Jump to content

Samsung Galaxy 3 (Ι5800)


paschos76
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας και απο εμενα..Πριν 2 βδομαδες πειρα το Ι5800 και θελω να ρωτησω αν μπορω να περασω την RC3...Εχω την 2.1.1 ακομα...Πρεπει να βαλω την 2.2 πρωτα και μετα την RC ; Ευχαρηστω

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα μόλις έκανα εγγραφή στο φορουμ κ θα ηθελα να με βοηθησετε..σκοπευω να παρω μεσα στις επόμενες μερες το samsung galaxy 3 i5800....εχω διαβάσει σχεδόν ολα τα σχολια κ εχω μπερδευτει κ μερικες φορες απογοητευομαι στοαν αξιζει να το παρω το κινητο..τελικα μπορεις να βαλεις δικο σου τραγουδι να χτυπαει?με την μπαταρια τι γινετε??ειλικρινα θα ηθελα την βοηθεια σασ ..ευχαριστω

 

 

Φυσικά και μπορείς να βάλεις το δικό σου τραγούδι. Όσο για την μπαταρία αυτό είναι ανάλογα τον χρήστη. Είναι σαν να ρωτάς αν το τάδε αυτοκίνητο καίει πολύ καύσιμο. Η μπαταρία λοιπόν για να κλείσω κρατάει από 2 εωs 4μέρες ανάλογα την χρήση

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο εμενα..Πριν 2 βδομαδες πειρα το Ι5800 και θελω να ρωτησω αν μπορω να περασω την RC3...Εχω την 2.1.1 ακομα...Ευχαρηστω

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

 

Θα πρέπει να περάσεις πρώτα την 2.2 jpf και μετά κάνεις ότι θέλεις. Να ξέρεις ότι πρέπει να παρειs τα απαραίτητα backup πριν προχώρησειs και φυσικά να γνωρίζεις ότι χάνεις την εγγύηση. Ελπίζω να βοηθήσα

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτο θα πει αμεση απαντηση!!!Σε ευχαρηστω αστροναφτη :-P

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

 

Κοίτα στην υπογραφή μου αν θεs παραπάνω βοήθεια η ρώτα εδώ. Όλοι είναι πρόθυμοι να βοηθήσουν

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν drivers για το κινητό gt-i5800 (χωρίς να χρειαστεί να περάσω το Kies, είναι αρκετά βαρύ);;

xp 32 & win7 64 εκδόσεις;

Ευχαριστώ.

Kyrillos' Rom v9.5 :lol:

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω αστροναυτη για την γρηγορη απαντηση σου...δεν θελω κ την τρελη χρηση..λιγο να χαζευω στο μαρκετ καμια εφαρμογη για να κατεβασω κανενα μνμ και κανενα τηλ..ενταξει τισ πρωτες μερες δεν θα το αφηνω απο τα χερια μου!! :P απλα λιγο με αυτα που διαβαζα εφαγα ενα κολλημα..... :P
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω αστροναυτη για την γρηγορη απαντηση σου...δεν θελω κ την τρελη χρηση..λιγο να χαζευω στο μαρκετ καμια εφαρμογη για να κατεβασω κανενα μνμ και κανενα τηλ..ενταξει τισ πρωτες μερες δεν θα το αφηνω απο τα χερια μου!! :P απλα λιγο με αυτα που διαβαζα εφαγα ενα κολλημα..... :P

 

Για τα χρήματα του είναι πολύ καλή επιλογή. Αν φυσικά περάσεις και μια από τις ρομ του φίλου μαs κυρίλλου δεν θα μετανιώσειs καθόλου για την επιλογή σου αν το παρειs

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν drivers για το κινητό gt-i5800 (χωρίς να χρειαστεί να περάσω το Kies, είναι αρκετά βαρύ);;

xp 32 & win7 64 εκδόσεις;

Ευχαριστώ.

 

Δεν είναι καθόλου βαρύ. Κατέβασε τους drivers εδώ http://www.multiupload.com/62Z59WZQ61

Μην ψαρώσεις που γράφεις Galaxy S.

