Jump to content

[ROM] Omega ~ Leo ROM series [HD2+TMOBILE HD2][ELL+WWE+GER]


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δύσκολα τα πράγματα. Μελλοντικά μπορεί να δουλέψει αλλά η υγρασία δυστυχώς είναι άτιμο πράγμα και αργά ή γρήγορα οξειδώνονται τα ζωτικά μέρη μιας συσκευής.

 

Αν όντως γίνει αυτό και καταστραφεί το κινητό, προσπαθώ από τώρα να συνηθίσω τη λειτουργία του παλιού Ν85 :cry: :cry: :cry:

Απ τα ψηλά στα χαμηλά.... και απ τα πολλά στα λίγα.... :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Αυτό δεν σημαίνει ότι θα σου χαλάσει 100%, με πιθανότητες μιλάμε πάντα. Εντούτοις σε αυτές τις περιπτώσεις το καλύτερο είναι άνοιγμα και καθάρισμα. Έτσι συνήθως σώζεται και με δουλειά φυσικά από κάποιον που ξέρει από αυτά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλα νεα

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=11427783&postcount=1338

 

Σύντομα θα έχουμε και πάλι νέα build :):):)

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σύντομα θα έχουμε και πάλι νέα build :):):)

 

Και απ' ότι βλέπω τα 290ΧΧ builds έχουν προχωρήσει αρκετά. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

 

πότε με το καλό θα έχουμε την νέα ρόμ ?

 

Η νέα Omega v24 ELL ρομ θα είναι σύντομα έτοιμη.

Σήμερα βγήκε η beta 4 η οποία αν είναι οκ θα είναι και η final.

 

Θέλω να ευχαριστήσω πάρα πολύ για την μεγάλη βοήθεια με το beta testing τους

apozafeir - clio1400 - cb600f - TEKOSTA - vacis

 

Η νέα εκδοσή θα έχει πολλές αλλαγές :):)

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι αποκλεισμένος στην Ζάκυνθο, και λέω χρόνο έχω,δεν φλασάρω την καινούρια Ωμέγα...και βλέπω τον Σεφ να λέει ότι έρχονται αλλαγές με την ν24:lol:

Γειά σου Γιάννη,περιμένουμε!

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Ανυπομονούμε :)

 

Ειμαι αποκλεισμένος στην Ζάκυνθο, και λέω χρόνο έχω,δεν φλασάρω την καινούρια Ωμέγα...και βλέπω τον Σεφ να λέει ότι έρχονται αλλαγές με την ν24:lol:

Γειά σου Γιάννη,περιμένουμε!

 

Όλα πάνε καλά με την τελευταία beta,

θα περιμένω να δω αν βγει κάποιο πρόβλημα και μετά πάμε για τελική εκδοσή

 

@Δεσποινα

Δεν καταφερα να κανω το word να κραταει τις ρυθμισεις για το που θα γινει η αποθηκευση. Το excel τις κραταει κανονικα στην v24.

Ο Energy έχει πολύ παλαιό Office το 14.0000.24618 δεν θελω να γυρίσω πίσω τοσο πολυ, αν καποιος ομως θελει υπάρχει και η λυση να κανει εγκατάσταση το office 2010 με cab (καπου θα υπαρχει στο xda)

 

Επισης δεν μπόρεσα να βρω πως γινεται να δουλευει το fm radio και το Audio Boster χωρις ακουστικα, η μονη λυση ειναι οποιος θελει να βαζει το cab που εδωσα και μετα απο καθε reboot να το τρεχει εκ νεου.

Αυτα τα 2 θα μεινουν για φτιαξιμο σε καποια μελλοντικη εκδοση.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

@Δεσποινα

Δεν καταφερα να κανω το word να κραταει τις ρυθμισεις για το που θα γινει η αποθηκευση. Το excel τις κραταει κανονικα στην v24.

