Jump to content

Blackberry Torch 9800


Marketer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προφανώς θα είναι διαθέσιμο και σε αναβαθμίσεις συμβολαίων, απλά δε μπορεί κάποιος να το πάρει ως σκέτη συσκευή. Έχει ξανασυμβεί αυτό.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 161
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τιμή λιανικής από vodafone 699€.Περιλαμβάνεται στο φυλλάδιο της vodafone τοθ Δεκεμβρίου. Die evil iphone 4 , die....

Proud to be Blackberry addict...

Devices: Main device: iPhone 11 Pro Max, 2nd devices: iPhone SE (1st gen), BlackBerry Passport

Eternal love: Blackberry 9700, NOKIA N900

Link to comment
Share on other sites

Τιμή λιανικής από vodafone 699€.Περιλαμβάνεται στο φυλλάδιο της vodafone τοθ Δεκεμβρίου. Die evil iphone 4 , die....

 

Αν και φανατικός blackbeράκιας (8900, 9700, 9800) και έπειτα από ένα μήνα χρήσης περίπου, θα διαφωνήσω μαζί σου. O browser εξακολουθεί να είναι αργός και προβληματικός (ίσως να φταίει ο ξεπερασμένος επεξεργαστής), η οθόνη είναι απλώς καλή και το λειτουργικό επιδέχεται πολλές βελτιώσεις. Αν εξαιρέσεις το πρωτοποριακό design για τα δεδομένα της RIM, τη νέα touch οθόνη και το φυσικό πληκτρολόγιο, το τηλέφωνο είναι απλώς μία μίξη χαρακτηριστικών από την υπόλοιπη γκάμα.

 

Προχθές που χρειάστηκε να πάρω μαζί μου το 9700 και το έπιασα στα χέρια μου κατάλαβα αμέσως πιο είναι το τέλειο BlackBerry. Στο βάρος, στον όγκο, στη παλάμη και στην αμεσότητα αυτών που προσφέρει. Προσωπικά αν δεν είχα το 9700, η αναβάθμιση μου θα ήταν το 9780..!

 

My two cents... :)

 

Υ.Γ. Να προσθέσω για το AppWorld που ακόμα δεν είναι διαθέσιμο και με πλάγιους τρόπους (συνήθως ανεπιτυχώς) προσπαθούμε να το εγκαταστήσουμε μήπως και βρούμε κανένα application... Πως μπορείς να συγκρίνεις αυτή τη "κατάντια" με το αντίστοιχο store της Apple..? Άσε που αν θελήσεις να παίξεις κανένα παιχνιδάκι για να σκοτώσεις την ώρα σου στην καλύτερη έχεις το ελλεινό BrickBreaker..!

Edited by npatrin
Υ.Γ.

BB 8900 -> BB 9700 -> BB 9800 -> ΒΒ 9900 -> ΒΒ Ζ10 STL100-2 -> BB Passport -> BB KeyOne

BB PlayBook 32GB

Link to comment
Share on other sites

Για το app store του iphone μαζι σου αλλα youtube με gprs μονο στο μουρο εχει. Σtο iphone για παραδειγμα και με 3g κολλαει. Για socialize πιστευω το 9800 ειναι πολυ καλυτερο. Το multirasking του αν και εχει επεξεργαστη που τρεχει στα 624 ειναι αψογο. Ετσι κι αλλιως 3d games kai opengl to 9800 δεν εχει οποτε οποτε ο 624 ειναι μια χαρα.Η οθονη του μηλου ειναι σαφως καλυτερη αλλα η μπαταρια του χειροτερη. Τεσπα εγω με το 9800 ημουν απολυτα ικανοποιημενος.Το πουλησα χθες και αγορασα το 9780 που πιστευω και με αυτο θα μεινω εξισου ικανοποιημενος.

Proud to be Blackberry addict...

Devices: Main device: iPhone 11 Pro Max, 2nd devices: iPhone SE (1st gen), BlackBerry Passport

Eternal love: Blackberry 9700, NOKIA N900

Link to comment
Share on other sites

Για το app store του iphone μαζι σου αλλα youtube με gprs μονο στο μουρο εχει. Σtο iphone για παραδειγμα και με 3g κολλαει. Για socialize πιστευω το 9800 ειναι πολυ καλυτερο. Το multirasking του αν και εχει επεξεργαστη που τρεχει στα 624 ειναι αψογο. Ετσι κι αλλιως 3d games kai opengl to 9800 δεν εχει οποτε οποτε ο 624 ειναι μια χαρα.Η οθονη του μηλου ειναι σαφως καλυτερη αλλα η μπαταρια του χειροτερη. Τεσπα εγω με το 9800 ημουν απολυτα ικανοποιημενος.Το πουλησα χθες και αγορασα το 9780 που πιστευω και με αυτο θα μεινω εξισου ικανοποιημενος.