 

Για 32bit windows κάνε μια έρευνα στο google

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω αστροναυτη για την γρηγορη απαντηση σου...δεν θελω κ την τρελη χρηση..λιγο να χαζευω στο μαρκετ καμια εφαρμογη για να κατεβασω κανενα μνμ και κανενα τηλ..ενταξει τισ πρωτες μερες δεν θα το αφηνω απο τα χερια μου!! :P απλα λιγο με αυτα που διαβαζα εφαγα ενα κολλημα..... :P

 

To κινητό είναι best value for money. Να το πάρεις γιατί με τα χαρακτηριστικά του δε θα βρεις άλλο αντίστοιχο. Μόνο ένα θεματάκι έχει με το GPS που αργεί να κλειδώσει, αλλά είναι πταίσμα μπροστά στα υπόλοιπα! :happy:

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι καθόλου βαρύ. Κατέβασε τους drivers εδώ http://www.multiupload.com/62Z59WZQ61

Μην ψαρώσεις που γράφεις Galaxy S.

 

Για 32bit windows κάνε μια έρευνα στο google

 

Ευχαριστώ, το έχεις δοκιμάσει;

Βρήκα και αυτό, δεν γράφει όμως αν είναι 32 ή 64

http://rapidshare.com/#!download|970l35|416304166|SAMSUNG_USB_Driver_for_Mobile_Phones.exe|19531

18.63mb version 1.3.850.0

Kyrillos' Rom v9.5 :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, το έχεις δοκιμάσει;

Βρήκα και αυτό, δεν γράφει όμως αν είναι 32 ή 64

http://rapidshare.com/#!download|970l35|416304166|SAMSUNG_USB_Driver_for_Mobile_Phones.exe|19531

18.63mb version 1.3.850.0

 

Ναι αυτό έχω. Μη βάζεις drivers για Ι5800 γιατί θα σου κολλάει συνέχεια. Βάλε αυτό που σου έστειλα.

Το άλλο δεν το ξέρω και δεν το δοκιμάζω αφού με τους drivers που έχω πάει ρολόι :cool:

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό έχω. Μη βάζεις drivers για Ι5800 γιατί θα σου κολλάει συνέχεια. Βάλε αυτό που σου έστειλα.

Το άλλο δεν το ξέρω και δεν το δοκιμάζω αφού με τους drivers που έχω πάει ρολόι :cool:

 

Ευχαριστώ, να είσαι καλά! Εψαχνα κάπως να αποφύγω όλο το Kies :)

Kyrillos' Rom v9.5 :lol:

Link to comment
Share on other sites

To κινητό είναι best value for money. Να το πάρεις γιατί με τα χαρακτηριστικά του δε θα βρεις άλλο αντίστοιχο. Μόνο ένα θεματάκι έχει με το GPS που αργεί να κλειδώσει, αλλά είναι πταίσμα μπροστά στα υπόλοιπα! :happy:

ημουν αναμεσα στο lg gt 540 αλλα δεν εχει τοσο καλη οθονη διαβασα..επισης ενα αλλο θεμα ( κ δεν θελω να γινομαι κουραστικη) ειναι οτι μπερδευτικα με το wifi εγω δεν θελω να με χρεωνει απο την καρτα αλλα να κανω εγω συνδεση οταν θελω απο ασυρματα δικτυα γιατι διαβασα οτι καποιους τους χρεωνε χωρις να το καταλαβουν...

Link to comment
Share on other sites

ημουν αναμεσα στο lg gt 540 αλλα δεν εχει τοσο καλη οθονη διαβασα..επισης ενα αλλο θεμα ( κ δεν θελω να γινομαι κουραστικη) ειναι οτι μπερδευτικα με το wifi εγω δεν θελω να με χρεωνει απο την καρτα αλλα να κανω εγω συνδεση οταν θελω απο ασυρματα δικτυα γιατι διαβασα οτι καποιους τους χρεωνε χωρις να το καταλαβουν...

 

Έλενα δεν διαλέγεις άντρα, ένα κινητό θα πάρεις (αστειεύομαι έτσι;). Σε αυτή την τιμή δεν θα βρεις τίποτε καλλίτερο. Για τις απορίες σου για χρέωση της κάρτας, δες τις δικές μου ερωτήσεις (από την 182 σελίδα και μετά) και κατέβασε αυτά που μου πρότεινε ο Αστροναύτης και ο Κύριλλος και θα είσαι τζάμι.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3593724#post3593724

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3593807#post3593807

 

Αν πρέπει να σε προβληματίσει κάτι, αυτό είναι ότι η φωτογραφική του που δεν έχει φλας. Εμένα δεν με νοιάζει αυτό γιατί ποτέ δεν βασιζόμουν στο κινητό για φώτο. Αν όμως έχει σημασία για σένα, δες κάτι με μεγαλύτερη κάμερα και φλάς, το οποίο όμως αν έχει τα αντίστοιχα χαρακτηριστικά του galaxy 3 θα είναι πανάκριβο.

