Jump to content

Blackberry Torch 9800


Marketer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 161
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα...

Προσπαθώ εδώ και μέρες να μπω στις ρυθμίσεις των λογαριασμών e-mail αλλά δεν με αφήνει...

Πατάω το επιλογές στο μενού που έχει ο λογαριασμός e-mail και δεν κάνει τίποτα...

Το ίδιο και αν πάω από τις Ρυθμίσεις - Λογαριασμοί e-mail

 

Είναι σαν να μην ανταποκρίνεται καθόλου, σαν να πατάω στο κενό...

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...

Προσπαθώ εδώ και μέρες να μπω στις ρυθμίσεις των λογαριασμών e-mail αλλά δεν με αφήνει...

Πατάω το επιλογές στο μενού που έχει ο λογαριασμός e-mail και δεν κάνει τίποτα...

Το ίδιο και αν πάω από τις Ρυθμίσεις - Λογαριασμοί e-mail

 

Είναι σαν να μην ανταποκρίνεται καθόλου, σαν να πατάω στο κενό...

 

Το ίδιο θέμα είχα και εγώ σήμερα ύστερα από αναβάθμιση στην τελευταία έκδοση. Γενικά η τελευταία "ζορίζεται". Και στον browser παρατηρώ καθυστέρηση αλλά και στην κύλιση.

 

 

Τρέξε αυτό από το blackberry σου.

 

http://vzw.blackberry.com/rest/EmailClient

Edited by thief
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Υπαρχει τροπος να ανεβασουμε την ταχυτητα του επεξεργαστη απο τα 628 ΜΗz;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλησπερα σε ολους. εχω στην κατοχη μου ενα bb torch 9800 εδω και 3 μηνες περιπου. λογο του ιτο δεν ειμουνα Ελλαδα συναιχεια και δεν ηξερα αν θα ειμαι το ειχα με whats up και χρεισιμοποιουσα το ιντρενερ απο wi-fi του σπιτιου μου η οπυ αλλου ειχε. σημερα ομως πηγα και εκανα συνδεση στην cosmote και εβαλα και την υπηρεσια rim professional. μου εβγακε κανονικα το σημα 3G με το σηματακι της bb χωρις να κανω καμια ενεργεια εγω και απο οτι ειδα μπικα και στο internet κανονικα (ερωτηση: μπορω να μπαινω και youtube κτλ? χωρις να εχω εξτρα χρεωσεις?).

η κανονικη ερωηση τωρα και ο λογος που κανω αυτο το thread...οταν μπαινω στο σπιτι μου που εχω αποθυκευμενο το wi-fi το κιν γραφει το wi-fi μου αλλα και το 3G. με ποιο τελικα ειμαι συνδεδεμενος. θελω να πω δλδ υπαρχει λογος να ειναι το κιν με 3G απο την στιγμη που αν θελω να μπω στο ιντερνετ μπαινω απο το wi-fi η δεν παιζει ρολο. σας ρωταω γτ δεν εχω αναλογη εμπιρια και δεν θελω να μου ερθει αυξημενος λογαριασμος λογο ιντερνετ αθελα μου.

 

σας ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλωσήλθες. Θα ήθελα να σε παρακαλέσω για τις απορίες σου να χρησιμοποιείς τα ήδη υπάρχοντα θέματα και να μην ανοίγεις καινούριο, παρά μόνο αν δεν σε καλύπτει κάποιο από αυτά.

 

Για την ερώτησή σου τώρα, όταν είσαι σπίτι το κινητό βλέπει το wifi σου. Από τη στιγμή που το σηματάκι του wifi γίνει άσπρο, όλα τα δεδομένα δρομολογούνται αυτόματα μέσα από το wifi και όχι μέσα από τον πάροχο κινητής τηλεφωνίας. Το 3G παραμένει γιατί το χρησιμοποιεί το τηλέφωνο για τις κλήσεις.

 

Για να το επιβεβαιώσεις, μπορείς να κοιτάξεις στο services status, όπου στο blackberry internet service θα αναφέρει το όνομα του wifi σου αντί για την Cosmote.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση και συγνωμη που ανοιξα καινουργιο θεμα.

