Jump to content

Samsung B7722 Dual SIM


soublaki-3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα και εδώ αδέλφια... έκανα την ίδια ερώτηση και στο thread για το 5722, οπώτε αν έχει απαντηθεί εδώ μη βαρέσετε...... ;)

 

"αν έχουμε μια 2in1 sim της Cosmote πχ, (2 προσωπικές γραμμές συμβόλαιο-κάρτα) και θέλουμε να την χρησιμοποιήσουμε ταυτόχρονα με μια wind πχ, (1 εταιρική γραμμή) η 2in1 της Cosmote θα παίξει σωστά, θα την δει η συσκευή ή όχι????"

 

thnks!!!!! :)

To most people, the sky is the limit. To those who love aviation, the sky is home.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 366
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ευχαριστώ πολύ .... κάτι ακόμα ο συγχρονισμός με το outlook είναι σωστός? δηλ ξεχωρίζει το επώνυμο από το όνομα, κρατάει τον ορισμό αν ένας αριθμός είναι κινητός ή σταθερός ή fax κλπ όπως τον έχουμε βάλει στο Outlook?
To most people, the sky is the limit. To those who love aviation, the sky is home.
Link to comment
Share on other sites

Help αδέλφια ... αν το ξέρουμε για πείτε γιατί είναι βασικό για την αγορά του τηλ/νου ο συγχρονισμός επαφών ....
To most people, the sky is the limit. To those who love aviation, the sky is home.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση ... οι κοντά 700 επαφές μου από Nokia συσκευή και η 2in1 SIM θα ήταν οι μόνοι ανασταλτικοί παράγοντες για να μην αγοραστεί το τηλεφωνάκι για μένα....

 

ευχαριστώ και πάλι και καλημέρα!!!!! :)

To most people, the sky is the limit. To those who love aviation, the sky is home.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πρωτα απο ολα χρονια πολλα και καλη χρονια να εχουμε, να σας ρωτησω τελικα το κινητο τι λεει εσεις που το πηρατε ειναι καλο???

σε σχεση με το Β5722 ειναι πολυ καλυτερο?

Περιμενα να πεσει η τιμη αρκετα και λεω να το αγορασω

Link to comment
Share on other sites

μην ξεχνάμε ότι είναι τα πρώτα βήματα σε αυτού του είδους τα κινητά... οπότε θα έλεγα πως προς το παρόν τουλάχιστον προορίζονται "μόνο" για επαγγελματική χρήση ... και εννοώ για να μην παρεξηγηθώ, ότι όταν έχεις ένα τέτοιο τηλ για επαγγελματική χρήση δεν σε νοιάζει και τόσο ούτε η φωτό του ούτε τα άλλα gadgets ... απλά να δουλεύουν καλά και οι 2 SIM και να έχεις γρήγορο σχετικά μενού για τις επαφές κλπ ..... :-)
To most people, the sky is the limit. To those who love aviation, the sky is home.
Link to comment
Share on other sites

μην ξεχνάμε ότι είναι τα πρώτα βήματα σε αυτού του είδους τα κινητά... οπότε θα έλεγα πως προς το παρόν τουλάχιστον προορίζονται "μόνο" για επαγγελματική χρήση ... και εννοώ για να μην παρεξηγηθώ, ότι όταν έχεις ένα τέτοιο τηλ για επαγγελματική χρήση δεν σε νοιάζει και τόσο ούτε η φωτό του ούτε τα άλλα gadgets ... απλά να δουλεύουν καλά και οι 2 SIM και να έχεις γρήγορο σχετικά μενού για τις επαφές κλπ ..... :-)

Αυτο το καταλαβενω απλα για θεμα ευκολιας το προτιμαω πλεων δεν με νοιαζει τοσο

τα χαρακτηριστικα του, απλα αν μπορω να βαλω τις επαφες ευκολα, να κραταει η μπαταρια και αν το χρειαστω ποτε να μπω ιντερνετ ή να βγαλω καμια φοτο

αυτα ειναι που με ενδιαφερουν

 

Ρε παιδια τι γινεται και η τιμη ανεβηκε???

