Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχεις περασει μηπως καποιος την wildpuzzle rom στο κινητο του;απλως θα ηθελα να μαθω αν εχει ελληνικα μεσα

Ναι, εχει ελληνικα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σας!

 

Πολλά μου φαίνονται τα (5 mb αν θυμάμαι καλά) αλλά έτσι κι αλλιώς γίνονται αυτόματες ανανεώσεις. Καιρός, email κλπ... Δηλαδή εσύ έχεις ανοιχτό το wifi, δεν κάνεις κάτι στο ίντερνετ και κατεβάζει μόνο του; Στα βγάζει στην καρτέλα του wifi στο droidstats;

 

Villis για της ερωτήσεις που μου κάνεις οι απαντήσεις είναι και οι 2 ναι

παρόλο που δεν το έχω το wifi συνέχεια ανοιχτό

Link to comment
Share on other sites

 

Ρυθμίσεις->ασύρματα δίκτυα->δίκτυο κινητής τηλεφωνίας :)

@@.. το τικαρισα κ αυτο, αλλα δε λεει να στειλει.

θα εκπεδευσω κανα περιστερι στο τελος..:mad:

δεν ξεχνώ...
Link to comment
Share on other sites

κ θυρα αλλαξα (πηγα δίπλα στην 6 ..χαχαχα) κ παραθυρο, αλλά δε στελνει πραμα.

ετσι μου ρχεται να αλλαξω κ κουρτινες λεμε.

η βοντα δε δινει αλλη λυση, εγω ακρη δε βρισκω, αρα μουμουσου γιοκ!

δεν ξεχνώ...
Link to comment
Share on other sites

κ θυρα αλλαξα (πηγα δίπλα στην 6 ..χαχαχα) κ παραθυρο, αλλά δε στελνει πραμα.

ετσι μου ρχεται να αλλαξω κ κουρτινες λεμε.

η βοντα δε δινει αλλη λυση, εγω ακρη δε βρισκω, αρα μουμουσου γιοκ!

 

Ρυθμίσεις Βόντα, για όσα παιδιά τις χρειάζονται

 

MMSC: http://mms.vodafone.gr

Proxy: 213.249.019.049:5080

APN: mms.vodafone.net

Username: user

Password: pass

 

Όνομα: Internet

APN: internet.vodafone.gr (για καρτοκινητή είναι: webkarta.vodafone.gr)

Όνομα Χρήστη: user

Κωδικός Πρόσβαση: pass

MCC: 202

MNC: 05

Τύπος APN: Default

 

τα στοιχεία τα πήρα απο εδω

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Villis για της ερωτήσεις που μου κάνεις οι απαντήσεις είναι και οι 2 ναι

παρόλο που δεν το έχω το wifi συνέχεια ανοιχτό

Οι αυτόματες ενημερώσεις είναι ενεργοποιημενες φαντάζομαι οπότε ίσως αυτό...

 

@@.. το τικαρισα κ αυτο, αλλα δε λεει να στειλει.

θα εκπεδευσω κανα περιστερι στο τελος..:mad:

Χαχαχα πάντως κοίταξε να το απενεργοποιησεις πάλι αυτό που σου είπα, γιατί μπορεί να σε χρεώνει αν το έχεις μόνιμα ανοιχτό...

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Ναι, εχει ελληνικα

 

ευχαριστω φιλε.σκεφτομαι να το κανω froyo,βαρεθηκα να περιμενω ποτε θα μας δωσει την αναβαθμιση η htc.το προβλημα που διαβασα οτι υπαρχει με τις κλησεις και τα μηνυματα οπου εμφανιζει μονο νουμερα,το εχεις λυσει,υπαρχει καποιος τροπος δηλαδη?

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Μιας και λέμε για το froyo... Η htc είχε πει για κάποια στιγμή πριν τα Χριστούγεννα και μετα την αναβάθμιση του legend. Νομίζω ότι η αναβάθμιση του legend ξεκίνησε ανά τον κόσμο οπότε ας ελπίσουμε ότι σε κανα δυο βδομάδες θα το έχουμε :)

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε.σκεφτομαι να το κανω froyo,βαρεθηκα να περιμενω ποτε θα μας δωσει την αναβαθμιση η htc.το προβλημα που διαβασα οτι υπαρχει με τις κλησεις και τα μηνυματα οπου εμφανιζει μονο νουμερα,το εχεις λυσει,υπαρχει καποιος τροπος δηλαδη?

