Jump to content

Samsung B7722 Dual SIM


soublaki-3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τις επαφές θα τις έχεις στο κινητό για να έχεις τα πολλαπλά πεδία.

 

Διαφορετικό ήχο κλήσης ανά σιμ μπορείς να έχεις. Και φώτο ανά επαφή φυσικά.

 

Δεν μπορείς να κάνεις "δέσιμο" επαφής με deufut σιμ. Αυτό το κάνει το LG GX500.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 366
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γενικά ρε παιδιά τι γίνεται με αυτό το κινητο; Έχει χαθεί απο όλα τα μεγάλα καταστήματα και όσα το έχουν τώρα είναι με αγγλικό μενού. Κάποιοι μου είπαν ότι η samsung αποσύρει γρήγορα κάποια μοντέλα για διάφορους λόγους και επίσης με συμβούλεψαν να μην βιαστώ να το αγοράσω αλλά να περιμένω να κυκλοφορήσει ευρέως στην αγορά. Εσείς τι λέτε; Έχει αρχίσει και με προβληματίζει ενώ ήμουν έτοιμος να το παραγγείλω.
Link to comment
Share on other sites

Γενικά ρε παιδιά τι γίνεται με αυτό το κινητο; Έχει χαθεί απο όλα τα μεγάλα καταστήματα και όσα το έχουν τώρα είναι με αγγλικό μενού. Κάποιοι μου είπαν ότι η samsung αποσύρει γρήγορα κάποια μοντέλα για διάφορους λόγους και επίσης με συμβούλεψαν να μην βιαστώ να το αγοράσω αλλά να περιμένω να κυκλοφορήσει ευρέως στην αγορά. Εσείς τι λέτε; Έχει αρχίσει και με προβληματίζει ενώ ήμουν έτοιμος να το παραγγείλω.

 

Με το που ήρθε στα ελληνικά το αγόρασα.

 

Δεν έχω κανένα πρόβλημα στη λειτουργία του. Προς το παρών!

 

Το ότι δεν υπάρχει στην αγορά μήπως οφείλετε στην αλλαγή της αντιπροσωπίας της samsung από Φουρλή στη μητρική; Οι άνθρωποι ακόμα θα ψάχνονται.

Link to comment
Share on other sites

στο Πλαίσιο πάντως έχει Ελληνικό menu και μπορεί να το δει κανείς ζωντανά το κινητό

 

γενικά ούτε στις σελίδες της samsung εμφανίζεται και πολύ το κινητό

Edited by atrias
για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

έχει καταλάβει κάποιος ποιο το νοήμα της default SIM?

απότι διαπίστωσα είναι η επιλεγμένη όταν ανάβει το κινητό κι επίσης είναι αυτή της οποίας χρησιμοποιείται το 3G δίκτυο!

 

υπάρχει δυνατότητα να βγαίνουν όλες οι data συνδέσεις (email, κλπ) από την SIM που έχει το 3G κι όχι από όποια τυχαίνει να είναι επιλεγμένη εκείνη τη στιγμή?

 

τέλος μπορούμε να κατεβάσουμε από κάπου νέα widgets και άλλες εφαρμογές σαν αυτές που εμφανίζονται στο menu?

κατά προτίμηση να τις κατεβάσουμε από το pc κι όχι μέσα από το κινητό

για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

Ποιο πρόγραμμα διαχείρισης τηλεφωνικού καταλόγου έχει, το Kies ή το PC Studio;

 

Kies

Κλάση ανώτερο από το PC STUDIO που δεν έπαιζε με τα 7αρια.

 

Βέβαια, δεν θα έλεγα ότι είναι και το καλύτερο στη διαχείριση, αλλά τι να κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις πως βαζουμε αν υπαρχει σαν προεπιλογη οταν συνδεεται στο internet να ρωταει για χρηση wi-fi kai να μην μπαινει μεσω wap,gprs κλπ οπως εκανε το D980?
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις πως βαζουμε αν υπαρχει σαν προεπιλογη οταν συνδεεται στο internet να ρωταει για χρηση wi-fi kai να μην μπαινει μεσω wap,gprs κλπ οπως εκανε το D980?

 

Αν δεν κάνω λάθος, στις ρυθμίσεις του internet μπορείς να ορίσεις ποια σύνδεση θα χρησιμοποιείς.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Ενδιαφέρεται ένας φίλος μου να το πάρει άμεσα και θέλουμε να μάθουμε κάποιες πληροφορίες.

 

1.τι λογισμικό χρησηιμοποιεί το κινητό αυτό?

2.Υπάρχει κάποιος μετρητής όγκων δεδομένων ώστε να παρακολουθεί τα mb που σερφάρει μέσω GPRS?

3.Στο site της Samsung γιατί δεν το βλέπω παρα μόνο κάποιο manual να κατεβάσω?

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Ενδιαφέρεται ένας φίλος μου να το πάρει άμεσα και θέλουμε να μάθουμε κάποιες πληροφορίες.

 

1.τι λογισμικό χρησηιμοποιεί το κινητό αυτό?

2.Υπάρχει κάποιος μετρητής όγκων δεδομένων ώστε να παρακολουθεί τα mb που σερφάρει μέσω GPRS?

3.Στο site της Samsung γιατί δεν το βλέπω παρα μόνο κάποιο manual να κατεβάσω?

