Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγώ αυτό πιστεύω.. πως φταίει κάποια εφαρμογή για το κλείσιμο των κλήσεων.. Σας παραθέτω ποιές έχω εγκαταστήσει για να δούμε αν υπάρχει κάποια κοινή εφαρμογή σε όλους...

 

-Astro

-Basketball 3D

-Bistro Cook

-Break the Blocks

-Compass *

-Dice 3D *

-Fishin' 2 GO (Lite)

-Handset SMS *

-Instant Heart Rater

-Jigsaw Sport (puzzle) *

-Mobile Andrio

-Paper Toss *

-Slot Machine

-Teeter

-Zimly *

 

*To πρόβλημα δεν είχε παρουσιαστεί απο την αρχή αλλά τις τελευταίες 2-3 μέρες. Οι τελευταίες εφαρμογές που εγκατέστησα ήταν αυτές με το αστεράκι..

WWW.DIGITALMAPPING.GR

Οι φθηνότερες εκτυπώσεις της Αγοράς. Μακέτα-Εκτύπωση-Διαφήμιση...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όσες εκδόσεις IGO, έχω δοκιμάσει έχουν πρόβλημα συμβατότητας με την οθόνη της συσκευής μας και επειδή έχω δουλέψει όλα τα προγράμματα πλοήγησης ,έχω καταλήξει στο NaVigon.

 

Έχεις βρει τρόπο να ακούς ελληνικές οδηγίες, όπως επίσης και κάποιο user manual?

 

 

:!: Επίσης κάποια εφαρμογή δημιουργεί προβλήματα στο WiFi, μάλλον No Lock.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Αγόρασα πριν απο μία βδομάδα το HTC Wildfire από ελληνικό e-shop. Οι πρώτες εντυπώσεις απο το κινητό ήταν άψογες. Ωστόσο κάποια στιγμή ενώ ήμουν συνδεδεμένος με Wi Fi στο σπίτι...το κινητό κατέβασε και εγκατέστησε κάποιο update. Απο κείνη τη στιγμή και μετά έπαψε να δουλεύει το WiFi. Τι μπορεί να έχει γίνει: Κάποια ιδέα πως να επανέλθει το Wi Fi ;
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η επιλογη στο Κινητο.

People> επιλεγεις την επαφη> menu> more> save to sim.

 

Να ρωτήσω κάτι σχετικό..Πέρασα τις επαφές μου στη μνήμη του τηλεφώνου και επέλεξα απο /Τηλέφωνο->menu->Πρόσωπα->menu->Προβολή να μου δείχνει ΜΟΝΟ τις επαφές του τηλεφώνου μου. Στο /Τηλέφωνο->menu->Πρόσωπα οκ μου δείχνει μόνο του τηλεφώνου. Στο /Τηλέφωνο όμως εξακολουθεί να μου δείχνει και τις επαφές απο τη μνήμη της καρτας sim:angry::angry:

 

Υπάρχει τρόπος/πρόγραμμα να μου δειξει και σε αυτό το directory μονο τις επαφες της μνήμης τηλεφώνου? Ειναι ενοχλητικό να κάνω search και να μου βγαζει τις "πετσοκομμένες" επαφές της sim (εξαιτιας της μικροτερης χωρητικότητας ανα επαφη, που εχει η καρτα sim).

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτό πιστεύω.. πως φταίει κάποια εφαρμογή για το κλείσιμο των κλήσεων.. Σας παραθέτω ποιές έχω εγκαταστήσει για να δούμε αν υπάρχει κάποια κοινή εφαρμογή σε όλους...

 

-Astro

-Basketball 3D

-Bistro Cook

-Break the Blocks

-Compass *

-Dice 3D *

-Fishin' 2 GO (Lite)

-Handset SMS *

-Instant Heart Rater

-Jigsaw Sport (puzzle) *

-Mobile Andrio

-Paper Toss *

-Slot Machine

-Teeter

-Zimly *

 

*To πρόβλημα δεν είχε παρουσιαστεί απο την αρχή αλλά τις τελευταίες 2-3 μέρες. Οι τελευταίες εφαρμογές που εγκατέστησα ήταν αυτές με το αστεράκι..

