Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ολες οι εφαρμογες υποστηριζουν τελικα την αναλυση του wildfire?

Γιατι εχω διαβασει εδω και τις 2 αποψεις.

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν μου άρεσε καθόλου η πυκνότητα των πιξελ, καθιστά το όποιο κείμενο να δείχνει άσχημο και βέβαια τα μικρά fonts δυσανάγνωστα.

 

Το οτι ειναι φτηνό το ανέφερα,η htc πάντα έβγαζε ένα τέτοιο φτηνό μοντέλο σε κάθε σειρά και καλά κάνει, αλλά ας μην περιμένετε και πολλά.

 

Η ίδια ανάλυση στο e71 και 72 λόγω μικρότερης διαγωνίου αρα μεγαλύτερης πυκνότητας, δεν με χαλάει στο wildfire όμως δεν είναι ικανοποιητική.

 

που ειδες μικρα fonts; ολα ειναι τεραστια

 

τι παραπανω περιμενεις εσυ; το κινητο τα εχει ολα επανω του και σε καλη τιμη

να μην πουμε και για την μπαταρια του η οποια ειναι ισως η καλυτερη για android κινητο

Link to comment
Share on other sites

που ειδες μικρα fonts; ολα ειναι τεραστια

 

τι παραπανω περιμενεις εσυ; το κινητο τα εχει ολα επανω του και σε καλη τιμη

να μην πουμε και για την μπαταρια του η οποια ειναι ισως η καλυτερη για android κινητο

 

Για πες για την μπαταρία......

Σε λογική χρήση πάντα , και όχι με συνεχές ανοικτό wifi ή μουσική.....

Επίσης ξέρει κανείς αν το έφερε κάποιος Θεσ/νίκη και τιμή ?

Καλύτερα να ζεις τ' όνειρο σου , παρά να ονειρεύεσαι την ζωή........
Link to comment
Share on other sites

Οσοι το πηρατε απο vodafone, εχετε παρατηρησει τιποτα απενεργοποιημενες εφαρμογες κτλ? Κατι διαβαζα στο θεμα του X10 mini και δεν μ'αρεσε καθολου:confused:
Link to comment
Share on other sites

Οσοι το πηρατε απο vodafone, εχετε παρατηρησει τιποτα απενεργοποιημενες εφαρμογες κτλ? Κατι διαβαζα στο θεμα του X10 mini και δεν μ'αρεσε καθολου:confused:

 

οχι, ολα ειναι οπως θα επρεπε

καμια παρεμβαση της vodafone

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πως είναι η οθόνη του;

Είναι ωραία για σερφάρισμα;

Φαίνονται ωραία εικόνες;

Είναι ευανάγνωστη;

Οι εφαρμογές εμφανίζονται ωραία;

Τι εννοείτε ότι έχει τεράστιες γραμματοσειρές; πιο μεγάλες από το κανονικό;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Όσοι το έχουν είδη αγοράσει το κινητό αν θα ήταν εύκολο ας γράψουν τα θετικά και τα αρνητικά !
Link to comment
Share on other sites

το πηρα σημερα για να εκμεταλευτο την επιδοτιση του πατερα μου Απο 8910 που ειχα εχω για μιση μερα το WILDFIRE για τα λευτατου ειναι αστερι(και λιγα λεω)
Link to comment
Share on other sites

Αν και θα επαναληφθώ κι εγώ , ρε παιδιά όσοι το πήρατε γράψτε τις βασικές πληροφορίες.

(Διάρκεια μπαταρίας , αν είναι ευανάγνωστο , αν "σέρνεται" , και τι σας έκανε θετική-αρνητική εντύπωση).

 

Άντε για να παίρνουμε κι εμείς σειρά......

 

Επίσης ποιός το έχει Θεσ/νίκη-τιμή.

 

Please......

Καλύτερα να ζεις τ' όνειρο σου , παρά να ονειρεύεσαι την ζωή........
Link to comment
Share on other sites

.............. Επίσης ποιός το έχει Θεσ/νίκη-τιμή.......

 

Θεωρητικα Vodafone 269 ευρω :D Αλλα δεν το εχουν ολα τα κατασηματα της :mad:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικα Vodafone 269 ευρω :D Αλλα δεν το εχουν ολα τα κατασηματα της :mad:

 

Πραγματικά θεωρητικά γιατί πήγα σε 2 vodafone και όχι μόνο δεν το είχαν αλλά στο ένα μου είπαν ότι δύσκολα για αγορά χωρίς συμβόλαιο!!!!

