Jump to content

EDGE από την vodafone


Lakism13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να σας πω και την δικη μου ανακαλυψη .

Εχει EDGE και στον νομο Ηλειας στην περιοχη Πυργι καπου στα 10 χιλιομετρα εξω απο τον Πυργο

Δεν μπορω να ξερω για αλλου γτ δεν εχω εγω βοντα αλλα ενας ξαδερφος με iphone

Αλλα να πω ασχετο βεβαια οτι και η wind εχει EDGE στον Πυργο αυτο εξακριβωμένο απο μενα

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 58
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάντως στο Βαρθολομιό Ηλείας υπάρχει EDGE και δεν μπορώ να καταλάβω τον λόγο αφού η ίδια κεραία καλύπτει την πόλη με HSDPA (που είναι speedάτο) :P
Link to comment
Share on other sites

Λογικό είναι να υπάρχει όπου υπάρχει αυξημένη ανάγκη για data. Έχει ειπωθεί αρκετές φορές αυτό;)
Link to comment
Share on other sites

Λογικό είναι να υπάρχει όπου υπάρχει αυξημένη ανάγκη για data. Έχει ειπωθεί αρκετές φορές αυτό;)

 

A, ok :) Ευχαριστώ για την διευκρίνηση :):)

Link to comment
Share on other sites

Πριν 3 μήνες δεν είχε σήμα edge στο μεσολόγγι εχτεσ που πηγα μεσολόγγι το ανακάλυψα, το κακό είναι όταν είμαι στο δρόμο ποιανεί edge ενώ όταν είμαι στο σπίτι με καλύπτει μικρό κεραία και δεν εχω σήμα edge , και η απόσταση είναι πολύ μικρή από εκεί που ποιανεί edge και από εκεί που δεν ποιανεί. Στις μικρό κεραίες δεν βάζουνέ κεραίες edge ;. Γιατί;.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Μα το edge δεν έχει να κάνει με το αν σε καλύπτει κεραία micro .:blink: Προφανώς το cell στο οποίο βρίσκεται το σπίτι σου δεν έχει edge.

Να σημειώσω πως παρατήρησα edge και σε κάποια χωριά του νομού Θεσπρωτίας στην Ήπειρο, όπου μάλιστα οι ανταγωνίστριες είχαν μόνο gprs..

Link to comment
Share on other sites

Μα το edge δεν έχει να κάνει με το αν σε καλύπτει κεραία micro .:blink: Προφανώς το cell στο οποίο βρίσκεται το σπίτι σου δεν έχει edge.

Να σημειώσω πως παρατήρησα edge και σε κάποια χωριά του νομού Θεσπρωτίας στην Ήπειρο, όπου μάλιστα οι ανταγωνίστριες είχαν μόνο gprs..

 

οκ δεν το ήξερα. Πολύ ΓΚΑΝΤΕΜΗΣ τελικά. Το κακό είναι ότι όταν κοπεί το ρεύμα στο σπίτι πέφτει και το σήμα με αποτέλεσμα να εχω μια γραμμή .. Μακάρι να βάλουνε και σε αυτό το cell που καλύπτει το σπίτι μου. Διότι από 3g βραστό 2 ή 3 γραμμές κολλημένος στο παράθυρο πιο μεσα στο σπίτι δεν ποιανεί καθόλου με πετάει στο gsm.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω και την δικη μου ανακαλυψη .

Εχει EDGE και στον νομο Ηλειας στην περιοχη Πυργι καπου στα 10 χιλιομετρα εξω απο τον Πυργο

Δεν μπορω να ξερω για αλλου γτ δεν εχω εγω βοντα αλλα ενας ξαδερφος με iphone

Αλλα να πω ασχετο βεβαια οτι και η wind εχει EDGE στον Πυργο αυτο εξακριβωμένο απο μενα

 

H Voda έχει κάλυψη 3G και EDGE στην ευρύτερη περιοχή του Πύργου

 

Πριν 3 μήνες δεν είχε σήμα edge στο μεσολόγγι εχτεσ που πηγα μεσολόγγι το ανακάλυψα, το κακό είναι όταν είμαι στο δρόμο ποιανεί edge ενώ όταν είμαι στο σπίτι με καλύπτει μικρό κεραία και δεν εχω σήμα edge , και η απόσταση είναι πολύ μικρή από εκεί που ποιανεί edge και από εκεί που δεν ποιανεί. Στις μικρό κεραίες δεν βάζουνέ κεραίες edge ;. Γιατί;.

 

Τα Micro RBS 2G δεν υποστηρίζουν EDGE.

Edited by escape_4X4
Link to comment
Share on other sites

H Voda έχει κάλυψη 3G και EDGE στην ευρύτερη περιοχή του Πύργου

 

 

 

Τα Micro RBS 2G δεν υποστηρίζουν EDGE.

 

ευχαριστώ για την ενημέρωση, πόσο γκαντεμης μπορεί να είμαι δηλαδή..

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...