Jump to content

Samsung Galaxy 3 (Ι5800)


paschos76
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά είχα άδικο! Μέχρι πριν λίγο ΟΚ η μπαταρία..βάζω λίγο ένα παιχνιδάκι..ήταν στο 50%, βγαίνω από το παιχνίδι δείχνει 40%...μετά απο 5 λεπτά πάει στο 15% ! Το κλείνω, το ανοίγω ..δείχνει 60%...μετά από 5 λεπτά..30% :lol:

 

ας ελπίσουμε ότι θα διορθωθεί στο επόμενο froyo !! πάντως το κινητό ανταποκρίνεται πολύ γρηγορότερα σε σχέση με το eclair

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ας ελπίσουμε ότι θα διορθωθεί στο επόμενο froyo !! πάντως το κινητό ανταποκρίνεται πολύ γρηγορότερα σε σχέση με το eclair

 

Έχεις καμιά πληροφόρηση για το πότε θα διατεθεί το επίσημο παγωμένο γιαούρτι; :food:

Link to comment
Share on other sites

Ναι, η συνολική εμπειρία είναι ΠΟΛΥ καλύτερη, πιο γρήγορο + τα καλούδια του froyo ^^

 

Σε ένα αγγλικό site διάβαζα μέσα στο Νοέμβρη, αλλά μιας που βγήκε ήδη αυτή ή έκδοση έστω και ανεπίσημα, φαντάζομαι πριν τα Χ-γεννα θα έχουμε την επίσημη ^^

Edited by ektel
Link to comment
Share on other sites

συμπολεμιστες τα φωτα/βοηθεια σας

 

ξεκινησα χθες να το φλασαρω στο γιαουρτακι, εκανα ολα τα βηματα μεχρι το σημειο που το συνδεεις και περιμενεις στο odin να το δεις αλλα ΜΑΤΑΙΑ!

καμια επαφη με το πισι. ενω δειχνει οτι φοορτιζει , δεν το αναγνωριζει. στο ενα μου πισι μου βγαζει σφαλμα (αγνωστη συσκευη usb) και στο αλλο τιποτε. το ξεκιναω κανονικα αλλα και παλι τιποτε. εχω βγαλει και εχω βαλει το kies 6 φορες μεχρι τωρα αλλα τιποτε. ισοποσες φορεςεχω κανει hard reset στο κινητο αλλα παλι τι[ποτε. εχει κανει ιδεα τι αλλο να δοκιμασω? δοκιμασα και το *#7284# αλλα παλι τιποτε. λετε να μπρικαρε?

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδιά.Εχετε καταφέρει να συνδεσετε το τηλέφωνο με kies μέσω bluetooth αντί usb; Αν ναι ποιο κωδικό βάζουμε για την συσκέυή μας? Συνέχεια βγάζει πως η συσκευή μας αρνήθηκε να συνδεθεί με το pc.
Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδιά.Εχετε καταφέρει να συνδεσετε το τηλέφωνο με kies μέσω bluetooth αντί usb; Αν ναι ποιο κωδικό βάζουμε για την συσκέυή μας? Συνέχεια βγάζει πως η συσκευή μας αρνήθηκε να συνδεθεί με το pc.
φιλε μου το εκανα και εγω και ενω δειχνει να συνδεετε μετα γραφει η συσκευη αρνηθηκε (και δεν φταει το γιαουρτι γιατι το ειχα κανει και με την μαμισια).επισης ας δοκιμασει καποιος με γιαουρτι την εγκατασταση του mls.εμενα κατα την εγκατασταση μου γραφει δεν υπαρχει πορος!!(οχι απεναντι απο τον γαλατα:):) )
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω ότι σε πολλοί έχουν πρόβλημα με το wifi στο froyo, εγώ πάντως δεν έχω πρόβλημα. Ίσως επειδή ανοιγoκλείνω το wifi από την εφαρμογή quick settings.

 

φιλε μου το εκανα και εγω και ενω δειχνει να συνδεετε μετα γραφει η συσκευη αρνηθηκε (και δεν φταει το γιαουρτι γιατι το ειχα κανει και με την μαμισια).επισης ας δοκιμασει καποιος με γιαουρτι την εγκατασταση του mls.εμενα κατα την εγκατασταση μου γραφει δεν υπαρχει πορος!!(οχι απεναντι απο τον γαλατα:):) )

 

δεν παίζει στο γιαουρτάκι το mls destinator..

