Jump to content

Samsung Galaxy 3 (Ι5800)


paschos76
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω να ρωτησω αν το ασημενιο το κουμπι στο κατε μερος του κινητου κανει τιποτα ή είναι μονο για εφφε;

 

Κλείνει τις ανοιχτές εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Βασικα δεν διατυπωσα σωστα την ερωτηση! Εννοουσα αν το ασημενιο περιβλημα στο κεντρικο κουμπι κανει κατι ή αν ειναι για εφφε; Αν πατωντας το δεξια-αριστερα-πανω-κατω κανει καμια ενεργεια! :D
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους..Το κινητό το έχω σχεδόν 10 μέρες και είπα να γραψω και εγώ τις εμπειρίες μου..

1.Μπαταρία..Όταν μιλαώ αρκετές ώρες κραταέι το πολύ 1,5 μέρα..Αν απλά σερφάρω και χαζεύω με τα ατελείωτα apps τοτε ξεπερνάει τις 2 μέρες..Παρατήρησα σημαντική διαφορα όταν άλλαξα το δίκτυο απο 3g σε 2g..

2.Οθόνη...Όντως αφήνει δαχτυλιές και έχει ένα μικρό θεματάκι στον ήλιο αλλά σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένος

3.Απόκριση...Είναι ανάλογη των εφαρμογών που έχουμε εγκαταστήσει και της κάρτας μνήμης που έχουμε..

4.Wifi....Καλό σήμα και ικανοποιητική φόρτωση των σελίδων..ΠΡΟΣΟΧΗ σε όσους πάνε να εγκαταστήσουν καινούργιο δίκτυο(έχει επιλόγη "Προσθήκη δικτύου") να μην κάνουν λάθος σε κωδικούς γιατι θα κολλήσει το κινητο, δεν θα βρίσκει κανένα δικτυο και ούτε θα κάνει σάρωση..Για να διορθωθεί θα πρέπει να κάνετε επαναφορά στις εργοσταστιακές ρυθμίσεις και θα χάσετε οτι έχετε εγκαταστησει και όλα τα τηλέφωνα..

5.Gps...Όταν ειμαι σε ανοιχτό μέρος πχ.εθνική,παραλία.. βρίσκει αμέσως δορυφόρους και έχει καλή απόδοση..Μέσα στην πόλη που έχει πολλές παρεμβολές και δεν λοκάρει σε αρκετούς δορυφόρους έχω μια απόκριση 50-60 μέτρων..

6.Χάρτες MLS...Είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα με την εγκατάσταση στην αρχη αλλα τελικά ηταν δικό μου λάθος και όχι της κάρτας sd..Όταν τοποθετείται την κάρτα περιμένετε 2-3 λεπτά να φορτωσει πλήρως και μετα να κάνετε την εγκατασταση..Πάντως αξίζει να πω συγχαρητηρια στην εταιρία που τους πήρα τηλ για το πρόβλημα και μου έστειλαν καινούρια κάρτα sd μέσα σε λιγότερο απο 24 ώρες..

 

Υ.Γ.Συγνώμη για το μεγάλο πόστ.Ελπίζω να βοήθησα..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Θα ήθελα να ρωτήσω αν η εν λόγω συσκευή υποστηρίζει live wallpapers. Κατέβασα κάποια μα δεν βλέπω να δουλεύουν... Τέλος ενώ κατέβασα τον dolphin browser hd δεν παίζει βιντεάκια και θέλει flash player (κάπου είχα διαβάσει πως υποστηρίζει flash).

 

Από όσο ξέρω για να παίξει τα live wallpapers θα πρέπει να είσαι συνδεδεμένος στο internet..Όσο για το flash έχω την εντύπωση οτι δεν υποστηρίζεται αλλα στην αναβάθμιση στο 2.2 θα μπορούμε να το εγκαταστησουμε..

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη η μπαταρια το οτι κραταρει 4-5 μερες που γραφτηκε εδω μεσα ειναι μονο εαν το κινητο το εχουμε και καθεται οποτε λογικο ειναι σε 5 μερες να θελει φορτισει! Η φωτογραφιες και η ληψη βιντεο ειναι ικανοποιητικες;
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη η μπαταρια το οτι κραταρει 4-5 μερες που γραφτηκε εδω μεσα ειναι μονο εαν το κινητο το εχουμε και καθεται οποτε λογικο ειναι σε 5 μερες να θελει φορτισει! Η φωτογραφιες και η ληψη βιντεο ειναι ικανοποιητικες;

 

Η αλήθεια είναι οτι εμένα το περισσότερο που μου έχει κρατήσει η μπαταρία ειναι 2 μέρες και κάτι..Αποψή μου είναι ότι αν μιλάς πάρα πολύ στο τηλέφωνο ίσως έχεις πρόβλημα..Τα βίντεο και οι φωτογραφίες είναι απλά ικανοποιητικές..

