Jump to content

Samsung Galaxy 3 (Ι5800)


paschos76
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Theta, σ' ευχαριστώ πολύ και πάλι! Εχω την εντύπωση πως όταν το αγοράσω, θα στο στείλω να μου το "σινιάρεις"! :)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Theta, σ' ευχαριστώ πολύ και πάλι! Εχω την εντύπωση πως όταν το αγοράσω, θα στο στείλω να μου το "σινιάρεις"! :)

 

Ευχαρίστως...:cool:

Link to comment
Share on other sites

Από την άλλη πλευρά συνεχίζω να μην μπορώ να κατέβασω από το android market λόγω ανεπιτυχους λήψης και παρόλο που εχω τικαρισμενες τις άγνωστες πήγες στις ρυθμίσεις!

 

Βασίλης

 

Βασίλη είχα και εγώ αυτό το πρόβλημα.

Το πρόβλημα να μην κατεβάζει τις εφαρμογές από το Market: ανεπιτυχής λήψη εφαρμογών (Unsuccessful download error) λύνετε με τον έξεις τρόπο:

 

1. Ανοίγουμε Ρυθμίσεις

2. Εφαρμογές

3. Διαχείριση Εφαρμογών

4. Διάλεξε το Market (αλλά πρέπει να έχεις το κουμπί menu/Φίλτρο/ολα για να δεις το market στην λίστα

5. Κάνε διαγραφή μνήμης cache

6. Κάνε το ίδιο για “Εφαρμογές Google” & “υπηρεσία Google Talk”

 

 

Ξέρει κανείς αν στην οθόνη των επαφών, δεξιά που έχει την αγγλική ΑΒ και πατώντας πάνω σε κάποιο γράμμα σου εμφανίζει τις επαφές από το συγκεκριμένο γράμμα, μπορεί να αλλάξει στα Ελληνικά...(ουφ).

Είδα το έχουν ξαναρωτήσει αλλά δεν βρήκα καμιά απάντηση...

 

Εάν είναι κάνεις που ξέρει τον τρόπο για αυτό ας μας το πει

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

(κάτι που διάβασα, δεν θυμάμαι που, μου φαίνεται στο myphone). με αυτή την εφαρμογή: http://www.androlib.com/android.application.com-studiokuma-nomedia-jwjDz.aspx επιλέγεις σε ποιους φακέλους (στην περίπτωση μου του mls destinator) δεν θέλεις να σου εμφανίζονται οι εικόνες στο gallery. είναι γαμάτοο
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν στην οθόνη των επαφών, δεξιά που έχει την αγγλική ΑΒ και πατώντας πάνω σε κάποιο γράμμα σου εμφανίζει τις επαφές από το συγκεκριμένο γράμμα, μπορεί να αλλάξει στα Ελληνικά...(ουφ).

Είδα το έχουν ξαναρωτήσει αλλά δεν βρήκα καμιά απάντηση...

 

Όχι δυστυχώς απ' ότι ξέρω δεν γίνεται προς το παρόν. Ας ελπίσουμε ότι θα προστεθεί αυτή η δυνατότητα στο froyo 2.2 update...

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ giannis_nik για την βοήθεια! Παρόλα αυτα και παρόλο που έσβησα την cache δεν κατάφερα να λύσω το πρόβλημα με την ανεπιτυχή λήψη εφαρμογών! Υπάρχει κάτι άλλο που θα μπορούσε να φταίει?

 

Ευχαριστώ πολύ!

 

Βασίλης

Φιλικά,

Βασίλης

______________________

android 4ever

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ giannis_nik για την βοήθεια! Παρόλα αυτα και παρόλο που έσβησα την cache δεν κατάφερα να λύσω το πρόβλημα με την ανεπιτυχή λήψη εφαρμογών! Υπάρχει κάτι άλλο που θα μπορούσε να φταίει?

 

Ευχαριστώ πολύ!

 

Βασίλης

 

λοιπόν, δοκίμασε να πας ρυθμίσεις --> ημερομηνία και ώρα --> και βγάλε το αυτόματο και ρύθμισε ώρα και ημερομηνία χειροκίνητα

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν, δοκίμασε να πας ρυθμίσεις --> ημερομηνία και ώρα --> και βγάλε το αυτόματο και ρύθμισε ώρα και ημερομηνία χειροκίνητα

Φίλε Κυριλλε, το δοκίμασα κι αυτό αλλά τίποτα! Αναρωτιέμαι τι μπορεί να έχει πάει στραβά?

Φιλικά,

Βασίλης

______________________

android 4ever

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Κυριλλε, το δοκίμασα κι αυτό αλλά τίποτα! Αναρωτιέμαι τι μπορεί να έχει πάει στραβά?

