Jump to content

Samsung Galaxy 3 (Ι5800)


paschos76
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατεβασε από market το quick settings και έτσι θα ρυθμίζεις εσύ ποτε θα ανοίγει 3g-2g/wifi/bluetooth και επιπλέον ενταση ήχων κλπ κλπ. Είναι απο τα must have apps

 

Το έχω στο Μονό GSM άλλα πάλι κατεβάζει από το ίντερνετ. Θα κατεβάσω και την εφαρμογή που μου είπες να δοκιμάσω.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καταφερα και το εφτιαξα... λοιπον τωρα ασχολουμαι και μου εχει φαει απειρο χρονο αλλα εχω καπως χαθει με τα roms.. τι παιζει? ποιοσ ειναι ο ασφαλεστεροσ τροπος..? εχει κατεβασει κανεις? το rom manager που απο οτι εχω καταλαβει ειναι το καλυτετο δεν εχει το samsung galaxy 3 στις επιλογές του για να κανει flash... το εχει δοκιμασει κανεις?

ΥΣ.. υπάρχει τροπος να κατεβαζω apps που θελουν λεφτα?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας!

 

να κάνω μια ερώτηση μήπως είναι εύκολο να μου πει κάποιος ποια προγράματα ειναι must have?

 

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

quick settings για να ρυθμιζεις ευκολα gps kai wifi

gpsopt kai gps booster που βοηθανε παρα πολυ το gps

autokiller που το ρυθμιζεις και δε σου τρωει το κιν ολη τη ram και κολλαει λιγοτερο

android terminal emulator οπου γραφεισ προγραμματακια για το κιν και ετσι εχεισ πχ. livewallparer

appbrain app market που ειναι αλλος ενασ browser για free apps

root explorer η android mate στο οποιοσ ελεγχεις τα αρχεια του system..

και αμα πληρωσεις ειναι πολυ καλα τα εξης:

tasker για να εχεις περισσοτερουσ αυτοματισμους

rom manager στο οποιο ρυθμιζεις και παιζεις ολα τα παιχνιδια απο simulators οπως Game Boy Advance αλλα αθτο δε ξερω ακομα να το ρυθμιζω..

Υ.Σ: βασικη προυποθεση το root....

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

είναι η πρώτη επαφή και δέν γνωρίζω και πολά πράγματα.Μία ερώτηση εάν γνωρίζει κάποιος .Εάν υπάρχει περίπτωση μεταφοράς του mls από την κάρτα των 2 giga σε μεγαλύτερης χωρητικότητας κάρτα

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά!Επειδή ψάχνω τελευταία για κινητό, μπορεί κάποιος να μου πει εαν η συσκευή παρουσιάζει τίποτα προβλήματα;Στην αρχή σκεφτόμουν το χ8 αλλά μου είπαν δεν υπάρχει στη cosmote..Και κάτι ακόμη, Το πληκτρολογιο για να γράφεις μήνυμα είναι μόνο qwerty ή μπορεί να εμφανίζονται οι αριθμοί - γράμματα όπως στα κλασσικά κινητά με τα κουμπιά; Edited by tiraklakis
Link to comment
Share on other sites

Το έχω στο Μονό GSM άλλα πάλι κατεβάζει από το ίντερνετ. Θα κατεβάσω και την εφαρμογή που μου είπες να δοκιμάσω.

Ευχαριστώ

 

καλό είναι το quick settings αλλά για άλλα πράγματα :P. Εγώ έχω βάλει το Mobile data controller από το market και έχω το κεφάλι μου ήσυχο όταν δεν έχω wifi.

 

καλησπέρα

είναι η πρώτη επαφή και δέν γνωρίζω και πολά πράγματα.Μία ερώτηση εάν γνωρίζει κάποιος .Εάν υπάρχει περίπτωση μεταφοράς του mls από την κάρτα των 2 giga σε μεγαλύτερης χωρητικότητας κάρτα

 

κατά 99% όχι :/

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση αν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα μηνύματα χρηστών
Link to comment
Share on other sites

quick settings για να ρυθμιζεις ευκολα gps kai wifi

gpsopt kai gps booster που βοηθανε παρα πολυ το gps

autokiller που το ρυθμιζεις και δε σου τρωει το κιν ολη τη ram και κολλαει λιγοτερο

android terminal emulator οπου γραφεισ προγραμματακια για το κιν και ετσι εχεισ πχ. livewallparer

appbrain app market που ειναι αλλος ενασ browser για free apps

root explorer η android mate στο οποιοσ ελεγχεις τα αρχεια του system..