Φίλε το έλυσα το πρόβλημα με το κλείσιμο των κλήσεων.

Barcode Scanner λέγεται η αιτία.

Είχα να βάλω εφαρμογή 20 μέρες και αυτήν την έβαλα πριν μια βδομάδα.Από τότε ξεκίνησε το πρόβλημα.

Έκανα format και ξανάβαλα όλες τις εφαρμογές πλην αυτής.

Έκανα 30 λεπτά κλήση (Cosmoτe unlimited 35) χωρίς καμιά διακοπή.

Τώρα σε άλλους μπορεί να μη δημιουργεί πρόβλημα η συγκεκριμένη εφαρμογή.

Σε μένα όμως σε συνδυασμό με τις υπόλοιπες 6 μπορεί.

Δεν έχω κάνει root και όλες είναι κατεβασμένες από το Market.

Link to comment
Share on other sites

το barcode scanner το εχω κανα μηνα και παραπανω και δεν εχω προβλημα με τις κλησεις.το προβλημα λογικα το δημιουργει καποια εφαρμογη η οποια στις αδειες που ζηταει πριν την εγκατασταση ζηταει καποια αδεια σχετικη με τις κλησεις.αυτες απεγκαταστηστε πρωτα για να βρειτε τι φταιει

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Αγόρασα πριν απο μία βδομάδα το HTC Wildfire από ελληνικό e-shop. Οι πρώτες εντυπώσεις απο το κινητό ήταν άψογες. Ωστόσο κάποια στιγμή ενώ ήμουν συνδεδεμένος με Wi Fi στο σπίτι...το κινητό κατέβασε και εγκατέστησε κάποιο update. Απο κείνη τη στιγμή και μετά έπαψε να δουλεύει το WiFi. Τι μπορεί να έχει γίνει: Κάποια ιδέα πως να επανέλθει το Wi Fi ;

ειναι αγορασμενο απ εξω?

καποιο προγραμμα εγκαταστασης η και το ιδιο το system απενεργοποιει το wi fi κατα την διαρκεια του update...

η λυση ειναι upgrade απο τεχνικο σε box, αφου εχεις παρει backup εφαρμογες και δεδομενα

 

Αν καποιος εχει αλλη λυση ας την αναφερει

edit:απο ελληνικο e-shop ναι....αλλα μηπως παραεισαγωγη με καποιο multilingual προγραμμα στην αρχικη εγκαταστσαη?

Edited by serf
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Επιτέλους θα έχω λίγο παραπάνω ελεύθερο χρόνο, οπότε θα τα λέμε πιο συχνά ελπίζω :)

 

Η διαθέσιμη μνήμη πόση πρέπει να είναι? Υπάρχει κάποιο όριο για να μην έχουμε κολλήματα? Στα windows π.χ. καλό είναι να παραμένει ελεύθερο το 20%.
Δε νομίζω να υπάρχει όριο... Δεν είχα προβλήματα ακόμα και με 11 mb ελεύθερα...

 

Καλησπέρα σας. Αγόρασα πριν απο μία βδομάδα το HTC Wildfire από ελληνικό e-shop. Οι πρώτες εντυπώσεις απο το κινητό ήταν άψογες. Ωστόσο κάποια στιγμή ενώ ήμουν συνδεδεμένος με Wi Fi στο σπίτι...το κινητό κατέβασε και εγκατέστησε κάποιο update. Απο κείνη τη στιγμή και μετά έπαψε να δουλεύει το WiFi. Τι μπορεί να έχει γίνει: Κάποια ιδέα πως να επανέλθει το Wi Fi ;
Τι ακριβώς δηλαδή γίνεται με το wifi? H αλήθεια είναι ότι κάπου το έχω ξαναακούσει αυτό.. Θα επανέλθω με edit μόλις το βρώ ;)

 

Φίλε το έλυσα το πρόβλημα με το κλείσιμο των κλήσεων.

Barcode Scanner λέγεται η αιτία.

Είχα να βάλω εφαρμογή 20 μέρες και αυτήν την έβαλα πριν μια βδομάδα.Από τότε ξεκίνησε το πρόβλημα.