 

θα το ψάξω τώρα και θα σου πώ. :)

 

edit: για τσέκαρε εδώ http://www.honeytechblog.com/fix-samsung-galaxy-market-download-system-restore-issue/

Edited by kyrillos13
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να βάλουμε στις επαφές τις εικόνες από το facebook; Μόνο μέσω άλλης εφαρμογής;(πχ sync my pix);

 

Μπορώ να μεγαλώσω τα εικονίδια και τα γράμματα;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να βάλουμε στις επαφές τις εικόνες από το facebook; Μόνο μέσω άλλης εφαρμογής;(πχ sync my pix);

 

Μπορώ να μεγαλώσω τα εικονίδια και τα γράμματα;

 

πήγαινε στις επαφές, πάτα σύνδεση επαφών (link contacts) και συνδέεσαι στο facebook και επιλέγεις τον φιλο σου και συνχρονίζεται με την επαφή του κινητού του και έτσι μπαίνει και η φωτογραφία προφιλ του στις επαφες σου

Link to comment
Share on other sites

θα το ψάξω τώρα και θα σου πώ. :)

 

edit: για τσέκαρε εδώ http://www.honeytechblog.com/fix-samsung-galaxy-market-download-system-restore-issue/

Φίλε Κυριλλε με 'έσωσες' με το link που παρέθεσες! Τα κατάφερα τελικά και κατέβασα τα apps που ήθελα! Όλα καλά λοιπόν! :-)

Φιλικά,

Βασίλης

______________________

android 4ever

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κατι που παρατηρησα στο τηλεφωνο ειναι η χαμηλη εμβελεια στο wi-fi. Ακομα και στα 2-3 μετρα απο το router οι γραμμες δεν γεμιζουν. Εχει παρατηρησει αλλος προβλημα;

 

[(απο ρυθμισεις ειμαι καλυμμενος / υπαρχει μονο η δικια μου συνδεση) για τυχον αποριες]

Link to comment
Share on other sites

Κατι που παρατηρησα στο τηλεφωνο ειναι η χαμηλη εμβελεια στο wi-fi. Ακομα και στα 2-3 μετρα απο το router οι γραμμες δεν γεμιζουν. Εχει παρατηρησει αλλος προβλημα;

 

[(απο ρυθμισεις ειμαι καλυμμενος / υπαρχει μονο η δικια μου συνδεση) για τυχον αποριες]

Συμφωνώ! Βέβαια με το modem router στον ακριβώς απο κάτω όροφο, υπάρχει wi-fi σύνδεση έστω και μόνο με την κουκίδα του εικονιδίου μαυρισμένη (εννοώ δεν υπάρχει κανένα ημικύκλιο bold)!

 

Βασίλης

Φιλικά,

Βασίλης

______________________

android 4ever

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

UPDATE : Σημερα κυκλοφορησε αναβαθμιση για το skype και δουλευει αψογα στο galaxy !

Η εφαρμογη ειναι μικροτερη σε μεγεθος ομως και παλι εγκαθισταται στη μνημη του τηλεφωνου και ο μονος τροπος να βγεις ειναι να κανεις log out !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά θέλω βοήθεια σχετικά με galaxy μου. Το πήρα χτες και είμαι ακόμα στο ψάξιμο άλλα έχω πρόβλημα για το πώς θα το συνδέσω στο pc. Κατέβασα το "kies" όλα οκ συνδέω το κιν. με το καλώδιο USB βρίσκει τους οδηγούς του μια χαρά. Αλλά δεν κάνει τπτ δεν συνδέεται με τπτ έχω απογοητευτεί. Κοίταξα της ρυθμίσεις για το πως να συνδέεται αλλά και σαν "Συσκευή αποθήκευσης" πάλι δεν κάνει τπτ. όταν μπαίνει το usb εμφανίζει κάποιο σήμα στο κιν. γιατί σε έμενα μόνο ότι φορτίζει δείχνει. Συγνώμη για το μεγάλο τοπικ αλλά δεν ξέρω τη να κάνω.
Link to comment
Share on other sites

UPDATE: βγήκε καινούρια έκδοση του Angry Birds και δουλεύει πολύ καλά !! πριν δεν μου έτρεχε..
Link to comment
Share on other sites

