Jump to content

Samsung B7722 Dual SIM


soublaki-3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό που έχει το e-click είναι με ελληνικό μενού; Ξέρει κανείς αν δέχονται δόσεις;

 

Το e-mobile το έχει με ελληνικά μενού και γλώσσα. Σήμερα το παρέλαβα.

 

Με λίγα λόγια, ένα βελτιωμένο D980. Νομίζω ότι αξίζει η αγορά του.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 366
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είναι και 20€ πιο ακριβό από το e-click. Ξέρεις αν δέχονται πληρομή με δόσεις; Δύσκολες εποχές για μετρητά...

Στο e-click μου είπαν για 3 δόσεις.

 

Αλλαξε το avatar σου.

 

Link to comment
Share on other sites

Το e-mobile το έχει με ελληνικά μενού και γλώσσα. Σήμερα το παρέλαβα.

 

Με λίγα λόγια, ένα βελτιωμένο D980. Νομίζω ότι αξίζει η αγορά του.

Φιλε μπορεις να μου πεις πως το βλεπεις μεχρι στιγμης το κινητο? γενικα αν εχεις χρονο να μας πεις λιγα λογια. Οπως απο που το πηρες και ποσο εκανες να το παραλαβεις ενδιαφερομαι να το αγορασω αμεσα αλλα μονο απο το e-mobile μου απαντησαν

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας για ένα χρόνο το προηγούμενο μοντέλο της εταιρίας, το D980, θα έλεγα ότι αυτό είναι μία βελτιωμένη έκδοση.

 

Θα καλύψει πλήρως τις ανάγκες του χρήστη που ζητάει ταυτόχρονη χρήση δύο sim.

 

Δεν θα μετανιώσει ο χρήστης τα λεφτά που θα δώσει για αυτό το κινητό.

 

Εγώ το αγόρασα από το e-mobile.

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας για ένα χρόνο το προηγούμενο μοντέλο της εταιρίας, το D980, θα έλεγα ότι αυτό είναι μία βελτιωμένη έκδοση.

 

Θα καλύψει πλήρως τις ανάγκες του χρήστη που ζητάει ταυτόχρονη χρήση δύο sim.

 

Δεν θα μετανιώσει ο χρήστης τα λεφτά που θα δώσει για αυτό το κινητό.

 

Εγώ το αγόρασα από το e-mobile.

 

ειναι το πρωτο κινητο dual sim που θα παρω οπως και με οθονη αφης

μπορεις να μου πεις η οθονη αν ανταποκρινετε καλα???

επισεις αν μπορεις πες μου απο που το πηρες για να σιγουρευτω να το παραγγειλω και εγω μην το παρω απο αλλου και δεν εχει ελληνικα

Link to comment
Share on other sites

ειναι το πρωτο κινητο dual sim που θα παρω οπως και με οθονη αφης

μπορεις να μου πεις η οθονη αν ανταποκρινετε καλα???

επισεις αν μπορεις πες μου απο που το πηρες για να σιγουρευτω να το παραγγειλω και εγω μην το παρω απο αλλου και δεν εχει ελληνικα

 

Η οθόνη είναι άριστη και ταχύτατη. Πάει σφαίρα! Εντύπωση με έκανε τη άμεση ανταπόκριση της.

 

Όπως έγραψα, το πήρα από το e-mobile και έχει ελληνικά.

 

Επίσης να σημειώσω, ότι το χρησιμοποιώ επαγγελματικά το κινητό. Βασικό κριτήριο ήταν για εμένα η ευκολία πραγματοποίησης κλήσης εν κινήσει. Τις ίδιες επιφυλάξεις με εσένα είχα πριν ένα χρόνο όταν πήρα το πρώτο διπλό της samsung.

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη είναι άριστη και ταχύτατη. Πάει σφαίρα! Εντύπωση με έκανε τη άμεση ανταπόκριση της.

 

Όπως έγραψα, το πήρα από το e-mobile και έχει ελληνικά.

 

Επίσης να σημειώσω, ότι το χρησιμοποιώ επαγγελματικά το κινητό. Βασικό κριτήριο ήταν για εμένα η ευκολία πραγματοποίησης κλήσης εν κινήσει. Τις ίδιες επιφυλάξεις με εσένα είχα πριν ένα χρόνο όταν πήρα το πρώτο διπλό της samsung.