Ο Energy έχει πολύ παλαιό Office το 14.0000.24618 δεν θελω να γυρίσω πίσω τοσο πολυ, αν καποιος ομως θελει υπάρχει και η λυση να κανει εγκατάσταση το office 2010 με cab (καπου θα υπαρχει στο xda)

 

Επισης δεν μπόρεσα να βρω πως γινεται να δουλευει το fm radio και το Audio Boster χωρις ακουστικα, η μονη λυση ειναι οποιος θελει να βαζει το cab που εδωσα και μετα απο καθε reboot να το τρεχει εκ νεου.

Αυτα τα 2 θα μεινουν για φτιαξιμο σε καποια μελλοντικη εκδοση.

Γιάννη,

Σ'ευχαριστώ πολύ που ασχολήθηκες! Εφόσον για το ράδιο υπάρχει λύση, έστω και προσωρινή, έχουμε υπομονή να σε περιμένουμε μέχρι να κάνεις τα ... οριστικά μαγικά σου.:wink:

Για το word είχα προσπαθήσει κι εγώ μήπως το λύσω δημιουργώντας registry entry ίδιο με αυτό που κρατάει το setting αυτό στο Excel (γιατί λείπει τελείως αυτή η εγγραφή στο word), αλλά δεν ... Πέρα απ' αυτό όμως έχει και άλλα ...bugakia, και γενικά αυτό το office είχε μια σχετική αστάθεια όταν "ζοριζόταν" (πχ πολύ μεγάλα αρχεία excel) και αρκετές φορές με πέταγε έξω χάνοντας όλη τη δουλειά που είχα κάνει. Άλλο σημαντικό παράδειγμα (αν ισχύει αυτό που ίσχυε στην τελευταία rom σου που είχα) : όταν δημιουργούσες/τροποποιούσες ένα αρχείο, και μετά άλλαζες γνώμη και δεν ήθελες να το σώσεις, ο μόνος τρόπος ήταν να το "σκοτώσεις" μέσω task manager. Κι αυτό γιατί με το που πατούσες Οκ, έσωζε κατευθείαν χωρίς να σε ρωτάει save file....?

Εσύ βέβαια ξέρεις καλύτερα, απλά για να είμαι ειλικρινής δεν καταλαβαίνω τι κερδίζει κάποιος να έχει μία "τελευταία" έκδοση, αν αυτή έχει αποδεδειγμένα bugs χωρίς να προσφέρει τίποτα περισσότερο σε οποιονδήποτε τομέα (και σε διαβεβαιώνει γι'αυτό μια εξαιρετικά heavy χρήστρια office). Αν βρώ το cab που λες στο xda, αυτό θα εγκατασταθεί αντικαθιστώντας το office που έχεις στη ROM, σωστά? Γιατί σε καμμία περίπτωση δεν θέλω να "φάω" χώρο απο τη main storage έχοντας 2 office. Αν ναι, περιμένω τη νέα έκδοση με αγωνία !

:thanks:

Πολύ Φιλικά

Δέσποινα

Πολύ Φιλικά

Δέσποινα:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη,

Σ'ευχαριστώ πολύ που ασχολήθηκες! Εφόσον για το ράδιο υπάρχει λύση, έστω και προσωρινή, έχουμε υπομονή να σε περιμένουμε μέχρι να κάνεις τα ... οριστικά μαγικά σου.:wink:

