Jump to content

Samsung Galaxy 3 (Ι5800)


paschos76
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τιποτα οτι και αν προσπαθησα να κανω τζιφος...... μαλλον παμε για service

 

περίμενε. όταν πατάς reboot now πάλι στο recovery σε βγάζει?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

περίμενε. όταν πατάς reboot now πάλι στο recovery σε βγάζει?

 

Δεν κανει τιποτα εδω ξαι μια ωρα εχει κολλησει στην εικονα με το τριγωνο και το android

Link to comment
Share on other sites

Δεν κανει τιποτα εδω ξαι μια ωρα εχει κολλησει στην εικονα με το τριγωνο και το android

 

πάτησες το μεσαίο κουμπί?

Link to comment
Share on other sites

ναι με περναει σε μια οθονη αναμονης και μετα τιποτα ειναι νεκρο

 

για στείλε μήνυμα στον tyxerakias μήπως έχει καλύτερη λύση εκτός από το να ξαναπεράσεις το firmware...

Link to comment
Share on other sites

για στείλε μήνυμα στον tyxerakias μήπως έχει καλύτερη λύση εκτός από το να ξαναπεράσεις το firmware...

 

το firmware αραγε πως μπορω να το ξαναπερασω.... το odin ζηταει ops

Link to comment
Share on other sites

για στείλε μήνυμα στον tyxerakias μήπως έχει καλύτερη λύση εκτός από το να ξαναπεράσεις το firmware...

 

Απίστευτο μετα απο δεκαδες προσπαθειες λειτουργησε κανονικα!!!!!

Δεν μπορω να καταλαβω αν ειναι root τωρα η οχι.Εχω την εφαρμογη Autokiller και στην εκκίνηση αναφερει οτι χρειαζομαι προσβαση root

Link to comment
Share on other sites

Απίστευτο μετα απο δεκαδες προσπαθειες λειτουργησε κανονικα!!!!!

Δεν μπορω να καταλαβω αν ειναι root τωρα η οχι.Εχω την εφαρμογη Autokiller και στην εκκίνηση αναφερει οτι χρειαζομαι προσβαση root

 

αν δεν βλέπεις την εφαρμογή "δικαιώματα" (superuser) δεν είσαι ροοτ. πάντως μπορείς να γίνεις πολύ εύκολα με την εφαρμογή z4root που μπορείς να κατεβάσεις από εδώ. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=833953

 

 

το firmware αραγε πως μπορω να το ξαναπερασω.... το odin ζηταει ops

σχετικά με το firmware μην δοκιμάσεις τίποτα. όχι ακόμα, γιατί θέλει πολύ προσοχή και να ξέρεις κάποια πράγματα. αναλυτικές οδηγίες: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=286161

Link to comment
Share on other sites

αν δεν βλέπεις την εφαρμογή "δικαιώματα" (superuser) δεν είσαι ροοτ. πάντως μπορείς να γίνεις πολύ εύκολα με την εφαρμογή z4root που μπορείς να κατεβάσεις από εδώ. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=833953

 

 

 

σχετικά με το firmware μην δοκιμάσεις τίποτα. όχι ακόμα, γιατί θέλει πολύ προσοχή και να ξέρεις κάποια πράγματα. αναλυτικές οδηγίες: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=286161

 

Υπαρχει μια εφαρμογη ¨Δικαιωματα" αν εννοεις αυτη αλλα δεν περιλαμβανει τιποτα μεσα

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει μια εφαρμογη ¨Δικαιωματα" αν εννοεις αυτη αλλα δεν περιλαμβανει τιποτα μεσα

 

αυτή εννοώ. πήγαινε στο market και κάνε αναζήτηση για "superuser" και κατέβασε την & εγκατέστησε την.

Link to comment
Share on other sites

αυτή εννοώ. πήγαινε στο market και κάνε αναζήτηση για "superuser" και κατέβασε την & εγκατέστησε την.