το e-shop μεχρι χθες το πρωι το ειχε 249ευρω εξαντληθηκε και σημερα που μπηκα (τωρα δηλαδη) το εφεραν ξανα στην τιμη 279ευρω 30 ευρω διαφορα??? απο που και ως που?

πηρα τηλ και ρωτησα και μου ειπαν νεα παραλαβη... μονο στην ελλαδα γινονται αυτα.

Επισεις και αλλα καταστηματα ανεβασαν την τιμη ενω προχθες το εβρισκες απο 248 ευρω τωρα το βρισκεις απο 255.

Πραγματικα πραγματα αδειανοητα 30 ευρω πανω η τιμη μεσα σε μια μερα...

Να σημειωσω οτι δεν θελω να κανω δυσφημιση στο μαγαζι. Εξαλλου τις περισσοτερες αγορες μου απο εκει τις κανω γιαυτο και περιμενα να το ξανα φερουν.

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση αν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα μηνύματα χρηστών
Link to comment
Share on other sites

Ειναι καλυτερο αλλα δεν δικαιολογουνται τοσα χρηματα.χαλια καμερα.ομως ειναι 3g για την μια καρτα,εχει αρκετα καλη οθονη λιγο αργη στην αποκριση. Καλυτερα να περιμενεις να πεσει στα 180 με 200.

 

Το θεμα ειναι οτι χρειαζομαι ενα κινητο dual sim(επωνυμο παντα) και επειδη εχω το samsung 8510i innov8 δεν θελω να παρω το 5722 γιατι μου φενετε οτι πεφτω πολυ σε σεχση με αυτο που εχω. Θα φτασει τοσο η τιμη του ομως? απο οτι βλεπω αρχιζει και εξαντλειται με συνεπεια μερικοι να αρχιζουν να ανεβαζουν τις τιμες τους.

Link to comment
Share on other sites

χα .... 299euros στο Πλαίσιο... τι γίνεται ρε γ..΄το???? παίζουν μεταξύ τους ποιός θα το πουλάει πιό ακριβά???? ...... έλεος δηλ ..... :(
To most people, the sky is the limit. To those who love aviation, the sky is home.
Link to comment
Share on other sites

Μας εχουν τρελανει... ειπαν να ανεβασουν τις τιμες για να μας βοηθησουν χαχαχαχα.

απο εξωτερικο συμφωνω μαλιστα το ειχα βρει οταν εδω ειχε 380 νομιζω 280 δηλ στην τιμη που το δινουν τωρα εδω φαντασου στο εξωτερικο.Δυστυχως δεν ξερω πως μπορω να κανω μια τετοια αγορα απο εξωτερικο καθως απο οτι γνωριζω το τηλεφωνο μπορει να ειναι κλειδωμενο και να μην δεχετε καρτα ελληνικη και δεν θα εχει ελληνικα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση.

 

Αν αναφερεσε για το κινητο οτι δεν υπαρχει περιπτωση να ειναι κλειδωμενο τοτε τι σημαινει στο e-bay οταν λενε κινητο unlocked και στο αλλο δεν υπαρχει?

Link to comment
Share on other sites

Σε λίγα μοντέλα πια είναι κλειδωμένα ως προς το δίκτυο. Στο B7722 επειδή το έχω ψάξει είναι ξεκλείδωτο.

 

Αν πάρω τηλέφωνο στο κέντρο εξυπηρέτησης πελατών και μου πει πατήστε το 1, πατιέται η οθόνη αφής;

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων. Πατάμε "τροποποίηση" για να προσθέσουμε κάτι σε υπάρχον μήνυμα.
Link to comment
Share on other sites

Σε λίγα μοντέλα πια είναι κλειδωμένα ως προς το δίκτυο. Στο B7722 επειδή το έχω ψάξει είναι ξεκλείδωτο.