Για το word είχα προσπαθήσει κι εγώ μήπως το λύσω δημιουργώντας registry entry ίδιο με αυτό που κρατάει το setting αυτό στο Excel (γιατί λείπει τελείως αυτή η εγγραφή στο word), αλλά δεν ... Πέρα απ' αυτό όμως έχει και άλλα ...bugakia, και γενικά αυτό το office είχε μια σχετική αστάθεια όταν "ζοριζόταν" (πχ πολύ μεγάλα αρχεία excel) και αρκετές φορές με πέταγε έξω χάνοντας όλη τη δουλειά που είχα κάνει. Άλλο σημαντικό παράδειγμα (αν ισχύει αυτό που ίσχυε στην τελευταία rom σου που είχα) : όταν δημιουργούσες/τροποποιούσες ένα αρχείο, και μετά άλλαζες γνώμη και δεν ήθελες να το σώσεις, ο μόνος τρόπος ήταν να το "σκοτώσεις" μέσω task manager. Κι αυτό γιατί με το που πατούσες Οκ, έσωζε κατευθείαν χωρίς να σε ρωτάει save file....?

Εσύ βέβαια ξέρεις καλύτερα, απλά για να είμαι ειλικρινής δεν καταλαβαίνω τι κερδίζει κάποιος να έχει μία "τελευταία" έκδοση, αν αυτή έχει αποδεδειγμένα bugs χωρίς να προσφέρει τίποτα περισσότερο σε οποιονδήποτε τομέα (και σε διαβεβαιώνει γι'αυτό μια εξαιρετικά heavy χρήστρια office). Αν βρώ το cab που λες στο xda, αυτό θα εγκατασταθεί αντικαθιστώντας το office που έχεις στη ROM, σωστά? Γιατί σε καμμία περίπτωση δεν θέλω να "φάω" χώρο απο τη main storage έχοντας 2 office. Αν ναι, περιμένω τη νέα έκδοση με αγωνία !

:thanks:

Πολύ Φιλικά

Δέσποινα

 

Καλημερα σ ολους,

 

@Δεσποινα

Συμφωνω μαζι σου, σε καμια περιπτωση δεν ειναι καλο να μπαίνει νεωτερη εκσοση αν υπαρχει bug,

εγω παντα βαζω την τελευταια που δουλευει σωστα.

 

Απλα αφησα την νεωτερη γιατι το μονο 'προβλημα΄ειναι οτι δεν κραταει την ρυθμιση μονο στο word για το που θα σωσει το αρχειο αυτοματα. Ασχοληθηκα πολλες ωρες με αυτο αλλα δεν τα καταφερα, θα το προσπαθησω και παλυ μελλοντικα :)

Το αλλο που ειπες δουλευει καλα τωρα στην v24 που το δοκιμασα,

υπαρχει η επιλογη μετα απο αλλαγες να πατησεις η το οκ και σου βγαζει μυνημα αν θελεις να σωσει η οχι και μετα κλεινει κανονικα ή να πας αρχειο Μενου> Αρχειο > κλεισιμο.

 

Αν βαλεις το Office με cab θα εχεις 1 office αλλα θα σου τρωει χωρο για 2,

ισως τελικα να μην είναι καλή λύση.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Το αλλο που ειπες δουλευει καλα τωρα στην v24 που το δοκιμασα

:up: Τέλεια !!!

Απλα αφησα την νεωτερη γιατι το μονο 'προβλημα΄ειναι οτι δεν κραταει την ρυθμιση μονο στο word για το που θα σωσει το αρχειο αυτοματα.

Είχε και κάτι θεματάκια στο format, αλλά πιθανά να έχουν λυθεί και αυτά πλέον.:wink:

Ασχοληθηκα πολλες ωρες με αυτο αλλα δεν τα καταφερα, θα το προσπαθησω και παλυ μελλοντικα :)

:clap: Σ' ευχαριστώ ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ chef μας ! Ελπίζω κάποια στιγμή να βρεθεί η λύση.:rolleyes:

Περιμένουμε ανυπόμονα το νεό σου release ...

