Jump to content

[ROM] Omega ~ Leo ROM series [HD2+TMOBILE HD2][ELL+WWE+GER]


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νικόλα εννοείς φαντάζομαι με τον proximity sensor, εάν η θήκη τον καλύπτει σβήνει η οθόνη είτε το έχεις στο αυτί είτε όχι , μου συμβαίνει και μένα με οποιοδήποτε λειτουργικό

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Νικόλα εννοείς φαντάζομαι με τον proximity sensor, εάν η θήκη τον καλύπτει σβήνει η οθόνη είτε το έχεις στο αυτί είτε όχι , μου συμβαίνει και μένα με οποιοδήποτε λειτουργικό

 

Καιρό έχουμε να τα πούμε! :rolleyes:

κάπου εκεί είναι το πρόβλημα του φίλου.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Καιρό έχουμε να τα πούμε! :rolleyes:

κάπου εκεί είναι το πρόβλημα του φίλου.

 

 

ναι μ' έχει ρουφήξει το android (ανάθεμα το market), μέχρι να κάψω την πρώτη μου κάρτα :X ,

αλλά μάλλον θα πρέπει να αναθερμάνω την σχέση μου με τα wm (βλ v25), μέχρι να δούμε τι θα γίνει με τα wp7

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

ναι μ' έχει ρουφήξει το android (ανάθεμα το market), μέχρι να κάψω την πρώτη μου κάρτα :X ,

αλλά μάλλον θα πρέπει να αναθερμάνω την σχέση μου με τα wm (βλ v25), μέχρι να δούμε τι θα γίνει με τα wp7

 

Ακόμη δεν έχεις κάψει κάρτα;; :confused::confused::worry::worry:

Περίεργο :worry::worry:

Εγώ που δεν το πολυδουλεύω, την έστειλα τη κάρτα αδειάβαστη μαζί με όλα τα περιεχόμενα. :X Και έτσι σταμάτησα να ασχολούμε με το σπορ.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Το επανέφερα όπως λέει εδώ:

Και θα επικοινωνήσω με την εταιρία που με προτείνατε .

 

Δεν νομίζω να είναι θέμα που πρέπει να το στείλεις στο service... :worry:

Μου το χει κάνει και μένα αυτό που περιγράφεις, χωρίς να ξέρω γιατί, αλλά εξαφανίστηκε επίσης, χωρίς να ξέρω γιατί, είτε χωρίς να κάνω κάτι είτε μετα από φλασάρισμα της ίδιας ή άλλης ρομ ... :wacko:

Και η αλήθεια είναι δεν του δωσα και μεγάλη σημασία, γιατί τυχαίνουν διάφορα τέτοια κατά καιρούς....περνάνε από μόνα τους ...... :p

Το μόνο που πρέπει να κάνεις είναι λίγη υπομονή, μερικά task 29, μερικά φλασαρίσματα, κανα δυο τάματα και που θα πάει, θα σου καλοκάτσει..... ;)

Να φανταστείς το κινητό μου κολύμπησε στο χυμό, μου έβγαλαν κόστος 505,92ευρώ για service, που σημαίνει ότι το κινητό είναι κατεστραμμένο, παρόλα αυτά συνεχίζω και το απολαμβάνω .... :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχω περάσει screen protector

Λες να το βγάλω ? ?

Δεν υπάρχει άλλη εξήγηση για το πρόβλημα που έχεις και έπρεπε να το είχαμε σκεφτεί νωρίτερα.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά είναι να τρελαίνεσαι ! !

Ήρθε η Ψυχή στην θέση της . . .

Φίλε NIKOLAOS68 δεν ξέρω πώς να σε ευχαριστήσω ! ! !

Μόλις το έβγαλα όλα τέλια . . .

Το θέμα όμως είναι ότι υπήρχε και στην 24 .

Εν πάση περιπτώσει σε ευχαριστώ και ξανά ορμάω στην 25 ! !

HTC HD2

Omega XT v27 Με Co0kie's Home Tab v2.0

Radio 2.15.50.14 Και όλα καλά ! !

