δείχνη οτι έχει αρκετή μνήμη και το skype είναι 7,54 mb γράφει δέν επαρκή η μνήμη η εγκατάσταση απέτυχε

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση αν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα μηνύματα χρηστών
Link to comment
Share on other sites

ενω μου δείχνη οτι έχει αρκετή μνήμη και το skype είναι 7,54 mb γράφει δέν επαρκή η μνήμη η εγκατάσταση απέτυχε

 

sorry ρεσυ δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει :( ξαναέλεγξε αν έχεις μνήμη

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy 3 (Ι5800)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...