Πολύ Φιλικά

Δέσποινα

Πολύ Φιλικά

Δέσποινα:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα...έβαλα + εγώ μετά από σχεδόν 1,5 χρόνο την Omega XT v23 Με Co0kie's Home Tab v2.0 και με

 

eReader...είχα την 1.66 ελληνική και κανένα πρόβλημα απλώς άκουγα τόσα καλά λόγια και είπα να την δοκιμάσω....όλα

 

έγιναν περίεργα σωστά και χωρίς κανένα πρόβλημα για κάποιον που το έκανε για 1 φορά....φοβόμουνα μην πάθει κανένα

 

κακό η κινητάρα μας αλλά με τις άψογες οδηγίες σας όλα έγιναν πανεύκολα...τα προβλήματα όμως ήρθαν μετά....είχα

 

πάρει back up τις επαφές με το pim back up και με το spb back up....τις έκανα επαναφορά πρώτα με το pim back

 

up...όλα έδειχναν οκ...για να μην πολυλογώ όταν με καλούσαν έδειχνε μόνο το τηλ. και όχι το όνομα...έπρεπε να σβήσω

 

το τηλέφωνο από την επαφή και να το ξαναγράψω για να μου δείχνει ποιός με καλεί...άλλες επαφές δεν χτύπαγαν καθόλου

 

με αποτέλεσμα να γεμίζω στις αναπάντητες..(όλες είχαν τον ίδιο ήχο κλήσεως άρα δεν είναι τα ringtones το πρόβλημα

 

στο να ακούγονται ή να μην ακούγονται όποιες επαφές διάλεγε τελικά το τηλέφωνο.!!!).έκανα επαναφορά και με το spb

 

back up πάλι τα ίδια..πρέπει δηλαδή να κάτσω να τις ξαναγράψω από την αρχή όλες πράγμα που δεν γίνεται γιατί είναι

 

πάρα πολλές....άρχισα να εκνευρίζομαι..μετά ήρθε το Radio....έβαλα το Radio 2.15.50.14...τέλειος ήχος αλλά όταν

 

δοκίμασα το gps το igo έκανε 15 λεπτά για να κλειδώσει 1 μόνο δορυφόρο έξω στο μπαλκόνι ενώ με την stock rom σε 2

 

το πολύ λεπτά είχε βρει όλους τους δορυφόρους και είχε βγάλει και διαδρομή...άλλαξα το Radio σε Radio 2.14.50.04

 

τώρα κλειδώνει τους δορυφόρους όλα οκ με το gps αλλά η ποιότητα στην ακρόαση είναι χάλια με πολλά παράσιτα και

 

διακοπές...αν υπάρχει κάποιος να βοηθήσει γιατί δεν βλέπω να την κρατάω για πολύ....η stock rom 1.66 μου βγήκε ποιο

 

καλή και θα αναγκαστώ να γυρίσω πάλι σε αυτήν και όχι στην νέα 3,14 γιατί ακούω ότι και αυτή έχει πολλά

 

προβλήματα...

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Την πρώτη φορά, αργεί το GPS να κλειδώσει δορυφόρους. Μετά κλειδώνει σε δευτερόλεπτα. Για εμένα το 2.15 radio (που φοράει και η τελευταία επίσημη) είναι το καλύτερο.

 

Όσον αφορά το PIM Backup ποτέ δεν είχα πρόβλημα και σε οποιαδήποτε rom.

 

(Αν θες μην αφήνεις κενές γραμμές ανάμεσα σε αυτά που γράφεις, είναι πολύ κουραστικό να διαβάσει κάποιος το κείμενό σου).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το ξέρω ότι αργεί την πρώτη φορά....το θέμα είναι ότι μετά από 1 τέταρτο δεν είχε καταφέρει να κλειδώσει παρά μόνο 1 δορυφόρο...καμία σχέση ...ποτέ δεν είχα πρόβλημα με το gps....ήταν πάντα ταχύτατο..
Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το ξέρω ότι αργεί την πρώτη φορά....το θέμα είναι ότι μετά από 1 τέταρτο δεν είχε καταφέρει να κλειδώσει παρά μόνο 1 δορυφόρο...καμία σχέση ...ποτέ δεν είχα πρόβλημα με το gps....ήταν πάντα ταχύτατο..