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη βδομαδα σ ολους :)

 

Ισχύει αυτό που αναφέρει ο geob, μέχρι τώρα βέβαια δεν το είχα αντιληφθεί γιατί ποτέ δεν παίρνω τα mails μου όντας "πάνω" στο mail tab :happy:- τα παίρνω από το home tab μέσω shortcut του send&receive all ή του ActiveSync. Αν έχω νέα mails, το βλέπω στο notification του CHT, πατώ στο notification και τότε μεταφέρομαι στο mail tab, που στην περίπτωση αυτή ενημερώνεται κανονικά (...αλλά νομίζω ότι καθυστερεί λίγο περισσότερο απ'ότι στο παρελθόν).Γι'αυτό και δεν ξέρω αν σε άλλες ROM υπάρχει άλλη συμπεριφορά.

 

Τώρα, στην ουσία : v. 25 ->εξαιρετική μέχρι ώρας :clap:

Μόνο κάτι περίεργο μου κάνει το ΧΤ9 μερικές φορές, σαν να δέχεται το πρώτο γράμμα ανεξάρτητα, και να ξεκινάει το ΧΤ9 από το δεύτερο, δημιουργώντας κάποια μικροπροβληματάκια, αλλά ακόμη δεν είμαι σίγουρη πότε το κάνει ...όταν καταλάβω καλύτερα τι γίνεται θα στο αναφέρω ..."επισήμως". Πιο πολύ το παρατήρησα όταν ξεκινάω να γράφω στο Google. Θα το ψάξω όμως περισσότερο, και αν ισχύει θα σε ενημερώσω.

Ένα τελευταίο : Στον όπερα που έχεις στην ομέγα, όταν θέλεις να googlάρεις, πρέπει να πληκτρολογήσεις τη διεύθυνση του google, να περιμένεις να το "φορτώσει" κλπ. Αν δεν κάνω λάθος στις περισσότερες roms (και στην επίσημη, αν θυμάμαι καλά...μετά από τόσο καιρό) με του που πατάς πάνω στο address bar, εμφανίζεται αυτόματα και το παραθυράκι του google ...έτοιμο για απευθείας αναζήτηση - κάτι ανάλογο υπάρχει και στον opera10 (που χρησιμοποιώ καμμιά φορά για "καλύτερο" flash support). Σε μένα που ...googlάρω πολύ, θα ήταν πολύ βοηθητικό κάτι τέτοιο. Αν νομίζεις ότι θα ήταν και για τους υπόλοιπους, μήπως όταν βρεις χρόνο - να το κοίταζες λίγο?

Και όπως πάντα ...:thanks: για την απίθανη δουλειά σου !

 

Δέσποινα έχεις δίκαιο, ο νέος Opera δεν εχει την επιλογή για Google shearch.

Κάποιος με v23 και πίσω ας το κοιτάξει και να μας πει αν ο προηγούμενος Opera ειναι οκ.

 

Αυτο με τα Mail δεν μπορώ να το αναπαράγω στην συσκευή μου,

αν μπορείτε ας με ενημερώσετε και γιαυτό,

όσοι περισσότεροι απαντήσουν τόσο ποιο εύκολα θα βγάλουμε άκρη :):)

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια..βλεπω εδω εχουμε μπολικα και ωραια πραγματα..ωραια δουλεια! :D αλλα μια ερωτηση θελω να κανω, για να καταλαβω τη σειρα για την εγκατασταση.. ειμαι με την official 1.66 . ξεκιναμε λοιπον με το HSPL3>ραδιο>rom μετα τρεχουμε το Task29 (εχοντας αντικαταστησει και μετονομασει την ραδιο στο φακελο με αυτην που περασα μολις πριν λιγο),μπαινουμε σε bootloader και τρεχουμε μονο την omega rom? η παλι με hspl3? δεν ξερω αν ειναι ηλιθια η ερωτηση μου αλλα ειναι το πρωτο μου flasharisma και ανησυχω λιγο!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γεια σας παιδια..βλεπω εδω εχουμε μπολικα και ωραια πραγματα..ωραια δουλεια! :D αλλα μια ερωτηση θελω να κανω, για να καταλαβω τη σειρα για την εγκατασταση.. ειμαι με την official 1.66 . ξεκιναμε λοιπον με το HSPL3>ραδιο>rom μετα τρεχουμε το Task29 (εχοντας αντικαταστησει και μετονομασει την ραδιο στο φακελο με αυτην που περασα μολις πριν λιγο),μπαινουμε σε bootloader και τρεχουμε μονο την omega rom? η παλι με hspl3? δεν ξερω αν ειναι ηλιθια η ερωτηση μου αλλα ειναι το πρωτο μου flasharisma και ανησυχω λιγο!

