Jump to content

24 (Fox)


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σόρυ, μιλάτε για την 5η σειρά?

Δεν υπάρχει ακόμα στην Ελλάδα, έτσι δεν είναι?

 

 

nope alla iparxei "ekei ekso" :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έτσι είναι. Δεν παίζεται ακόμα σε κάποιο ελληνικό κανάλι. Ο κύκλος ξεκίνησε τον Ιανουάριο στον Fox.

 

Btw, συμφωνώ με τα θέματα που ανέφερε ο KostasV. Είναι παρόμοια με κάποιες σκέψεις που έκανα εκείνη τη στιγμή που εξελίσσονταν τα γεγονότα, αλλά επειδή είδα 2 επεισόδια μαζί, και συνεχώς κάτι συνέβενε, ξεχάστηκα...

 

Το 24 πάντως ανέκαθεν δεν άντεχε σε διεξοδική ανάλυση. Κανένα απο τα 5 σενάρια που έχει παρουσιάσει μέχρι τώρα δεν απασχολείται με πολλές λεπτομέρειες ρεαλισμού και αρκετά στηρίζονται ακριβώς σε αυτή τη γρήγορη ροή των γεγονότων για να "ξεπεράσουν" τέτοια θέματα.

 

Θα προτιμούσα ωστόσο ένα cameo απο Kate παρά απο Κιμ.

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους κυκλοφόρησε η 4η season σε dvd!

Σήμερα πήγα στο Seven και πήρα και τα 6 dvds. :)

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > Samsung Galaxy S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > Samsung Gear S3 Classic

Link to comment
Share on other sites

καλώς ήρθα στον κόσμο του 24... (κάλλιο αργά παρά ποτέ :rolleyes:)

 

είδα πρόσφατα την season 1... και μάλιστα σε 4 μέρες... :D

 

κι έχω μία απορία για τους μυημένους ;)

 

χμμ.. ας βάλω spoiler μήπως έχει ξεμείνει κάποιος που δεν την έχει δει...

 

 

 

ιδέα μου είναι ή, το ότι η νίνα αποκαλύπτεται ως προδότης στο τέλος, δε συνάδει με τη συμπεριφορά της σχεδόν σε όλο τον κύκλο όπου βοηθούσε τον Τζακ...

Π.χ. στο νοσοκομείο, όπου ανακάλυψε τον ψεύτικο τύπο της FBI...

Ή σκεφτείτε και τη σκηνή όπου ο Γκεινς ζητάει από τον Τζακ να τη σκοτώσει και τη σώζει τελικά ο Τζακ με το αλεξίσφαιρο!

Παίζει κάτι άλλο που έχασα;

 

 

Link to comment
Share on other sites

Είδα χτες το 11-12. ΟΚ, καλά ήταν αλλά δεν κατάλαβα γιατί ενθουσιαστήκατε τόσο. Γενικά η φετινή χρονιά είναι αρκετά μέτρια ΙΜΗΟ.

Eμένα πάλι γιατί μου φαίνεται η καλύτερη ever;:happy:

Link to comment
Share on other sites

κι έχω μία απορία για τους μυημένους ;)

 

 

ιδέα μου είναι ή, το ότι η νίνα αποκαλύπτεται ως προδότης στο τέλος, δε συνάδει με τη συμπεριφορά της σχεδόν σε όλο τον κύκλο όπου βοηθούσε τον Τζακ...

Π.χ. στο νοσοκομείο, όπου ανακάλυψε τον ψεύτικο τύπο της FBI...

Ή σκεφτείτε και τη σκηνή όπου ο Γκεινς ζητάει από τον Τζακ να τη σκοτώσει και τη σώζει τελικά ο Τζακ με το αλεξίσφαιρο!

Παίζει κάτι άλλο που έχασα;

 

 

Χμ... Προσωπικά και εγώ πιστευώ ότι το φινάλε της 1ης season ήταν ανατρεπτικό χωρίς να μπορεί να υποστηρίξει αυτή την τροπή στην ιστορία.

Ωστόσο, κάποιες τρύπες μπαλώνονται:

 

Λοιπόν

η Νίνα έπρεπε να ξεπεράσει το όλο θέμα της πλήρης καχυποψίας του Jack να μην κάνει καμία κίνηση που θα κινούσε υποψίες πάνω της και να κερδίσει την πλήρη εμπιστοσύνη του Jack. Δεν συνεργαζόταν για τον Geins αλλά απευθείας με τους Drazen. Οπότε ο Geins δεν τη γνώριζε και δεν είχε κανένα λόγο να μη τη σκοτώσει. Επιπλέον η Νίνα είχε άλλους εργοδότες με εντελώς διαφορετική ατζέντα απο τους Drazen (σύμφωνα με το τελευταίο τηλεφώνημα που παίρνει).