Ούτε εγώ έχω πρόβλημα με το GPS κλειδώνει τα βρίσκει όλα σε δευτερόλεπτα.

Κάτι άλλο φταίει.

Έκανες καμιά επανεκίνηση;

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε ότι την έχω βάλει καμιά εβδομάδα...από επανεκινήσεις...αρκετές....το θέμα με το GPS το ανακάλυψα το Σάββατο που το χρειάστηκα και πάλι καλά που το βρήκα πριν φύγω απο το σπίτι και έκανα αλλαγή το radio..κάπου είχα διαβάσει στο φόρουμ του hd2 για κάποιο παρόμοιο πρόβλημα (δε θυμάμε σε ποιά rom) και λέω δεν αλλάζω το radio μήπως και κάνω τη δουλειά μου...αλλιώς θα είχα μεγάλο πρόβλημα γιατί στηρίζομαι πολύ στο gps.. με τις επαφές δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται....αφού είχα κάνει το ίδιο και από την 1.48 stock σε 1,66 και δεν είχα κανένα πρόβλημα...από τότε έπαιρνα πάντα 2 back up τις επαφές μου για ασφάλεια και με το pim back up και με το spb..
Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε ότι την έχω βάλει καμιά εβδομάδα...από επανεκινήσεις...αρκετές....το θέμα με το GPS το ανακάλυψα το Σάββατο που το χρειάστηκα και πάλι καλά που το βρήκα πριν φύγω απο το σπίτι και έκανα αλλαγή το radio..κάπου είχα διαβάσει στο φόρουμ του hd2 για κάποιο παρόμοιο πρόβλημα (δε θυμάμε σε ποιά rom) και λέω δεν αλλάζω το radio μήπως και κάνω τη δουλειά μου...αλλιώς θα είχα μεγάλο πρόβλημα γιατί στηρίζομαι πολύ στο gps.. με τις επαφές δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται....αφού είχα κάνει το ίδιο και από την 1.48 stock σε 1,66 και δεν είχα κανένα πρόβλημα...από τότε έπαιρνα πάντα 2 back up τις επαφές μου για ασφάλεια και με το pim back up και με το spb..

Κάνε Hardreset και ξαναπαίρνα τις επαφές σου μόνο με το Pimbackup.

Φυσιολογικά δεν πρέπει να εχεις πρόβλημα. Πρόβλημα παρουσιάζει μόνο στις συντομεύσεις του CHT όπου πρέπει από να τις ξαναπεράσεις από την αρχή γιατί αλλιών δεν βγαίνουν οι φωτογραφίες στα εικονίδια.

Και πρόσεχε και τι προγράμματα παιρνάς στο κινητό, τα περισότερα που χρειάζονται είναι ενσωματομένα στη pom.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Από προγράματα μόνο τα : spb traveler ,pimbackup , spb back up ,resco explorer ,vito audio notes και manila birthday..και το igo αλλά αυτό τρέχει από την κάρτα ..παιχνίδια καθόλου,ακόμα και το office που έχει για μένα είναι άχρηστο...οκ θα κάνω hard reset και βλέπουμε ....ευχαριστώ..
Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Από προγράματα μόνο τα : spb traveler ,pimbackup , spb back up ,resco explorer ,vito audio notes και manila birthday..και το igo αλλά αυτό τρέχει από την κάρτα ..παιχνίδια καθόλου,ακόμα και το office που έχει για μένα είναι άχρηστο...οκ θα κάνω hard reset και βλέπουμε ....ευχαριστώ..

 

Το vitoaudionotes εμένα μου δημιουργούσε πολλά προβλήματα, σε αντιθέση με άλλους που τους δουλεύει κανονικά.

