Jump to content

24 (Fox)


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμένα μου άρεσε αρκετά το ένατο. Το όγδοο ήταν ελαφρώς απογοητευτικό, στο ένατο μπήκαν κάποια πράγματα στη θέση τους. Δεν γίνομαι πιο συγκεκριμένος για να μην αρχίσω τα spoilers.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

To κακό με τις σειρές που δεν προβάλλονται στην Ελλάδα είναι ότι κάθε επεισόδιο δεν το κατεβάζουμε ούτε το παρακολουθούμε όλοι ταυτόγχρονα, με αποτέλεσμα κάποιοι να μιλάνε για σχολιασμό και άλλοι για spoiling του 9ου.

Τα τελευταία spoilers που διάβασα (για το 10ο), με κάνουν να πιστεύω πως η σειρά θα συνεχίσει να εξελίσσεται πολύ καλά και το 8ο επεισόδιο ήταν απλώς "παρένθεση". Έτσι κι αλλιώς το δικό μου ενδιαφέρον είναι δεδομένο: θέλω να δω ποιος/τι κρύβεται από πίσω.

Γράφουμε όσα ζούμε: www.pella24.gr
Link to comment
Share on other sites

Για όσους ενδιαφέρονται για ή περιμένουν τους ελληνικούς υπότιτλους,

μόλις τους "κυκλοφορήσαμε"! ;-)

Link to comment
Share on other sites

Paidia kalhspera,arxisa na blepw 24 prin liges meres kai xsekinisa tpo thn season 5 kai exw ftasei sto 6 epeisodio!Twra katebasa kai thn season 1 na thn dw oso tha bgenoun kainourgia epeisodia!alithia kathe pote bgenoun kainourgia?Kai kati allo pou thelw na rwthsw,ta prwsopa (oi oithopoioi) alazoun apo season se season?Px ayth h xsanthia pou douleyei sthn CTU (sorry den sygkrato eykola onomata) ti tou einai?Apo oti eida sthn prwth season,etsi ligo pou thn "xsefilisa" h gynaika tou htan mia allh melaxrini!Gia dwste ligo ta fwta sas!
:)
Link to comment
Share on other sites

Ouch... Δεν μπορούσες να κάνεις μεγαλύτερο λάθος από το να ξεκινήσεις να βλέπεις το 24 από το τέλος προς την αρχή... Πολύ ώρα το σκεφτόσουνα;:X Χάνεται ΟΛΗ η μαγεία της σειράς έτσι, μα όλη...
Link to comment
Share on other sites

Paidia kalhspera,arxisa na blepw 24 prin liges meres kai xsekinisa tpo thn season 5 kai exw ftasei sto 6 epeisodio!Twra katebasa kai thn season 1 na thn dw oso tha bgenoun kainourgia epeisodia!alithia kathe pote bgenoun kainourgia?Kai kati allo pou thelw na rwthsw,ta prwsopa (oi oithopoioi) alazoun apo season se season?Px ayth h xsanthia pou douleyei sthn CTU (sorry den sygkrato eykola onomata) ti tou einai?Apo oti eida sthn prwth season,etsi ligo pou thn "xsefilisa" h gynaika tou htan mia allh melaxrini!Gia dwste ligo ta fwta sas!

 

Χωρίς spoiler.... οι ηθοποιοί που παίζουν συγκεκριμένους ρόλους στη σειρά δεν αλλάζουν. Η ξανθιά στη CTU, ονόματι Cloe, δεν του είναι τίποτα του Jack, πέρα απο συνεργάτης, άτομο εμπιστοσύνης (...) και computer freak (ίσως και λίγο geek, but Cloe rulez anyway).

 

Όντως χάνεις αρκετό απο το suspense της σειράς βλέποντας "ανάποδα" τους κύκλους. Ξεκινώντας απο το 5ο βλέπεις αυτόματα ποιος ζει/ποιος όχι, ποιος παραμένει, μαθαίνεις ποιος είναι αναξιόπιστος, ποιες συμμαχίες/φιλίες ισχύουν...