 

Υ.Γ.Μην ξεχνάμε ότι πρόκειται για ένα κινητό των 240 ευρώ..Θα το πρότεινα ανεπιφυλακτα σε ένα χρήστη που θέλει να κάνει τα πρώτα του βήματα στην κατηγορία των smartphone..Έχει τα πάντα και συμφέρει...!!!

Edited by festina
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιωνω το μιαμισι μερα διαρκεια μπαταριας αν μιλας, 4-5 μερες δεν εχω δει ποτε με τη χρηση που κανω
Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα. Θα ήθελα να ρωτήσω δύο πραγματάκια:

1) Υπάρχει μετρητής δεδομένων?

2)Έχετε παρατηρήσει να αναβοσβήνουν για λίγο τα βελάκια (πράσινο-κόκκινο) της λήψης δεδομένων καμιά φορά χωρίς να είστε στο ιντερνετ (φοβάμαι πιθανές χρεώσεις).

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Link to comment
Share on other sites

thalassi

 

2.Και εγώ τα έχω δεί και μαλών κάποια προγραμματάκια έχουν πρόσβαση

στο ιντερνετ.

(Λογαργιαζμοι και συνχρονισμου-Συνεχης συνχρονισμος)

(Οι εφαρμογες μπορουν να κανουν συνχρονισμο αποστολη και ληψη)

Πως αποτρεπουμε να συνδεεται μονο του στο ιντερνετ?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3306943#post3306943

Edited by giorgio_ioa
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα. Θα ήθελα να ρωτήσω δύο πραγματάκια:

1) Υπάρχει μετρητής δεδομένων?

2)Έχετε παρατηρήσει να αναβοσβήνουν για λίγο τα βελάκια (πράσινο-κόκκινο) της λήψης δεδομένων καμιά φορά χωρίς να είστε στο ιντερνετ (φοβάμαι πιθανές χρεώσεις).

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

1.Δεν εχω δει πουθενα μαλλον πρεπει να κατεβασουμε

2.Οχι,οποτε πρεπει να προσεξεις και να το ρυθμισεις να μην κατεβαζει μονο του

Δες και την απαντηση πιο πανω στο 121

Edited by takpanos
Link to comment
Share on other sites

thalassi

 

2.Και εγώ τα έχω δεί και μαλών κάποια προγραμματάκια έχουν πρόσβαση

στο ιντερνετ.

(Λογαργιαζμοι και συνχρονισμου-Συνεχης συνχρονισμος)

(Οι εφαρμογες μπορουν να κανουν συνχρονισμο αποστολη και ληψη)

Πως αποτρεπουμε να συνδεεται μονο του στο ιντερνετ?

http://www.myphone.gr/forum/showthre...43#post3306943

 

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες απλά η παραπάνω διεύθυνση που μου δίνεις έχει κάποιο πρόβλημα και δεν με αφήνει να μπω...

Link to comment
Share on other sites

για δοκίμασε τώρα στη παραπάνω διεύθυνση στο Αρχικό μήνυμα και δες το #75 Edited by giorgio_ioa
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι στο θέμα της μπαταρίας. Μου κρατάει 4 με 5 μέρες γεμάτες. Χρήση κάθε μέρα: Μισή με μια ώρα εισερχόμενες εξερχόμενες, καμιά ώρα wifi, καμιά ωρίτσα στο διαδίκτυο και στα email, ενασχόληση με μερικές εφαρμογές και γενικώς δεν του λείπει το πείραγμα. Τα έχω στο 2G πάντα και με κομμένο τις περισσότερες ώρες τον αυτόματο συγχρονισμό (δεν ξέρω αν αυτό παίζει ρόλο). Όσες εφαρμογές είναι ενεργοβόρες και όχι ιδιαίτερα χρήσιμες τις έχω απεγκαταστήσει. SMS δε στέλνω ή πολύ σπάνια από κανένα. Με τη φωτογραφική μηχανή τραβάω φωτό αλλά όχι πολλές και από μουσική λίγα πράγματα. Και δοκιμάζω και το GPS, το οποίο παρεπιπτόντως όταν δεν πιάνει καλό σήμα έχει όντως απόκλιση 30 - 40 μέτρα.
Link to comment
Share on other sites

