Jump to content

[ROM] Omega ~ Leo ROM series [HD2+TMOBILE HD2][ELL+WWE+GER]


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στην Αθηνα ειμαι και σε ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον.

Στειλε μου με ενα πμ το κινητο σου να σε παρω αυριο.

Και παλι ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φόρμαρε την κάρτα μνήμης σε FAT32 και βάλε μέσα μόνο το LEOIMG.nbh και τίποτε άλλο και ξαναδοκίμασε.

Το έκανα αλλά πάλι κολλαέι στο ίδιο σημείο δυστυχώς :(

 

Μήπως το official ROM δεν αναγνωρίζει/ συνεργάζεται με το HSPL3;

Edited by Palp
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το έκανα αλλά πάλι κολλαέι στο ίδιο σημείο δυστυχώς :(

 

Μήπως το official ROM δεν αναγνωρίζει συνεργάζεται με το HSPL3;

 

Δοκίμασε με την 1.66 official. Με τη μέθοδο που αναφέρουμε το stock spl αντικαθιστά το HSPL.

 

Στην Αθηνα ειμαι και σε ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον.

Στειλε μου με ενα πμ το κινητο σου να σε παρω αυριο.

Και παλι ευχαριστω.

 

Θα λείπω για το 3ήμερο λόγω εορτών. Όταν θα επιστρέψω θα επικοινωνήσω μαζί σου με pm.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας. Περασα και εγω την ρομ Omega XT v22.x Με Co0kie's Home Tab v2.0 στο κινητο μου αλλα παρατηρησα οτι μου εβγαλε προβλημα στην καρτα μνημης οταν παω στο αλμπουμ να δω τις φωτογραφιες μου. Τις εμφανιζει για λιγο και μετα απο λιγα δευτερολεπτα με πεταει στο μενου και μετα αν παω να ξαναμπω στο αλμπουμ μου λεει οτι δεν υπαρχει καρτα μνημης και πρεπει να την βγαλω και να την βαλω παλι για να την δει και αφου ξαναμπω στο αλμπουμ ξανακανει το ιδιο.. Εκανα φορματ την καρτα εκανα hard reset και δωκιμασα παλι χωρις να περασω κανενα προγραμμα για να ειναι το κινητο καθαρο μονο με την ρομ μεσα και κανει παλι τα ιδια. Η καρτα αποκλειεται να φταιει γιατι με την γνησια ρομ δεν ειχα κανενα προβλημα. Το εχει παρατηρησει κανεις αυτο? να ξαναβαλω μηπως την γνησια ρομ η φταιει καποια επιλογη που δε γνωριζω?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μετά από το format πέρασες πάλι όλες τις εικόνες που είχες; Δοκίμασε με λίγες εικόνες, κατά τη γνώμη σου σωστές, το πρόβλημα εξακολουθεί να υφίσταται; Αν ναι... ξαναφλάσαρε τη rom.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ολα τα δεδομενα που ειχα ξαναπερασα. Κανονικα δεν θα επρεπε να τα βλεπει ολα? δεν βρισκω λογο να μην μπορει πλεον να τα βλεπει ολα. Θα δοκιμασω παλι ενα φλασαρισμα την ρομ. Αν παλι κανει τα ιδια τοτε αναγκαστικα βαζω παλι την γνησια?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δοκίμασε πρώτα αυτό που σου λέω αν θες, ίσως είναι κάποια συγκεκριμένη εικόνα που δημιουργεί το πρόβλημα. Τουλάχιστον να δούμε τι φταίει και μετά κάνεις ότι θέλεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μολις περασα ξανα την ρομ αφου ετρεξα πρωτα το task29. Παλι το ιδιο προβλημα. Τωρα θα δω αυτο που προτεινεις με τις φωτογραφιες.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε με την 1.66 official. Με τη μέθοδο που αναφέρουμε το stock spl αντικαθιστά το HSPL.

Δεν λειτούργησε ούτε με το 1.66. Εγκατέστησα ξανά το HSPL3 και έκανα copy-paste το αρχείο από το 3.14 με μικρούς χαρακτήρες και λειτούργησε τώρα, οπότε τέλος καλό, όλα καλά :)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τωρα θα δω αυτο που προτεινεις με τις φωτογραφιες.

 

Δοκίμασε το, κάπου έχω ξαναδεί παρόμοια περίπτωση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα τι φταίει.

Με τον chteditor -> διάφορες ρυθμίσεις, στο κάτω μέρος της σελίδας Bluetooth ανιχνέσιμο, πρέπει να είναι στη θέση off, γιατί αλλιώς ενεργοποιεί την κατάσταση ανίχνευσης.

Έτσι ο Διακόπτης λειτουργεί κανονικά. :cool:

 

Νίκο είσαι φοβερός,

με γλίτωσες από το ψάξιμο!!