 

Στα πρώτα post οι διαδικασίες περιγράφονται αναλυτικότατα. Αν διαβάσεις εκεί δεν θέλεις τίποτε άλλο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

φιλε Dark_ds κάνεις μονο την διαδικασια HSPL3>ραδιο>rom. Μετα οχι Task29. Μονο αν εχεις καποιο προβλημα (που δεν νομιζω γιατι εχεις την official rom εξαρχης.) Ή εναλλακτικα πρωτα Task29 ,περασμα σε bootloader και μετα την omega rom. Η δευτερη διαδικασια ειναι πιο σιγουρη αν ειχες περασει αλλες rom πριν. Οποτε ξεκινα με HSPL3>ραδιο>rom. Καλη επιτυχια!
Link to comment
Share on other sites

Στα πρώτα post οι διαδικασίες περιγράφονται αναλυτικότατα. Αν διαβάσεις εκεί δεν θέλεις τίποτε άλλο.

 

δεν το βρισκω..αλλα χθες που αρχισα το ψαξιμο το βραδυ νομιζω πηρε καπου το ματι μου οτι αφου κανουμε μια φορα την διαδικασια με το HSPL μετα δεν χρειαζεται να το ξανακανουμε και απλα περναμε οποια rom θελουμε αμεσως, αν αυτο εννοεις

 

sstavross ευχαριστω για την βοηθεια και για την καλη επιτυχια! ξεκιναω και επανερχομαι!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
δεν το βρισκω..αλλα χθες που αρχισα το ψαξιμο το βραδυ νομιζω πηρε καπου το ματι μου οτι αφου κανουμε μια φορα την διαδικασια με το HSPL μετα δεν χρειαζεται να το ξανακανουμε και απλα περναμε οποια rom θελουμε αμεσως, αν αυτο εννοεις

 

Τη διαδικασία εδώ δεν τη βλέπεις δηλαδή; :confused:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3166695#post3166695

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Την βλεπω..αλλα δεν βλεπω πουθενα να λεει οτι μετα το task29 η γενικα καθε φορα που θελουμε να περασουμε rom πρεπει να ξανατρεξουμε το HSPL
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Το προβλημα μου ειναι οτι πηγα να βαλω screen protector και πλεον δεν λειτουργει η αφη (εβγαλα βεβαια την ζελατινα μετα).Κατεβασα απο το site της ΗΤC την τελευταια rom και την φλασαρα.Φανταζομαι ειναι το ιδιο με αυτο που αναφερει στην πρωτη σελιδα για επαναφορα.Ελπιζω να με καλυψει η εγγυηση...
Link to comment
Share on other sites

ioathe ρε σι εβαλα την Omega v25 XT with Diniks Anastasia customization and Co0kie’s Home Tab v2.0

 

στα μηνυματα δουλευει μια χαρα(ειχα την 22.5 και ειχα ψιλοπροβληματα)

 

παει σφαιρα αλλα τρωει κατι κοληματα σε ενα σημειο συγκεκριμενο οταν δεχομαι ενα μηνυμα παταω πανω στο εικονιδιο το μηνυματακι στην μπαρα κατω και πολλες φορες το διαβαζω παταω να κλεισει η οθονη και οταν παω ξανα να την ανοιξω δεν ανοιγει με τπτ κολαει...μονο με επανακινηση....

 

το εχει κανει σε 3 μερες που το εβαλα καμια 5-6 φορες σιγουρα το ιδιο ακριβως.

Edited by sakisdani

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπερα σε ολους.Το προβλημα μου ειναι οτι πηγα να βαλω screen protector και πλεον δεν λειτουργει η αφη (εβγαλα βεβαια την ζελατινα μετα).

 

Έβαλες/έβγαλες το screen protector και δεν λειτουργεί καθόλου η αφή; :confused:

 

Κατεβασα απο το site της ΗΤC την τελευταια rom και την φλασαρα.Φανταζομαι ειναι το ιδιο με αυτο που αναφερει στην πρωτη σελιδα για επαναφορα.Ελπιζω να με καλυψει η εγγυηση...

 

Όχι δεν είναι το ίδιο, αν ήταν δεν θα είχαμε αυτή τη διαδικασία στο πρώτο post του HD2. Πρέπει να την φλασάρεις με τη μέθοδο της κάρτας μνήμης γιατί έτσι εσύ έχεις ακόμα το HSPL στη συσκευή σου που σημαίνει ότι εξακολουθεί να είναι ξεκλείδωτη και εκτός εγγύησης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δέσποινα έχεις δίκαιο, ο νέος Opera δεν εχει την επιλογή για Google shearch.