 

1. Το δικό του! Αυτό που έχει η Samsung για τις υπόλοιπες συσκευές. Μπορείς αν δεν κάνω λάθος, να εγκαταστήσεις παιχνιδάκια java (δεν έχω ασχοληθεί) και να κατεβάσεις διάφορα widget.

 

2. Ναι.

 

3. Γιατί είναι για το ανάθεμα! Από ότι νομίζω, έχει να κάνει με την αλλαγή της αντιπροσωπίας από Φουρλή στη μαμά Samsung. Δεν ξέρω ακριβώς.

 

Το κινητό το παίρνεις για την ευκολία των δύο sim. Ούτε μία φορά δεν συνδέθηκα στο internet μέσω wifi. Και να σκεφτείς ότι πούλησα το D980 για να έχω wifi και να συνδέομαι...

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος, στις ρυθμίσεις του internet μπορείς να ορίσεις ποια σύνδεση θα χρησιμοποιείς.

 

Δυστυχως δεν σε αφηνει να βαλεις σαν default να μπαινεις μονο μεσω internet.Kαμια αλλη ιδεα?:(

Link to comment
Share on other sites

πόση ώρα περίπου κάνει να φορτίσει η μπαταρία αν είναι τελείως άδεια?

και πως καταλαβαίνει κανείς ότι η φόρτιση τελείωσε?

για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

πόση ώρα περίπου κάνει να φορτίσει η μπαταρία αν είναι τελείως άδεια?

και πως καταλαβαίνει κανείς ότι η φόρτιση τελείωσε?

 

Θέλει κανά τετράωρο + για πλήρη φόρτιση.

 

Βγάζει μήνυμα ότι έχει τελειώσει η φόρτιση.

Edited by koinos123
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το πάρω απο Ebay με τιμή μικροτερη κατά 50 ευρώ σε σχέση με τα ελληνικά καταστήματα.

Το θέμα ειναι αν θα μπορέσω να του περάσω ελληνικά.

Η διαδικασία ποια είναι?

Θα χάσω την εγγύηση??

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το πάρω απο Ebay με τιμή μικροτερη κατά 50 ευρώ σε σχέση με τα ελληνικά καταστήματα.

Το θέμα ειναι αν θα μπορέσω να του περάσω ελληνικά.

Η διαδικασία ποια είναι?

Θα χάσω την εγγύηση??

 

Δεν ξέρω τις ανάγκες σου, αλλά νομίζω ότι για 50 ευρώ διαφορά να προτιμούσες αγορά από Ελλάδα.

 

Σκέψου ότι ακόμα η επίσημη Samsung δεν το έχει στην σελίδα της. Θα βρεις νομίζεις άκρη με σετ ελληνικών;

Link to comment
Share on other sites

Εχω κι εγω μια ερώτηση... όντας κάτοχος των 2 προηγούμενων μονέντων dual sim της samsung, του D880 και τωρα του B5722 θέλω να ρωτήσω αν έχει η καμερα auto focus διότι αν δεν έχει όπως δλδ το 5722 είναι σχεδόν άχρηστη.

Όχι οτι με ενδιαφέρει η καμερα αλλά ετσι πληροφοριακά αν μπορει να μας πει κάποιος κάτοχος του 7722

Link to comment
Share on other sites

Εχω κι εγω μια ερώτηση... όντας κάτοχος των 2 προηγούμενων μονέντων dual sim της samsung, του D880 και τωρα του B5722 θέλω να ρωτήσω αν έχει η καμερα auto focus διότι αν δεν έχει όπως δλδ το 5722 είναι σχεδόν άχρηστη.

Όχι οτι με ενδιαφέρει η καμερα αλλά ετσι πληροφοριακά αν μπορει να μας πει κάποιος κάτοχος του 7722

 

Το D980 είχε μια χαρά κάμερα θα έλεγα. Και έχει autofocus.

 

Και στο 7722 η κάμερα έχει autofocus. Θα έλεγα ότι το 7722 είναι λίγο πιο γρήγορο από το 980.

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευασία έχει μία ή δύο μπαταρίες;

 

Μία, τους γύφτους. Και χωρίς θήκη...

 

Δίνουμε τόσα λεφτά για το κινητό και δεν βάζουν τουλάχιστον μία θήκη! Σιγά το κόστος.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
... μπορούμε να κατεβάσουμε από κάπου νέα widgets και άλλες εφαρμογές σαν αυτές που εμφανίζονται στο menu?

κατά προτίμηση να τις κατεβάσουμε από το pc κι όχι μέσα από το κινητό

μήπως γνωρίζει κανείς τίποτα σχετικά με αυτό?

για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το πάρω απο Ebay με τιμή μικροτερη κατά 50 ευρώ σε σχέση με τα ελληνικά καταστήματα.

Το θέμα ειναι αν θα μπορέσω να του περάσω ελληνικά.

Η διαδικασία ποια είναι?

Θα χάσω την εγγύηση??

 

Το αγόρασες τελικά από ebay? Πέρασες ελληνικά. Απο μπαταρία το σκέφτομαι αν θα αγοράσω αυτό ή το gx500 που το έχει φίλος κ κρατάει 5 μέρες :D

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung B7722 Dual SIM

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...