Jump to content

Blackberry Torch 9800


Marketer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα. προσφατα απεκτησα και εγω το torch και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος. αυτο σε σημαινει οτι δεν επιδεχονται πολλες βελτιωσεις, αλλα το λειτουργικο ειναι ενα μεγαλο βημα σε σχεση με το παρελθον. το ουσιαστικο για εμενα, δεν ειναι οι συγκρισεις με τα αλλα τηλεφωνα, αλλα τι ψαχνω εγω απο μια συγκεκριμενη συσκευη για να κανω τη δουλεια μου. το torch το βρισκω ακρως παραμετροποιησιμο και βολικο. πριν ειχα το bold 9000.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 161
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω το εξής πρόβλημα: όταν γράφω ένα μήνυμα και αλλάξω τη γλώσσα από Αγγλικά σε Ελληνικά, δε μου εμφανίζει τα Ελληνικά στο touch πληκτρολόγιο. Πρέπει να βγώ από το μήνυμα και να ξαναμπώ για να το γράψω.

Το αντίστροφο δε συμβαίνει, δλδ να έχω Ελληνικά και να το γυρίζω σε Αγγλικά.

 

Καμιά ιδέα?

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής πρόβλημα: όταν γράφω ένα μήνυμα και αλλάξω τη γλώσσα από Αγγλικά σε Ελληνικά, δε μου εμφανίζει τα Ελληνικά στο touch πληκτρολόγιο. Πρέπει να βγώ από το μήνυμα και να ξαναμπώ για να το γράψω.

Το αντίστροφο δε συμβαίνει, δλδ να έχω Ελληνικά και να το γυρίζω σε Αγγλικά.

 

Καμιά ιδέα?

 

Εάν πατήσεις την Υδρόγειο που έχει το touch πληκτρολόγιο δεν σου αλλάζει την γλώσσα ?

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Εάν πατήσεις την Υδρόγειο που έχει το touch πληκτρολόγιο δεν σου αλλάζει την γλώσσα ?

 

 

 

Όχι, όλο το touch πληκτρολόγιο έχει κενά αντί για γράμματα, πλήν μερικών συμβόλων, όπως ερωτηματικό, τελεία κτλ..

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Όχι, όλο το touch πληκτρολόγιο έχει κενά αντί για γράμματα, πλήν μερικών συμβόλων, όπως ερωτηματικό, τελεία κτλ..

 

δες λίγο τις ρυθμίσεις σου στο ΕΠΙΛΟΓΕΣ -> ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΗΣΗ & ΕΙΣΑΓΩΓΗ

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
παιδια επειδη το τηλεφωνο μ αρεσει παρα πολυ αλλα εχω καρτοκινητο τι μπορω να κανω για τα mails κλπ που θελουν εναν περιεργο λογαριασμο ?
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα. Οι υπηρεσίες blackberry παίζουν μόνο σε συμβόλαια. Δε μπορείς να έχεις push mail.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Νεος χρηστης ΒΒ οποτε συγχωρηστε μου "χαζες" ερωτησεις.

 

1. Υπαρχει δυνατοτητα να εχω ξεχωριστα μια ομαδα επαφων (10-15 ονοματα που παιρνω συχνα) ωστε να μην ψαχνω συνεχως?

 

2. Οταν απαντω σε κληση με το ΒΤ τοτε το τηλεφωνο ξεκλειδωνει και απο την στιγμη που ειναι στην τσεπη μου μπορει να πατηθει οτιδηποτε. Τι κανω?

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ και επανερχομαι!!

Link to comment
Share on other sites

1. Μια εύκολη λύση είναι να μοιράσεις τις επαφές σε Categories. Στον κατάλογο επιλέγεις bb button -> filter και διαλέγεις την κατηγορία που θες, ή πατάς ξανά bb button και φτιάχνεις νέα.

 

2. Holster?

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Νεος χρηστης ΒΒ οποτε συγχωρηστε μου "χαζες" ερωτησεις.

