Jump to content

[ROM] Omega ~ Leo ROM series [HD2+TMOBILE HD2][ELL+WWE+GER]


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Βάλε την official με την μέθοδο της κάρτας μνήμης όπως περιγράφεται στο σχετικό link στο πρώτο post του thread του HD2.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σημερα πηρα ενα καινουργιο hd2.

Εβαλα hspl, radio 2.15.50.14 και την Omega XT v20.21685. Στο τελος, μετα την επανεκκινηση εμεινε στην λευκη οθονη με το htc.

Μετα εβαλα hspl3 και παλι τα ιδια.

Εκανα και task29, εβαλα παλι την v20 και παλι τιποτα.

Τι κανουμε τωρα?

 

Δεν πρέπει να έχεις κανει την διαδικασία με την σωστή σειρά. Στην πρώτη σελίδα έχει αναλυτικές οδηγίες εγκατάστασης radio και rom, πως κάνεις task 29 και πως μπαίνεις σε bootloader mode. Διάβασε τα προσεκτικά, κάνε ξανά την διαδικασία και αν πάλι δεν τα καταφέρεις, εδω είμαστε.

Link to comment
Share on other sites

Το έβαλα, αλλά δεν έκανε τίποτα. :(

 

Θυμασε να εβαλες καποιο αλλο αρχειο που να εχει να κανει με την taskbar?

Αν ειδα καλα δεν εχει καθει το εικονιδιο, αλλα το προβλημα ειναι οτι δεν ειναι διαφανες, σωστα?

 

Σημερα πηρα ενα καινουργιο hd2.

Εβαλα hspl, radio 2.15.50.14 και την Omega XT v20.21685. Στο τελος, μετα την επανεκκινηση εμεινε στην λευκη οθονη με το htc.

Μετα εβαλα hspl3 και παλι τα ιδια.

Εκανα και task29, εβαλα παλι την v20 και παλι τιποτα.

Τι κανουμε τωρα?

 

Τα καταφερες?

Αν οχι, βάλε όπως είπε ο Γιαννης την Original 1.66 και μετά κανε τα βήματα τις εγκατάστασης από την αρχη οπως τα εχω αλλη μια φορά.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση Omega v22.5

 

Νέο build 23152 Windows CE: 5.2 Build 4175 (Tuesday, November 23, 2010 2:29:41 PM)

Νέο build 29007

 

Διαθέσιμη σε:

Omega XT με Co0kie's Home Tab v2.0 (WWE + ELL + GER)

Omega XT με Co0kie's Home Tab v2.0 χωρίς HTCMessaging Client (WWE + ELL)

Omega XT με Diniks Anastasia customization και Co0kie's Home Tab v2.0 (WWE + ELL)

 

Νέα

CHTScheduler v2.16

Μικρές αλλαγές στην registry

 

Διορθώθηκαν

Documents tab, το όνομα στον τίτλο (ELL + GER versions)

Hide Manila Programs Tab.cab – (Το τρέχουμε και κάνει απόκρυψη το Programs Tab, το αφαιρούμε και το επαναφέρει - χωρίς επανεκκίνηση!)

Πληροφορίες και Download στα πρώτα post :)

Edited by ioathe

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

ποιο build προτιμαμε???οεοο??

 

Και τα δυο είναι κορυφαία, τα δοκιμάζουμε και τα 2 και επιλέγουμε :)

Εγώ έχω προς το παρόν το 29007!

Edited by ioathe

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

29007 τρομερα γρηγορο και σταθερο.(μεχρι τωρα).

Υ.Γ. τοσο καιρο ηθελα να το πουλησω.μετα εμαθα για την ομεγα και κολησα...

προχτες ειδε το κινητο στημενο ενας καλος φιλος κ με εχει φαει να του το πουλησω 450 ευρω με τη ελληνικη ομεγα μεσα.χαχααα.

Link to comment
Share on other sites

Θυμασε να εβαλες καποιο αλλο αρχειο που να εχει να κανει με την taskbar?