Edited by kyrillos13
Link to comment
Share on other sites

Εχετε παρατηρησει καμια βελτιωση στο θεμα της μπαταριας με την καινουργια εκδοση ή παλι τα ιδια?
Link to comment
Share on other sites

Εχετε παρατηρησει καμια βελτιωση στο θεμα της μπαταριας με την καινουργια εκδοση ή παλι τα ιδια?

 

τα ίδια πάνω κάτω. Ίσως λίγη βελτίωση..

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε λίγο...πριν πας να το φλασάρεις, το Kies δεν έβλεπε το κινητό;;

 

κανονικα το εβλεπε....

Link to comment
Share on other sites

Εχετε παρατηρησει καμια βελτιωση στο θεμα της μπαταριας με την καινουργια εκδοση ή παλι τα ιδια?
Μετά το root με την Froyo και φορώντας και το CPU Tuner (όχι για overclocking εννοείται αλλά για διαφύλαξη της μπαταρίας) είμαι 23 ώρες unplugged (χωρίς φόρτιση) και το Battery Indicator δείχνει 60%. Έχω κάνει κάμποσο web surfing και wifi και αρκετό σκάλισμα της συσκευής (καθόλου όμως ομιλία)!

 

Εκτιμώ ότι μάλλον είμαι καλύτερα από πλευράς μπαταρίας! Ίσως μια βελτίωση του 15%-25%! Ίσως! Θα δείξει! Θεωρώ πάντως την αναβάθμιση πετυχημένη (έστω και με οριακά καλύτερα μέχρι στιγμής αποτελέσματα σε σχέση με eclair)! Είναι σίγουρα πολύ πιο ανεβασμένος ο ψυχολογικός παράγοντας αφού γνωρίζω (ή τουλάχιστον αισθάνομαι έτσι) ότι μπορώ να παραμετροποιήσω και να παίξω με την συσκευή μου όπως ποτέ δεν θα μπορούσα μέχρι πριν την αναβάθμιση!

 

Προσπαθώ να μάθω να αλλάζω τα themes τώρα! Όποιος γνωρίζει ας ενημερώσει για τα της διαδικασίας!

 

Αυτά!

 

Βασίλης

Φιλικά,

Βασίλης

______________________

android 4ever

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μετά το root με την Froyo και φορώντας και το CPU Tuner (όχι για overclocking εννοείται αλλά για διαφύλαξη της μπαταρίας) είμαι 23 ώρες unplugged (χωρίς φόρτιση) και το Battery Indicator δείχνει 60%. Έχω κάνει κάμποσο web surfing και wifi και αρκετό σκάλισμα της συσκευής (καθόλου όμως ομιλία)!

 

Εκτιμώ ότι μάλλον είμαι καλύτερα από πλευράς μπαταρίας! Ίσως μια βελτίωση του 15%-25%! Ίσως! Θα δείξει! Θεωρώ πάντως την αναβάθμιση πετυχημένη (έστω και με οριακά καλύτερα μέχρι στιγμής αποτελέσματα σε σχέση με eclair)! Είναι σίγουρα πολύ πιο ανεβασμένος ο ψυχολογικός παράγοντας αφού γνωρίζω (ή τουλάχιστον αισθάνομαι έτσι) ότι μπορώ να παραμετροποιήσω και να παίξω με την συσκευή μου όπως ποτέ δεν θα μπορούσα μέχρι πριν την αναβάθμιση!

 

Προσπαθώ να μάθω να αλλάζω τα themes τώρα! Όποιος γνωρίζει ας ενημερώσει για τα της διαδικασίας!

 

Αυτά!

 

Βασίλης

 

To 60% είναι το σημείο που κάνει τα κουλά η μπαταρία απ ότι πρόσεξα. Ετοιμάσου να δεις ξαφνικα να παίζουν διάφορα νούμερα ! :lol:

 

Υ.Γ. Συγγνώμη, καταλάθος απάντησα σε 2ο ποστ αντί να απαντήσω και τα 2 σε ένα..

