Jump to content

[ROM] Omega ~ Leo ROM series [HD2+TMOBILE HD2][ELL+WWE+GER]


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

@apitsakis:

Συγνώμη αλλά που θέλεις να καταλήξεις;

 

Νομίζω πως ο apitsakis προσπαθεί να πει πως:

 

1) αν τα κάνεις όλα από την αρχή και με τη σειρά δεν έχεις προβλήματα :wacko::wacko:

ή

2) απλά η συσκευή του είναι καλύτερη απ' τις δικές μας τις προβληματικές :lol::lol: :X :lol::lol:

 

Όσον αφορά το radio, επειδή ήταν εξαντλητικός τεσταδόρος radio παλιότερα, επικροτεί και ενθαρύνει την επιλογή του 14...

 

Που είσαι χαμένος βρε apitsaki?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όσον αφορά το radio, επειδή ήταν εξαντλητικός τεσταδόρος radio παλιότερα, επικροτεί και ενθαρύνει την επιλογή του 14...

 

Για το 2.14 radio συμφωνώ και επαυξάνω.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλως τον και ευχαριστηση μας ολων και ιδιαιτερα του Γιαννη-μεγαλου σεφ μας!!

 

Καλώς σας βρήκα παιδιά!!!

Σας βρήκα με υπόδειξη του Γιώργου (EchiDNA), με τον οποίο είμαστε Mod στο BTW. Αυτός μου σύστησε να δοκιμάσω τις ROM Omega και από τότε δεν τις αλλάζω με καμία. Πρώτα είχα την Miri & Dinik.

 

Να κάνω και μια ερωτησούλα. Τώρα φοράω τη v13. Να βάλω την v14 η θα βγει update που θα διορθώνει κάποια προβληματάκια που έχουν παρατηρηθεί?

 

Και πάλι σας ευχαριστώ και να είστε πάντα καλά!!!:D

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τώρα φοράω τη v13. Να βάλω την v14 η θα βγει update που θα διορθώνει κάποια προβληματάκια που έχουν παρατηρηθεί?

 

Θα συνιστούσα να περιμένεις. Η v14 έχει αρκετές αλλαγές και είναι αναμενόμενα τα μικροπροβληματάκια. Υποθέτω ότι θα βγει σύντομα v14.1 έκδοση με όλα διορθωμένα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όχι, υπάρχουν ήδη μέσα.

 

Αρα φανταζομαι και ολες οι αλλαγες στη registry προς το καλυτερο που αναφερονται περιλαμβανονται και αυτες ?

 

Τη βαζω αυτη τη στιγμη. Ειναι η πρωτη μου cooked rom.

Link to comment
Share on other sites

Η ν. 14 που βρίσκεται αυτή τη στιγμή προς κατέβασμα, είναι με τα bugs ή έχει αλλάξει;

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Έβαλα λοιπόν την Omega V14 CHT. Κατέβηκε και το Radio 2.14.50 (Thanks vasilis_hd2). Λοιπόν :

1. Για τους αριθμολόγους. Καρέ του 4 και του 14! Έχουμε Omega V14, Radio 2.14, Build 24xxx, Base Rom 3.14, και τελείωσα το φλασάρισμα στις 4 το πρωί. Και είναι η 4 ROM του φλασάρω από Omega! Αν σκεφτώ ότι γενήθηκα και 4 του μηνός, καλό μου ακούγεται και θα τη κρατήσω!

2. Βρήκα και άλλο! Εκτός από τα Ρώσικα στον τίτλο του 'Κάρτα SD,μνήμη τηλεφώνου', στα μυνήματα, Προβολή λεπτομερειών μην. στο bottom της οθόνης η επιλογή Απάντηση είναι γραμμένη ως Απ?ντηση.

3. Το ουσιαστικό feedback τώρα. Κάνοντας τις ίδιες λειτουργίες με την V13.2 με bluetooth και WiFi και μυνήματα και mail, το κινητό με την V14, ΔΕΝ κόλλησε ούτε μια φορά. Ακόμα και στο restore των 1814 μυνημάτων τα πήγε μια χαρά.

Για μένα το 24ΧΧΧ είναι μακράν καλύτερο build. Και έχει και 4!....

 

Τα συγχαρητήρια στο Μάγειρα. Τι Μάγειρας δηλαδή που με τέτοια ζωγραφιά ROM καλλιτέχνης έγινε πλέον... :):):):)

HTC HD2 --> Nokia Lumia 800 --> Nokia Lumia 930 --> Mi Note 3 --> Mi 9
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η ν. 14 που βρίσκεται αυτή τη στιγμή προς κατέβασμα, είναι με τα bugs ή έχει αλλάξει;

 

Περίμενε για την 14.1

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα και εγω τη ρομ. Ειναι σαφως πιο γρηγορη απο τη μαμα. Εβαλα και το ραδιο 2.14. Εχω την εντυπωση οτι εχει λιγο χειροτερο σημα αν και πριν ειχα ραδιο 2.06.

 

Προφανως ολες οι αλλαγες της registry προς το καλυτερο συμπεριλαμβανονται ηδη μεσα ?

Επισης πλεον μου βγαζει σηματακι 3g και οχι H οπως πριν. Αυτο σημαινει οτι δεν συνδεεται πια με H 3,5 G ?

