Jump to content

Blackberry Torch 9800


Marketer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα παιδια, εχω ενα 9800 εδω και δυο χρονια και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος. σημερα το πρωι ομως και εντελως ξαφνικα κολησε (η μπαταρια γεματη).....εβγαλα την μπαταρια για να του κανω restat, κ αφου κανει κ μου δειχνει την μπαα που "φορτωνει" ξαφνικα σβηνει τελειως. κραταω πατημενο το "κοκκινο" (αυτο που τερματιζει την κληση) κ το μονο που κανει ειναι να αναβει το κοκκινο λαμπακι πανω δεξια. το εχω βαλει στο φορτιστην τωρα.....κ παλι το μονο που κανει ειναι αναβωσβηνει το λαμπακι λες κ φορτιζει.....τπτ αλλο ομως.......υπαρχει κατι που μπορω να κανω???????
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 161
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπαρχουν 3 πιθανοτητες

1)Η μπαταρια μετα απο 2 χρονια να παρεδωσε πνευμα. Αν δεν δοκιμασεις αλλη δεν μπορεις να σιγουρευτεις

2)Να θελει επανεγκατασταση λειτουργικου (το πιο πιθανο)

3)Να παρουσιασε καποιο σοβαρο hardware προβλημα

 

Θα σου προτεινα να βγαλεις τη μπαταρια, να το αφησεις λιγο εκτος λειτουργιας και μετα να ξαναπροσπαθησεις

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν 3 πιθανοτητες

1)Η μπαταρια μετα απο 2 χρονια να παρεδωσε πνευμα. Αν δεν δοκιμασεις αλλη δεν μπορεις να σιγουρευτεις

2)Να θελει επανεγκατασταση λειτουργικου (το πιο πιθανο)

3)Να παρουσιασε καποιο σοβαρο hardware προβλημα

 

Θα σου προτεινα να βγαλεις τη μπαταρια, να το αφησεις λιγο εκτος λειτουργιας και μετα να ξαναπροσπαθησεις

 

Συμφωνώ απόλυτα. Να πω ότι το ίδιο περίπου μου είχε κάνει το Storm, με τη διαφορά ότι μετά από λίγη ώρα στον φορτιστή άναψε κανονικά. Τελικά ήταν η μπαταρία, την οποία και είχα αλλάξει και ήταν όλα μια χαρά.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω για τις απαντησεις παιδια, οσο κ να το αφησα χθες η στο φορτιστη η γενικα χωρις την μπαταρια δεν αναψε. το πηγα τελικα στο σερβις κ το αφησα τους ειπα κ για την μπαταρια κ θα με παρουν σημερα να με ενημερωσουν. θα σας πω μολις εχω νεα.

 

καλημερα παιδια, πηρα το κιν απο την επισκευη και μου ειπαν οτι εχει βραχηκυκλωσει το "φλεξιον" ειναι ο μηχανησμος που ανοιγει κλεινει το "slide" του κιν. λογο ελειψης ανταλλακτικου ομως δεν μπορουσαν να μου το επισκευασουν.

 

ξερετε που μπορω να το επισκευασω? σας ευχαριστω.

 

υγ: το κιν το πηγα στο χαλανδρι (αν δεν θεωρηθει διαφημιση μπορω να γραψω και το ονομα του μαγαζιου).

Edited by thief
Απαγορεύονται τα συνεχόμενα μηνύματα - παρακαλώ να χρησιμοποιείς την "τροποποίηση" κάτω από το αρχικό μήνυμα
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Καλησπέρα, καμία...

 

καλημερα παιδια, πηρα το κιν απο την επισκευη και μου ειπαν οτι εχει βραχηκυκλωσει το "φλεξιον" ειναι ο μηχανησμος που ανοιγει κλεινει το "slide" του κιν. λογο ελειψης ανταλλακτικου ομως δεν μπορουσαν να μου το επισκευασουν.

 

ξερετε που μπορω να το επισκευασω? σας ευχαριστω.