 

Φιλε να σε ρωτησω κατι τελευταιο και δεν σε ζαλιζω αλλο στο εγχειριδιο χρησης ποσο sar λεει γιατι σαν κριτηριο επιλογης για εμενα ειναι σημαντικο βρηκα σε ενα site το εξης 0.69 W/kg (head) 0.70 W/kg (body) οπως μιας που εισαι χρηστης κινητου dual sim καιρο χρησιμοποιουν μια κεραια ή δυο ???

παντως ευχαριστω για τις απαντησεις σου με την οθονη ειχα ενα προβληματισμο αλλα καλυφθηκα πληρως :)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν κατάλαβα όταν μιλάς στην μία γραμμή δέχεσαι κλήσεις στην δεύτερη;

Επίσης είναι όντως προβληματικός ο σγχρονσμός με outlook σε vista;

Edited by geram
Link to comment
Share on other sites

Το φερε και το kinitomania.com στα 337€. Το e-click λέει "ΣΥΝΤΟΜΑ ΚΟΝΤΑ ΣΑΣ". Με 162€ όμως αγόρασα το απόγευμα το B5722.

 

Το προβλημα ειναι οτι μονο το e-mobile απαντησε σε ε-μαιλ για το αν ειναι με ελληνικο μενου και αν εχει 2χρονια εγγυηση e-click και kinitomania.com δεν εχουν απαντησει

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα τους ρώτησα και μου είπαν ότι είναι κανονικά με ελληνικό μενού.

Αγόρασα το B5722 το απόγευμα, και είχαν παραβιάσει το αυτοκόλλητο για να βάλουν το ελληνικό βιβλιαράκι οδηγιών και από πάνω βάλανε άλλο αυτοκόλλητο.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα τους ρώτησα και μου είπαν ότι είναι κανονικά με ελληνικό μενού.

Αγόρασα το B5722 το απόγευμα, και είχαν παραβιάσει το αυτοκόλλητο για να βάλουν το ελληνικό βιβλιαράκι οδηγιών και από πάνω βάλανε άλλο αυτοκόλλητο.

 

για ποιο λες οτι σου ειπαν οτι εχει ελληνικο μενου... και τι εννοεις οτι το παραβιασαν?

Link to comment
Share on other sites

Είχαν ανοίξει το αυτοκόλλητο και από πάνω είχαν βάλει άλλο αυτοκόλλητο. Το B7722 μου είπαν ότι έχει ελληνικό μενού.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,θα ήθελα να ρωτήσω στο συγκεκριμένο κινητό αν θέλεις να πάρεις τηλέφωνο πως επιλέγεις τη sim ; με κάποιο πλαινο κουμπί που κάνει ταυτόχρονα επανεκκίνηση του τηλεφώνου και αυτό είναι άσχημο ή γίνεται άμεσα και ακαριαία χωρίς επανεκκίνηση;
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,θα ήθελα να ρωτήσω στο συγκεκριμένο κινητό αν θέλεις να πάρεις τηλέφωνο πως επιλέγεις τη sim ; με κάποιο πλαινο κουμπί που κάνει ταυτόχρονα επανεκκίνηση του τηλεφώνου και αυτό είναι άσχημο ή γίνεται άμεσα και ακαριαία χωρίς επανεκκίνηση;

 

απο οτι ξερω δεν χρειαζετε επανεκινηση απλα επιλεγης ποια sim θελεις και στην αλλαζει κατευθειαν με επιφυλαξει παντα αλλα αυτο εχω διαβασει καλο ειναι να απαντηση και καποιος που το εχει για να σιγουρευτεις

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη είναι άριστη και ταχύτατη. Πάει σφαίρα! Εντύπωση με έκανε τη άμεση ανταπόκριση της.

 

Όπως έγραψα, το πήρα από το e-mobile και έχει ελληνικά.

 

Επίσης να σημειώσω, ότι το χρησιμοποιώ επαγγελματικά το κινητό. Βασικό κριτήριο ήταν για εμένα η ευκολία πραγματοποίησης κλήσης εν κινήσει. Τις ίδιες επιφυλάξεις με εσένα είχα πριν ένα χρόνο όταν πήρα το πρώτο διπλό της samsung.

 

Πως ειναι δυνατον; Σημερα μιλησα με e-mobile και μου ειπαν οτι το μενου ειναι αγγλικο γι' αυτο και ακυρωσα την παραγγελια που ειχα κανει!

Link to comment
Share on other sites

Πως ειναι δυνατον; Σημερα μιλησα με e-mobile και μου ειπαν οτι το μενου ειναι αγγλικο γι' αυτο και ακυρωσα την παραγγελια που ειχα κανει!

 

Εγώ το πήρα και είχε ελληνική γραφή και μενού. Μήπως τους τελείωσαν. Ρώτα τους για αυτά που πούλησαν.