Λέει δίνουν προτεραιότητα σε αυτούς που κάνουν και συμβόλαιο και με συμβούλεψε να το ψάξω εκτός vodafone!!

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά θεωρητικά γιατί πήγα σε 2 vodafone και όχι μόνο δεν το είχαν αλλά στο ένα μου είπαν ότι δύσκολα για αγορά χωρίς συμβόλαιο!!!!

Λέει δίνουν προτεραιότητα σε αυτούς που κάνουν και συμβόλαιο και με συμβούλεψε να το ψάξω εκτός vodafone!!

 

Άμα υπάλληλος της Vodafone λέει να ψάξουμε εκτός Vodafone φανταστείτε πως έχουν τα πράγματα!:X

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μάγκες. Εγώ το πήρα από κατάστημα vodafone της Καλλιθέας. Κας το πλήρωσα, συσκευή. Από χρώματα είχε μόνο το κλασσικό, αυτό το γκρι δηλαδή. Πρώτες μου εντυπώσεις; Εξαιρετικές! Για τα λεφτά του νομίζω ότι ανταποκρίνεται. Την μπαταρία θα τσεκάρω και θα σας πω αναλυτικά τις εντυπώσεις μου. Μου έκανε αρχικά η πολύ καλή απόδοση στον ήχο στην ομιλία!
Υγεία να έχουμε και προχωράμε...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μάγκες. Εγώ το πήρα από κατάστημα vodafone της Καλλιθέας. Κας το πλήρωσα, συσκευή. Από χρώματα είχε μόνο το κλασσικό, αυτό το γκρι δηλαδή. Πρώτες μου εντυπώσεις; Εξαιρετικές! Για τα λεφτά του νομίζω ότι ανταποκρίνεται. Την μπαταρία θα τσεκάρω και θα σας πω αναλυτικά τις εντυπώσεις μου. Μου έκανε αρχικά η πολύ καλή απόδοση στον ήχο στην ομιλία!

 

Μεγιά.:)

Για την οθόνη να μας πεις. :O

Link to comment
Share on other sites

Τα γουστα και οι προτιμησεις του καθενα ειναι διαφορετικα. Σε μενα μπορει να αρεσει η οθονη, στον αλλο οχι. Αλλος λεει εχει μικρα fonts αλλος μεγαλα fonts.

 

Προτεινω να πατε σε ενα καταστημα και να το δειτε απο κοντα:)

Link to comment
Share on other sites

με λιγα λογια το κινητο ειναι οτι καλυτερο για να μπεις στον κοσμο του android...για το λεφτα του ειναι οτι καλυτερο και με android 2.1...

η οθονη του ειναι μια χαρα κανω ανετα σερφαρισμα και το κινητο γενικα ειναι γρηγορο,δεν κολλαει πουθενα...για μενα ειναι value for money αγορα ασυζητητι...:)

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά θεωρητικά γιατί πήγα σε 2 vodafone και όχι μόνο δεν το είχαν αλλά στο ένα μου είπαν ότι δύσκολα για αγορά χωρίς συμβόλαιο!!!!

Λέει δίνουν προτεραιότητα σε αυτούς που κάνουν και συμβόλαιο και με συμβούλεψε να το ψάξω εκτός vodafone!!

 

Αυτό που πρέπει να κάνουμε είναι όταν πηγαίνουμε στο κατάστημα να ρωτάμε πρώτα αν υπάρχει η συσκευή και αν μας πουν ότι υπάρχει, τότε να τους λέμε ότι έχουμε επιδότηση. Και αυτό γιατί έχει παρατηρηθεί πολλές φορές το φαινόμενο να σου λένε ότι δεν υπάρχει επειδή θέλουν να προωθήσουν τη συσκευή με συμβόλαιο. Αυτό μου το είχε πει φίλη μου που δούλευε στη vodafone, λέγανε σε πελάτες ότι δεν έχουν τις συσκευές απλώς και μόνο για να τις δώσουν σε αυτόν που θα κάνει συμβόλαιο. Γιατί απ' το συμβόλαιο παίρνουν ποσοστά, ενώ από την επιδότηση τίποτα.

