Jump to content

Samsung Galaxy 3 (Ι5800)


paschos76
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετακινησου με τα πλήκτρα έντασης και πήγαινε στο wipe data. Πατά το κεντρικό για οκ μετά μετακινησου στο yes και πατά οκ με το κεντρικό για επιβεβαίωση. Μετά κανε το ίδιο και με το wipe cache και τέλος reboot

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

 

οκ. εγιναν και αυτα. Τωρα ξεκινησε. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

οκ. εγιναν και αυτα. Τωρα ξεκινησε. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Τέλος καλό όλα καλά

 

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εχω βρει το Samsung i5800 Galaxy 3 στα 150 ευρω και σκεφτωμαι να το παρω και ειμαι μεταξυ του Samsung Galaxy Mini S5570 στα 130 ευρω και του NOKIA C5-00 WARM GREY 3G στα 140 ευρω απλως το τελευταιο υστερη σε πολλα σε σχεση με ολα τα αλλα αλλα πιστευω οτι εχει ποιοτητα και καλυτερη καμερα. εσεις πουε εχετε Samsung i5800 Galaxy 3 απο ποιοτητα πως παει και αν εχει βγαλει καποιο προβλημα?ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες,

Εχω λιγους μηνες το κινητο με την 2.1 εκδοση και τωρα ειδα οτι βγηκε και 2.2 η επισημη. Το εχω ρουταρει ομως, ξερετε αν πρεπει να κανω επαναφορα εργοστασιακων προτου το αναβαθμισω? Αξιζει γενικα απο αποψη ταχυτητας?

 

Επειδη το βλεπω λιγο αργο, λεω μηπως το αναβαθμισω και στη ρομ του Κυριλου, αλλα το φοβαμαι λιγο. Εχει κανενας αντιστοιχη εμπειρια?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες,

Εχω λιγους μηνες το κινητο με την 2.1 εκδοση και τωρα ειδα οτι βγηκε και 2.2 η επισημη. Το εχω ρουταρει ομως, ξερετε αν πρεπει να κανω επαναφορα εργοστασιακων προτου το αναβαθμισω? Αξιζει γενικα απο αποψη ταχυτητας?

 

Επειδη το βλεπω λιγο αργο, λεω μηπως το αναβαθμισω και στη ρομ του Κυριλου, αλλα το φοβαμαι λιγο. Εχει κανενας αντιστοιχη εμπειρια?

 

Ευχαριστω

 

Από εμπειρίες εδώ μέσα άλλο τίποτα. Χα χα. Δεν υπάρχει κίνδυνος για τίποτα. Ότι και να περάσεις στο κινητό σου μπορούμε να το επαναφέρουμε όπως στην αρχή. Για να περάσεις την επίσημη 2.2 δεν χρειάζεται επαναφορά. Για περισότερα κοίτα στην υπογραφή μου

 

Sent from my X8 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια θα ηθελα να ροτισω κατι οταν ενεργοποιω το Wi-fi μετα απο λιγο απενεργοποιειτε μπορειτε να μου πειτε τι πρεπει να κανω για να φιαχτει :)
Link to comment
Share on other sites

α και κατι ακομη:

εβαλα χθες μια καρτα microsd 16gb και το κινητο εγινε πολυ αργο, σχεδον σταματησε να αποκρινεται. αντιθετα με την 8Gb που του εχω συνηθως, παει μια χαρα. Εχει κανεις αντιστοιχη εμπειρια? Προσπαθησα να βρω αν υποστηριζονται καρτες 16gb για το κινητο αλλα δεν βρηκα κατι.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.ηθελα να ρωτησω κατι.πως μπορω να κανω root στο κινητο μου σε τι με βοηθαω και καποιες χρησιμες πληροφοριες για την ROM.τι ακριβως κανει.?πως μπορω να βαλω και αν μπορω να βαλω.μολις πηρα το κινητο και δεν ξερω και πολλα απο τετοια κινητα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

 

Τον τελευταιο καιρο το κινητο συνεχεια μου βγαζει μηνυμα οτι ο εσωτερικος χωρος αποθηκευσης του τηλεφωνου ειναι περιορισμενος. Διαγραφω κατι, αλλα μετα απο λιγο που θα κανω καποια ενημερωση η θα εγκαταστησω κατι, παλι τα ιδια! Ξερει κανεις τι πρεπει να κανω η τι να διαγραψω εκτος απο εφαρμογες?

 

Και επισης, μετα την τελευταια αναβαθμιση του Kies, δεν μπορει να συνδεθει το κινητο σ αυτο. Κανενας αλλος με το ιδιο προβλημα?

Edited by dimikata8
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.θα ηθελα να ρωτησω κατι.εχω βαλει froyo 2.2 εχω κανει root και εχω βαλει την ROM του κυριλλου.αλλα οταν κατεβαζω εφαρμογες και τις περναω στην καρτα μνημης ακομα και τοτε μου το τηλεφωνο μου ''τρωει'' χωρο απο την μνημη του τηλεφωνου..τι μπορω να κανω για αυτο???
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.θα ηθελα να ρωτησω κατι.εχω βαλει froyo 2.2 εχω κανει root και εχω βαλει την ROM του κυριλλου.αλλα οταν κατεβαζω εφαρμογες και τις περναω στην καρτα μνημης ακομα και τοτε μου το τηλεφωνο μου ''τρωει'' χωρο απο την μνημη του τηλεφωνου..τι μπορω να κανω για αυτο???