Όσο για τη συμπεριφορά της Νίνα με τον fake FBI agent, νομίζω πως η όλη φάση έγινε για να μεταφερθεί η Teri και η Kim στο safe house το οποίο το χτύπησαν οι Drazen (ίσως μετά απο υπόδειξη της Νίνα που βολικά είχε φύγει απο αυτό).

Τα πιο δύσκολα σημεία είναι η ενέδρα του γιού του Drazen στο ξενοδοχείο (όπου η Νίνα μπορούσε χαλαρά να έιδοποιήσει τους Drazen σχετικα), και το ότι συνεχώς η Νίνα προστατεύει τον Jack ακόμα και όταν μπορεί να τον δώσει στεγνά ή τουλάχιστον να τον καθυστερήσει (ειδικά όσο είναι το μόνο link με τον Jack στη CTU). Εκεί δεν έχω εξήγηση

 

 

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Λίγο εκτός θέματος αλλά δεν μπορώ θα το πω. Ξεκίνησα πριν 4 μέρες μαραθώνιο να... σας προλάβω. :p Άρχισα λοιπόν να βλέπω 24 Season 1. Δεν είχα δει κανένα. Ένα έχω να πω. ΚΟΛΛΗΣΑ από την πρώτη στιγμή. Ανατρεπτικότατη σειρά, αγωνία μέχρι το τελευταίο λεπτό της season 1, ελάχιστες υπερβολές που κάνουν τη σειρά μοναδική.

 

Σήμερα ξεκίνησα με season 2. Ελπίζω να είναι το ίδιο καλή/καλύτερη. Θέλω να τα δω όλα μέχρι season 5.

 

Είναι ίσως η μοναδική σειρά/ταινία που με έχει κάνει να κολλήσω τόσο πολύ. Όποιοι δεν έχετε δει 24, δεν έχετε δει τίποτα. Αξίζει με τα 1000. :up:

Link to comment
Share on other sites

Είναι ίσως η μοναδική σειρά/ταινία που με έχει κάνει να κολλήσω τόσο πολύ. Όποιοι δεν έχετε δει 24, δεν έχετε δει τίποτα. Αξίζει με τα 1000. :up:

 

Symfwnw mazi sou kai epauksanw.einai apla KORYFAIA.

Simera eferan tin tetarti season sto videoclub mou kai ksekinisa to liwsomo.

ksekinisa stis 11 to vrady kai molis teleiwsa,lstis 4:40 to prwi!!!!!!!

Nai,nai,nai.molis eida ta dyo prwta dvd.diladi ta 2 prwta 4wra!!!!!

 

Mexri stigmis i tetarti season speeeeeeernei.koryfi apla.ksenerwsa pou den

exw kai to eponeno,gia na min pw ta epomena,dvd.

 

24 ruuuuuuulz.

24 for ever.

 

kalinyxta paides i mallonj kalimera :p :p :p \

 

 

Filika Thodwris

Co-Founder & CEO at AntMoves & Windows Phone Apps

www.antmoves.com | www.wpapps.gr

Link to comment
Share on other sites

Λίγο εκτός θέματος αλλά δεν μπορώ θα το πω. Ξεκίνησα πριν 4 μέρες μαραθώνιο να... σας προλάβω. :p Άρχισα λοιπόν να βλέπω 24 Season 1. Δεν είχα δει κανένα. Ένα έχω να πω. ΚΟΛΛΗΣΑ από την πρώτη στιγμή. Ανατρεπτικότατη σειρά, αγωνία μέχρι το τελευταίο λεπτό της season 1, ελάχιστες υπερβολές που κάνουν τη σειρά μοναδική.

 

Σήμερα ξεκίνησα με season 2. Ελπίζω να είναι το ίδιο καλή/καλύτερη. Θέλω να τα δω όλα μέχρι season 5.

 

Είναι ίσως η μοναδική σειρά/ταινία που με έχει κάνει να κολλήσω τόσο πολύ. Όποιοι δεν έχετε δει 24, δεν έχετε δει τίποτα. Αξίζει με τα 1000. :up:

Η 2 είναι η καλύτερη κατά τη γνώμη μου. You are in for a treat!!!

 

Τώρα για την πέμπτη, δεν ξέρω shaggy, δεν έχω ξετρελαθεί. Γούστα είναι αυτά. ίσως φταίει που τα βλέπω ένα-ένα (πρώτη φορά μου συμβαίνει).