 

εχω ακομα καποιες ερωτησεις...:)

 

λοιπον ρυθμισα τα meil μου (2) και οταν μου ερχετε e-meil με ειδοποιει με υχο. ολα καλα μεχρι εδω. πηγα να απαντησω σε ενα....και αφου το εγραψα και το εστειλα κανονικα....στον αλλον πηγε ολο ετσι (και το δικο του που μου ειχε στειλει μιας και εκανα reply) ???????????????????????????????????.......πηγε ολο με ερωτηματικα.........τι μπορει να εγινε η πως μπορω να στελνω και να διαβαζονται. (ο αλλος μου εστειλε απο pc με Ελληνικους χαρακτησρες, το ανοιξα στο κιν μου κανονικα το διαβασα και του απαντησα και εγω με Ελληνικους χαρακτηρες, και ειχα τα αποτελεσματα που σας ειπα.)

 

εχω αλλη μια ερωτηση.με την δημιουργια των λογαριασμων μου δημιουργιθικαν 2 ακομα φακελοι στην οθονη μου. ενας για καθε μειλ. οταν παταω στον φακελο μου δειχνει τα μειλ που μου ηρθαν.....(σημερα γτ μεχρι χθες δεν ειχα την υπηρεσια) .....πως μπορω να δω ολα τα μειλ μου απο το inbox και αυτα που εχω εδω και 2 χρονια οπως τα βλεπω σαν να εμπαινα στην σελιδα του hotmail μεσα απο browser?

 

σας ευχαριστω και παλι.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με τα ερωτηματικά παρουσιάστηκε στον λογαριασμό hotmail; Αν ναι, τότε είναι γνωστό πρόβλημα ασυμβατότητας και δεν έχει βρεθεί λύση. Είναι θέμα της microsoft όπως φαίνεται. Θα πρέπει να στέλνεις τα email χρησιμοποιώντας greeklish.

 

Δυστυχώς δεν μπορείς να συγχρονίσεις το τηλέφωνο με τα παλιά μηνύματα του hotmail.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω αλλη μια φορα για την απαντηση σου.....βασικα ναι στο hotmail ειναι το προβλημα.

 

....χμ....στο αλλο προβλημα δλδ αν θελω να γραψω meil και δεν θυμαμε το meil address του αλλου δεν υπαρχρει δυνατοτητα να του στειλω χωρις να μου εχει στειλει αυτος πρωτα?

 

εννοω οτι αν εγω θελω να στειλω εμειλ σε εναν φιλο μου.....μπαινω κανονικα στο ινμποξ μου κανω new παταω τα αποθυκευμενα ονοματα και στελνω το μειλ μου κανονικα....αυτο εχω δυνατοτητα να το κανω με το κιν μου πατωντας στο φακελο του μειλ μου?

Link to comment
Share on other sites

Αυτές είναι οι επαφές που έχουν αποθηκευτεί στο προφίλ windows live που έχεις. Δεν έχουν σχέση με την ύπαρξη των email στη συσκευή, αλλά με την ύπαρξη των επαφών του windows live.

 

Θα πρέπει να προσθέσεις αυτές τις επαφές στο τηλέφωνό σου. Πηγαίνεις στο inbox, κάτω αριστερά contacts και επιλέγεις από πάνω manage -> export. Αποθηκεύεις το αρχέιο που σου δίνει και στη συνέχεια στο Outlook επιλέγεις file -> import and export, και από εκεί επιλέγεις να εισάγεις τις επαφές από αρχείο (comma separated values). Αυτές θα προστεθούν στα ήδη υπάρχοντα ονόματα του καταλόγου. Τέλος απλά συγχρονίζεις το τηλέφωνο με τον υπολογιστή για να περαστούν τα νέα ονόματα.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ για την ανταποκριση :)

 

συντομα θα επιστρεψω με νεες αποριες :p

 

edit:

καλμερα σας και παλι, οσο αφορα την ογκοχρεωση, το κινη μου εχει εφαρμογη για το msn.....εγω το πρωι που ξυπναω κανω sign in και το αφηνω ετσι μεχρι το βραδυ. σε μια σηζητησει που ειχα με καποιον μου ειπε να προσεξω να μην με χρεωσει. υπαρχει τετοια περιπτωση? δλδ να κατεβαζει "τοσα πολλα" mb ωστε να φαει ολο τον χρονο της bis?