Πρεπει να αποθηκευσεις τις επαφες με το διεθνες προθεμα ( +30).

Αν επιχειρησεις αναβαθμιση, μην κρατησεις backup των επαφων με "Perlego Backup".

Δεν διατιθεται, για την ωρα, για το froyo και ετσι δεν θα μπορεις να κανεις επαναφορα.

Επισης, αν κανεις backup με το recovery menu, να ξερεις οτι κανεις backup σε ολο το

συστημα και μπορεις να το επαναφερεις αυτουσιο και οχι καποιο κομματι του,

π.χ επαφες. Θα σου επαναφερει τη συσκευη οπως ακριβως ηταν πριν το froyo.

Ακομη, το ext partition για την εγκατασταση εφαρμογων στην καρτα μνημης να το κανεις μονο μια φορα. Δε χρειαζεται να το κανεις μετα απο καποια νεα εγκατασταση γιατι θα σου κανει συνεχως reboot.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας!

 

Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση.

 

Ανοιγω το advanced task killer και συνεχεια βλεπω την εφαρμογη "maps" ανοιχτει. Το κλεινω και μετα απο καποιες ωρες παλι ανοιγει απο μονη της. Δε εχω βαλει καποιο widget που να το χρησιμοποιει και απλα αναρωτιεμαι τι κανω λαθος.

 

Καμια ιδεα;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Το Android κάνει μόνο του τη διαχείρηση της μνήμης. Το λειτουργικό θέλει να έχει ένα "αποτύπωμα" της εφαρμογής στη μνημη, έτσι ωστε να μπορεί να την ανοίξει ταχύτερα όταν τη χρειαστεί. Αυτός είναι και ο λόγος για αυτα που λένε ότι δε χρειάζονται task killers. Εν τέλει μπορεί να καταναλώνεται και περισσότερη μοαταρια με αυτό το άνοιξε-κλείσε των εφαρμογών.

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να αποθηκευσεις τις επαφες με το διεθνες προθεμα ( +30).

Αν επιχειρησεις αναβαθμιση, μην κρατησεις backup των επαφων με "Perlego Backup".

Δεν διατιθεται, για την ωρα, για το froyo και ετσι δεν θα μπορεις να κανεις επαναφορα.

Επισης, αν κανεις backup με το recovery menu, να ξερεις οτι κανεις backup σε ολο το

συστημα και μπορεις να το επαναφερεις αυτουσιο και οχι καποιο κομματι του,

π.χ επαφες. Θα σου επαναφερει τη συσκευη οπως ακριβως ηταν πριν το froyo.

Ακομη, το ext partition για την εγκατασταση εφαρμογων στην καρτα μνημης να το κανεις μονο μια φορα. Δε χρειαζεται να το κανεις μετα απο καποια νεα εγκατασταση γιατι θα σου κανει συνεχως reboot.

ευχαριστω για τις συμβουλες αλλα μαλλον θα μεινω ακομα λιγο με την 2.1.αυτο που ηθελα ηταν καωω overclocking βασικα,αλλα τελικα το πετυχα απλα κανοντας το root,μετα φλασαρα καινουριο kernel στην μαμισια ρομ και τωρα τρεχει το wildfire μου 692 mhz σταθερα και χωρις προβληματα. και εχει μεγαλη διαφορα παντου με τον επεξεργαστη στα 692 και ισως ρισκαρω να το παω και στο οριο του στα 768 να δω τι θα γινει:heat:

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις συμβουλες αλλα μαλλον θα μεινω ακομα λιγο με την 2.1.αυτο που ηθελα ηταν καωω overclocking βασικα,αλλα τελικα το πετυχα απλα κανοντας το root,μετα φλασαρα καινουριο kernel στην μαμισια ρομ και τωρα τρεχει το wildfire μου 692 mhz σταθερα και χωρις προβληματα. και εχει μεγαλη διαφορα παντου με τον επεξεργαστη στα 692 και ισως ρισκαρω να το παω και στο οριο του στα 768 να δω τι θα γινει:heat:

Στη μανα σου τα ειπες ολα αυτα;

Anyway, αν ζητουσες τη γνωμη μου, αυτο θα σου ελεγα κι εγω να κανεις.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα!!

Κατ' αρχήν συγχαρητήρια για όλες αυτές τις πληροφορίες που μοιράζετε!