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

κατ' εμέ, η δεύτερη είναι η χειρότερη... (αν και αλήθεια είναι, ότι μερικά από τα

καλύτερα σκηνικά ever, έγιναν σ' αυτή την σεζόν)

 

τέλος πάντων, αυτό στο οποίο δεν θα διαφωνήσει κανείς είναι ότι το 24 έχει κάνει

5 σεζόν εντελώς διαφορετικές από πολλές απόψεις και βλέπω (όχι μόνο εδώ μέσα)

ότι ο καθένας έχει διαφορετική αγαπημένη σεζόν...

Αυτό, πιστεύω, πως είναι επιτυχία για μια σειρά...

Link to comment
Share on other sites

Εχω τελειώσει και την 3η. Την 4η την έχω από αμερική αλλά δεν την αρχίζω ακόμα :lol: Θα περιμένω λίγο γιατί εάν δω και την 4η ...μετά δεν θα έχω τι να δω μέχρι να βρω την 5η. :O :lol:
Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μόλις είδα και γω το 12!

τι πράμα ήταν αυτο????:cry:

μονο κανα δύο επεισόδια από ολες τις seasons μπορώ να θυμηθώ που να το συναγωνίζονται!!!

και πάνω που είχα αρχίσει να :X απογοητεύομαι:X λιγάκι απο την 5η.

Occupational Therapist
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω ουτε εναν ανθρωπο που να μην εχει κολλησει βέποντας ενα επεισοδιο. Τωρα βλεπω την 3η, σιγα σιγα, γιατι δεν θελω να τελειωσει ( ενω την 1η την ειχα δει σ ενα ΣΚ, οπως οι περισσοτεροι ), αλλα εχω παρει και την 4η!!!! Η 2η με φοβερες ανατροπες αλλα η 3η μου αρεσει περισσοτερο. Για την 5η δεν ξερω καν αν θα την παρω, αλλα το κολλημα με τον Bauer φαινεται απο το κοινο της προβολης του 5.1 στην Αμερική. 35 εκατομμύρια τηλεθεατές!!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω ουτε εναν ανθρωπο που να μην εχει κολλησει βέποντας ενα επεισοδιο. Τωρα βλεπω την 3η, σιγα σιγα, γιατι δεν θελω να τελειωσει ( ενω την 1η την ειχα δει σ ενα ΣΚ, οπως οι περισσοτεροι ), αλλα εχω παρει και την 4η!!!! Η 2η με φοβερες ανατροπες αλλα η 3η μου αρεσει περισσοτερο. Για την 5η δεν ξερω καν αν θα την παρω, αλλα το κολλημα με τον Bauer φαινεται απο το κοινο της προβολης του 5.1 στην Αμερική. 35 εκατομμύρια τηλεθεατές!!!

Η 2η φοβερές ανατροπές; :shifty: Γουστάρωωωωωω... :up: Είμαι στις 12 το μεσημέρι στη season 2. Πάω να συνεχίσω! :D

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν το εχει και η 4η, αλλα στην 3η μου αρεσει που μπορεις να ενσωματωσεις στην προβολη τις κομμενες σκηνες. Αν και γενικα βαριεμαι τα xtra, αυτη η δυνατοτητα μου αρεσει.
Link to comment
Share on other sites

ontos...to 24 einai seira pou kolllll...kollllllll...kolllaaa....kolas :p

tis teleftaies wres stin 3 season...prin kana 8mino ebala ta dvd stis 20.00 kai den mporousa na paw gia upno...xwris na dw to epomeno k.o.k. kai sto telos koimithika sti 04.30....ospou telika teliwse i season!

E L I W S A ! ! !

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεί κάποιος ας μου στείλει σας παρακαλώ με PM μερικά σημεία από όπου θα μπορουσα να κατεβάσω τη σειρά+υπότιτλους. Δυστυχώςέχω δεί το πρώτο μέρος μόνο και νοίκιασα το δεύτερο αλλά το DVD με τα τέσσερα πρότελευταία επεισόδια ήταν χαλασμένο.

Ευχαριστω εκ των προτέρων

Ένας νέος (αν και καθυστερημένα) φίλος της σειράς!!!

Link to comment
Share on other sites

Και ατέλειες έχει το 24, και κάποιες σεναριακές υπερβολές αλλά όπως και να χει είναι κατά γενική ομολογία η πλέον εθιστική σειρά στην ιστορία της τηλεόρασης.
Better to save the mystery than surrender to the secret
Link to comment
Share on other sites

Α και για όσους έχουν ανάγκη τους υπότιτλους, πριν απο λίγο ανέβηκαν για το

11 και 12 ελληνικοί υπότιτλοι, όπως πάντα στο http://www.greektvsubs.gr

Και σε λίγα λεπτάκια, δυο "δωράκια" για τους συλλέκτες!

Enjoy!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...