Edited by NAVMAN
Link to comment
Share on other sites

Έλενα δεν διαλέγεις άντρα, ένα κινητό θα πάρεις (αστειεύομαι έτσι;). Σε αυτή την τιμή δεν θα βρεις τίποτε καλλίτερο. Για τις απορίες σου για χρέωση της κάρτας, δες τις δικές μου ερωτήσεις (από την 182 σελίδα και μετά) και κατέβασε αυτά που μου πρότεινε ο Αστροναύτης και ο Κύριλλος και θα είσαι τζάμι.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3593724#post3593724

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3593807#post3593807

 

Αν πρέπει να σε προβληματίσει κάτι, αυτό είναι ότι η φωτογραφική του που δεν έχει φλας. Εμένα δεν με νοιάζει αυτό γιατί ποτέ δεν βασιζόμουν στο κινητό για φώτο. Αν όμως έχει σημασία για σένα, δες κάτι με μεγαλύτερη κάμερα και φλάς, το οποίο όμως αν έχει τα αντίστοιχα χαρακτηριστικά του galaxy 3 θα είναι πανάκριβο.

 

χαχαχαχαχχα ωραια τα λες :lol::lol::lol: δεν με νοιαζει καθολου το οτι δεν εχει φλας εχω ψηφιακη οποτε ειναι το τελευταιο που με απασχολει :) οκ θα τα διαβασω τωρα...ευχαριστωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω:O

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει αναλυτικος οδηγος για την αλλαγη ρομ.Αν και οποτε το αποφασισεις ειμαστε στην διαθεση σου.Ναι με την αλλαγη ρομ χανεται η εγγυηση

Διάβασα όλες τις οδηγίες για να κάνω root την συσκευή μου και μάλλον θα ξεκινήσω σιγά σιγά από εκεί... Αν δεν τα καταφέρω με την αλλαγή της ρομ θα με δείτε να βαραω απανωτές κλήσεις στο skype :-)

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα όλες τις οδηγίες για να κάνω root την συσκευή μου και μάλλον θα ξεκινήσω σιγά σιγά από εκεί... Αν δεν τα καταφέρω με την αλλαγή της ρομ θα με δείτε να βαραω απανωτές κλήσεις στο skype :-)

 

 

Χαρά μαs να σε βοηθήσουμε :-)

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Καλή Μεγάλη Εβδομάδα, ξέρετε που είναι η διάρκεια των κλήσεων (εισερχόμενες - εξερχόμενες και να μπορώ να τα μηδενίζω κάθε μήνα) για να βλέπω πόσο μιλάω κάθε μήνα (έχω 120 min free )? αν δεν υπάρχει στο κινητό υπάρχει κάποια εφαρμογή ?
Xiaomi Redmi 3s - Redmi 4x - Redmi 4 Prime - Note 4x - Redmi Note 8
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Καλή Μεγάλη Εβδομάδα, ξέρετε που είναι η διάρκεια των κλήσεων (εισερχόμενες - εξερχόμενες και να μπορώ να τα μηδενίζω κάθε μήνα) για να βλέπω πόσο μιλάω κάθε μήνα (έχω 120 min free )? αν δεν υπάρχει στο κινητό υπάρχει κάποια εφαρμογή ?

 

στην εφαρμογή τηλέφωνο πατάς το tab αρχείο καταγραφης και μετά το αριστερο πληκτρο του κινητου.

Σου εμφανίζει (προβολη κατα,διαγραφή,διαρκεια κλησης)

στη διάρκεια κλησης είναι.