 

υγ: το κιν το πηγα στο χαλανδρι (αν δεν θεωρηθει διαφημιση μπορω να γραψω και το ονομα του μαγαζιου).

 

Δες στο cnn.cn, σίγουρα υπάρχουν και άλλα sites...

Edited by thief
Απαγορεύονται τα συνεχόμενα μηνύματα - παρακαλώ να χρησιμοποιείς την "τροποποίηση" κάτω από το αρχικό μήνυμα

BB 8900 -> BB 9700 -> BB 9800 -> ΒΒ 9900 -> ΒΒ Ζ10 STL100-2 -> BB Passport -> BB KeyOne

BB PlayBook 32GB

Link to comment
Share on other sites

Δες στο cnn.cn, σίγουρα υπάρχουν και άλλα sites...

 

σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση.......απλα η ερωτηση ειχε γινει τον φλέβαρη..!!!!! :rolleyes:

 

:) οπως και να εχει σε ευχαριστω πολυ....

 

υγ: για την ιστορια...το κιν εφτιαξε μονο του μετα απο 3 μερες....:D

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση.......απλα η ερωτηση ειχε γινει τον φλέβαρη..!!!!! :rolleyes:

 

:) οπως και να εχει σε ευχαριστω πολυ....

 

υγ: για την ιστορια...το κιν εφτιαξε μονο του μετα απο 3 μερες....:D

 

Καλά κρασιά, ούτε που το πρόσεξα... :X

BB 8900 -> BB 9700 -> BB 9800 -> ΒΒ 9900 -> ΒΒ Ζ10 STL100-2 -> BB Passport -> BB KeyOne

BB PlayBook 32GB

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλησπέρα σε όλους!

Έχω το blackberry 9800 και θέλω να μεταφέρω τις επαφές μου ή από gmail ή απο icloud.

Προσπαθώ να συνδεθώ μέσω wifi για να κάνω συγχρονισμό αλλα ούτε απο εκεί μπορώ.

Συγκεκριμένα, συνδέεται με το wifi αλλα δεν έχω πρόσβαση στο internet.

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς πες μας μερικές λεπτομέρειες παραπάνω. Το τηλέφωνο έχει bis; Το ότι δεν έχεις πρόσβαση το είδες μέσω του browser ή έχεις βάλει κάποια εφαρμογή για τον συγχρονισμό;

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
παιδιά έχω ένα πρόβλημα με το κινητό ...μου έδειχνε συνέχεια ότι πέφτει η μπαταρία, το πήγα σε μαγαζί που τα κάνουν σέρβις και μου είπε ότι είχε θέμα με τη μπαταρία την άλλαξε δούλεψε 2 μέρες και μετά κλείνει μόνο του δείχνει πάλι ότι δεν έχει μπαταρία..το φόρτιζα ένα βράδυ και το πρωί μου έδειχνε ότι ήταν στα κόκκινα η μπαταρία.μόλις έκανα reboot έδειξε στο 100%.και μετά απο σερφάρισμα στο ίντερνετ έσβησε από μπαταρία ..γνωρίζει κάποιος κάτι γι αυτό το θέμα?/?:(:(:(
Link to comment
Share on other sites

Σου έβαλε καινούρια μπαταρία;

 

Σε αυτές τις περιπτώσεις, η πρώτη κίνηση είναι να φορτίσεις το κινητό όταν βγάλει ένδειξη χαμηλής μπαταρίας με σβηστή τη συσκευή, μέχρι την πλήρη φόρτιση (θα γίνει πράσινο το led). Αν δεν δεις βελτίωση, επόμενο βήμα είναι το wipe και η εξ αρχής εγκατάσταση του λογισμικού - ενδεχομένως κάτι να έχει πάει στραβά στο filesystem του κινητού σου και να έχεις τεράστιο battery bleed.

 

Αν δεν δεις διαφορά με τίποτα από αυτά, τότε μάλλον έχεις πρόβλημα υλικού και πρέπει να στείλεις το τηλέφωνο για service.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...