Κάποιος με v23 και πίσω ας το κοιτάξει και να μας πει αν ο προηγούμενος Opera ειναι οκ.

Δηλαδή είναι θέμα version opera ? Είχα την ελπίδα ότι ήταν κάτι που "μαγειρεύατε" εσείς οι magic cookers πάνω στον όπερα ... :lol: Γιατί αν πάει με τον opera, φοβάμαι ότι θα πρέπει να γυρίσεις πολύ πίσω και δεν θα το θέλει κανένας :( (νομίζω ότι το είχα αντιμετωπίσει ήδη από αρκετά παλιά version της Omega, γι'αυτό το λέω)

Αυτο με τα Mail δεν μπορώ να το αναπαράγω στην συσκευή μου,

αν μπορείτε ας με ενημερώσετε και γιαυτό,

όσοι περισσότεροι απαντήσουν τόσο ποιο εύκολα θα βγάλουμε άκρη :):)

Δηλαδή, όταν εσύ είσαι στο tab των mails (χωρίς να έχεις μπει όμως μέσα), κάνεις send and receive πατώντας στο δεξί button Μενού και λάβεις mail, ανανεώνεται η εικόνα που βλέπεις στο παράθυρο του tab και δείχνει το τελευταίο mail που (μόλις) έλαβες ?:worry: Εγώ πρέπει να πατήσω το αριστερό button εισερχόμενα, για να τα διαβάσω. Πάντως εμένα, δεν με ενοχλεί ιδιαίτερα το συγκεκριμένο θέμα, αν και το σωστό θα ήταν αυτό που αναφέρει ο geob, να ανανεώνεται άμεσα.

Πολύ Φιλικά

Δέσποινα:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Έβαλες/έβγαλες το screen protector και δεν λειτουργεί καθόλου η αφή; :confused:

 

 

 

Όχι δεν είναι το ίδιο, αν ήταν δεν θα είχαμε αυτή τη διαδικασία στο πρώτο post του HD2. Πρέπει να την φλασάρεις με τη μέθοδο της κάρτας μνήμης γιατί έτσι εσύ έχεις ακόμα το HSPL στη συσκευή σου που σημαίνει ότι εξακολουθεί να είναι ξεκλείδωτη και εκτός εγγύησης.

 

Εβαλα το screen protector και δεν λειτουργουσε.Το εβγαλα και παλι τα ιδια.Μπορει οπως το κολλησα με την πιεση να δημιουργησα προβλημα.Παντως φαινεται οτι δεν εχει σπασει καπου.Σε ευχαριστω για την βοηθεια!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μπορει οπως το κολλησα με την πιεση να δημιουργησα προβλημα.

 

Τα screen protector δεν θέλουν πίεση για να κολλήσουν. Τέλος πάντων, προφανώς δεν το γλυτώνεις το service. Φρόντισε και βεβαιώσου να επανέλθει στην stock κατάσταση πρώτα πριν το στείλεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα παρακολουθω εδω και καιρο το ποστ ασχετα που δεν γραφω

εχω φορτωσει σχεδον ολεσς της ΟΜΕΓΑ και θελω να πω ενα μεγαλο ευχαριστω στο Γιαννη.

Τωρα γραφω γιατι εχω ενα αρκετα σοβαρο προβλημα με το HD2 μου.

μετα απο αρκετα κοληματα και αφου δεν εβρησκε δεκτη gps αποφασησα να ξαναφορτωσω την μαμα ρομ και μετα ομως απο αυτο μου βγαζει στο ξεκινημα το παρακατω μηνημα :

flash type 5501BCEC

 

power reason 1

 

BOOTUP_W_PWR_KEY_PRESSED

 

τo τηλεφωνο δουλευει αλλα δεν βρισκει δεκτη gps

 

τι μπορει να συμβαινει μηπως ξερει κανεις απο την ομαδα?

να το παω στη ACE, τι να κανω?

 

Ευχαριστω¨.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δοκίμασες να επαναφέρεις την official με τη μέθοδο της κάρτας μνήμης που υπάρχει στο πρώτο post του HD2; Το μήνυμα αυτό πότε στο βγάζει ακριβώς; Στον υπολογιστή ή στη συσκευή;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...