και αμα πληρωσεις ειναι πολυ καλα τα εξης:

tasker για να εχεις περισσοτερουσ αυτοματισμους

rom manager στο οποιο ρυθμιζεις και παιζεις ολα τα παιχνιδια απο simulators οπως Game Boy Advance αλλα αθτο δε ξερω ακομα να το ρυθμιζω..

Υ.Σ: βασικη προυποθεση το root....

 

Ευχαριστώ πολυ!

τα emulator τα εχω βάλει πρωτα πρώτα :)

και του GBA, S-NES and SEGA Mega Drive

με τα προγράματα τα ειχα βρει λιγο σκουρα, δεν ηξερα τι να εγκαταστησω π.χ για να μην μπαινει στο internet οταν δεν εχω wifi, να κλεινω προγραματα που μου τρωνε την μπαταρια και ram

 

ευχαριστω και παλι θα τα δοκιμασω ολα

Υ.Σ: ειμαι root :)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά!Επειδή ψάχνω τελευταία για κινητό, μπορεί κάποιος να μου πει εαν η συσκευή παρουσιάζει τίποτα προβλήματα;Στην αρχή σκεφτόμουν το χ8 αλλά μου είπαν δεν υπάρχει στη cosmote..Και κάτι ακόμη, Το πληκτρολογιο για να γράφεις μήνυμα είναι μόνο qwerty ή μπορεί να εμφανίζονται οι αριθμοί - γράμματα όπως στα κλασσικά κινητά με τα κουμπιά;

 

Το πληκτρολόγιο γίνεται πανευκολα οπως θες ακομα και οπως αυτο με τα κλασσικα κινητα με τα κουμπια που θελεις (η και απλα να σχεδιαζεις με το δαχτυλο τα γραμματα). Τωρα για προβληματα , εγω 3 βδομαδες που το εχω δεν ειδα κανενα προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας!

 

να κάνω μια ερώτηση μήπως είναι εύκολο να μου πει κάποιος ποια προγράματα ειναι must have?

 

ευχαριστώ.

 

εμενα ενα προγραμμα must have που μ'αρεσει ειναι το mapdroid γιατι κατεβαζεις μια φορα χαρτες αποθηκευμενους στο κινητο και ετσι λειτουργεις το gps χωρις να χρειαζεται να εισαι συνδεμενος στο internet εφοσον κινησαι. Ενταξει, δεν ειναι τοσο αναλυτικοι οσο αυτοι του google αλλα αξιζει.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως μπορει να με βοηθησει καποιος?

Δεν μπορω με τιποτα να συνδεσω το Galaxy 3 μου με το KIES.

Μολις το βασω στην USB κανει πως συνδεετε και μενει εκει.

Καμια αντιδραση.

Πρεπει να κανω καμια ρυθμιση?

Θελω να συγχρονισω τις επαφες μου αλλα ματαια!

Link to comment
Share on other sites

Μηπως μπορει να με βοηθησει καποιος?

Δεν μπορω με τιποτα να συνδεσω το Galaxy 3 μου με το KIES.

Μολις το βασω στην USB κανει πως συνδεετε και μενει εκει.

Καμια αντιδραση.

Πρεπει να κανω καμια ρυθμιση?

Θελω να συγχρονισω τις επαφες μου αλλα ματαια!

 

πηγαινε ρυθμισεις---πληροφοριες σχετικα με το τηλεφωνο---ρυθμισεις usb και επελεξε samsung kies.

ισως αυτο σου λυσει το προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

επειδη ειμαι στο τσακ απο το να το αγορασο το κινητο, θα ηθελα να μου πειτε αν παιρνει το skype και επισης δεν ειδα καποια εφαρμογη για το facebook στο μενου ενω το galaxy s ειχε... με ενδιαφερει πολυ το facebook...

 

 

απο αποψη ηχου πως ειναι? τα ακουστικα του ειναι οκ? το iphone εχει καλυτερη ποιοτητα ηχου?

Link to comment
Share on other sites

πηγαινε ρυθμισεις---πληροφοριες σχετικα με το τηλεφωνο---ρυθμισεις usb και επελεξε samsung kies.

ισως αυτο σου λυσει το προβλημα.

 

Και παλι τιποτα, ηταν ηδη στο KIES.

Κανει πως συνδεετε συνεχεια, το αφηνω κανενα 10λεπτο και συνεχιζει.....