 

Αφού διάβασα όλο το θέμα (τα κατάφερα αλλά :wacko:) να κάνω κι εγώ με την σειρά μου κάποιες ερωτησούλες σε εσάς που το χρησιμοποιείτε γιατί οι πωλητές έχουν διαφορετική άποψη για το ίδιο θέμα ακόμα και εντός του ίδιου καταστήματος!!!

 

Push notifications παίζουν?

Ο συγχρονισμός που γίνεται με το gmail συγχρονίζει υποχρεωτικά mail-contacts-calendars ή μπορώ να επιλέξω μόνο mail αν το θέλω?

ROCK 'N' RIDE

just a way of life

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα!!

Κατ' αρχήν συγχαρητήρια για όλες αυτές τις πληροφορίες που μοιράζετε!

 

Αφού διάβασα όλο το θέμα (τα κατάφερα αλλά :wacko:) να κάνω κι εγώ με την σειρά μου κάποιες ερωτησούλες σε εσάς που το χρησιμοποιείτε γιατί οι πωλητές έχουν διαφορετική άποψη για το ίδιο θέμα ακόμα και εντός του ίδιου καταστήματος!!!

 

Push notifications παίζουν?

Ο συγχρονισμός που γίνεται με το gmail συγχρονίζει υποχρεωτικά mail-contacts-calendars ή μπορώ να επιλέξω μόνο mail αν το θέλω?

 

δεν ξέρω αν γίνεται να μην τα συγχρονίζει,αλλά μπορείς να επιλέξεις να μην φαίνονται οι επαφές του google μαζί με τις άλλες και το ίδιο και στο ημερορλόγιο.

για Push notifications δεν ξέρω να σου πω, γιατί δεν ξέρω τι είναι :pp

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς να βάλει το skype στο κινητό μας ;

Το έβαλα χθές αλλά δεν μπορώ με τίποτα στις κλήσεις που κάνω να χρησιμοποιήσω τα ακουστικά μου για να ακούω τον συνομιλητή μου... Ο ήχος βγαίνει συνέχεια από το ηχείο...

 

Το έχει δοκιμάσει κανείς άλλος;

*Αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να πέσει να σε κάψει-Bill !!! :!:

 

*Στην ευθεία όλοι γρήγοροι είναι...

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς να βάλει το skype στο κινητό μας ;

Το έβαλα χθές αλλά δεν μπορώ με τίποτα στις κλήσεις που κάνω να χρησιμοποιήσω τα ακουστικά μου για να ακούω τον συνομιλητή μου... Ο ήχος βγαίνει συνέχεια από το ηχείο...

 

Το έχει δοκιμάσει κανείς άλλος;

 

Εμένα δουλεύει κανονικά με τα handsfree. Απλά με αρκετές διακοπές...

HTC Wildfire
Link to comment
Share on other sites

Hello!

2 ερωτησουλες και απο εμένα:

 

1) Σε τι κωδικοποιηση μεταφερετε τα video σας στο κινητο? Ψάχνω για την καλύτερη κωδικοποίηση (καλη αναλυση-μικρο μεγεθος-να παιζει) και ειμαι σε αδιεξοδο. Οτιδηποτε συμπιεσμενο (.avi, .rmvb, ... ) δε τα παιζει καν. Δοκίμασα 3gp, mp4, mpg1, mpg2 και απο ολα αυτα εχω προτιμησει το .mpg1. Ωστοσο και πάλι δεν ειμαι απολυτα ικανοποιημενος διοτι δε με αφηνει να παω μπρος-πισω στο video ουτε να κανω pause, παρα μονο να το δω μονομιας. Χρησιμοποιώ τον "rockplayer" και τον "arcMedia". Έχετε καμια συμβουλη για αλλη κωδικοποιηση/player?

 

2) Θέλω να μεταφέρω τις επαφές του τηλεφώνου μου ΣΤΗ google, οχι το αντιστροφο. Ξέρεις κανεις κανέναν τρόπο?

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Handsent sms αλλά ο ήχος των μηνυμάτων είναι σχετικά χαμηλός!

Το έχω στη πιο δυνατό από ρύθμιση!

Διαλέγω ένα mp3 και όταν κάνει προεπισκόπηση το ακούω μια χαρά δυνατά!

Όταν πατάω δοκιμή εισερχόμενου sms, τότε η ένταση είναι πεσμένη!

Τι γίνεται? :mad:

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω αν γίνεται να μην τα συγχρονίζει,αλλά μπορείς να επιλέξεις να μην φαίνονται οι επαφές του google μαζί με τις άλλες και το ίδιο και στο ημερορλόγιο.