Έκανα format και ξανάβαλα όλες τις εφαρμογές πλην αυτής.

Έκανα 30 λεπτά κλήση (Cosmoτe unlimited 35) χωρίς καμιά διακοπή.

Τώρα σε άλλους μπορεί να μη δημιουργεί πρόβλημα η συγκεκριμένη εφαρμογή.

Σε μένα όμως σε συνδυασμό με τις υπόλοιπες 6 μπορεί.

Δεν έχω κάνει root και όλες είναι κατεβασμένες από το Market.

Είμαι κάθετος ότι δεν είχα πρόβλημα με αυτό το πρόγραμμα και το χρησιμοποιώ από τον ιούλιο που έχω το κινητό. Εγώ με vodafone πάντως δεν είχα μέχρι τώρα πρόβλημα με χαμένες κλήσεις ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Στη Vodafone (Αθήνα) θα είναι το Σάββατο μου είπαν σε κατάστημα. Είναι θέμα της HTC λέει.. Οπότε εγώ τα περιμένω (Τρίκαλα) μέχρι Τρίτη-Τετάρτη..

 

Update: Λέτε να μας έρθουν με την Froyo;;;

Edited by DimBoud
Link to comment
Share on other sites

Στη Vodafone (Αθήνα) θα είναι το Σάββατο μου είπαν σε κατάστημα. Είναι θέμα της HTC λέει.. Οπότε εγώ τα περιμένω (Τρίκαλα) μέχρι Τρίτη-Τετάρτη..

 

Update: Λέτε να μας έρθουν με την Froyo;;;

 

Αμφιβάλλω, δεν έχει γίνει καμία αναφορά για την froyo ακόμα.

 

Όσον αφορά τον φίλο που ρωτάει για το launcher και εγώ προτείνω Launcher Pro + για να έχεις και τα επιπλέον widgets.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι σχετικό..Πέρασα τις επαφές μου στη μνήμη του τηλεφώνου και επέλεξα απο /Τηλέφωνο->menu->Πρόσωπα->menu->Προβολή να μου δείχνει ΜΟΝΟ τις επαφές του τηλεφώνου μου. Στο /Τηλέφωνο->menu->Πρόσωπα οκ μου δείχνει μόνο του τηλεφώνου. Στο /Τηλέφωνο όμως εξακολουθεί να μου δείχνει και τις επαφές απο τη μνήμη της καρτας sim:angry::angry:

 

Υπάρχει τρόπος/πρόγραμμα να μου δειξει και σε αυτό το directory μονο τις επαφες της μνήμης τηλεφώνου? Ειναι ενοχλητικό να κάνω search και να μου βγαζει τις "πετσοκομμένες" επαφές της sim (εξαιτιας της μικροτερης χωρητικότητας ανα επαφη, που εχει η καρτα sim).

 

Μη βρίσκοντας κάποια πιο γρήγορη λύση, έσβησα ολες τις επαφες απο την κάρτα sim και εφυγεη αηδία.

Link to comment
Share on other sites

δέ ξέρω αν είναι απο εξωτερικό το κινητό.....Μετά το update πάντως όταν πάω να ενεργοποιήσω το Wi Fi μου λέει ότι "Δεν είναι δυνατή η εκκίνηση του Wi Fi".
Link to comment
Share on other sites

Αμφιβάλλω, δεν έχει γίνει καμία αναφορά για την froyo ακόμα.

Απλά στην κίνα κυκλοφορεί με froyo ενώ επίσης κι ένας της htc έγραφε στο twitter ότι η αναβάθμιση για το δικό μας θα έρθει, αλλά μετά το legend (στο Xda το έγραψε κάποιος). Οπότε μάλλον αργουμε ακόμα...:(

 

Μη βρίσκοντας κάποια πιο γρήγορη λύση, έσβησα ολες τις επαφες απο την κάρτα sim και εφυγεη αηδία.
Και σ'εμένα γίνεται αυτό. Φαντάζομαι έτσι είναι, γιατί το έψαχνα κι εγω να το αλλάξω για ένα διάστημα, αλλά δε βρήκα κάτι. Ίσως η μόνη λύση είναι να βάλουμε κάποιον άλλον dialer πέραν του default, αν και συ σιμ εχω μόνο την εξυπηρέτηση πελατών της vodafone.