 

Βρήκα και μια εφαρμογή του market που μπορεί να σου κάνει https://market.android.com/details?id=com.jupiterapps.phoneusage

Edited by mpbm23
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ αλλά δεν μπορώ να κάνω αυτά που περιέγραψα παραπάνω , μόλις πάω σπίτι θα δοκιμάσω την εφαρμογή (νομίζω πως μου κάνει :) ) , να είσαι καλά !
Xiaomi Redmi 3s - Redmi 4x - Redmi 4 Prime - Note 4x - Redmi Note 8
Link to comment
Share on other sites

Χαρά μαs να σε βοηθήσουμε :-)

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Πάντως δεν περίμενα οτι δεν θα έχει αναβαθμίσεις η samsung... ίσα ίσα θεωρούσα ότι επειδή το σύστημα είναι adroid θα μπορεί να κάνει συνέχεια updates... δεν το έψαξα και καλύτερα για να είμαι ειλικρινής, απλώς μια μέρα αποφάσισα ότι θέλω smartphone με android. έχω ήδη ένα παλιό lg με windows και είναι του θανατά αργό και δεν άντεχα άλλο!

 

κρίμα πάντως γιατί αν είχα διαβάσει καλύτερα το forum από πριν θα είχα διαλέξει κινητό με νεώτερη έκδοση (αν και είμαι αρκετά ευχαριστημένη...)

 

πάντως ένα θέμα με την μπαταρία το έχω.. σερφάρω πολύ με το κινητό, αλλά το φορτίζω σχεδόν κάθε μέρα! κατέβασα το battery doctor και θα κανω μια καλή φόρτιση με αυτό να δω τι γίνεται!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως δεν περίμενα οτι δεν θα έχει αναβαθμίσεις η samsung... ίσα ίσα θεωρούσα ότι επειδή το σύστημα είναι adroid θα μπορεί να κάνει συνέχεια updates... δεν το έψαξα και καλύτερα για να είμαι ειλικρινής, απλώς μια μέρα αποφάσισα ότι θέλω smartphone με android. έχω ήδη ένα παλιό lg με windows και είναι του θανατά αργό και δεν άντεχα άλλο!

 

κρίμα πάντως γιατί αν είχα διαβάσει καλύτερα το forum από πριν θα είχα διαλέξει κινητό με νεώτερη έκδοση (αν και είμαι αρκετά ευχαριστημένη...)

 

πάντως ένα θέμα με την μπαταρία το έχω.. σερφάρω πολύ με το κινητό, αλλά το φορτίζω σχεδόν κάθε μέρα! κατέβασα το battery doctor και θα κανω μια καλή φόρτιση με αυτό να δω τι γίνεται!

 

 

Χαμήλωσε τον φωτισμό και μην έχεις ενεργή την αναζητηση δικτύου wifi.Ψάξε για δίκτυο μόνο όταν το χρειάζεσαι. Είναι μερικές λύσεις για καλύτερη απόδοση της μπαταρίας. Μπορείς να βάλεις και ένα πρόγραμμα να κλείνουν οι εφαρμογές που τρέχουν αφού στην 2.1 δεν υπάρχει καλή διαχείριση εφαρμογών. Επίσης καλό είναι να το φορτίζειs όταν τελειώνει η μπαταρία και να φορτίζει μέχρι να ολοκληρωθεί. Μην το αφήνεις παραπάνω από όσο χρειάζεται. Ελπίζω να βοήθησα

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποτε θεωρείται ότι έχει ολοκληρωθεί η φόρτιση; Εχτές και σήμερα που το φόρτισα, μόλις σταμάτησε να αναβοσβήνει η γραμμούλα το έβγαλα από την φόρτιση και μέχρι να πάω για καφέ και να πω σε έναν φίλο μου ότι έρχομαι, είχε πέσει μια γραμμή. Μετά μένει εκεί, δεν πέφτει συνέχεια παρακάτω και πιστεύω ότι κάτι δεν δείχνει καλά ότι φόρτισε και θέλει και άλλο. Πόσες ώρες το αφήνετε;
Link to comment
Share on other sites

Ποτε θεωρείται ότι έχει ολοκληρωθεί η φόρτιση; Εχτές και σήμερα που το φόρτισα, μόλις σταμάτησε να αναβοσβήνει η γραμμούλα το έβγαλα από την φόρτιση και μέχρι να πάω για καφέ και να πω σε έναν φίλο μου ότι έρχομαι, είχε πέσει μια γραμμή. Μετά μένει εκεί, δεν πέφτει συνέχεια παρακάτω και πιστεύω ότι κάτι δεν δείχνει καλά ότι φόρτισε και θέλει και άλλο. Πόσες ώρες το αφήνετε;

 

Εγώ το φορτίζω 2-3 ώρες αν η μπαταρία είναι άδεια. Από usb το φορτίζω 5-6 ώρες..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy 3 (Ι5800)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...