Τελος υπαρχει δυνατοτητα να επιστρεψω στα εικονιδια μενου της μαμα ρομ ?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εβαλα και εγω τη ρομ. Ειναι σαφως πιο γρηγορη απο τη μαμα. Εβαλα και το ραδιο 2.14. Εχω την εντυπωση οτι εχει λιγο χειροτερο σημα αν και πριν ειχα ραδιο 2.06.

 

Πρέπει να είσαι από τους λίγους που συμβαίνει αυτό. Δοκίμασε και το 2.12.

 

Προφανως ολες οι αλλαγες της registry προς το καλυτερο συμπεριλαμβανονται ηδη μεσα ?

 

Ναι.

 

Επισης πλεον μου βγαζει σηματακι 3g και οχι H οπως πριν. Αυτο σημαινει οτι δεν συνδεεται πια με H 3,5 G ?

 

Υποστηρίζει κανονικά HSPDA, μάλλον είναι θέμα τοποθεσίας για να σου το εμφανίσει και αυτό.

 

Τελος υπαρχει δυνατοτητα να επιστρεψω στα εικονιδια μενου της μαμα ρομ ?

 

Γίνεται αλλά δύσκολα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παντως εμενα το σημα με το καινουριο ραδιο ειναι μια χαρα καλητερο απο το παλιο μπορω να πω. και σαν να μου φενεται οτι ειδα διαφορα στην καταναλωση της μπαταριας -τρωει πιο λιγο!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

@ioathe:

Γιάννη παλαιότερα μου είχες πει ότι βρίσκεις ασυμβατότητα στη χρήση του νέου manila 2.5.2019 σε συνδυασμό με το CHT 1.8.5. Δεν είναι λίγοι όμως οι μάγειρες που τα έχουν συνδυάσει. Γιατί όχι και εσύ;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις.

 

Με προβληματιζει που δεν βλεπω το σηματακι του HSPDA. To χρησιμοποιω σπιτι και παντα συνδεοταν με HSPDA. Για την ακριβεια πρωτη φορα βλεπω το σηματακι 3G σπιτι. τι μπορω να κανω για αυτο ?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Με προβληματιζει που δεν βλεπω το σηματακι του HSPDA. To χρησιμοποιω σπιτι και παντα συνδεοταν με HSPDA. Για την ακριβεια πρωτη φορα βλεπω το σηματακι 3G σπιτι. τι μπορω να κανω για αυτο ?

 

Δοκίμασε άλλο radio... το 2.12. Δεν έχεις να χάσεις τίποτα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε άλλο radio... το 2.12. Δεν έχεις να χάσεις τίποτα.

 

Θα το δοκιμασω. Ενα αλλο προβλημα που παρατηρησα ειναι οτι δεν μου δειχνει πλεον τις ειδοποιησεις του ημερολογιου στην αρχικη καρτελα και στην οθονη κλειδωματος.

Link to comment
Share on other sites

Περίμενε για την 14.1

 

Να περιμένω, όμως βάζω πάντα τη dinik και στις ΧΧ.Χ δεν βγαίνει.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Να περιμένω, όμως βάζω πάντα τη dinik και στις ΧΧ.Χ δεν βγαίνει.

 

Θα βγει. Απλά πρέπει πρώτα να σταθεροποιηθεί η κανονική έκδοση και μετά θα βγει και για όλες τις υπόλοιπες.

 

Ενα αλλο προβλημα που παρατηρησα ειναι οτι δεν μου δειχνει πλεον τις ειδοποιησεις του ημερολογιου στην αρχικη καρτελα και στην οθονη κλειδωματος.

 

Ποιες ειδοποιήσεις; Έχεις κάνει συγχρονισμό και τις έχεις ξαναπεράσει μετά το flashάρισμα;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ποιες ειδοποιήσεις; Έχεις κάνει συγχρονισμό και τις έχεις ξαναπεράσει μετά το flashάρισμα;

 

Ναι τις εχω ξαναπερασει. Τις συναντησεις του ημερολογιου. Στην αρχικη καρτελα εκει που λεει ημερολογιο , αν ειχα καποια συναντηση-υπενθυμιση αντι για ημερολογιο εγραφε αυτη. Επισης την εδειχνε και στην οθονη κλειδωματος στο κατω μερος.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σιγουρέψου ότι έχουν περάσει σωστά οι συναντήσεις/υπενθυμίσεις σου γιατί εγώ τις βλέπω κανονικά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρέψου ότι έχουν περάσει σωστά οι συναντήσεις/υπενθυμίσεις σου γιατί εγώ τις βλέπω κανονικά.

 

Περιεργο γιατι βαζω και καινουριες υπενθυμισεις και ουτε αυτες φαινονται. Θα το κοιταξω λιγο παραπανω και θα σου πω.

 

 

EDIT : Οχι δυστυχως ουτε με hard reset λυθηκε το προβλημα με το ημερολογιο

 

EDIT 2: Αυτο με το σημα του 3g και του hsdpa πρεπει να εχει να κανει με τη ρομ.Εβαλα το ραδιο 2.06.51 που ειχα πριν και εδειχνε παλι 3g. Αντιθετως οταν εβαλα παλι τη μαμα ρομ, εδειξε αμεσως παλι hsdpa.

Edited by souftasuk
Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδια εβαλα την 14 και ολα δουλευουν προς το παρον πολλη καλα

 

Πια έκδοση της 14 έβαλες;

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Με τις ρυθμίσεις του WiFi που δεν βγαίνουν σωστά, έχουμε κανένα fixακι?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...