 

δέ ξέρω αν είναι απο εξωτερικό το κινητό.....Μετά το update πάντως όταν πάω να ενεργοποιήσω το Wi Fi μου λέει ότι "Δεν είναι δυνατή η εκκίνηση του Wi Fi".

Μμμ ακριβώς αυτό είχα δει στο xda και αν θυμάμαι δεν είχα δει κάποια λύση. Το έψαξα λίγο χθες και δε βρήκα κάποια λύση. Δοκίμασε hard reset η να ξανά flashαρεις τη rom, μήπως και αλλάξει κάτι

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Παίδες κάπου ανάμεσα στις 100+ σελίδες του θέματος ένας φίλος αναφέρθηκε σε εφαρμογή που δείχνει full screen τη φωτογραφία επαφής όταν δεχόμαστε κλήση.

Ξέρετε καθόλου ποια μπορεί να είναι ή γενικά αν υπάρχουν και άλλες σχετικές εφαρμογές που αλλάζουν την εμφάνιση εισερχομένων (ή μπορεί και εξερχομένων) κλήσεων; Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Ειναι καποιος που να συνδεεται ιντερνετ στο αεροδρομιο Βενιζελος?Εχει ενα δικτυο που σε αφηνει 1 ωρα δωρεαν αλλα δεν μπορω νε ξεφυγω απο το portal τους και να συνεχισω την περιηγηση.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια συμβουλή. Έχω βάλει το handcent sms το οποίο όντως είναι ένα πολύ καλό πρόγραμμα για τα μηνύματα έχω όμως ένα πρόβλημα όταν δέχομαι ένα sms εμφανίζονται 2 sms που το ένα ανοίγει με handcent sms και το δεύτερο ανοίγει με το default πρόγραμμα της htc. ξέρετε πως μπορώ να απενεργοποιησω το default ώστε να εμφανίζεται μόνο το ένα;
Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια συμβουλή. Έχω βάλει το handcent sms το οποίο όντως είναι ένα πολύ καλό πρόγραμμα για τα μηνύματα έχω όμως ένα πρόβλημα όταν δέχομαι ένα sms εμφανίζονται 2 sms που το ένα ανοίγει με handcent sms και το δεύτερο ανοίγει με το default πρόγραμμα της htc. ξέρετε πως μπορώ να απενεργοποιησω το default ώστε να εμφανίζεται μόνο το ένα;

 

ανοιξε τα default μηνύματα, πάτα μενού, ρυθμίσεις, και βρες αυτό που λέει Ληφθέντα Μηνύματα και ξετίκαρε το Ληφθείσα ειδοποίηση.

 

ΠΡΟΣΟΧΗ!

ενδέχεται όταν πας να ανοιξεις τα default μηνύματα να σου ανοίξει το handcent, πάτα back μέχρι να πας στα κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να φανεί χαζή η ερώτηση, αλλά 10 μέρες που το έχω το κινητό, δεν έχω καταφέρει να το βρω... Όταν πχ είσαι σε μια εφαρμογή (π.χ internet) και θες να την κλείσεις, από πού κλείνει; Εγώ απλώς πατώ το κουμπί home και πάω στο αρχικό μενού.. Το ίδιο κάνω και για πολλές άλλες εφαρμογές.. Επίσης, αν δεν θέλω να τη κλείσω την εφαρμογή αλλά να την κάνω σαν minimize, γιατί θέλω να στείλω/διαβάσω ένα μήνυμα, πως μπορώ να ανοίξω και να δω όλες τις τρέχουσες εφαρμογές; Ελπίζω να καταλάβατε τι θέλω να πω... :worry:

WWW.DIGITALMAPPING.GR

Οι φθηνότερες εκτυπώσεις της Αγοράς. Μακέτα-Εκτύπωση-Διαφήμιση...