 

Κατεβηκε εγκατασταθηκε και ελεγθηκε με το Root Check ( το οποιο επιβεβαιωνει την root access) η εφαρμογη Autokiller συνεχιζει να ζηταει root access...

 

Κατι τελευταιο... Στην froyo λειτουργει το mls destinator?

 

Σε ευχαριστω για την βοηθεια!!!

Link to comment
Share on other sites

Κατεβηκε εγκατασταθηκε και ελεγθηκε με το Root Check ( το οποιο επιβεβαιωνει την root access) η εφαρμογη Autokiller συνεχιζει να ζηταει root access...

 

Κατι τελευταιο... Στην froyo λειτουργει το mls destinator?

 

Σε ευχαριστω για την βοηθεια!!!

 

άνοιξε την εφαρμογή και δες στην πρώτη καρτέλα αν έχεις μπλοκάρει το autokiller ή το έχεις επιτρέψει.

 

στην froyo δεν λειτουργεί το mls..

Link to comment
Share on other sites

άνοιξε την εφαρμογή και δες στην πρώτη καρτέλα αν έχεις μπλοκάρει το autokiller ή το έχεις επιτρέψει.

 

στην froyo δεν λειτουργεί το mls..

 

Το εχω επιτρεψει. Οταν ανοιγει βγαζει ενημερωση οτι απεκτησε δικαιωματα superuser αλλα παλι βγαζει "Για πληρη λειτουργικοτητα χρειαζεσαι προσβαση root"

Link to comment
Share on other sites

Το εχω επιτρεψει. Οταν ανοιγει βγαζει ενημερωση οτι απεκτησε δικαιωματα superuser αλλα παλι βγαζει "Για πληρη λειτουργικοτητα χρειαζεσαι προσβαση root"

 

απεγκατέστησε το autokiller και ξαναεγκατέστησε το..

Link to comment
Share on other sites

απεγκατέστησε το autokiller και ξαναεγκατέστησε το..

 

Nada τιποτα ακομη το ιδιο....

Δεν πειραζει αφου ανοιξε το τηλ ολα τα υπολοιπα ειναι πταίσματα... και παλι σε ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Δε λεω φοβερο το κινητο, εχω παθει πλακα. Αυτη η μανια των εταιρειων ομως να βαζουν τετοιου ειδους ακουστικα ειναι εκνευριστικη. Δε βολευουν σε ολους ρε γμτ. Και δυστυχως δε μπορουν να βγουν τα ακουστικα για να τα αλλαξω με αλλα. oh well....
Link to comment
Share on other sites

το παθαίνει και μένα καμία φορά.. μπορεί να είναι φορτωμένος ο server...

Βγάλε το τικ από τον συνεχή & αυτόματο συνχρονισμό, κάνε επανεκκίνηση του τηλεφώνου και ξανατικαρετα και δοκίμασε!

Και πάλι τιποτα.