Βοηθήματα, σημειώσεις, εκπαιδευτικά νέα, όλα συγκεντρωμένα σε ένα site! www.sofikoukouvagia.gr

 

Για να μη σας φαίνονται πια...κινέζικα!!! http://www.e-chinese.gr

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα και εγω το κινητακι. Αντε καλοριζικο και καλο σκαλισμα:p

 

Βγηκε και το HTC Sync που υποστηριζει το Wildfire http://www.htc.com/hk-en/SupportViewNews.aspx?dl_id=982&news_id=712

Link to comment
Share on other sites

με λιγα λογια το κινητο ειναι οτι καλυτερο για να μπεις στον κοσμο του android...για το λεφτα του ειναι οτι καλυτερο και με android 2.1...

η οθονη του ειναι μια χαρα κανω ανετα σερφαρισμα και το κινητο γενικα ειναι γρηγορο,δεν κολλαει πουθενα...για μενα ειναι value for money αγορα ασυζητητι...:)

 

Ως νέος κατοχος του κινητού συμφωνώ απολύτως. Αυτά που ακούγονται για τα fonts μάλλον είνα σχετικά. Έμενα μου φαίνονται κανονικά. Είναι γρήγορο και αν μπορουσα να κάνω συγχρονισμό με το Outlook θα ήταν τέλειο.

Link to comment
Share on other sites

Είναι γρήγορο και αν μπορουσα να κάνω συγχρονισμό με το Outlook θα ήταν τέλειο.

 

Μπορεις. Πας στο link που εχω δωσει απο πανω και ακολουθεις τις οδηγιες. Δεν το εχω δοκιμασει ακομα αλλα γραφει:

 

You can use HTC Sync™ to synchronize Outlook contacts and calendar or Outlook Express contacts and the bookmarks of web browser between your computer and your phone.

Link to comment
Share on other sites

:O:OΛοιπον παιδια για ριξτε καμια βοηθεια γιατι δεν ξερω τπτ.θελω να περασω ενα προγραμμα για gps τη πρεπει να κανω? θελει σπασιμω το τηλ 'η απλα βρισκω ενα προγραμμα και το περναω.:O:O:O
Link to comment
Share on other sites

Το πηρα και εγω το κινητακι. Αντε καλοριζικο και καλο σκαλισμα:p

 

Βγηκε και το HTC Sync που υποστηριζει το Wildfire http://www.htc.com/hk-en/SupportViewNews.aspx?dl_id=982&news_id=712

 

τι ειναι το htc sync?

Link to comment
Share on other sites

Tο HTC Sync ειναι προγραμμα της HTC για συχρονισμο επαφων, εικονων κτλ μεταξυ pc και κινητου. Φανταζομαι κατι παρομοιο με τις σουιτες των SE και Nokia.

 

Λιγα λογια για το κινητο. Η οθονη του ειναι μια χαρα. Την συγκρινω με την οθονη του Diamond που ειναι 480 x 640 pixels, 2.8 inches. Στην λειτουργια του τηλεφωνου (οσο προλαβα να το σκαλισω δηλαδη) δεν αντιμετωπισα κανενα προβλημα. Τα γραμματα ειναι καθαρα και ευαναγνωστα. Σε φωτο και βιντεο ομως, ειναι λογικο να μην εχει την ιδια ευκρινεια. Σιγουρα αν κρατατε το κινητο σε αποσταση καποιων εκατοστων απο τα ματια σας, θα "διακρινετε" την χαμηλη αναλυση...αλλα δεν νομιζω να το κραταει καποιος τοσο κοντα:D

 

Στο θεμα του touch ειναι καλη. Αποκρινεται αμεσως και γρηγορα. Εδω βοηθαει και το Android που δεν εχει καμια σχεση με τα WM του Diamond.

 

Ηχειο απο οτι το ακουσα φαινεται δυνατο αλλα ακομα δεν εχω περασει τους ηχους μου για να συγκρινω.

 

Περισσοτερα τις επομενες μερες που θα αποκτησω παραπανω εμπειρια. Ρωτηστε οτι θελετε και αν ξερω θα απαντησω.

 

2 ερωτησουλες:

 

  1. Μενω Βριλησσια και μου βγαζει στον καιρο για περιοχη Γλυκα νερα (στην αρχικη οθονη). Πως μπορω να το αλλαξω αυτο και να βαλω Βριλησσια ή καποια κοντινη περιοχη?
  2. Στην ωρα μου εχει βγαλει για αρχικη χωρα το Ελσινκι. Δεν εχω βρει πως μπορω να βαλω αρχικη την Ελλαδα (μπορω μονο να την βαλω για δευτερη επιλογη).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...