Link to comment
Share on other sites

Παίδες κάπου ανάμεσα στις 100+ σελίδες του θέματος ένας φίλος αναφέρθηκε σε εφαρμογή που δείχνει full screen τη φωτογραφία επαφής όταν δεχόμαστε κλήση.

Ξέρετε καθόλου ποια μπορεί να είναι ή γενικά αν υπάρχουν και άλλες σχετικές εφαρμογές που αλλάζουν την εμφάνιση εισερχομένων (ή μπορεί και εξερχομένων) κλήσεων; Ευχαριστώ!

Για εφαρμογή να δείχνει σε full screen τη φωτογραφία του καλούντος, υπάρχει η εφαρμογή Full Screen Caller ID (δεν ξέρω αν είναι free ή όχι). Για αλλαγή τώρα, θα μπορούσες να αλλάξεις τον dialer, εκτός αν δεν κατάλαβα καλά τί ζητάς ;)

 

Μπορεί να φανεί χαζή η ερώτηση, αλλά 10 μέρες που το έχω το κινητό, δεν έχω καταφέρει να το βρω... Όταν πχ είσαι σε μια εφαρμογή (π.χ internet) και θες να την κλείσεις, από πού κλείνει; Εγώ απλώς πατώ το κουμπί home και πάω στο αρχικό μενού.. Το ίδιο κάνω και για πολλές άλλες εφαρμογές.. Επίσης, αν δεν θέλω να τη κλείσω την εφαρμογή αλλά να την κάνω σαν minimize, γιατί θέλω να στείλω/διαβάσω ένα μήνυμα, πως μπορώ να ανοίξω και να δω όλες τις τρέχουσες εφαρμογές; Ελπίζω να καταλάβατε τι θέλω να πω... :worry:

Πάτα το home και μη σε νοιάζει τι γίνεται. Το android κάνει καλή διαχείριση μνήμης. Με το home δεν κλείνονται οι εφαρμογές, αλλά μπαίνουν σε μια κατάσταση αδράνειας. Η αλήθεια είναι ότι οι περισσότερες κλείνουν με το home (είναι ανάλογα την εφαρμογή). Πατώντας το home παρατεταμένα, σου δείχνει τις εφαρμογές που ανοιξες τελευταία. Αν η εφαρμογή το υποστηρίζει, πατάς πάω στην εφαρμογή και μεταφέρεσαι σ'εκείνη ;)

Δοκίμασα hard reset παιδιά αλλά καμία τύχη. Πως μπορώ να ξαναφλασάρω τη rom ;
Ποια ρομ έχεις;
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς έκδοση firmware αυτή είναι 2.1-update1 και αριθμός λογισμικού 1.25.405.1...

 

Απ'ότι ξέρω, εδώ είναι οι "επίσημες" roms. Μάλλον πρέπει να κατεβάσεις την κατάλληλη και να την περάσεις... Τώρα τι και πως δεν ξέρω ακριβώς. Ξέρω ότι περνάς το κατάλληλο ruu (και όχι κάτι άλλο) γιατί μπορεί να σου κάνει ζημια. Ας επιβεβαιώσει κάποιος που ξέρει, γιατί εγώ δεν ξέρω ακριβώς, καθώς δεν το έχω κάνει... Δεν ευθυνομαι για τίποτα και καλού κακού περίμενε μήπως απαντήσει κάποιος πιο εμπειρος σε τέτοια ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι ξέρω, εδώ είναι οι "επίσημες" roms. Μάλλον πρέπει να κατεβάσεις την κατάλληλη και να την περάσεις... Τώρα τι και πως δεν ξέρω ακριβώς. Ξέρω ότι περνάς το κατάλληλο ruu (και όχι κάτι άλλο) γιατί μπορεί να σου κάνει ζημια. Ας επιβεβαιώσει κάποιος που ξέρει, γιατί εγώ δεν ξέρω ακριβώς, καθώς δεν το έχω κάνει... Δεν ευθυνομαι για τίποτα και καλού κακού περίμενε μήπως απαντήσει κάποιος πιο εμπειρος σε τέτοια ;)

 

Απ'ότι είδα πάντως φαίνεται ότι είμαι ο μοναδικός που αντιμετώπισε τέτοιο πρόβλημα εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...