Τρέχοντας το 3g watchdog μου βγάζει "δεν μπορούμε να συλλέξουμε πληροφορίες για το τηλέφωνό σας- ελέγξτε αν το 3g είναι ενεργό". Αν φταίει το 3g, πώς ενεργοποιείται; λειτουργεί μαζύ με το wi-fi; και θα πρέπει κάθε φορά που ανοίγω το πρόγραμμα να μπαίνω στο 3g;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά θέλω βοήθεια σχετικά με galaxy μου. Το πήρα χτες και είμαι ακόμα στο ψάξιμο άλλα έχω πρόβλημα για το πώς θα το συνδέσω στο pc. Κατέβασα το "kies" όλα οκ συνδέω το κιν. με το καλώδιο USB βρίσκει τους οδηγούς του μια χαρά. Αλλά δεν κάνει τπτ δεν συνδέεται με τπτ έχω απογοητευτεί. Κοίταξα της ρυθμίσεις για το πως να συνδέεται αλλά και σαν "Συσκευή αποθήκευσης" πάλι δεν κάνει τπτ. όταν μπαίνει το usb εμφανίζει κάποιο σήμα στο κιν. γιατί σε έμενα μόνο ότι φορτίζει δείχνει. Συγνώμη για το μεγάλο τοπικ αλλά δεν ξέρω τη να κάνω.
και εγω το ιδιο προβλημα εχω αδερφε και δεν μπορω να βρω λυση.δεν ξερω τι γινεται αν ξερει καποιος ας μας βοηθησει ρε παιδια
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά θέλω βοήθεια σχετικά με galaxy μου. Το πήρα χτες και είμαι ακόμα στο ψάξιμο άλλα έχω πρόβλημα για το πώς θα το συνδέσω στο pc. Κατέβασα το "kies" όλα οκ συνδέω το κιν. με το καλώδιο USB βρίσκει τους οδηγούς του μια χαρά. Αλλά δεν κάνει τπτ δεν συνδέεται με τπτ έχω απογοητευτεί. Κοίταξα της ρυθμίσεις για το πως να συνδέεται αλλά και σαν "Συσκευή αποθήκευσης" πάλι δεν κάνει τπτ. όταν μπαίνει το usb εμφανίζει κάποιο σήμα στο κιν. γιατί σε έμενα μόνο ότι φορτίζει δείχνει. Συγνώμη για το μεγάλο τοπικ αλλά δεν ξέρω τη να κάνω.

 

λοιπόν, δεν ξέρω αν θα το διορθώσει αλλά αξίζει την προσπάθεια..

1) πήγαινε εκεί που γράφεις τον αριθμό για να καλέσεις κάποιον και πάτα *#7284#

2) στο κάτω που λέει usb είναι στο PDA λογικά. πήγαινέ το στο MODEM και μετά πάλι στο PDA

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν, δεν ξέρω αν θα το διορθώσει αλλά αξίζει την προσπάθεια..

1) πήγαινε εκεί που γράφεις τον αριθμό για να καλέσεις κάποιον και πάτα *#7284#

2) στο κάτω που λέει usb είναι στο PDA λογικά. πήγαινέ το στο MODEM και μετά πάλι στο PDA

 

αδερφε να σε κερασω....αυτο ηταν!!!!!!τωρα επιτελους βλεπει το κινητο μου.χιλια ευχαριστω.βεβαια δεν μου το rootαρει τωρα.μου λεει access denied

Link to comment
Share on other sites

αδερφε να σε κερασω....αυτο ηταν!!!!!!τωρα επιτελους βλεπει το κινητο μου.χιλια ευχαριστω.βεβαια δεν μου το rootαρει τωρα.μου λεει access denied

 

χμμ τι εννοείς? που σου βγάζει access denied?

Link to comment
Share on other sites

χμμ τι εννοείς? που σου βγάζει access denied?

 

failed to copy 'root.zip to sd card/update.zip:Permission denied

Αυτο ακριβως γραφει

Link to comment
Share on other sites

failed to copy 'root.zip to sd card/update.zip:Permission denied

Αυτο ακριβως γραφει

 

μην πατήσεις το .exe που αρχιζει η εφαρμογή. πάτα το rootme.bat. και μην ξεχάσεις να βάλεις το κινητό σου σε debug mode

Edited by kyrillos13
Link to comment
Share on other sites

μην πατήσεις το .exe που αρχιζει η εφαρμογή. πάτα το rootme.bat. και μην ξεχάσεις να βάλεις το κινητό σου σε debug mode
Δυστυχως παλι τα ιδια...

 

το ξαναεκανα και ειμαι....rooooottt!!!αδερφε εισαι φοβερος.και παλι χιλια ευχαριστω και συγχαρητηρια.τωρα απο οτι καταλαβα εχω πολυ διαβασμα....

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση αν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα μηνύματα χρηστών
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy 3 (Ι5800)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...