Θα κοιτάξω στην νέα Dinik να είναι απενεργοποιημένο το Bluetooth ανιχνεύσιμο.

 

Σου έφτιαξα τα εικονίδια Dinik στο Photos tab που μου ζήτησες,

αν μπορείς δοκίμασε τα,

βάλε το πιο κάτω cab και κανε επανεκκίνηση.

http://hotfile.com/dl/91592389/f084635/Omega_Dinik_Photos_Tab_icons.cab.html

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Νίκο είσαι φοβερός,

με γλίτωσες από το ψάξιμο!!

Θα κοιτάξω στην νέα Dinik να είναι απενεργοποιημένο το Bluetooth ανιχνεύσιμο.

 

 

Γιάννη και στην ΧΤ 22.5 υπάρχει αυτό το θεματάκι...

δλδ, ναι μεν ο διακόπτης λειτουργεί και ενεργοποιεί και απενεργοποιεί το bluetooth αλλά εάν το ενεργοποιήσεις απο τον διακόπτη αυτομάτως στο κάνει και ανιχνεύσιμο..

εάν κάποιος το έχει ρυθμίσει να μην είναι ανιχνεύσιμο με την ενεργοποίηση του bluetooth με τον διακόπτη, αυτομάτως στο αλλάζει και σε ανιχνεύσιμο ...

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Νίκο είσαι φοβερός,

με γλίτωσες από το ψάξιμο!!

Θα κοιτάξω στην νέα Dinik να είναι απενεργοποιημένο το Bluetooth ανιχνεύσιμο.

 

 

Σου έφτιαξα τα εικονίδια Dinik στο Photos tab που μου ζήτησες,

αν μπορείς δοκίμασε τα,

βάλε το πιο κάτω cab και κανε επανεκκίνηση.

http://hotfile.com/dl/91592389/f084635/Omega_Dinik_Photos_Tab_icons.cab.html

 

Δουλεύει το cab, Γιάννη, ευχαριστώ.

 

Γιάννη και στην ΧΤ 22.5 υπάρχει αυτό το θεματάκι...

δλδ, ναι μεν ο διακόπτης λειτουργεί και ενεργοποιεί και απενεργοποιεί το bluetooth αλλά εάν το ενεργοποιήσεις απο τον διακόπτη αυτομάτως στο κάνει και ανιχνεύσιμο..

εάν κάποιος το έχει ρυθμίσει να μην είναι ανιχνεύσιμο με την ενεργοποίηση του bluetooth με τον διακόπτη, αυτομάτως στο αλλάζει και σε ανιχνεύσιμο ...

 

Σε μένα δεν γίνεται αυτό.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη και στην ΧΤ 22.5 υπάρχει αυτό το θεματάκι...

δλδ, ναι μεν ο διακόπτης λειτουργεί και ενεργοποιεί και απενεργοποιεί το bluetooth αλλά εάν το ενεργοποιήσεις απο τον διακόπτη αυτομάτως στο κάνει και ανιχνεύσιμο..

εάν κάποιος το έχει ρυθμίσει να μην είναι ανιχνεύσιμο με την ενεργοποίηση του bluetooth με τον διακόπτη, αυτομάτως στο αλλάζει και σε ανιχνεύσιμο ...

 

Προσπαθησα να βρω το προβλημα στην ΧΤ 22.5 αλλα δεν το καταφερα.

Μαλλον δεν καταλαβα το προβλημα :O

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Αφού αρκετοί πλέον έχετε δοκιμάσει την νεά έκδοση μπορείτε να προτείνετε κάποιο από τα 2 build? "Ψήνομαι" για το 29007 (αλλα πρώτη φορά το βλέπω αυτό το build) και δεδομένου οτι το 23151 μου έκανε 1-2 κολλήματα - μπορεί όμως και να ήταν τυχαίο...
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησα να βρω το προβλημα στην ΧΤ 22.5 αλλα δεν το καταφερα.

Μαλλον δεν καταλαβα το προβλημα :O

 

Δεν είναι ακριβώς πρόβλημα...

- Στον CHT editor στις διάφορες ρυθμίσεις είναι ανοικτό "BLUETOOTH Ανιχνεύσιμο"

- Στις ρυθμίσεις του bluetooth είναι στο να μην είναι "Ανιχνεύσιμο" το κινητό

 

Τώρα όταν πας και ενεργοποιήσεις το bluetooth μέσω του διακόπτη τότε αυτομάτως στο κάνει και ανιχνεύσιμο ενώ στις ρυθμίσεις του bluetooth το είχαμε μη "Ανιχνεύσιμο".

 

Απλά θα πρέπει απο default η επιλογή "BLUETOOTH Ανιχνεύσιμο" στον CHT editor να είναι απενεργοποιημένη για να μην σου αλλάζει την παράμετρο "Ανιχνεύσιμο" όταν το ανοιγοκλείνεις με τον διακόπτη...