Το έχω καταργήσει από τη συσκευή μου.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Προφανώς στον φίλο δεν έκατσε γενικότερα καλά η omega. Εγώ δεν πρότεινα ούτε hard reset. Πέρασμα όλα από την αρχή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σύντροφοι τελικά δεν τη γλύτωσα..:cry: :( :cry: ο χυμός που έπεσε στο κινητό την έκανε τη ζημιά του...:shock:

Το πρόβλημα το ότι δεν βλέπει το κινητό ο υπολογιστής μέσω καλωδίου, το παραβλέπουμε αφού συνδέομαι με το "κέντρο συσκευών των windows mobile" μέσω bluetooth.

Εστω και με αυτή, την πέστην, δυσλειτουργία, θα ζήσω, μιας και δεν αντιμετωπίζω άλλα προβήματα με το κινητό...ευτυχώς..:up:

Το ότι ανοίγει η ανοιχτή ακρόαση στο κινητό, όταν απαντάω σε μια κλήση είναι παρενέργεια και αυτή του χυμου? Ή μήπως είναι άσχετο υπάρχει καμία λύση για αυτό? :worry:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σύντροφοι τελικά δεν τη γλύτωσα..:cry: :( :cry: ο χυμός που έπεσε στο κινητό την έκανε τη ζημιά του...:shock:

 

Νομίζω ότι σε είχα προετοιμάσει για κάτι τέτοιο.

 

Το ότι ανοίγει η ανοιχτή ακρόαση στο κινητό, όταν απαντάω σε μια κλήση είναι παρενέργεια και αυτή του χυμου? Ή μήπως είναι άσχετο υπάρχει καμία λύση για αυτό? :worry:

 

Συζητιέται παρόμοια περίπτωση εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3522393#post3522393

 

Ρίξε μια ματιά μήπως σε καλύψει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση Omega v24 ELL:

 

Αναβαθμίστηκαν

Manila_Core v2.5.20212114.0

Manila Home v2.5.20221226.1

Manila Calendar v2.5.20211514.0

Manila Internet v2.5.20203829.0

Manila Photo v2.5.20182926.1

Manila Weather v2.5.20222025.0

 

Audio_Booster_2_5_20172410_02

Calculator_1_1_20211430_0

Camera_6_45_20213628_00

CommManager_2_9_T_5

FM_Radio_2_5_20211429_00

FormatSD_2_10_0_2

Full_Screen_Player_1_8_20203830_00

G_Sensor_Calibrator_1_1_20153824_1

HTCMessaging_Client 1.8.2022.2725 – Μοναδικό στην Omega!!

IME_Engine_Western_2_1_20161328_00 – Νέο Πληκτρολόγιο

IME_EzInput_Western_2_1_20162721_00 –Νέο Πληκτρολόγιο

IME_Tutorial_1_0_19221430_00

NaviPanel_1_5_20161121_01

Opera_Browser_9_70_36053_0

Quick_GPS_2_0_20162513_03

RSSHub_2_1_2_1118_01

Teeter_2_2_20203823_p0

Voice_Recorder_2_0_20221721_0

USB_To_PC_Pop_Up_2_3_20211825_00

ClearStorage_2_3_3_0

CMCallForwarding_1_4_H_0

CMPhone_1_6_H_4

ConnectionSetupDB

Contact_Picker_1_0_20203822_00

Contact_Utility_Engine_1_2_20202525_00

HTCApplication_1_17_4_1

HTCFont_Link_1_0_19213429_00

HTCFramework_1_7_20203824_00

HTCMessage_1_10_281_0

HTCScroll_2_0_20203824_00

LEO_S_LockScreenAppLauncher_Default_Skin

LEO_S_SimContactImport_WVGA

Menu_Enhancement_1_1_20203825_00

Message_Enhancement_1_2_20172320_00

Notification Enhancement 3.5.20192710.00

Phone_Canvas_Enhancement_2G_4_2_62520173131_0

Resource_Proxy_1_0_20203824_00

RunCC_1_2_1_0

Shared_Modules_1_01_20153030_00

Start Icon Loader v2.5.20203822.0

TaskBarIconMgr_3_16_0_0

Text_Selection_1_0_20203825_00

 