Link to comment
Share on other sites

και με eclair στο 60% κανει τις κουλαμάρες...αυτή η samsung...πριν σκάλιζα ένα wildfire εκεί έχει κλιμάκωση μονάδων όχι δεκάδων. Αμφιβάλω αν θα το φτιάξει...
Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια,θελω να ρωτησω κατι αν μπορει να με βοηθησει καποιος.εχω μια αναβαθμηση γυρω στα 300 ευρο και ειμαι αναμεσα στο samsung galaxy3 και στο htc wildfire.Θα ηθελα την γνωμη καποιου σχετικου.ευχαριστω
Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια,θελω να ρωτησω κατι αν μπορει να με βοηθησει καποιος.εχω μια αναβαθμηση γυρω στα 300 ευρο και ειμαι αναμεσα στο samsung galaxy3 και στο htc wildfire.Θα ηθελα την γνωμη καποιου σχετικου.ευχαριστω
εγω φιλε μου θα σου πω οτι ολα τα android (μεχρι στιγμης) εχουν θεμα με την μπαταρια.το htc ειναι πιο γρηγορο στο σερφαρισμα και 5 mp camera αντι της 3.2 του γαλαξια, αλλα με πιο ''μικρο'' επεξεργαστη απο τον γαλαξια και με πιο μικρη μπαταρια απο τον γαλαξια.αυτες ειναι οι διαφορες.σαν κινητο παντως ο γαλαξιας, απο εναν κατοχο και οχι απο εναν ειδικο θα σου πω οτι ειναι ενα value for money κινητο.αυτη ειναι η δικη μου αποψη και ελπιζω να σε βοηθησε.
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θεματάκι με το κινητό. Εκανα unroot το κινητό με το z4root κανονικά, εσβησα και το adfree για τις διαφημήσεις αλλά από τότε δεν μου τις εμφανίζει σε κάποιες εφαρμογές που τις έδειχνε... Έχω την 2.1.1 πάνω.Μήπως πρέπει να σβησω και κανένα φάκελο από την sd; Πρέπει να εχουν μείνει κάποιοι φακελοι μετά το root και τα live wallpapers...
Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θεματάκι με το κινητό. Εκανα unroot το κινητό με το z4root κανονικά, εσβησα και το adfree για τις διαφημήσεις αλλά από τότε δεν μου τις εμφανίζει σε κάποιες εφαρμογές που τις έδειχνε... Έχω την 2.1.1 πάνω.Μήπως πρέπει να σβησω και κανένα φάκελο από την sd; Πρέπει να εχουν μείνει κάποιοι φακελοι μετά το root και τα live wallpapers...

 

Για ποιο λόγο το έκανες unroot;; έχει πρόβλημα και θα το δώσεις στο service ή για να τσεκάρεις αν μένει κάποιο σημάδι στο κινητό;

 

Με το adfree, πρέπει να σου έχει αλλάξει τους hosts, γι αυτό δε σου βγάζει διαφημίσεις ενώ το έβγαλες. Λογικά φτιάχνεται αυτό, για ψάξε λίγο google.

 

Ορίστε, σου βρήκα αυτό, για δες τι παίζει με το host file. (αλλά λογικά θες πάλι root για να το δεις τώρα :p )

 

Αλλιώς ας σου το ανεβάσει κάποιος που δεν έχει το adfree.

 

 

The application itself is nothing than a tool that replaces the hosts file - so uninstalling the app still leaves you with the replaced file. On the other hand, you should not simply delete the hosts file, as that will render parts of the system unusable. You must rather replace it by the original file. As far as I remember (I do not use Adblock, it does not even work on my Wildfire - so I must guess from what I remember having read) Adblock keeps a copy of the original file in place, renamed to something like hosts.bak. It must at least contain an entry for the address 127.0.0.1 pointing to "localhost".

 

Next question is where to place the file. It usually is located in /etc/system, as you pointed out. Make sure it is there, and your ROM does not use a different location (for some things this sometimes is the case).

 

Last thing is - I'm not sure of this - the system could have kept a copy in cache/RAM, in this case your changes will take effect after a restart.

Edited by ektel
Link to comment
Share on other sites

Εκανα unroot μονο και μόνο γιατί περίμενα νωρίτερα την επίσημη αναβάθμιση και σε περίπτωση τυχών κολλήματος να ήταν προετοιμασμένο για service... Ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκριση...
Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

γεια και παλι παιδες,σας ευχαριστω για τα φωτα σας και θα το ψαξω περαιτερω το θεμα!!!!!
Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy 3 (Ι5800)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...