Αν ειδα καλα δεν εχει καθει το εικονιδιο, αλλα το προβλημα ειναι οτι δεν ειναι διαφανες, σωστα?

 

Σωστά, η διαφάνεια έχει χαθεί. Δεν έβαλα πάντως κάποιο αρχείο που να έχει να κάνει με τη taskbar. Δεν πειράζει πάντως γιατί άλλαξα το wallpaper και δεν φαίνεται.

 

Έχω όμως το εξής πρόβλημα σε έντονη μορφή: όταν τελέιώνει μία κλήση και πατάω το κόκκινο softbuton για να αποσυνδεθεί, ενώ διακόπτεται η κλήση μένει κολυμένη η όθόνη στην λειτουργία της κλήσης και ξοκολάει μόνο του μετά από ενάμιση λεπτό περίπου.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Και τα δυο είναι κορυφαία, τα δοκιμάζουμε και τα 2 και επιλέγουμε :)

Εγώ έχω προς το παρόν το 29007!

 

 

Γιάννη έχεις υπόψη σου αν κάποιο απο τα δύο δεν έχει το γνωστό πρόβλημα με την GPRS σύνδεση στο internet?

Edited by mixalhs^
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γιάννη έχεις υπόψη σου αν κάποιο απο τα δύο δεν έχει το γνωστό πρόβλημα με την GPRS σύνδεση στο internet?

 

Με το 23152 που δουλεύω αυτή τη στιγμή πάντως... δεν υπάρχει σίγουρα το εν λόγω θέμα. Θα συνδεθεί αυτόματα μόνο του στην αρχή μέχρι να το σετάρεις (ώρα κτλ) και μετά δεν θα ξανασυνδεθεί αυθαίρετα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τα καταφερες?

Αν οχι, βάλε όπως είπε ο Γιαννης την Original 1.66 και μετά κανε τα βήματα τις εγκατάστασης από την αρχη οπως τα εχω αλλη μια φορά.

Χτες δεν καταφερα τιποτα. Δεν ειχα και την original και ουτε μπορουσα να την κατεβασω λογω συνδεσης. Εβαλα την v20 απο την καρτα αλλα και παλι δεν ηθελε να ανοιξει.

Σημερα μολις το ανοιξα αργησε λιγο αλλα τελικα ανοιξε. Θα περασω την original και θα τα κανω απο την αρχη.

Αυτο που δεν καταλαβα ειναι πως θα περασω την original απο την καρτα αφου η original ειναι μονο ενα exe και δεν υπαρχει αρχειο nbh για να το μετονομασω σε LEOIMG.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αυτο που δεν καταλαβα ειναι πως θα περασω την original απο την καρτα αφου η original ειναι μονο ενα exe και δεν υπαρχει αρχειο nbh για να το μετονομασω σε LEOIMG.

 

Με δεξί κλικ στο exe το κάνεις extract στον υπολογιστή σου. Παίρνεις το nbh και το μετονομάζεις σε LEOIMG.nbh.

 

Εγώ δεν κατάλαβα όμως ότι αφού είπες ότι άνοιξε... δεν λύθηκε το πρόβλημα;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Με δεξί κλικ στο exe το κάνεις extract στον υπολογιστή σου. Παίρνεις το nbh και το μετονομάζεις σε LEOIMG.nbh.

 

Εγώ δεν κατάλαβα όμως ότι αφού είπες ότι άνοιξε... δεν λύθηκε το πρόβλημα;

 

O χρονος που κανει να ανοιξει δεν ειναι ο συνηθισμενος, νομιζω οτι κατι δεν εχει παει καλα και ειπα να τα κανω απο την αρχη.

Εβαλα την original, το ραδιο και κατεβαζω την 22.5.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν την έβαλες με τη μέθοδο της κάρτας μνήμης δεν χρειάζεται να βάλεις και radio μιας και περιλαμβάνεται. Χρειάζεται όμως να κάνεις πάλι HSPL. Μετά φλασάρεις cooked rom.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ειχα την 1.66, εκανα hspl3, εβαλα ραδιο, την v22.5 και μετα την επανεκκινηση κολαει στην ασπρη οθονη.