και κατι ακομα που παρατηρησα χθες το βραδυ. καποια στιγμη το βραδυ παρατηρησα στο κιν μου οτι δεν ειχε το σημα 3G με το σηματακι της bb που εχει απο τοτε που εβαλα την υπηρεσια, αλλα εγραφε GPRS. μπορει καποιος να μου πει γτ εγινε αυτο και γιατι? σημερα εχει κανονικα παλι το 3G με το βατομουρο.

σας ευχαριστω και συγνωμη για τις απανοτες ερωτησεις μου :)

Edited by thief
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το msn, κανείς δεν ξέρει να σου πει με σιγουριά. Το πιο πιθανό είναι, εάν απλά είσαι συνδεδεμένος και τσατάρεις πού και πού, να μην καταλάβεις καν την κατανάλωση του msn. Εάν όμως κάνεις και αποστολές αρχείων κλπ, ίσως να επιβαρύνεις το data plan σου. Τι πακέτο δεδομένων έχεις;

 

Αυτό που παρατήρησες είναι τελείως φυσιολογικό. Το τηλέφωνο προτιμάει μεν το 3G, αλλά εάν το σήμα είναι ασθενές ή δεν υπάρχει καθόλου κάλυψη (ή και για κάποιους άλλους λόγους που δεν έχουν ιδιαίτερη σημασία), τότε επιλέγει δεύτερης γενιάς "σήμα" που προφανώς θα είναι πιο ισχυρό και είναι σχεδόν παντού διαθέσιμο. Όταν είναι με κεφαλαία (GPRS ή EDGE, ανάλογα τι θα βρει), τότε έχεις κάλυψη BIS. Αν είναι με μικρά, δεν έχεις. Η διαφορά είναι στην ταχύτητα.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδία είμαι νέο μέλος και κατάγομαι από την Κύπρο.

Σκέφτομαι να αγοράσω το Torch 9800 (γενικά είναι η πρώτη φορά που θα πάρω Blackberry) και είμαι σε δίλημμα γιατί δεν βρίσκω αυτά που θα ήθελα εγώ για παράδειγμα στα Blackberry ραδιόφωνο δεν έχει πάνω που εγώ το χρησιμοποιώ πάρα πολύ και θέλω να σας ρωτήσω αν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που αν πάρω τελικά το Blackberry να εγκαταστήσω και ραδιόφωνο πάνω..?

Σας ευχαριστώ εκ τον προτέρων και θα περιμένω απαντήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς ραδιόφωνο FM, όχι δεν υπάρχει. Μόνο αν βρεις κάποιο headset με ενσωματωμένο δέκτη. Αν μιλάς για web radio, υπάρχουν κάποιες εφαρμογές.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Την βοήθεια σας χρειάζομαι. Θέλω να ρυθμίσω μία blacklist σε ένα blackberry torch, ώστε να μην δέχομαι κλήσεις από μία ομάδα αριθμών στην συσκευή μου.

Υπάρχει κάποια ρύθμιση στην συσκευή όπως είναι μόλις το ανοίγεις, ή θα πρέπει να κατεβάσω κάποια εφαρμογή για αυτό?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Καλή χρονιά!

 

Κάποιες απορίες για το κινητό:

1. Η κατασκευή του είναι στιβαρή; Υπάρουν τίποτα τριξίματα σε καπάκια ή κουμπιά κτλ;

2. Το slide του λειτουργεί καλά; Είναι δηλαδή άνετο στο άνοιξε-κλείσε; Αυτό με τα πολλά άνοιξε-κλείσε, υπάρχει περίπτωση να δημιουργήσει κάνα πρόβλημα;

3. Το καπάκι της μπαταρίας κουμπώνει καλά; Πλαστικό είναι;

Edited by mplamplakas
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά!