 

Πήρα και προστατευτικό οθόνης από ebay. Κούκλος!

 

Μία μανίσια θήκη λείπει και ολοκληρωθήκαμε....

Link to comment
Share on other sites

Πως ειναι δυνατον; Σημερα μιλησα με e-mobile και μου ειπαν οτι το μενου ειναι αγγλικο γι' αυτο και ακυρωσα την παραγγελια που ειχα κανει!

 

Και εγω που μιλισα με e mobile ελληνικο μενου εχει πανω τωρα αν αλλαξε κατι στα καινουργια που εφεραν δεν ξερω

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

το έφερε και το eshop στα 289 ευρώ

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.007041

για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Έχοντας για ένα χρόνο το προηγούμενο μοντέλο της εταιρίας, το D980, θα έλεγα ότι αυτό είναι μία βελτιωμένη έκδοση.

 

Θα καλύψει πλήρως τις ανάγκες του χρήστη που ζητάει ταυτόχρονη χρήση δύο sim.

 

Δεν θα μετανιώσει ο χρήστης τα λεφτά που θα δώσει για αυτό το κινητό.

 

Εγώ το αγόρασα από το e-mobile.

 

Φίλε μου, να σου κάνω και εγώ μια ερώτηση γιατι φαίνεται να μην είναι ξεκάθαρο ακόμα. Όταν κάνεις εναλλαγή σιμ το κινητο κάνει επανεκκίνηση ή απλά πατάς ένα κουμπί και είσαι οκ? γιατί αυτό μπορεί να παίξει σημαντικό ρόλο στην γρήγορη επικοινωνία που πολύ από μας επιθυμούν.

Και μια τελευταια χαζή ερώτηση που μάλλον μπορούν πολλοί να μου την απαντήσουν, απλά θέλω να είμαι σίγουρος. Παίζουν όλες οι κάρτες σιμ στο κινητό; Κοσμοτέ, Βόνταφον, Γουιντ, Κιου,...

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Edited by nikapeta
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα και είχε ελληνική γραφή και μενού. Μήπως τους τελείωσαν. Ρώτα τους για αυτά που πούλησαν.

 

Πήρα και προστατευτικό οθόνης από ebay. Κούκλος!

 

Μία μανίσια θήκη λείπει και ολοκληρωθήκαμε....

 

αφου το τηλέφωνό σου, εχει το μενού στα ελληνικά μπορείς να μου πείς την version firmware (*#1234#). ευχαριστώ πολύ

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση αν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα μηνύματα χρηστών
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, να σου κάνω και εγώ μια ερώτηση γιατι φαίνεται να μην είναι ξεκάθαρο ακόμα. Όταν κάνεις εναλλαγή σιμ το κινητο κάνει επανεκκίνηση ή απλά πατάς ένα κουμπί και είσαι οκ? γιατί αυτό μπορεί να παίξει σημαντικό ρόλο στην γρήγορη επικοινωνία που πολύ από μας επιθυμούν.

Και μια τελευταια χαζή ερώτηση που μάλλον μπορούν πολλοί να μου την απαντήσουν, απλά θέλω να είμαι σίγουρος. Παίζουν όλες οι κάρτες σιμ στο κινητό; Κοσμοτέ, Βόνταφον, Γουιντ, Κιου,...

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Η αλλαγή της κάρτας γίνεται μόνο με ένα κουμπί στα πλάγια της συσκευής. Δεν χρειάζεται καμία επανεκκίνηση.

Όλες οι κάρτες παίζουν, απλά η πρώτη είναι μόνο 3g.

 

αφου το τηλέφωνό σου, εχει το μενού στα ελληνικά μπορείς να μου πείς την version firmware (*#1234#). ευχαριστώ πολύ

 

sw ver: B7722XXJG2

csc ver: B77220XCJF5

 

Έχεις δει να παίζει κάτι ποιο νέο;

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία πόσο κρατάει;

 

Προς το παρόν φτάνω τις τρεις ημέρες με μέση χρήση. Σε φορτωμένη ημέρα είμαι στις δύο.

 

Αγόρασα και μία δεύτερη έτσι ώστε να μην έχω στεναχώρια...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,να ρωτήσω κάτι...

Αφού τις επαφές θα τις έχω μόνο στίς sim για να "ξέρει" το κινητό απο που να καλέσει λογικά δεν θα μπορώ να περάσω ήχο κλήσης και φωτό ξεχωριστά στις επαφές που θέλω...σωστά ή είπα βλακεία?:-)))

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung B7722 Dual SIM

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...