Τι μπορει να φταίει?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα.καλως σας βρηκα galaxycos.ρε παιδια εχω θεμα παρολο που επιλεγω ελληνικα στο κειμενο μυνηματων δεν μου γραφει και δεν εμφανιζει πουθενα ελληνικα.εχω θεμα με το τηλεφωνο η ειναι bug?και αν ναι πως λυνετε?
Link to comment
Share on other sites

Και παλι τιποτα, ηταν ηδη στο KIES.

Κανει πως συνδεετε συνεχεια, το αφηνω κανενα 10λεπτο και συνεχιζει.....

Τι μπορει να φταίει?

 

οταν συνδεεσε πρεπει το τηλ να ειναι σε αναμονη.κατι αλλο δεν μπορω να σκεφτω..

Link to comment
Share on other sites

επειδη ειμαι στο τσακ απο το να το αγορασο το κινητο, θα ηθελα να μου πειτε αν παιρνει το skype και επισης δεν ειδα καποια εφαρμογη για το facebook στο μενου ενω το galaxy s ειχε... με ενδιαφερει πολυ το facebook...

 

 

απο αποψη ηχου πως ειναι? τα ακουστικα του ειναι οκ? το iphone εχει καλυτερη ποιοτητα ηχου?

 

Για το skype δες εδώ

 

για το facebook δεν είδα κάτι αλλά θα υπαρχή κάτι στο market

Link to comment
Share on other sites

επειδη ειμαι στο τσακ απο το να το αγορασο το κινητο, θα ηθελα να μου πειτε αν παιρνει το skype και επισης δεν ειδα καποια εφαρμογη για το facebook στο μενου ενω το galaxy s ειχε... με ενδιαφερει πολυ το facebook...

 

 

απο αποψη ηχου πως ειναι? τα ακουστικα του ειναι οκ? το iphone εχει καλυτερη ποιοτητα ηχου?

 

 

Facebook εχει κανονικα εφαρμογη (ακομα και για chat) , το skype δεν νομιζω οτι λειτουργει κανονικα ακομα !

Link to comment
Share on other sites

Και παλι τιποτα, ηταν ηδη στο KIES.

Κανει πως συνδεετε συνεχεια, το αφηνω κανενα 10λεπτο και συνεχιζει.....

Τι μπορει να φταίει?

 

Νομίζω ότι εάν έχεις κανένα usb stick για ίντερνετ αυτό φταίει και δεν μπορεί να βρει το κινητό. Εάν έχεις δοκίμασε χωρίς αυτό

Link to comment
Share on other sites

Έχω περάσει σ' ενός φίλου το galaxy 3 το handcent sms, γιατί μου έλεγε ότι δεν μπορεί να γράψει sms με 160 χαρακτήρες.

Κι ενώ στο desire μου και στο galaxy s του αδερφού μου δουλεύει σωστά, στο galaxy 3 ακόμη και με το handcent sms γράφει 70 χαρακτήρες.

 

Αντιμετωπίζει και άλλος το ίδιο πρόβλημα, να μου πει πώς και αν το διόρθωσε για να τον βοηθήσω;

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας...Σκεφτομαι να γινω κατοχος ενος Samsung i5800 Galaxy 3 και εχω διαβασει ολα τα ποστ στο θεμα αυτο. Ομως εχω μερικες αποριες.

Να προσθεσω οτι θα γινω για πρωτη φορα κατοχος ενος smartphone αρα δεν εχω εμπειριες απο Android και δεν γνωριζω πολλα.

1ον: το κινητο τελικα τι εμφανιση εχει? γιατι το εχο δει με 2 διαφορετικες εμφανισεις

π.χ.

h**p://1.bp.blogspot.com/_wcJc_6kRIvQ/TC3h3yh6VmI/AAAAAAAAAB4/xvTj09pMN0E/s1600/galaxy3.jpg

και

η δευτερη ειναι οπως αυτη στο πρωτο ποστ του θεματος(που φαινεται σαν να εχει 4 κουμπια κατω απο την οθονη)

2ον: να περιμενω την καινουργια εκδοση την 2.2 ? και αυτη η καινουργια εκδοση τι οφελη πιστευετε οτι θα εχει απο την τωρινη 2.1?

3ον: σχετικα με τους χαρτες που δινουν δωρο, τους δινουν μεσα σε καρτα μνημης και τους κανεις εγκατασταση απο μονος ή θα βαλεις την καρτα και θα ειναι ετοιμο το GPS?

4ον: Απο που να το παρω γιατι εχω διαπιστωσει οτι τα κινιτα απο Vodafone κρατανε περισσοτερο η μπαταρια τους απ'οτι απο αυτα απο την Cosmote. Και με την καινουργια εκδοση την 2.2 πιστευετε θα εχει λυθει αυτο το προβλημα?

