Jump to content

[ROM] Omega ~ Leo ROM series [HD2+TMOBILE HD2][ELL+WWE+GER]


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ειναι δυσκολο να αλλαξεις καρτελα απλως πατας την μεσεα επιλογη που ειναι 3 βελη ενα αριστερα, ενα δεξια και ενα προς τα πανω.

Αλλιως πας τις επιλογες του CHT editor μπορεις και να το απενεργοποιησεις και να ειναι οπως παλια.

 

Οκ για πες λιγο τα βηματα για να το απενεργοποιησω?:confused:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στο προτελευταίο button από δεξιά αν πατήσεις σε πάει στο CHT. Eκεί έχει μια επιλογή Soft keys. Πατάς εκεί και απλά το ξετσεκάρεις.

 

Χρόνια Πολλά με Υγεία, Χαρά και Λεφτά!!

 

(Και να κεράσεις :p )

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

Κατι εχει κάτσει λαθος,

αν κανεις hard reset και περασεις το yahoo mail σου θα ειναι οκ.

Μια φορα που ειχα το ιδιο προβλημα εκανα del το yahoo mail το περασα πάλι και ηταν οκ

Το έχω κάνει 3-4 φορές

Τις πιο πανω ρυθμισεις που λες δεν χρειαζετε να τις αλλαξεις.

 

Καλημέρα σε όλους

 

Όσον αφορά το yahoo.

 

Από το tab του email στο Manila πατάς Μενού, μετά Προσθήκη, πατάς Υαhoo Mail. Εκει με το που πατάς σου βγάζει κατευθείαν @yahoo.com , άρα πρέπει να προσθέσεις το όνομα . Βάζεις κωδικό πρόσβασης. Εκεί είναι ήδη τσεκαρισμένο. Μετά πατάς επόμενο και όχι Χειροκίνητη ρύθμιση. Έτσι να το κάνεις . Μπορείς να προσπαθήσεις ?

Ετσι το έχω κάνει εξαρχής αλλά δεν..

Αναφέροντας όλα αυτά εσύ κάνεις το εξής. Πηγαίνεις στο tab του email στο manila, πατάς περισσότερα-->Εργαλεία -->Δημιουργία Λογαριασμού-->πατάς επάνω στο yahoo. Aπό εκεί όμως φίλε ΔΕΝ γίνεται. Για αυτό γράφεις για imap κλπ κλπ

 

Παιδιά ευχαριστώ και τους 2 σας για τον χρόνο σας.

Εχει δίκιο ο "μάγειρας", κάτι έχει κάτσει στραβά, δεν υπάρχει άλλος λόγος.

Με την διαδικασία που περιγράφεις apitsakis δημιουργώ και gmail.com λογαριασμό αλλά επίσης δεν παίρνω μηνυματα με την καμία:)

Θα φλασάρω την ν15 και με Τασκ29, μολις βρω χρόνο και ελπίζω να φτιάξει.

Αν όχι δεν πειράζει , κατά τα αλλα δεν χορταίνω να το δουλεύω!

 

Black humor: Μου φαίνεται θα το πετάξω να πάρω κανένα WP7...

 

Καλημέρα!

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

χμμ... ούτε και gmail ?... Περίεργο.. φλάσαρε ver15 τότε και δες αν έχει αλλάξει κάτι και ενημέρωσε μας. Πρώτη φορά μου συμβαίνει κάτι τέτοιο.
Link to comment
Share on other sites

Στην 15, όταν βάζω φόντο στην οθόνη κλειδώματος, από τις ρυθμίσεις, βγαίνει συμπιεσμένο, από δεξιά και αριστερά... Όταν προσπαθώ να το βάλω από το resco photo manager, δεν μπορω, γιατί βγαίνει μία μαύρη οθόνη...

Γιατί γίνεται αυτό?:worry:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Στην 15, όταν βάζω φόντο στην οθόνη κλειδώματος, από τις ρυθμίσεις, βγαίνει συμπιεσμένο, από δεξιά και αριστερά... Όταν προσπαθώ να το βάλω από το resco photo manager, δεν μπορω, γιατί βγαίνει μία μαύρη οθόνη...

Γιατί γίνεται αυτό?:worry:

 

Σε τι ανάλυση είναι η φωτογραφία ?. Βάζω φωτογραφίες με ανάλυση 480*800

Link to comment
Share on other sites

Β'αζω φωτογραφίες με διάφορες αναλύσεις... Παλαιότερα με το photo manager επιλέγω εγώ ποιο μέρος της φωτογραφίας θα φαίνεται, ενώ αν το έβαζα από τις ρυθμίσεις, το έκανε αυτόματα ζουμ μέχρι να φτάσει στην ανάλυση που πρέπει...