 

Αν πάρω τηλέφωνο στο κέντρο εξυπηρέτησης πελατών και μου πει πατήστε το 1, πατιέται η οθόνη αφής;

 

Απο οτι γνωριζω οταν κανεις κληση κλειδωνει το τηλεφωνο οποτε πρεπει να το ξεκλειδωσεις πρωτα οταν κανεις κληση και μετα να πατησεις οποιο πληκτρο θες. (Στο 5722 ετσι ειναι παντως)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απο χθες ειμαι κατοχος του κινητου. Δεν ξερω τι λετε αλλα εμενα μου φανηκε πολυ καλο μεχρι στιγμης κανενα προβλημα με τις δυο καρτες και γενικα κανενα προβλημα. Το μονο που με μπερδεψε ειναι οταν πηγα να δοκιμασω το wifi δεν καταλαβενα αν με εβαζε απο εκει η με χρεωνε απο την καρτα γιατι ενω το ενεργοποιουσα και ημουν μεσα σε μια σελιδα πηγαινα ρυθμισεις και εβλεπα επιλεγμενο wap...

απο θεμα φωτογραφιας ειναι αρκετα καλο (για εμενα) καθως και βραδυ που εβγαλα μερικες εμεινα πολυ ικανοποιημενος.

Και τελος να πω για την μπαταρια οτι ακομα δεν την εχω δει πως σημπεριφερετε αλλα απο χθες το βραδυ ολο με το κινητο ασχολουμε και δεν εχει πεσει ακομα ουτε μια γραμμη αλλα θα δειξει μετα απο 3 4 φορτισεις πως θα συμπεριφερετε.

Αυτα για το κινητο ααααα

Ξερει κανεις πως βαζω το opera mini το περασα στο κινητο αλλα λεει δεν το υποστηριζει(μορφη zip) τι μορφη πρεπει να ειναι?

 

Edit

Ξερει κανεις πως το κανω να μην πιανει 3g σημα?

Edited by xristos1_j
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να λειτουργήσει το skype στο συγκεκριμένο κινητό;

 

Αν το βρει κανένας, ας ενημερώσει και τους υπόλοιπους.

Link to comment
Share on other sites

για το opera mini θα πρέπει να βρεις JAR αρχείο

ίσως αν κάνεις unzip αυτό που βρήκες το έχει μέσα

 

το skype δε νομίζω να παίξει σε αυτό το κινητό.

χρειάζεται κάποια smartphone

 

για να κλείσει το 3G πας menu - settings - network settings - network mode και επιλέγεις GSM 900/1800

για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

για να κλείσει το 3G πας menu - settings - network settings - network mode και επιλέγεις GSM 900/1800

To βρηκα αυτο και επιτελους το ξεφορτωθηκα.

Να σε ρωτησω κατι αλλο οταν στελνεις μην μονο κεφαλαιο γραφει?

Εγω χθες που το πηρα στα χερια μου εγραφα κανονικα και με μικρα και με κεφαλαια ελληνικα αλλα σημερα ελληνικα μικρα δεν αφηνει να γραψω σε εσας γραφει κανονικα?

Δεν αναφερομαι ομως στη λυση υποστηριξη χαρακτηρων να βαλω unicode καθως το μηνυμα μικραινει πολυ. Σε οτι αλλο να γραψω ακομα και σε e-mail γραφει κανονικα και με μικρα ελληνικα καθως οποια γλωσσα και να βαλω . Λετε να πειραξα καμια ρυθμιση και να μην το θυμαμαι?

Link to comment
Share on other sites

σε sms μικρά ελληνικά απαιτούν αναγκαστικά unicode

δεν υπάρχουν τα μικρά ελληνικά στο default character set των sms

για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

σε sms μικρά ελληνικά απαιτούν αναγκαστικά unicode

δεν υπάρχουν τα μικρά ελληνικά στο default character set των sms

 

Δεν ξερω νομιζω πως οταν το πηρα στα χερια μου εγραφα με μικρα ειμαι σιγουρος αφου τα ειχα και στα απεσταλμενα τα μην με μικρα, και δεν ειχα βαλει Default characker. Τεσπα θα πρεπει να συνιθησω με κεφαλαια τωρα.

Ευχαριστω για τις απαντησεις :)

Edit

Κοιταξα το κινητο στο οποιο εχω στειλει και ειναι με κεφαλαια οποτε θα μπερδευτικα με το παλιο μου κινητο ευχαριστω και παλι

Edited by xristos1_j
Link to comment
Share on other sites

Αν το βρει κανένας, ας ενημερώσει και τους υπόλοιπους.

 

έχω ψάξει στο google, πολλοί είπαν ότι μπορεί να παίξει skype σε μορφή jar.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung B7722 Dual SIM

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...