 

Κάποιες απορίες για το κινητό:

1. Η κατασκευή του είναι στιβαρή; Υπάρουν τίποτα τριξίματα σε καπάκια ή κουμπιά κτλ;

2. Το slide του λειτουργεί καλά; Είναι δηλαδή άνετο στο άνοιξε-κλείσε; Αυτό με τα πολλά άνοιξε-κλείσε, υπάρχει περίπτωση να δημιουργήσει κάνα πρόβλημα;

3. Το καπάκι της μπαταρίας κουμπώνει καλά; Πλαστικό είναι;

 

Καλημερα. Αρχιζω αναποδα

 

3)Το καπακι ειναι πλαστικο και κουμπωνει καλα

 

2) To slide σαν λειτουργια ειναι πολυ καλο, τοσο που πολλες φορες το ανοιγω και το κλεινω απλως για την αισθηση. Η RIM ανακοινωσε οτι εχει δοκιμαστει για καλη λειτουργια 200.000 ανοιξε - κλεισε. Σε αρκετα 9800 οταν ειναι ανοιχτο το silder πηγαινει λιγο αριστερα-δεξια αν το προσπαθησεις. Παντως αυτο δεν επηρεαζει τη λειτουργια του ουτε την αντοχη του στο χρονο

 

1)Γενικα σα κατασκευη ειναι ποιοτικη, χωρις τριξιματα, εκτος φυσικα αυτο που σου ειπα για to slider

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλημερα. Αρχιζω αναποδα

 

3)Το καπακι ειναι πλαστικο και κουμπωνει καλα

 

2) To slide σαν λειτουργια ειναι πολυ καλο, τοσο που πολλες φορες το ανοιγω και το κλεινω απλως για την αισθηση. Η RIM ανακοινωσε οτι εχει δοκιμαστει για καλη λειτουργια 200.000 ανοιξε - κλεισε. Σε αρκετα 9800 οταν ειναι ανοιχτο το silder πηγαινει λιγο αριστερα-δεξια αν το προσπαθησεις. Παντως αυτο δεν επηρεαζει τη λειτουργια του ουτε την αντοχη του στο χρονο

 

1)Γενικα σα κατασκευη ειναι ποιοτικη, χωρις τριξιματα, εκτος φυσικα αυτο που σου ειπα για to slider

 

Έχω το 9800 απο το Σεπτέμβριο και περί το Δεκέμβριο από το βάλε-βγάλε στο holster το καπάκι χαλάρωσε, γεγονός που ήταν ιδιαίτερα εκνευριστικό. Κρατούσα το τηλέφωνο για να ανοίξω το slide και πρώτα μετακινιόταν το καπάκι και μετά το slide. Μη γελάσετε αλλά έβαλα λίγο sticky stuf (αυτήν την πλαστελίνη που κολάει) κάτω απο το καπάκι και σταμάτησε να μετακινείται!

 

Οταν χρησιμοποιώ το πληκτρολόγιο τρίζει λίγο. Δεν έχει καμία σχέση με το 9700 που είχα πριν και συνεχίζω να χρησιμοποιώ σας προσωπικό τηλέφωνο (το 9800 είναι εταιρικό)

iphone 6 64GB

iPad Air 2

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημερα

Υπαρχει εφαρμογη που να βαζει εικονιδιο με τον καιρο πολης της Ελλαδας στην home screen?

Εννοω εικονιδιο που να αλλαζει αναλογα με τον καιρο...

 

Δεν ειναι σημαντικο αλλα θα μου αρεσε να το εχω...

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Υπαρχει εφαρμογη που να βαζει εικονιδιο με τον καιρο πολης της Ελλαδας στην home screen?

Εννοω εικονιδιο που να αλλαζει αναλογα με τον καιρο...

 

Δεν ειναι σημαντικο αλλα θα μου αρεσε να το εχω...

 

Ευχαριστω

 

Υπάρχει widget που σου δείχνει και συμβάντα ημερολογίου και έχει και ενσωματωμένο και τον καιρό... deToday

η απλά και μόνο τον καιρό το BeWeather

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΓΡΑΦΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΕ ΚΕΦΑΛΑΙΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ

ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΣΥΝΔΙΑΣΜΟΣ ΤΩΝ ΠΛΗΚΤΡΩΝ;

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΣΑΣ

 

[Απαγορεύεται η γραφή με αποκλειστική χρήση κεφαλαίων χαρακτήρων. Επόμενα μηνύματα θα διαγράφονται χωρίς προειδοποίηση.]

Edited by thief
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...