 

Btw καλύτερες season προσώπικά θεωρώ τη 2η και 4η. Η 3η με χάλασε κάπως. Η 1η πάλι δε πολυστέκει imho αν και έχει πολύ δράση και απο αυτή ξεκίνησαν όλα....

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

ontws...sou proteino na noikiaseis tis prwigoumenes season...1 2 3 kai se ligo 4...kai meta na pas na deis tin 5i season...giati tha xaseis polu apo tin istoria...outos i allws kai oi prwigoumenes sesasons einai poli kales
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

9th episode rulez!το πιο ανατρεπτικο της 5 season!
http://s9.postimg.org/hxs222dsf/ezgif_com_crop.gif
Link to comment
Share on other sites

To 10o επεισόδιο είναι το καλύτερο της (μέχρι στιγμής) κορυφαίας 5ης σεζόν!

Αυτό μόνο θα πω και τίποτα άλλο!

Link to comment
Share on other sites

Μετά τα επεισόδια της αρχής που τα είδαμε μαζεμένα, είναι το πρώτο εβδομαδιαίο που το περιμένω με τόση αγωνία καθώς θυμάμαι τέλεια τι έγινε την προηγούμενη φορά!

Μπράβο Fmayako, μ' έφτιαξες ακόμα παραπάνω!! Έχω κανένα τρίωρο ακόμα μπροστά μου για να κατέβει (και κανένα 8-9ωρο μέχρι να το δώ :( )

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι fun της σειράς από το πρώτο επεισόδιεο του πρώτου κύκλου....

ΑΛΛΑ... όσο βλέπω τα επεισόδια ειδικά από τον τρίτο κύκλο και μετά τόσο βλέπω ότι πρόκειται για καραμπινάτη προπαγάνδα της Αμερικάνικης κυβέρνησης..

Και εξηγούμαι:

Πόσες φορές είδαμε σκηνές όπου συλαμβάνονται ύποπτοι χωρίς ένταλμα, απλά με μόνο μια υπόνοια;:worry:

Πόσες φορές βασανίστηκαν οι παρπάνω ύποπτοι; :worry:

όλα αυτά έχουν ετοιμάσει τους Αμερικανούς πολίτες ώστε να δέχονται τις περιπτώσεις Guantanamo ως απόλυτα φυσιολογικές και βεβαίως ''για το καλό τους''

Το αποκορύφωμα είναι ότι στους 4ο και 5ο κύκλους βλέπουμε ότι ο πρόεδρος είναι λίγο διστακτικός, λίγο φοβισμένος, ώστε να δείξουν στο κοινό ότι ο πρόεδρος πρέπει να δρα ακαριαία και αμα λάχει να κάνει και έναν πόλεμο στην άλλη άκρη της γης βρε αδερφέ... :lol: :lol: :lol:

Κατα τα άλλα θα συνεχίζω να παρακολουθώ την σειρά.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω τον 4ο κύκλο, χθες μόλις τελείωσα τον 3ο και ψιλοξενέρωσα και εγώ με την προπαγάνδα τους!!Θα συνεχίσω να βλέπω όμως.... Έχει κανείς τον 4ο κύκλο??
'70s
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει παιδια,οποιος θελει να πιστευει οτι ειναι η σειρα τροπος προπαγανδας των Αμερικανων και να ψαχνει να βρει πολιτικες συνομοσιες παντου,ας μην την βλεπει την σειρα και κακως συνεχισε να την βλεπει μετα τον πρωτο κυκλο.

Η σειρα δεν κανει προπαγανδα ΑΛΛΑ απευθυνεται ΚΥΡΙΩΣ σε αμερικανους..Τι περιμενατε να δειτε δηλαδη?

Απο την πρωτη σαιζον ειχε φανει η δουλεια.

Ο Τζακ ειναι ο κλασσικος αμερικανος ηρωας,ο Παλμερ ειναι η μετεμψυχωση του Κενεντι στην μαυρη της εκδοχη και ΟΛΕΣ οι απειλες που εχει δειξει η σειρα ειναι οι κατεξοχην φοβοι του μεσου αμερικανου.