Δε μπορω να κατεβασω εδω και ενα 24ωρο τουλαχιστον...:/

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Πριν 2 μερες αγορασα και εγω το Galaxy 3 και θα ηθελα λιγο την βοηθεια σας. Ειχα καρτα 5 ευρω και σε μια μερα πηγε 0. Χρησιμοποιουσα μονο Wi-fi και κατεβαζα μονο free apps, αλλα δεν ξερω πως μου τελειωσε. Εψαξα και κατεβασα το apn on-off widget και το 3g watchdog λιγο αργα βεβαια. Μπορει καποιος να μου πει τι ακριβως να κανω για να μην χρεωνομαι η γιατι χρεωθηκα? Το μονο που πειραξα ηταν στην λειτουργια δικτυου απο GSM/WCDMA το εβαλα μονο GSM. Εκανα βλακεια η να το βαλω οπως ηταν πριν? Και κατι τελευταιο, πριν βαλω το apn on-οff μου φορτωνε δικτυο Edge και μερικες φορες GPRS. Τι ακριβως ειναι αυτα? Συγνωμη που γινομαι κουραστικος αλλα δεν ξερω και πολλα απο δικτυα :O
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Πριν 2 μερες αγορασα και εγω το Galaxy 3 και θα ηθελα λιγο την βοηθεια σας. Ειχα καρτα 5 ευρω και σε μια μερα πηγε 0. Χρησιμοποιουσα μονο Wi-fi και κατεβαζα μονο free apps, αλλα δεν ξερω πως μου τελειωσε. Εψαξα και κατεβασα το apn on-off widget και το 3g watchdog λιγο αργα βεβαια. Μπορει καποιος να μου πει τι ακριβως να κανω για να μην χρεωνομαι η γιατι χρεωθηκα? Το μονο που πειραξα ηταν στην λειτουργια δικτυου απο GSM/WCDMA το εβαλα μονο GSM. Εκανα βλακεια η να το βαλω οπως ηταν πριν? Και κατι τελευταιο, πριν βαλω το apn on-οff μου φορτωνε δικτυο Edge και μερικες φορες GPRS. Τι ακριβως ειναι αυτα? Συγνωμη που γινομαι κουραστικος αλλα δεν ξερω και πολλα απο δικτυα :O

 

Φίλε μου συνδέεται στο internet και χρεώνεσαι. Η λύση είναι να κατεβάσεις από το market την εφαρμογή APN on/off Widget και ενεργοποιείς όποτε θες εσύ το internet από το δίκτυό σου. Είναι η ποιο αξιόπιστη εφαρμογή για τον λόγο αυτό.

Link to comment
Share on other sites

FROYO NEWS! (tweets από samfirmware)

 

Samsung Mobile Russia: Android 2.2 for Galaxy Apollo I5800 Soon! (27/01/11)

 

The First Froyo roms for the Samsung Apollo hitting service centers! (27/01/11)

 

Galaxy I5800 gets official Android 2.2 over KIES soon! (28/01/11)

Link to comment
Share on other sites

Το εχω το apn αν και τωρα οσες φορες και να πατισω στο εικονιδιο ειναι παντα πρασινο, μαλλον θα κολλησε. Χαλαει αρκετη μπαταρια to apn on/off Widget? Παντως επανεφερα την επιλογη GSM/WCDMA ελπιζω να μην με χρεωνει τωρα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολο το φορουμ.

 

Ψαχνω προστασιες οθονης για το γαλαξια μας και καμια θηκη απο e-bay.

Εχει να προτεινει κατι καποιος?

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα κι εγώ το κινητό πριν μερικές ημέρες το οποίο μου άρεσε πολύ εκτός από ένα πράγμα πολύ σημαντικό για εμένα. Στις επαφές στην αναζήτηση δεξιά στην οθόνη κάθετα βγάζει ένα αλφάβητο που σου βγάζει τις επαφές σύμφωνα με το γράμμα που επιλέγεις. Δυστυχώς αυτό είναι μόνο στα αγγλικά...οι επαφές μου στα Ελληνικά φυσικά περασμένες οπότε άχρηστη αυτή η πολύ σημαντική λειτουργία. Επικοινώνησα με samsung και μου είπανε ότι αυτό δεν αλλάζει...κρίμα:(
Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω απο τοτε που απενεργοποιησα της υπηρεσιες της cosmote ,wireless internet,και wap advanced, δεν μπορει να κλειδωσει το gps.. δηλ, εχω δημιουργησει νεο apn,δεν μου εμφανιζει πλεον το 3g, ( αυτο μαλλον επειδη εχω σταματησει της υπηρεσιες) και οποτε παταω χαρτη, η πλοηγηση και βαζω καποια τοποθεσια, μου βγαζει οτι δεν ειναι διαθεσιμη η τοποθεσια αυτη την στιγμη. θα ηθελα να μου πει καποιος αν οντως εχει σχεση με την cosmote, η ειναι κατι αλλο? εχω και το gpsbooster,και το gpsopt, και τα ελενχω με το quick settings,αν βοηθαει αυτο..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy 3 (Ι5800)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...