για Push notifications δεν ξέρω να σου πω, γιατί δεν ξέρω τι είναι :pp

 

Αυτό δηλαδή σημαίνει ότι έχεις δύο (ή και τρεις) επιλογές για τηλεφωνικό κατάλογο?

Τηλέφωνο, google (και sim)?

 

Το push αν και δεν ξέρω τι ακριβώς είναι και πως δουλεύει αυτό που κάνει είναι μόλις έχεις ένα καινούριο mail να σε ειδοποιεί στο κινητό άμεσα χωρίς όμως να το κατεβάζει ή να χρειάζεται να κάνει έλεγχο. Στο iphone που έχω τώρα το ίδιο γίνετε και με το facebook αλλά δεν είναι κάτι που με ενδιαφέρει τόσο όσο τα mail μου.

 

Συγνώμη αν ρωτάω σε λάθος θέμα αλλά δεν έχω καταλάβει αν το push έχει να κάνει με το τηλέφωνο, το λειτουργικό του ή το gmail.

ROCK 'N' RIDE

just a way of life

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά 2 απλές ερωτήσεις.

Το κινητό έχει πολύ χαμηλή ένταση στους ήχους κλήσεις κ στα μηνύματα.

Κ όσο Hich tech και να είναι αυτό ειναι τεράστιο πρόβλημα.

Κάνατε κάτι εσείς γι αυτό???

 

 

Επίσης απο το Google που είναι συγχρονισμένες οι επαφές όταν πάω να τις κάνω export σε .csv δε τις κάνει import στο Outlook.

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Handsent sms αλλά ο ήχος των μηνυμάτων είναι σχετικά χαμηλός!

Το έχω στη πιο δυνατό από ρύθμιση!

Διαλέγω ένα mp3 και όταν κάνει προεπισκόπηση το ακούω μια χαρά δυνατά!

Όταν πατάω δοκιμή εισερχόμενου sms, τότε η ένταση είναι πεσμένη!

Τι γίνεται? :mad:

 

Στα Settings->Sound & Display έχει 2 ρυθμίσεις. Το Ringer volume που είναι για τους ήχους ειδοποίησης και το Media Volume που είναι για τα mp3. Το Ringer το έχω λιγο χαμηλότερα απο το δυνατό και είναι πολύ ικανοποιητικό. Μπορείς να το δυναμώσεις και με το κουμπί στο πλάι του κινητού...

HTC Wildfire
Link to comment
Share on other sites

Αυτό δηλαδή σημαίνει ότι έχεις δύο (ή και τρεις) επιλογές για τηλεφωνικό κατάλογο?

Τηλέφωνο, google (και sim)?

 

Το push αν και δεν ξέρω τι ακριβώς είναι και πως δουλεύει αυτό που κάνει είναι μόλις έχεις ένα καινούριο mail να σε ειδοποιεί στο κινητό άμεσα χωρίς όμως να το κατεβάζει ή να χρειάζεται να κάνει έλεγχο. Στο iphone που έχω τώρα το ίδιο γίνετε και με το facebook αλλά δεν είναι κάτι που με ενδιαφέρει τόσο όσο τα mail μου.

 

Συγνώμη αν ρωτάω σε λάθος θέμα αλλά δεν έχω καταλάβει αν το push έχει να κάνει με το τηλέφωνο, το λειτουργικό του ή το gmail.

 

κοίτα, με το που ανοίγεις το τηλέφωνο μπορείς να το συνδέσεις με google και facebook. αυτό τότε συγχρονίζει τις επαφές σου στο google και στο facebook, οπότε στον τηλεφωνικό κατάλογο σου εμφανίζονται οι επαφές που έχεις από google, facebook, τηλέφωνο και sim. υπάρχει στις επιλογές η δυνατότητα να επιλέξεις να φαίνονται μόνο οι κατηγορίες που θέλεις εσύ. πχ εγώ έχω βάλει να φαίνονται μόνο του τηλεφώνου και όλες τις άλλες τις έχω απενεργοποιήσει.

παράλληλα όμως μπορείς να συνδέεις κάθε επαφή με το λογαριασμό της στο google και στο facebook, εφόσον το θέλεις..

αυτό για τα mail δεν το έχω παρατηρήσει γτ σπάνια τα κοιτάζω από το κινητό.

σίγουρα έρχεται ειδοποίηση, αλλά δεν ξέρω αν έρχεται αμέσως, ή πρέπει να κάνεις συγχρονισμό εσύ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...