Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και από πιο πριν αλλά πιστεύω ότι όντως μέχρι τέλος θα βγει..
"Το λογικό πολλές φορές μας απατά,η συνείδηση όμως ποτέ" - Jean Jacques Rousseau
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δευτέρα 13 του μηνός παίδες... Αντε ας ελπίσουμε να δουμε και 2.3 στην Rom μας...:p:D
Nokia 3510 - Nokia 3510i - Siemens SX1 - Sony Ericsson W300 - Motorola MING A1200e - (A-phones: Sony Ericsson J132 - Nokia 1112) - HTC Wildfire - Motorola Moto G 1st gen - Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ο αισθητήραε φωτός ενός εκ των δύο κινητών καλυπτόταν από κατι; Η μήπως έχει πρόβλημα; Δοκίμασε να τα βάλεις χειροκίνητα και τα 2 στο μέγιστο...
Φίλε Βασίλη έχω καλή παρατηρητικότητα και παρτήρησα αμέσως οτι το πρόβλημα δεν ήταν στην φωτεινότητα ( δοκίμασα και αυτο που λες) αλλα στην αντίθεση η οθόνη του φίλου ήταν ελλεινή σε σχέση με την δικιά μου το μαύρο φαινόταν γκρι και όλα τα άλλα χρώμματα ξεφτυσμένα ( δεν ξέρω αν γίνετε αντιληπτό στην φωτογραφία ποου ανέβασα... αλλα η διαφορά ήταν μεγάλη... υπάρχει περίπτωση να έχει άλλου είδους οθόνη?
Link to comment
Share on other sites

Για αλλου ειδους οθονη δεν εχω διαβασει κατι. Την πιθανοτητα ελατωματικης οθονης την εχετε αποκλεισει?
Link to comment
Share on other sites

Πάντως η φωτεινότητα έχει 3 επίπεδα ρύθμισεις. Δε ξέρω αν το είχατε στο ίδιο αυτόματο επίπεδο..

 

Πάντως είναι κουλό..

"Το λογικό πολλές φορές μας απατά,η συνείδηση όμως ποτέ" - Jean Jacques Rousseau
Link to comment
Share on other sites

Ορίστε και η αναβαθμιση μας

 

http://images.frandroid.com/wp-content/uploads/2010/12/SFR-Froyo-Illu-2.jpg

 

σε 4 μερες περιπου

 

Ειναι απο την Vodafone Γαλλίας

 

Πηγη

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το est. (estimated) δεν μ'αρεσει:p

 

Επισης για το Legend γραφει 17/11 αλλα χθες πηρε την αναβαθμιση συμφωνα με τα παραπανω posts.

Link to comment
Share on other sites

K Πως θα γίνει? Θα κάνουμε απλα ενα update μέσο Net?

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

εγώ προσπάθησα σήμερα και μου έβγαλε σφάλμα...φταίει οτι το έκανα ρουτ?

Νομίζω ναι. Κι εγώ το ίδιο αλλά το ήξερα από πριν οτι με ρουτ θα έχουμε πρόβλημα... Κάτι για signature verification νομίζω ότι έλεγε... Υπάρχει λύση πάντως (την έχει στο xda)!

Δευτέρα 13 του μηνός παίδες... Αντε ας ελπίσουμε να δουμε και 2.3 στην Rom μας...:p:D

Για επίσημη μακάρι, αλλά δεν ελπίζω. Custom (όχι ιδιαίτερα λειτουργική) έχει ήδη βγεί, οπότε περιμένω ότι μελλοντικά θα είναι πολύ ανώτερη ;)

 

Φίλε Βασίλη έχω καλή παρατηρητικότητα και παρτήρησα αμέσως οτι το πρόβλημα δεν ήταν στην φωτεινότητα ( δοκίμασα και αυτο που λες) αλλα στην αντίθεση η οθόνη του φίλου ήταν ελλεινή σε σχέση με την δικιά μου το μαύρο φαινόταν γκρι και όλα τα άλλα χρώμματα ξεφτυσμένα ( δεν ξέρω αν γίνετε αντιληπτό στην φωτογραφία ποου ανέβασα... αλλα η διαφορά ήταν μεγάλη... υπάρχει περίπτωση να έχει άλλου είδους οθόνη?

 

Για αλλου ειδους οθονη δεν εχω διαβασει κατι. Την πιθανοτητα ελατωματικης οθονης την εχετε αποκλεισει?

Η αλήθεια είναι όπως είπα και πριν, ότι έχω δει κι εγώ wildfire και μου φάνηκε πολύ πιξελιασμένη η οθόνη. Οπότε ίσως κάποια παρτίδα να ήταν κατώτερης ποιότητας (ίσως;;). Είναι σαν αυτό με τα χρώματα που ξεβάφουν... Εμένα ακόμα δεν έχει ξεβάψει στις γωνίες...