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Β'αζω φωτογραφίες με διάφορες αναλύσεις... Παλαιότερα με το photo manager επιλέγω εγώ ποιο μέρος της φωτογραφίας θα φαίνεται, ενώ αν το έβαζα από τις ρυθμίσεις, το έκανε αυτόματα ζουμ μέχρι να φτάσει στην ανάλυση που πρέπει...

 

Στο CHTEditor στις ρυθμίσεις, διάλεξε το σωστό Wallpaper mode,

νoμιζω έχει regular + HQ

Edited by ioathe

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Στο CHTEditor στισ ρυθμισεις, διαλεξε το σωστο Wallpaper mode,

νoμιζω εχει regular + HQ

 

Ευχαριστώ... Θα το κοιτάξω...;)

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Στο προτελευταίο button από δεξιά αν πατήσεις σε πάει στο CHT. Eκεί έχει μια επιλογή Soft keys. Πατάς εκεί και απλά το ξετσεκάρεις.

 

Χρόνια Πολλά με Υγεία, Χαρά και Λεφτά!!

 

(Και να κεράσεις :p )

 

 

 

Σε ευχαριστω το βρικα ευκολα με τις οδηγιες σου , ευχαριστω και για της ευχες σου ...να κερασω ευχαριστως

Link to comment
Share on other sites

Γιαννη μετα απο επανεκκινηση επανερχετε σε αυτοματο. Το ιδιο συμβαινει και με την ρυθμιση της αυτοματης ωρας ζωνης στο μενου Πινακας ελεγχου -->Προσωπικα -->Τηλεφωνο -->Υπηρεσιες GSM --> Συγχονισμος ωρας -->Ληψη ρυθμισεων.

 

Αλλάζει όταν κάνεις επανεκκίνηση.

Έβαλα την original 1,66 και δεν το κάνει, κρατάει τις ρυθμίσεις και στα 2.

Το ίδιο κάνει και στην WWE.

Θα προσπαθήσω να το φτιάξω.

 

Τα διόρθωσα, στην επόμενη έκδοση θα είναι οκ :)

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς πρόβλημα στην ενημέρωση του καιρού;

Προσπαθώ ,όταν είμαι συνδεδεμένος μέσω wifi, πάρα πολλές φορές μέχρι να καταφέρω την ενημέρωση.

Βγάζει μήνυμα ''σφάλμα σύνδεσης''

 

Μερικές φορές κάνει την ενημέρωση,αλλάζει τον καιρό και βγάζει μετά το μήνυμα λάθους !

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Στο CHTEditor στις ρυθμίσεις, διάλεξε το σωστό Wallpaper mode,

νoμιζω έχει regular + HQ

 

Το έβγαλα τελείως το cht, αλλά και πάλι συμβαίνει αυτό που περιέγραψα πιο πάνω... :blink:

 

Θα κανω hard reset, να δω αν ευθύνεται κάτι άλλο από αυτά που έβαλα, ή φταίει η νέα έκδοση του manilla...:worry:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς πρόβλημα στην ενημέρωση του καιρού;

Προσπαθώ ,όταν είμαι συνδεδεμένος μέσω wifi, πάρα πολλές φορές μέχρι να καταφέρω την ενημέρωση.

Βγάζει μήνυμα ''σφάλμα σύνδεσης''

 

Μερικές φορές κάνει την ενημέρωση,αλλάζει τον καιρό και βγάζει μετά το μήνυμα λάθους !

 

Καλησπέρα.

Έχω εγκαταστήσει το magicall, στη ρομ της υπογραφής μου, και όταν βγαίνει τοεικονίδιο στην taskbar βγαίνει ασπρόμαυρο. Πώς μπορώ να το αλλάξω;

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Το έβγαλα τελείως το cht, αλλά και πάλι συμβαίνει αυτό που περιέγραψα πιο πάνω... :blink:

 

Θα κανω hard reset, να δω αν ευθύνεται κάτι άλλο από αυτά που έβαλα, ή φταίει η νέα έκδοση του manilla...:worry:

 

Μόλις έκανα, και πάλι αν βάλω φόντο μία εικόνα στην οθόνη κλειδώματος, την παραμορφώνει, αντί να την ζουμάρει... Οπότε λογικά είναι θέμα του manila... Θα περάσω κάποια 14.x...;)

 

Εdit: Πάλι το κάνει.... :blink: Ααααααααααααααα τα νεύρα μου!! :mad::cry::cry:

Edited by halo

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το έβγαλα τελείως το cht, αλλά και πάλι συμβαίνει αυτό που περιέγραψα πιο πάνω... :blink:

 

Πως το έβγαλες το CHT; :confused:

 

Όπως και να έχει, δεν είναι θέμα rom, ή δεν ρυθμίζεις σωστά το wallpaper από το CHT Editor, ή έχει πρόβλημα το wallpaper που θέλεις να βάλεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πως το έβγαλες το CHT; :confused:

 

Όπως και να έχει, δεν είναι θέμα rom, ή δεν ρυθμίζεις σωστά το wallpaper από το CHT Editor, ή έχει πρόβλημα το wallpaper που θέλεις να βάλεις.