Από τα λίγα που ξέρω κάθε εφαρμογή δεν μεταφέρεται εξ ολόκληρου στην κάρτα μνήμης.

 

 

Sent from my X8 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από τα λίγα που ξέρω κάθε εφαρμογή δεν μεταφέρεται εξ ολόκληρου στην κάρτα μνήμης.

 

 

Sent from my X8 using Tapatalk

μπορω να κανω κατι για αυτο?

Link to comment
Share on other sites

μπορω να κανω κατι για αυτο?

οταν κανεις εγκατασταση γινεται στην μνημη του τηλ.απο εκει πηγαινε μεσα στις εφαρμογες.και κανε την μεταφορα στην καρτα μνημης αρκει να εχεις δημιουργησει partition στην καρτα.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μπορω να κανω κατι για αυτο?

 

Εσύ όχι αν η cooked rom που φοράει η συσκευή σου δεν υποστηρίζει την πλήρη μεταφορά της εφαρμογής στην κάρτα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια θα ηθελα να ροτησω κατι σχετι με το κινητο οταν το συνδεω με το kies το kies δεν μου το βρισκει γιατι? τι πρεπει να κανω για να τη βρει τη συσκευη? και οπιος θα ηθελε να μου δωσει το email του για να μιλησουμε καλυτερα γιατι εχω καποιες ερωτησεις να κανω για το κινητο :)
Link to comment
Share on other sites

μπορω να κανω κατι για αυτο?

Το "κόλπο" είναι απλό: παίρνεις ΓΡΗΓΟΡΗ (οχι κατανάγκη μεγάλη) κάρτα, και χρησιμοποιείς είτε ρομ του κυριλου είτε προγραμμα partition της κάρτας, με το οποίο τμήμα της μπορείς να το χρησιμοποιήσεις ως εικονική εσωτερική μνήμη. Μετά κάνεις όλες τις εφαρμογές εσωτερικές για να τρεχουν σωστά, αλλά στην πραγματικότητα τις αποθηκεύεις στην κάρτα!

--- ΗΤC Desire X

--- Galaxy 3 Kyrillos 10.6 ROM

--- Galaxy Y (rooted)

--- Galaxy Pocket (rooted)

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα, αν εχει κανεις να μου δωσει το προγραμμα πλοηγησης iGO Myway για το Samsung I5800

 

Φίλε φλερτάρεις με το ban. Εδώ δεν "δίνονται" προγράμματα επι πληρώμη. Τα αγοράζεις...

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ηταν τοσο απλο να γινει η αναβαθμιση μεσω kies.το μηνυμα που ελεγε για τα 3000mb τελικα αφορα τον ελευθερο χωρο του σκληρου δισκου στο Pc.Τον αδειασα γιατι ειχα μονο 700Mb ελευθερα και ολα καλα.

 

Δυστυχώς εγώ ακόμα παιδεύομαι παρόλο που έχω πάνω από 7 GB ελεύθερα. :( Θα δοκιμάσω να επανεγκαταστήσω το KIES μήπως φταίει αυτό. Αν έχει να προτείνει κανείς κάτι άλλο ευπρόσδεκτος. ;)

 

Εχω κάνει επανεγκατάσταση το KIES και έχω δοκιμάσει και σε δεύτερο PC αλλά αρνείται πεισματικά να εγκαταστήσει την 2,2 Καμμιά ιδέα παιδιά; :worry:

ΟΙ ΓΕΡΜΑΝΟΙ ΕΙΝΑΙ ΦΙΛΟΙ ΜΑΣ:whistle:
Link to comment
Share on other sites

Φίλε φλερτάρεις με το ban. Εδώ δεν "δίνονται" προγράμματα επι πληρώμη. Τα αγοράζεις...

 

οκ. Ευχριστω για την βοηθεια

Link to comment
Share on other sites

Το "κόλπο" είναι απλό: παίρνεις ΓΡΗΓΟΡΗ (οχι κατανάγκη μεγάλη) κάρτα, και χρησιμοποιείς είτε ρομ του κυριλου είτε προγραμμα partition της κάρτας, με το οποίο τμήμα της μπορείς να το χρησιμοποιήσεις ως εικονική εσωτερική μνήμη. Μετά κάνεις όλες τις εφαρμογές εσωτερικές για να τρεχουν σωστά, αλλά στην πραγματικότητα τις αποθηκεύεις στην κάρτα!

 

θα μπορουσες να με διαφωτησεις καπως γιατι δεν ξερω παρα πολλα απο το συγκεκριμενο κινητο.μεσω e-mail πχ?

Link to comment
Share on other sites

''pantkon'' γιατι το igo και οχι το navigon?egv ayto xrhshmopoiv to ιγο ειναι πολυ βαρυ

μην ξεχνας και το νεο ndrive11...

--- ΗΤC Desire X

--- Galaxy 3 Kyrillos 10.6 ROM

--- Galaxy Y (rooted)

--- Galaxy Pocket (rooted)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy 3 (Ι5800)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...