 

Ορίστε και η αναβαθμιση μας

 

http://images.frandroid.com/wp-content/uploads/2010/12/SFR-Froyo-Illu-2.jpg

 

σε 4 μερες περιπου

 

Ειναι απο την Vodafone Γαλλίας

 

Πηγη

Μακάρι :)

Μιας και ξέρεις από custom και τέτοια, για εμάς που είμαστε rooted, θα βγεί rooted έκδοση της stock 2.2 όταν με το καλό έρθει; Έτσι γίνεται;

 

Αυτο το est. (estimated) δεν μ'αρεσει:p

 

Επισης για το Legend γραφει 17/11 αλλα χθες πηρε την αναβαθμιση συμφωνα με τα παραπανω posts.

Κι εγώ αυτό σκέφτηκα μόλις το είδα, αλλά ΝΟΜΙΖΩ ότι είχα δει κάπου ότι τα vodafone branded legends στο εξωτερικό είχαν πάρει από νωρίτερα την αναβάθμιση...

 

K Πως θα γίνει? Θα κάνουμε απλα ενα update μέσο Net?
Αν εισαι χωρίς ρούτ, ναι :)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Αν σας ερθει αναβαθμιση ΟΤΑ 2.2 (δηλαδη άνευ μεσολάβησης pc, κατευθείαν στο κινητο) κατεβαστε την αλλα μην την εγκαταστήσετε, το πιθανοτερο ειναι να χαθει το root και ισως να μην μπορειτε για πολυ καιρο να ξαναειστε root.

Περιμένετε μεχρι να μάθουμε αυτη την λεπτομερια.

 

Αν δεν σας ενδιαφερει το root και τα λοιπα, βουρ για εγκατασταση.

 

Παντως αν βγει η αναβαθμιση, καλου κακου κοιταξτε και στο xda περι τινος πρόκειται.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Αν σας ερθει αναβαθμιση ΟΤΑ 2.2 (δηλαδη άνευ μεσολάβησης pc, κατευθείαν στο κινητο) κατεβαστε την αλλα μην την εγκαταστήσετε, το πιθανοτερο ειναι να χαθει το root και ισως να μην μπορειτε για πολυ καιρο να ξαναειστε root.

Περιμένετε μεχρι να μάθουμε αυτη την λεπτομερια.

 

Αν δεν σας ενδιαφερει το root και τα λοιπα, βουρ για εγκατασταση.

 

Παντως αν βγει η αναβαθμιση, καλου κακου κοιταξτε και στο xda περι τινος πρόκειται.

 

αν καποιος εχει κανει root στην συσκευη του αλλα εχει αλλαξει και kernel για να κανει overclocking τοτε δεν θα του κανει την αναβαθμιση,θα την κατεβασει αλλα μετα θα βγαλει σφαλμα.αυτο ισχυει και για την 1.37 που βγηκε χθες.αν εχει κανει μονο root τοτε παλι δεν την περναει και η λυση ειναι να μπεις στο recovery και να την περασεις μονος αφου κανεις πρωτα signature disable.για οπιον εχει αλλαξει kernel η μονη λυση ειναι το restore του nandroid backup και μετα αναβαθμιση.ολα αυτα ειναι οδηγιες απο τα παιδια του xda developers. η 1.37 παντωεwπου βγηκε χθες με τον ιδιο τροπο γινεται παλι root.οπως ειπα και πριν ολα αυτα τα μεταφερω απο το xda developers

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, μόλις έκανα την νέα αναβάθμιση και ξαφνικά έχει κολλήσει το WiFi. Δεν ξεκινά με τίποτα. Και γράφει ότι είναι αδύνατη η εκκίνηση του WiFi. Το έχει πάθει και κανένας άλλος αυτό?

 

Help Please!!

 

:O:O:O

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω να πω ότι με την αναβάθμιση που έκανα πριν μέρες, το κινητό μου κλείνει συνεχώς σε κλήσεις πάνω από 2 λεπτά.

Κάποια εφαρμογή θα μου πείτε.

Cosmote unlimited έχω, αλλά και με Vodafone cu που έβαλα, τα ίδια.

Άντε hard reset και εγκατάσταση μία μία οι εφαρμογές πάλι!!!

Link to comment
Share on other sites

Η εκδοση λογισμικου 1.37.405.1 απο οσο ξερω η htc μας την εστειλε. δλδ οταν θα βγει η froyo απο την htc δεν θα μπορουμε να την περασουμε?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το NDrive σας δουλεύει κανονικά; Χωρίς κολήμματα;
"Το λογικό πολλές φορές μας απατά,η συνείδηση όμως ποτέ" - Jean Jacques Rousseau
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε κάποιος να μου πεί ποιά shipped rom να κατεβάσω για να κάνω unroot το τηλέφωνο μιας και τα έχω μπλέξει λίγο?

Μετά απο ψάξιμο βρήκα αυτή...

RUU_Buzz_HTC_WWE_1.25.405.1_Radio_13.45.55.24_3.35.15.31_rel ease_142189_signed

Είναι όμως η σωστή?

Έχει κάνει κάποιος unroot να βοηθήσει λίγο?