Και κατι τελευταιο.Αυτα περι βασανισμου υποπτων κλπ,τα κανουν ολες οι μυστικες-αντιτρομοκρατικες υπηρεσιες του κοσμου.Τι νομιζετε δηλαδη,οτι στην Ευρωπη για να ανακρινουν υποποπτο για τρομοκρατια του απαγγελουν κατηγοριες πρωτα και τον αφηνουν να καλεσει τον δικηγορο του?

Link to comment
Share on other sites

Από πού κατέβασες fmayakos?

Τόσες ώρες κατέβαζα ένα και ήταν fake :cry: :cry: Κοινώς δεν έχει 24 σήμερα για μένα. Εν τω μεταξύ τώρα που την πάτησα, ψάχνω σε διάφορα torrent sites και παντού έχει τα ίδια comments περί fake από τους ίδιους χρήστες. :mad:

Ελπίζω να μην την πατήσει άλλος από εδώ όπως εγώ.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Από πού κατέβασες fmayakos?

Τόσες ώρες κατέβαζα ένα και ήταν fake :cry: :cry: Κοινώς δεν έχει 24 σήμερα για μένα. Εν τω μεταξύ τώρα που την πάτησα, ψάχνω σε διάφορα torrent sites και παντού έχει τα ίδια comments περί fake από τους ίδιους χρήστες. :mad:

Ελπίζω να μην την πατήσει άλλος από εδώ όπως εγώ.

Δεν είσαι ο μόνος.

 

Το 8 και το 9 που κατέβασα μεσοβδόμαδα ήταν έτσι.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/Speedy_21/41531/500512/0/yamaha-spin-16.gif
Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά την 4η σεζόν, 07 Μαρτίου φίλε dogas... Λίγη υπομονή...

 

Όσον αφορά την αποκαλούμενη "προπαγάνδα", θα σας πρότεινα να διαβάσετε

αυτή την συζήτηση ανάμεσα σε μένα και σε έναν άλλον user:

http://www.greektvsubs.gr/showthread.php?t=239&page=3

 

EDIT: Σόρρυ αλλά δεν μπορώ να σας πω από που τα κατεβάζω ακριβώς...

Από ένα "κονέ", ας πούμε... Παλιότερα χρησιμοποιούσα mininova.

 

EDIT 2: Διόρθωσα το λινκ

Link to comment
Share on other sites

Αυτα περι βασανισμου υποπτων κλπ,τα κανουν ολες οι μυστικες-αντιτρομοκρατικες υπηρεσιες του κοσμου.Τι νομιζετε δηλαδη,οτι στην Ευρωπη για να ανακρινουν υποποπτο για τρομοκρατια του απαγγελουν κατηγοριες πρωτα και τον αφηνουν να καλεσει τον δικηγορο του?

Μα αυτό ακριβώς τι είναι;

Η σειρά αυτή όπως και άλλες του FOX ή ακόμα και ταινίες, κουράρουν τον αμερικάνο ώστε να τα θεωρέι φυσιολογικά.

Εμένα μου αρέσει η σειρά για τις ανατροπές και τα cliffhangers της αλλά παραμένει ένας τρόπος προπαγάνδας.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κατι ασχετο!Βλεπω τωρα τον πρωτο κυκλο και θελω να ρωτησω,με τοσα ηλεκτρονικα συστηματα μεσα στην CTU,εναν εντοπισμο κηνιτου δεν μπορουν να κανουν οστε να διευκολινουν την ζωη τους;Λεω εγω τωρα....
:)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια κατι ασχετο!Βλεπω τωρα τον πρωτο κυκλο και θελω να ρωτησω,με τοσα ηλεκτρονικα συστηματα μεσα στην CTU,εναν εντοπισμο κηνιτου δεν μπορουν να κανουν οστε να διευκολινουν την ζωη τους;Λεω εγω τωρα....

 

Η τεράστια ποικιλία τεχνολογιών εντός CTU κάνει κομματάκι δύσκολη την ανεύρεση πιθανού sophisticated tiny λογισμικού, κάπου θαμένου στο βάθος κάποιου δωματίου με servers, relays κλπ. κλπ. υποθέτω.... :happy:

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...