 

Χαχαχαχαχα... Σε κουφανα ε? :p Το εβγαλα απο την 15... Δεν ειχα περασει την ΧΤ και το ειχα βαλει μονος μου...

 

Και αλλες φωτογραφιες που δοκιμασα το ιδιο... Τι να πω.. Περιεργο... Θα το κοιταξω...

 

Εdit: Και στην 14.4 τωρα, βαζω να επαναφερει το προεπιλεγμενο φοντο, αλλα μου βγαζει μαυρο φοντο... Και οταν ξαναπαω σε αυτη την επιλογη μου ξαναβγαζει μηνυμα αν θελω να το επαναφερω...

Θα περασω καποια παλαιοτερη εκδοση, ή καποια αλλη rom, για να δω αν φταιει οντως η φωτογραφια...

 

Edit2: Περασα μια artemis, και βλεπω οτι σε αυτη, μπαινει κανονικα το φοντο στην οθονη κλειδωματος...Το ζουμάρει μεχρι να "ερθει" στις διαστάσεις της οθόνης... Οποτε, δεν υπάρχει θέμα με τις φωτογραφίες μου, αλλά με την omega... Τι ακριβως δεν ξέρω... Επειδή, δεν έχω χρόνο να φλασάρω ξανά και ξανά αυτό το διάστημα, θα περνάω παλαιότερες omega μέχρι να βρω κάποια που δεν έχει αυτό το θέμα...

Edited by halo

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Χαχαχαχαχα... Σε κουφανα ε? :p Το εβγαλα απο την 15... Δεν ειχα περασει την ΧΤ και το ειχα βαλει μονος μου...

 

Αν θέλεις να χρησιμοποιείς το CHT καλύτερα να βάλεις κάποια ΧΤ ROM. Είναι καλύτερα από το να το περάσεις εσύ μετά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Tελικά, πέρασα την 13.3 ΧΤ... Άλλαξα την οθόνη κλειδώματος και όλα εντάξει σε αυτή την έκδοση...Δουλέυει κανονικά... Ξεκινάω στο στήσιμο...;)

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κ απο μενα παιδες!

μπαινω κ εγω στο κολπο να "δουλεψω" λιγο το Λεο μου... το ειχα παρει με omega rom αλλα χωρις να ξερω ποια γιατι δεν το εκανα εγω... κ σημερα ηταν η μερα του hard reset και πλεον θελω να βαλω μια πιο καινουρια πληρως εξελληνισμενη αν οχι ελληνικη!

εχω radio 2.10.50.28_2 μπορω να βαλω την omega v15???

 

κ επισης πως... απλη εγκατασταση του .exe??

Edited by DrGus

"What humans can be, they must be. They must be true to their own nature." Abraham Maslow

ΚΩΣΤΑΣ

 

Οι αξιολογήσεις μου στο Buy & Sell

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εχω radio 2.10.50.28_2 μπορω να βαλω την omega v15???

 

Ναι.

 

κ επισης πως... απλη εγκατασταση του .exe??

 

Ναι γιατί προφανώς για να έχεις αλλάξει radio έχεις κάνει ήδη HSPL.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ετσι το πηρα το τηλεφωνο οποτε λογικα ναι απο αυτα που εμαθα πρεπει να εχει γινει ηδη hspl...

κατεβασα την 15 λοιπον κ ανοιγοντας τον φακελο μου εμφανιζει τα αρχεια αλλα δεν μου κανει εκκινηση του αρχειου για την εγκατασταση

(εχω win7 64bit εχει καμια σημασια?)

 

ειμαι τελειος απειρος σε αυτα τα θεματα κ σορι αν γινομαι κουραστικος αλλα πως την κανω την εγκατασταση?μεσω του υπολογιστη?η βαζω το αρχειο στο κινητο?το κινητο ανοιχτο να φανταστω κ συνδεδεμενο?

Edited by DrGus

"What humans can be, they must be. They must be true to their own nature." Abraham Maslow

ΚΩΣΤΑΣ

 

Οι αξιολογήσεις μου στο Buy & Sell

Link to comment
Share on other sites

ολα κομπλε.... επιτελους εχω ελληνικη rom... και ηταν τοσο ευκολοοοοοοοοοοο :) τωρα αρχιζει απο την αρχη το σεταρισμα!!!! :))))

"What humans can be, they must be. They must be true to their own nature." Abraham Maslow

ΚΩΣΤΑΣ

 

Οι αξιολογήσεις μου στο Buy & Sell

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Πιο radio θεωρείται καλύτερο; Σκέφτομαι να αλλάξω, γιατί νομίζω ότι δεν έχω καλό σήμα και μιλάω με πολλές διακοπές.

Νομίζω ότι το radio αλλάζει χωρίς να επηρεαστεί η rom. Σωστά;

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...