 

1. Υπαρχει δυνατοτητα να εχω ξεχωριστα μια ομαδα επαφων (10-15 ονοματα που παιρνω συχνα) ωστε να μην ψαχνω συνεχως?

 

2. Οταν απαντω σε κληση με το ΒΤ τοτε το τηλεφωνο ξεκλειδωνει και απο την στιγμη που ειναι στην τσεπη μου μπορει να πατηθει οτιδηποτε. Τι κανω?

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ και επανερχομαι!!

 

Σχετικα με τη πρωτη ερωτηση, πηγαινε στα contacts, διαλεξε ενα contact που παιρνεις συχνα, πάτα το bb key, διαλεξε το add to home screen και σιγουρεψου οτι ειναι πατημενο και το mark as favorite

 

Οταν το κανεις αυτο θα δεις οτι το συγκεκριμενο contact ειναι στην οθονη favorites. Κανε τη διαδικασια αυτη για ολα τα contacts που θες

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με τη πρωτη ερωτηση, πηγαινε στα contacts, διαλεξε ενα contact που παιρνεις συχνα, πάτα το bb key, διαλεξε το add to home screen και σιγουρεψου οτι ειναι πατημενο και το mark as favorite

 

Οταν το κανεις αυτο θα δεις οτι το συγκεκριμενο contact ειναι στην οθονη favorites. Κανε τη διαδικασια αυτη για ολα τα contacts που θες

 

Το εκανα ηδη!

Βοηθαει θα ελεγα!

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με τη πρωτη ερωτηση, πηγαινε στα contacts, διαλεξε ενα contact που παιρνεις συχνα, πάτα το bb key, διαλεξε το add to home screen και σιγουρεψου οτι ειναι πατημενο και το mark as favorite

 

Οταν το κανεις αυτο θα δεις οτι το συγκεκριμενο contact ειναι στην οθονη favorites. Κανε τη διαδικασια αυτη για ολα τα contacts που θες

 

Το έχω κάνει και εγώ αυτό αλλά πρέπει όταν πατάς την επαφή να διαλέγεις και ποιο τηλέφωνο θέλεις να πάρεις... θα ήταν πιο βολικό να επιλέξεις ποιο τηλέφωνο θες να κάνεις add to home screen και απλά πατώντας το εικονίδιο να παίρνει και το τηλέφωνο που έχεις επιλέξει...

 

 

Μια άλλη ερώτηση .... μπορώ να διαγράψω μαζικά e-mail αντί να κάθομαι να διαγράφω ένα - ένα e-mail την φορά.. ??

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Το έχω κάνει και εγώ αυτό αλλά πρέπει όταν πατάς την επαφή να διαλέγεις και ποιο τηλέφωνο θέλεις να πάρεις... θα ήταν πιο βολικό να επιλέξεις ποιο τηλέφωνο θες να κάνεις add to home screen και απλά πατώντας το εικονίδιο να παίρνει και το τηλέφωνο που έχεις επιλέξει...

 

 

Μια άλλη ερώτηση .... μπορώ να διαγράψω μαζικά e-mail αντί να κάθομαι να διαγράφω ένα - ένα e-mail την φορά.. ??

 

.....μπορεις να τα διαγραψεις μεσω του υπολογιστη σου στο blackberry desktop......

Link to comment
Share on other sites

Το έχω κάνει και εγώ αυτό αλλά πρέπει όταν πατάς την επαφή να διαλέγεις και ποιο τηλέφωνο θέλεις να πάρεις... θα ήταν πιο βολικό να επιλέξεις ποιο τηλέφωνο θες να κάνεις add to home screen και απλά πατώντας το εικονίδιο να παίρνει και το τηλέφωνο που έχεις επιλέξει...

 

 

Μια άλλη ερώτηση .... μπορώ να διαγράψω μαζικά e-mail αντί να κάθομαι να διαγράφω ένα - ένα e-mail την φορά.. ??