Για όσους θέλουν καλό app για να ελέγχουν την διαρκεια των κλήσεων,τoν αριθμο των μηνυματων και το μέγεθος των ΚΒ ειναι το "PhoneUsage"
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπέρα!!δουλεψα λιγο εχτες το κινητό σε ενα μαγαζί και νομίζω πως για τα λεφτά του είναι το καλυτερο κινητό στο ειδος του...σκεφτομαι να το αγορασω καποια στιγμη.αναβαθμιση σε 2.2 froyo θα παρει και αν ναι γνωριζετε περιπου πότε?ευχαριστω προκαταβολικα!

visit my photostream

Vaggelis Skoulaxenos

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπέρα!!δουλεψα λιγο εχτες το κινητό σε ενα μαγαζί και νομίζω πως για τα λεφτά του είναι το καλυτερο κινητό στο ειδος του...σκεφτομαι να το αγορασω καποια στιγμη.αναβαθμιση σε 2.2 froyo θα παρει και αν ναι γνωριζετε περιπου πότε?ευχαριστω προκαταβολικα!

 

Προς το παρόν έχει βγει η 2.2 beta για Galaxy S οπότε φαντάζομαι πως σε κανένα μήνα θα βγει και για το 3..

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση ακομα..εφαρμογες στο android market υπάρχουν πολλες για αυτο το κινητό γιατί βλεπω οτι η οθόνη δεν εχει και την μεγαλυτερη αναλυση της αγορας??

visit my photostream

Vaggelis Skoulaxenos

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση ακομα..εφαρμογες στο android market υπάρχουν πολλες για αυτο το κινητό γιατί βλεπω οτι η οθόνη δεν εχει και την μεγαλυτερη αναλυση της αγορας??

 

Στις εφαρμογές που έχουν σχέση με ρυθμίσεις και εργαλεία δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα..Μόνο σε 1-2 παιχνίδια παρατήρησα κακή λειτουργία λόγω της μέτριας ανάλυσης..

Edited by festina
Link to comment
Share on other sites

Βγηκε ενα app για το gps που το κανει να κλειδωνει μεσα σε δευτερολεπτα (με ενεργοποιημενο το a-gps).

Δοκιμαστε το, ψαξτε το με τις λεξεις κλειδια octy ή gpsopt στο Android market.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρεται! :)

Μια φίλη μου πήρε σήμερα το κινητό. Κι ενω έχει δωρεάν ίντερνετ από το free2go δεν μπορεί να συνδεθεί. Χρειάζονται κάποιες ρυθμίσεις? Κι αν ναι , ποιες? Ευχαριστώ!

WIND :D
Link to comment
Share on other sites

Χαιρεται! :)

Μια φίλη μου πήρε σήμερα το κινητό. Κι ενω έχει δωρεάν ίντερνετ από το free2go δεν μπορεί να συνδεθεί. Χρειάζονται κάποιες ρυθμίσεις? Κι αν ναι , ποιες? Ευχαριστώ!

 

ΚΑΙ ΕΓΩ Π ΕΙΧΑ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΣΕ WIND ΔΕΝ ΕΜΠΑΙΝΕ -ΠΕΡΙΕΡΓΟ- Π.Χ. ΑΝ ΠΑΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ->ΑΣΥΡΜΑΤΗ ΕΠΙΚ.->ΔΙΚΤΥΑ ΚΙΝ. ΤΗΛ.->ΟΝΟΜΑΤΑ ΣΗΜΕΙΩΝ ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ ...ΔΕ Μ ΕΒΓΑΖΕ ΤΠΤ, ΕΝΩ ΜΕ ΤΗΝ COSMOTE Π ΕΧΩ ΒΓΑΖΕΙ: -COSMOTE INTERNET, -COSMOTE MMS

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες,

διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ.

Edited by gianpithio
Link to comment
Share on other sites

Χαιρεται! :)

Μια φίλη μου πήρε σήμερα το κινητό. Κι ενω έχει δωρεάν ίντερνετ από το free2go δεν μπορεί να συνδεθεί. Χρειάζονται κάποιες ρυθμίσεις? Κι αν ναι , ποιες? Ευχαριστώ!

 

Settings-> Mobile Networks-> Access Point Names->κανεις create ένα νέο apn με

Name: Wind Internet

APN: gint.b-online.gr όλα τα άλλα default και apn type: internet και λογικά συνδέεσαι.

Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy 3 (Ι5800)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...