Προς το παρον αυτα. Οταν θα το αποφασισω να το αγορασω θα ηθελα την πολυτιμη βοηθεια σας γιατι δεν γνωριζω σχετικα με το ποια προγραμματα πρεπει να βαλω,π.χ. που να μην συνδεεται απο μονο του.

Ευχαριστω εκ των προτερων και συγνωμη για το μεγαλο ποστ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας...Σκεφτομαι να γινω κατοχος ενος Samsung i5800 Galaxy 3 και εχω διαβασει ολα τα ποστ στο θεμα αυτο. Ομως εχω μερικες αποριες.

Να προσθεσω οτι θα γινω για πρωτη φορα κατοχος ενος smartphone αρα δεν εχω εμπειριες απο Android και δεν γνωριζω πολλα.

1ον: το κινητο τελικα τι εμφανιση εχει? γιατι το εχο δει με 2 διαφορετικες εμφανισεις

π.χ.

h**p://1.bp.blogspot.com/_wcJc_6kRIvQ/TC3h3yh6VmI/AAAAAAAAAB4/xvTj09pMN0E/s1600/galaxy3.jpg

και

η δευτερη ειναι οπως αυτη στο πρωτο ποστ του θεματος(που φαινεται σαν να εχει 4 κουμπια κατω απο την οθονη)

2ον: να περιμενω την καινουργια εκδοση την 2.2 ? και αυτη η καινουργια εκδοση τι οφελη πιστευετε οτι θα εχει απο την τωρινη 2.1?

3ον: σχετικα με τους χαρτες που δινουν δωρο, τους δινουν μεσα σε καρτα μνημης και τους κανεις εγκατασταση απο μονος ή θα βαλεις την καρτα και θα ειναι ετοιμο το GPS?

4ον: Απο που να το παρω γιατι εχω διαπιστωσει οτι τα κινιτα απο Vodafone κρατανε περισσοτερο η μπαταρια τους απ'οτι απο αυτα απο την Cosmote. Και με την καινουργια εκδοση την 2.2 πιστευετε θα εχει λυθει αυτο το προβλημα?

Προς το παρον αυτα. Οταν θα το αποφασισω να το αγορασω θα ηθελα την πολυτιμη βοηθεια σας γιατι δεν γνωριζω σχετικα με το ποια προγραμματα πρεπει να βαλω,π.χ. που να μην συνδεεται απο μονο του.

Ευχαριστω εκ των προτερων και συγνωμη για το μεγαλο ποστ.

 

1.εμφάνιση εδω

2.αγόρασε το και όταν βγει η 2.2 την περνάς.

3.έχω Google Maps και δεν έκανα καμία εγκατάσταση(vodafone) και λειτουργούν χωρίς την κάρτα sd

4. Για το αν η 2.2 βοηθάει στην κατανάλωση της μπαταρίας δεν το γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

1.εμφάνιση εδω

2.αγόρασε το και όταν βγει η 2.2 την περνάς.

3.έχω Google Maps και δεν έκανα καμία εγκατάσταση(vodafone) και λειτουργούν χωρίς την κάρτα sd

4. Για το αν η 2.2 βοηθάει στην κατανάλωση της μπαταρίας δεν το γνωρίζω.

 

Ευχαριστω φιλε μου για την γρηγορη απαντηση και κατι αλλο που δεν διευκρινισα στο αρχικο ποστ

Οταν βγει η νεα εκδοση η 2.2 θα ξανα ανακοινωθει το κινητο αλλα θα λεει οτι θα εχει την 2.2 ? συγνωμη αν ρωταω πατατες αλλα δεν ξερω πολλα.

Link to comment
Share on other sites

απο αποψη ηχου πως ειναι? τα ακουστικα του ειναι οκ? το iphone εχει καλυτερη ποιοτητα ηχου?

 

Η ποιότητα ήχου με τα stock ακουστικά είναι ελεεινή. Ωστόσο, αν χρησιμοποιήσεις καλά ακουστικά έχει πολύ καλή ποιότητα ήχου. Ενδεχομένως λίιιγο υπερτονισμένα πρίμα αλλά σαν συνολική αποτίμηση και έχοντας περάσει αρκετά mp3 players απ΄τα χέρια μου μπορεώ να πώ ότι είναι πολύ καλή η ποιότητα.

 

Δυστυχώς σύγκριση με iphone δε μπορώ να κάνω γιατί δεν έχω.

Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy 3 (Ι5800)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...