Αν περιμένω για official update του froyo, θα περάσει το update η θα έχω πρόβλημα?

το τηλ είναι απλά rooted χωρίς κάποια custom rom

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε κάποιος να μου πεί ποιά shipped rom να κατεβάσω για να κάνω unroot το τηλέφωνο μιας και τα έχω μπλέξει λίγο?

Μετά απο ψάξιμο βρήκα αυτή...

RUU_Buzz_HTC_WWE_1.25.405.1_Radio_13.45.55.24_3.35.15.31_rel ease_142189_signed

Είναι όμως η σωστή?

Έχει κάνει κάποιος unroot να βοηθήσει λίγο?

Αν περιμένω για official update του froyo, θα περάσει το update η θα έχω πρόβλημα?

το τηλ είναι απλά rooted χωρίς κάποια custom rom

Αυτή είναι η σωστή.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, έχω το εξής πρόβλημα:

Κάποιες φορές όταν έχω εισερχόμενη αντί για το ringtone που έχω ορίσει κάνει έναν άλλο ήχο (μπιπ-μπιπ-μπιπ). Αν ξαναχτυπήσει στο καπάκι παίζει το κανονικό ringtone. Τι κουφό είναι αυτό; Μέχρι στιγμής το κάνει σε μια συγκεκριμένη επαφή (έχω τσεκάρει το "κουδουνισμα" στην επαφή και είναι στο "Προεπιλογή", άλλωστε όπως είπα δεν το κάνει κάθε φορά). Καμιά ιδέα γιατί μου έχει σπάσει τα... νεύρα;

Link to comment
Share on other sites

Ακούστε λοιπόν τι έπαθα:

 

1) Αγόρασα το Wildfire μου από μια ελληνική εταιρία.

 

2) Μετά από 1+ μήνα πήγα ο καημένος να κάνω την αναβάθμιση που βγήκε σήμερα η οποία έγινε κανονικά.

 

3) Χαρούμενος χαρούμενος, πήγα να ενεργοποιήσω το WiFi, τίποτα. Και άρχισαν τα τηλέφωνα. Στην Htc και στην εταιρία από την οποία πήρα το τηλέφωνο.

 

Τελικά έμαθα ότι το τηλέφωνο δεν είναι το official ελληνικό, αλλά είναι από την Αγγλία, οπότε δεν δικαιούμαι εγγύηση από την HTC. Επειδή το τηλέφωνο έχει ελληνική rom όμως, υποθέτω ότι έχει περασμένη κάποια custom stock rom. (Είναι εγκατεστημένοι οι HBOOT drivers οι οποίοι ούτε καν ξέρω τι είναι, αλλά σύμφωνα με την HTC χρειάζονται για το πέρασμα rom). Οπότε πρέπει να δω τι θα κάνω από την εταιρία πλέον η οποία μπορεί να μου πει ότι πρέπει να μου το στείλει και σε καμιά Αγγλία για 1 -2 μήνες. Πως σας φαίνεται? Και πάνω σε όλα αυτά, ακόμα και αν μου το φτιάξουν, την official froyo πως θα την περάσω αν είναι custom rooted το κινητό?

 

Καμιά άποψη κανένας? Καμία πρόταση τι να πω και τι να κάνω? Γιατί αυτό το κινητό με τρελαίνει! Το βάψε το μπλε και ρίξε το στη θάλασσα είναι out of the question!!!

 

:cry::cry::cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

νομίζω καλό θα ήταν να πεις από ποια εταιρεία το πήρες, για να μην την πατήσουν και άλλοι...

να πας στην εταιρεία και να απαιτήσεις να σου δώσουν καινούριο και ελληνικό αυτή τη φορά...

νομίζω αξίζει μια προσπάθεια...

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω πολλά παιδιά με την αναβάθμιση έχουν πρόβλημα με το wi fi τους μετά.

Τι μπορεί να φταίει?

Να το ρισκάρω να την κάνω?

Κ το δικό μου κινητό είναι απο τα "κερδισμένα", άρα απο το εξωτερικό. Λέτε να έχω τα ίδια προβλήματα με το παραπάνω παιδί?

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω πολλά παιδιά με την αναβάθμιση έχουν πρόβλημα με το wi fi τους μετά.

Τι μπορεί να φταίει?

Να το ρισκάρω να την κάνω?

Κ το δικό μου κινητό είναι απο τα "κερδισμένα", άρα απο το εξωτερικό. Λέτε να έχω τα ίδια προβλήματα με το παραπάνω παιδί?

 

Εμένα που η συσκευή μου είναι "μη κερδισμένη" παίζει μια χαρα το wifi με την αναβάθμιση...

 

By the way κυκλοφόρησε το froyo για το Legend, οι επόμενοι είμαστε ΕΜΕΙΣ :-)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

εμένα που ειναι τι στο καλό να κάνω???

 

Aν γινει αυτη η αναβαθμιση θα παιξει μετα κ η froyo??

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...