 

ουφ... δεν ξέρω εάν στο έδωσα να καταλάβεις...

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Αφού αρκετοί πλέον έχετε δοκιμάσει την νεά έκδοση μπορείτε να προτείνετε κάποιο από τα 2 build? "Ψήνομαι" για το 29007 (αλλα πρώτη φορά το βλέπω αυτό το build) και δεδομένου οτι το 23151 μου έκανε 1-2 κολλήματα - μπορεί όμως και να ήταν τυχαίο...

 

Κολλήματα είχα και εγώ με το 23151.

Από χθες που έβαλα το 29007, έχω δει διαφορά προς το καλύτερο και σε ταχύτητα, ενώ απουσιάζουν ΄τα κολλήματα. Βέβαια η σημερινή μέρα δεν είχε την χρήση που έχει τις άλλες μέρες, όμως η εντύπωση που μου δίνει είναι ότι είναι καλύτερο το 29007. ;);)

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορεί να μου πει κάποιος τι πρέπει να κάνω για να μην στέλνω ερωτηματικά όταν γράφω ένα μνμ? το έχει αναφέρει πάλι κάποιος εδώ μέσα..

Επίσης πως βγάζω τις αναφορές???

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορεί να μου πει κάποιος τι πρέπει να κάνω για να μην στέλνω ερωτηματικά όταν γράφω ένα μνμ? το έχει αναφέρει πάλι κάποιος εδώ μέσα..

Επίσης πως βγάζω τις αναφορές???

 

Πήγαινε στο tab μηνύματα\ περισσότερα\ μενού\ ρυθμίσεις\ επιλογές και τικάρισε το "Χρήση unicode όταν χρειάζεται" και δοκίμασε, από εκεί μπορείς να απενεργοποιήσεις και τις αναφορές :)

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στο tab μηνύματα\ περισσότερα\ μενού\ ρυθμίσεις\ επιλογές και τικάρισε το "Χρήση unicode όταν χρειάζεται" και δοκίμασε, από εκεί μπορείς να απενεργοποιήσεις και τις αναφορές :)

πάω στα μνμ/περισσότερα/μενού/εργαλεία [όχι ρυθμίσεις, δεν βλέπω κάτι τέτοιο]/επιλογες... και μετά που το βρίσκω αυτό που λες? γτ δεν μπορώ να το βρω..:confused:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
πάω στα μνμ/περισσότερα/μενού/εργαλεία [όχι ρυθμίσεις, δεν βλέπω κάτι τέτοιο]/επιλογες... και μετά που το βρίσκω αυτό που λες? γτ δεν μπορώ να το βρω..:confused:

 

Έχεις βάλει την έκδοση με ή χωρίς το HTC Messaging;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχεις βάλει την έκδοση με ή χωρίς το HTC Messaging;

 

Χωρίς. βασικά πάτησα συνεχόμενα το πληκτρολόγιο και μου εμφάνισε ένα μενου, πήγα ρυθμίσεις εισαγωγής κειμένου και έκανα off τον διακόπτη "κλείδωμα συμβόλων" και on τον διακόπτη "ρυθμίσεις SMS" και τώρα μπορώ να στείλω μηνύματα με ελληνικούς χαρακτήρες, αλλά δεν μπορώ να γράψω μικρά. μόνο κεφαλαία.. :confused:

επίσης δεν μπορώ ακόμα να δω πως να σβήσω τις αναφορες.

Link to comment
Share on other sites

Εύχομαι σ όλους καλά Χριστούγεννα :)

 

Και είπε προς αυτούς ο άγγελος· Μη φοβείσθε· διότι ιδού, ευαγγελίζομαι εις εσάς χαράν μεγάλην, ήτις θέλει είσθαι εις πάντα τον λαόν, διότι σήμερον εγεννήθη εις εσάς εν πόλει Δαβίδ σωτήρ, όστις είναι Χριστός Κύριος. Λουκάς Β'10

 

Για 10 περίπου μέρες δεν θα έχουμε νέα έκδοση γιατί δεν θα υπάρχουν νέα build.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά και καλές γιορτές!

Πριν λίγο έβαλα την 22.5 με 29007 για αλλαγή... Για να δούμε... ΄

Δεν έχω κάνει ποτέ task29, ελπίζω να μην πειράζει!

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους.

 

Καλά και ευτυχισμένα Χριστούγεννα.

 

Και για να μην το σβήσουν οι διαχειριστές :cry: όπως συνηθίζουν :mad::X τώρα τελευταία:

Θεωρώ ότι η έκδοση με το 29007 build είναι πολύ πιο σταθερή από ότι έχω δοκιμάσει έως σήμερα. :D:D:D

 

Ευχαριστούμε Γιάννη, να σαι καλά και να χαίρεσε ότι αγαπάς. ;)

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...