Νέα

utask – (σε όλες τις εκδόσεις εκτός από την Dinik) – μπορεί να γίνει απεγκατάσταση

Εικονίδια και οπτικές αλλαγές σε πολλές v24 rom (είναι πολλά να τα αναφέρω όλα)

Οπτικές αλλαγές στην Black - GA (καιρός - Internet tab κτλ ...)

 

Προστέθηκαν

E-reader tab (σ’ όλες τις εκδόσεις εκτός από την Απλή Omega και την Maxsense)

Τα CHT Widgets είναι ενσωματωμένα όλα στην ρομ (τα αφαίρεσα από τον φάκελο Omega)

Όλα τα προγράμματα που μπορούν να γίνουν απεγκατάσταση μπορείτε να τα βρείτε σε cab στον φάκελο Omega Files

FmRadio-AudioBooster_without_Headset.cab στον φάκελο Omega (μετά από επανεκκίνηση τις συσκευής πρέπει να κάνετε εκ νέου εγκατάσταση το cab για να δουλεύει το Ράδιο και το AudioBooster χωρίς ακουστικά.

 

Registry αλλαγές

Ενεργοποίηση manila landscape support (Για να έχετε landscape από τον Πινάκα Έλεγχου > Πρόσωπα > Κουμπιά επιλέξτε την Περιστροφή οθόνης και με το συνεχόμενο πάτημα του αριστερού πλήκτρου ή οθόνη πηγαίνει σε landscape και αντίστροφα)

Άλλες μικρές αλλαγές στην Registry

 

Διορθώθηκαν

Το πρόγραμμα Audio Booster μπορεί να αποθηκεύει τις ρυθμίσεις μας κανονικά (όσες κι αν δημιουργήσουμε)

το πρόγραμμα διαχειριστής Sim κλείνει με το x

το πρόγραμμα Απομ. επιφ. εργασίας για φορ. συσκευές κλείνει με το πρώτο x!

όλα τα manila slider που είχαν alignment πρόβλημα

Στη απλή Omega και στην GTX δεν κολλάει η συσκευή στην εισερχόμενη κλήση όταν πατήσεις τα πλήκτρα + ή –

Όταν με την κάμερα τραβήξεις μια φωτογραφία τώρα μπορείς να την στείλεις με mms κτλ.. πατώντας το εικονίδιο με τον φάκελο.

 

Αφαιρέθηκαν

Manila programs tab

Ammeba (σ’ όλες τις εκδόσεις εκτός από την Dinik και την Maxsense)

 

Γνωστά προβλήματα:

Στο word όταν ρυθμίσεις να αποθηκεύει τα αρχεία στην κάρτα μνήμης δεν κρατάει την ρύθμιση και πρέπει να επιλέξει ο χρήστης (μόνο στα νέα έγγραφα) που θα γίνει η αποθήκευση.

Το primo χάνει σε μερικούς χρήστες σποραδικά τις TTS φωνές.

Η λύση είναι η επανεκκίνηση ή απενεργοποίηση του sense πριν τρέξουμε το primo και ενεργοποίηση του μόλις το κλείσουμε.

Η ρομ είναι ταχύτατη, ίσως η πιο γρήγορη σε HD2 άλλα λόγω τον manila tabs που έχει (σχεδόν όλα) έχει μεγάλο memory load (εκτός από τις TTS φωνές στο Primo δεν θα δείτε πουθενά πρόβλημα οσα προγράμματα και να τρέχετε ταυτόχρονα)

 

Οι WWE + GER εκδόσεις θα είναι διαθέσιμες σύντομα.

 

Πληροφορίες και download στα πρώτα post.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...