Ειναι κολημενο 10 λεπτα. Να τα εκανα παλι λαθος αποκλειεται.

Εdit. Ξεχασα να πω οτι χτυπαει 5-6 φορες η δονηση οταν κολαει.

Edited by Breton
Link to comment
Share on other sites

Οχι την σωστη επιλεγω.

Εβαλα παλι την 1.66 απο την καρτα. Στην επανεκκινηση κολησε παλι. Εκανα reset και τωρα δεν κανει τιποτα, δεν ανοιγει καν.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σ ολους.

 

Το Hide_Manila_Programs_Tab.cab που εβαλα στην v22.5 δεν δουλεύει σωστα.

Εκανα νεο, το δοκιμαζω και θα το ανεβάσω συντομα.

 

και εγω έβαλα το 29007 και ειμαι οκ εως τωρα

29007 τρομερα γρηγορο και σταθερο.(μεχρι τωρα).

Υ.Γ. τοσο καιρο ηθελα να το πουλησω.μετα εμαθα για την ομεγα και κολησα...

προχτες ειδε το κινητο στημενο ενας καλος φιλος κ με εχει φαει να του το πουλησω 450 ευρω με τη ελληνικη ομεγα μεσα.χαχααα.

 

Ευχαριστώ για την ενημέρωση,

όντος είναι γρήγορο και απο μπαταριά καλά τα πάει (οπως και τα υπολοιπα)

 

Σωστά, η διαφάνεια έχει χαθεί. Δεν έβαλα πάντως κάποιο αρχείο που να έχει να κάνει με τη taskbar. Δεν πειράζει πάντως γιατί άλλαξα το wallpaper και δεν φαίνεται.

 

Έχω όμως το εξής πρόβλημα σε έντονη μορφή: όταν τελέιώνει μία κλήση και πατάω το κόκκινο softbuton για να αποσυνδεθεί, ενώ διακόπτεται η κλήση μένει κολυμένη η όθόνη στην λειτουργία της κλήσης και ξοκολάει μόνο του μετά από ενάμιση λεπτό περίπου.

 

Ωχ Νικο, αυτο δεν ειναι καλο,

μηπως να βαλεις την νεα v22.5 (έκανα και Dinik για σένα;) )

και στο στήσιμο να δεις πιο πρόγραμμα φταίει και κάνει το προβλημα?

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Οχι την σωστη επιλεγω.

Εβαλα παλι την 1.66 απο την καρτα. Στην επανεκκινηση κολησε παλι. Εκανα reset και τωρα δεν κανει τιποτα, δεν ανοιγει καν.

 

Άστο χωρίς μπαταρία για λίγο και μετά δοκίμασε. Σε bootloader μπαίνει;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το σωστό Hide_Manila_Programs_Tab.cab

Δοκιμάστε το και ενημερώστε με :)

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως μενω με την 21 που ειμαι κομπλε μεχρι τωρα! Οταν λυθουν ολα τα προβληματα της 22.Χ θα την δοκιμασω!
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε την,

δεν εχει κανένα πρόβλημα ουτε η v22 αλλα ουτε και η v22.5.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

θα κρατησω ενα καλο backup και θα δοκιμασω λοιπον την τελευταια!!!
Link to comment
Share on other sites

Με το 23152 που δουλεύω αυτή τη στιγμή πάντως... δεν υπάρχει σίγουρα το εν λόγω θέμα. Θα συνδεθεί αυτόματα μόνο του στην αρχή μέχρι να το σετάρεις (ώρα κτλ) και μετά δεν θα ξανασυνδεθεί αυθαίρετα.

 

επιβεβαιώνω και εγώ... το internet δεν παίρνει πρωτοβουλίες από μόνο του...

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...