 

Γιατί δε χρησιμοποιείς απλά το speed dial;

 

Για μαζική διαγραφή το μόνο που γίνεται από τη συσκευή είναι η πολλαπλή επιλογή συνεχόμενων μηνυμάτων, οπότε και τα σβήνεις όλα μαζί - αλλιώς γίνεται αυτό που λέει ο zots.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Οταν αρχιζει καποιος να πληκτρολογει τον αριθμο θα μπορουσε να βγαζει απο κατω σε λιστα τους αριθμους που αρχιζουν απο τα νουμερα που πληκτρολογουνται?

Κατι σαν φιλτρο δηλαδη ωστε να σε βοηθησει.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δε χρησιμοποιείς απλά το speed dial;

 

Γιατί δεν θυμάμαι σε ποιο πλήκτρο έχω βάλει ποιον...

 

 

Για μαζική διαγραφή το μόνο που γίνεται από τη συσκευή είναι η πολλαπλή επιλογή συνεχόμενων μηνυμάτων, οπότε και τα σβήνεις όλα μαζί - αλλιώς γίνεται αυτό που λέει ο zots.

 

Αυτήν την επιλογή δεν την έχω βρει μέσα στα e-mail...

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι θεμα επιλογης μεσα στα email. Αυτο που εννοει ο thief ειναι να αγγιξεις ταυτοχρονα με τα δαxτυλα σου το πρωτο και το τελευταιο email που θες να διαγραψεις (πρεπει να ειναι συνεχομενα) και μετα απο το μενου που θα εμφανιστεi να διαλεξεις delete messages

 

Επισης για οσους θελουν ενα πιο απλο τροπο να τηλεφωνουνε καποια contacts ας ριξουνε μια ματια σε αυτη την free εφαρμογη. Δεν την εχω χρησιμοποιησει αλλα την διαβασα σε ενα forum

http://appworld.blackberry.com/webstore/content/11634?lang=en

Edited by ringo7213
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση:

 

Εχω το τηλεφωνο κλειδωμενο στηντσεπη μου και δεχομαι κληση.

Απαντω με το ΒΤ.

 

Το τηλεφωνο ξεκλειδωνει και παραμενει ξεκλειδωμενο και μετα το τελος της κλησης με αποτελεσμα να πατιουνται διαφορα.

 

Υπαρχει λυση γι αυτο?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το δοκιμασα και πραγματικα παραμενει κλειδωμενο (οτι ακριβως ηθελα).

Αν υπήρχε τροπος να ενεργοποιειται απο το κουμπακι στο πανω μερος που ειναι το νορμαλ κλειδωμα θα ημουν ενθουσιασμενος!!!

Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα και πραγματικα παραμενει κλειδωμενο (οτι ακριβως ηθελα).

Αν υπήρχε τροπος να ενεργοποιειται απο το κουμπακι στο πανω μερος που ειναι το νορμαλ κλειδωμα θα ημουν ενθουσιασμενος!!!

 

γίνεται...

πήγαινε στις Επιλογές - Εφαρμογές Τρίτων Μερών - Patternlock - General - και στην πρώτη επιλογή "Assign to hardware lock key" βάλε την επιλογή "Launch behind native lock"

 

γενικώς έχει πολλές ρυθμίσεις...

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Το General δεν το εχω σαν επιλογη...

Εχω τα Autolock, Information, Pattern και σε κανενα απο αυτα δεν μου βγαζει το "Assign to hardware lock key" κτλ

 

Μονο βαζοντας το Autolock στο 1 sec για παραδειγμα μπορω να το ενεργοποιησω. Μια χαρα και ετσι παντως...

Edited by amanar
Link to comment
Share on other sites

Το General δεν το εχω σαν επιλογη...

Εχω τα Autolock, Information, Pattern και σε κανενα απο αυτα δεν μου βγαζει το "Assign to hardware lock key" κτλ

 

Μονο βαζοντας το Autolock στο 1 sec για παραδειγμα μπορω να το ενεργοποιησω. Μια χαρα και ετσι παντως...

 

ααα...οκ...μάλλον θα έχεις την free έκδοση...

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Πραγματι...

 

Αν θελεις να αγορασεις κατι πως πληρωνεις?

 

Εγώ το κάνω μέσω App World και PAYPAL ....

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...