 

Youtube σε εμένα με Voda 3G τα μισά παίζουν και τα άλλα μισά κολλάνε. Anyway, καλορίζικο και χρόνια πολλά... :)

BB 8900 -> BB 9700 -> BB 9800 -> ΒΒ 9900 -> ΒΒ Ζ10 STL100-2 -> BB Passport -> BB KeyOne

BB PlayBook 32GB

Link to comment
Share on other sites

Τιμή λιανικής από vodafone 699€.Περιλαμβάνεται στο φυλλάδιο της vodafone τοθ Δεκεμβρίου. Die evil iphone 4 , die....

 

αδικαιολόγητα ακριβό μου φαίνεται... :p

http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και χρονια πολλά.

αγόρασα το 9800 για την κοπέλα μου, αφού δεν κατάφερα να την πείσω να πάει σε android που είμαι εγώ, θέλω τα φώτα σας.

είναι το πρώτο της smartphone και εγώ θα τραβήξω όλα, επιγραμματικά που μπορώ βρω 5-10 πράγματα για να αρχίσω p.x. εφαρμογές από που κατεβάζω ?

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνα από το http://www.mobihand.com, είναι το πληρέστερο που θα βρεις (αφού στην Ελλάδα δεν υποστηρίζεται το AppWorld).

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και χρονια πολλά.

αγόρασα το 9800 για την κοπέλα μου, αφού δεν κατάφερα να την πείσω να πάει σε android που είμαι εγώ, θέλω τα φώτα σας.

είναι το πρώτο της smartphone και εγώ θα τραβήξω όλα, επιγραμματικά που μπορώ βρω 5-10 πράγματα για να αρχίσω p.x. εφαρμογές από που κατεβάζω ?

 

Μην ξεχάσεις να ενεργοποιήσεις BIS στην σύνδεσή της γιατί αλλιώς berry δεν έχει νόημα..

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας και καλή χρονιά.

Όταν το εχω στα χέρια μου και εχω περισότερες ερωτήσεις θα επανέλθω δριμύτερος

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.Χτες το πηρα και προσπαθώντας να μπω στο internet μέσω wifi ενώ αναγνωρίζει το router μου δε μπαινει.Και στο youtube που προσπαθώ να μπω μου γυρίζει error.Θέλω να το χρησιμοποιώ μόνο με wifi.Στα options δε μου εμφανίζει το tab advanced options!Είναι φυσιολογικό...
Link to comment
Share on other sites

Εκανες κανένα restart?

 

Απο που το πήρες?

Κι αν πτωχική την βρεις, η Ιθάκη δε σε γέλασε.

έτσι σοφός που έγινες, με τόση πείρα,

ήδη θα το κατάλαβες οι Ιθάκες τι σημαίνουν.

 

Κωνσταντίνος Π. Καβάφης

http://www.eclipse.co.uk/mbs/Diver_logo-web_page_GIF_1a.gif

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει μπαίνω internet μια χαρά αλλα επειδή είμαι έτοιμος να το πετάξω και το αγαπάω αυτό το κινητό θέλω κάποιος να μου πει πως μπορώ εκτός browser να συνδέσω τα mail μου.Δε γίνεται τίποτα δηλαδή χωρίς data plan?
Link to comment
Share on other sites

Όχι, χωρίς bis δε μπορείς να έχεις τις υπηρεσίες της blackberry όπως το push mail που αναφέρεις.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Αφου εχεις ιντερνετ, μπορεις να βαλεις ενα προγραμμα σαν LogicMail (ψαξτο στο google) και να βλεπεις το mail σου σαν imap

 

Δεν θα εχεις push ομως. Θα μπαινεις να το τσεκαρεις

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά δε μπορώ να κάνω chat.Τίποτα με σύγχυσε η RIM.Το κινητό μπαίνει σε αγγελία!!!!Ούτε το iphone ετσι με τόσους περιορισμούς.Θα μου πεις όταν το πήρες δε το ήξερες?Δυστυχώς δε το έψαξα τόσο.Κι αυτή η vodafone.....Στο Καναδά αγοράζεις μια άδεια για BES και είσαι εντάξει.Εδώ σε αναγκάζουν να δεσμευτείς με συμβόλαιο.Δεν υπάρχει άραγε κάτι να το σπάει?
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

μπορει να μου πει καποιος πως γινεται να μην γυρναει η οθονη στα πλαγια με το παραμικρο? υπαρχει καποια ρυθμιση καπου να μενει σταθερη??
Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το ανακοίνωσε η Vodafone

http://www.vodafone.gr/portal/client/eshop/details-42140.action

 

Άντε να παίρνει σειρά και το 9780

Edited by thief
Συνεχόμενα μηνύματα - παρακαλώ να χρησιμοποιείς την "τροποποίηση" κάτω από το αρχικό μήνυμα
Link to comment
Share on other sites

μπορει να μου πει καποιος πως γινεται να μην γυρναει η οθονη στα πλαγια με το παραμικρο? υπαρχει καποια ρυθμιση καπου να μενει σταθερη??

 

Οχι δεν υπαρχει. Μονο με 3rd party εφαρμογη

Link to comment
Share on other sites

Πολλά....

Μόλις 30 ευρώ λιγότερο από το iPhone 4.

Ποιός θα προτιμήσει ένα Blackberry την Ελλάδα ;;;

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...